בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עצמאות בעיר הקודש 

עצמאות בעיר הקודש

 
 
אמא נענע 10

ישראל חוגגת שישים וירושלים חוגגת ארבעים שנה לחירותה. ליקטנו את מיטב מקומות הבילוי בירושלים. ממגדל דוד ועד מעלית הזמן. קחו את הילדים וצאו לדרך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

עיר דוד

(צילום אילוסטרציה: אימג' בנק/gettyimages)
 (צילום אילוסטרציה: אימג' בנק/gettyimages)   
תגליות וחוויות בעיר דוד – סיור מודרך בן 3 שעות, הכולל מיצג אורקולי תלת מימדי משוכלל וחדיש, וביקור בכל התגליות החדשות של חפירות עיר דוד, כמו חידושי הבנת מערכת המים הקדומה של מעין הגיחון. במהלך יום העצמאות הקרוב, 08/05/08, עיר דוד מציעה סיורי חינם באמה החשמונאית בארמון הנציב. נקודת היציאה לסיור תתחיל בטיילת ארמון הנציב. פנס אישי יינתן לכל משתתף בעלות של 3 שקלים.
 

חופשי כמו ציפור

(צילום אילוסטרציה: אימג' בנק/gettyimages)
 (צילום אילוסטרציה: אימג' בנק/gettyimages)   
התחנה לחקר ציפורי ירושלים הוקמה בשנת 1994 ע"י קבוצה של חובבי טבע שאימצו אתר צפרות מהאחרונים שנותרו בתוך העיר. התחנה הינה מודל ראשון מסוגו של פיתוח ושימור אתר טבע קהילתי עבור תושבי העיר. התחנה שוכנת בלב קריית הלאום ושטחה משתרע על כ-5 דונם וכולל מגוון בתי גידול שמאז ומתמיד שימשו מוקד משיכה לאלפי ציפורים ו'תחנת תדלוק' במסלול הנדידה. התחנה משלבת מחקר ומעקב אחר ציפורים נודדות ויציבות לצד מפגש לימודי חוויתי בין החוקרים לתלמידים, בו נחשפים הילדים למפגש בלתי אמצעי מעל שולחן הטיבוע והכרות עם אחת מתופעות הטבע המדהימות - נדידתהציפורים, במרחק של נגיעת יד.

עלות: מבוגר 15 ₪ ילד 10 ₪, חברי חלה"ט - מבוגר 10 ₪ ילד 5 ₪.
טל' לבירורים: 052-3869488.
 

מסע בזמן

"מעלית הזמן ירושלים" – מציעה לילדים חוויה אינטראקטיבית רב חושית, המעבירה את 3,000 שנות ההיסטוריה של ירושלים בצורה מרתקת ובאמצעים חדשניים. מושבים הנעים על 6 צירי תנועה בתוך אולם ייחודי מלא באפקטים גורמים לצופים לחוש כאילו ירדו אל מעמקי ההיסטוריה של ירושלים, והופכים להיות חלק ממנה.
יש להקפיד ולהגיע לאטרקציה כ- 15 דקות לפני תחילת המסע לצפייה בסרטון בטיחות. חשוב: המסע ב"מעלית הזמן" מתחיל בדיוק בשעה היעודה ! במקרה של איחור, לא נוכל להבטיח את מקומכם באולם. הנוסעים יכולים לחוות את המסע ב-6 שפות: עברית, אנגלית, רוסית, צרפתית, ספרדית וגרמנית. טל: 624838102-
 

מוזיאון אומנות האסלם

מנענעים בקצב האסלם
 מנענעים בקצב האסלם   
ביום העצמאות מציג מוזיאון אומנות האסלם - מופעי מוסיקה מיוחדים ומופעי עמידה של להקת "אתניקה" בליווי רקדנית הבטן קארין אלימלך. בתוכנית: עיבודים מזרחיים לשירי ארץ ישראל ומוסיקה אתנית קצבית. המופעים ללא תשלום על בסיס מקום פנוי בשעות 11:00 ו-13:00
המוזיאון פותח שעריו חינם בין השעות: 10:00-16:00, נוסף לסיורים בתערוכות: תצוגת הקבע, אגף לשעונים אירופיים עתיקים, אגף לתערוכות מתחלפות
פרטים נוספים בטלפון 02-5661291, רח' הפלמ"ח 2(ליד תיאטרון ירושלים)
 

מוזיאון ישראל

מפגן אוויר מעל מוזיאון י"ם
 מפגן אוויר מעל מוזיאון י"ם   
ביום העצמאות מוזיאון ישראל יהיה פתוח לקהל הרחב ללא תשלום,כמיטב המסורת זה שנים. ביום זה יהיה המוזיאון פתוח החל משעה 10.00 בבוקר ועד 17:00 בערב. הבאים למוזיאון מוזמנים לצפות בתערוכה ההיסטורית "זמן אמת - אמנות ישראלית עכשווית , 1998-2008" הסוקרת את המגמות החשובות ביותר באמנות בישראל בעשור האחרון. כמו כן מוזמן הקהל לתערוכות האמנות ששרדה מהשואה, לדגם ירושלים בימי בית שני ולהיכל הספר. גן הפסלים אף הוא פתוח לקהל. טל' 6708011-02 .
 

מוזיאון אסירי המחתרות

מוזיאון אסירי המחתרות שימש כבית כלא בתקופת שלטון המנדט הבריטי. המוזיאון מתאר באמצעות סיפורם הייחודי של אסירי המחתרות, את מאבק היישוב להקמת המדינה. במקום תצוגה מרשימה וחדשנית על תולדות המנדט, מחתרות ההגנה, האצ"ל והלח"י וחיי הכלא. הביקור במוזיאון כולל צפייה בסרט קצר, תצוגה וסיור המשחזר את תאיו ומתקניו.

המוזיאון פתוח לקהל הרחב ללא תשלום משעה 09:00 עד 18:00. הפעילות תכלול הדרכות בהן ישולבו קטעי דרמה, משחק משימות ברחבי המוזיאון וסדנאות יצירה. משעול הגבורה 1. (מגרש הרוסים, בסמוך לקריית העירייה). טלפון: 02-6233166.
 

מוזיאון הטבע

המוזיאון הוותיק בעיר מציג מגוון תצוגות מנושאים שונים בתחומי מדעי הטבע, הסביבה וגוף האדם. בולטת תצוגת עופות, יונקים וזוחלי הארץ, המשולבים בדיורמות (שיחזור בית גידול), המציגות את החי בארץ ישראל בעבר ובהווה. במוזיאון תערוכות "נדידת בעלי חיים" והתערוכה המתחלפת על רעידות אדמה "מה הרעש" המעוצבת כחדר שעבר רעידת אדמה, תערוכת עולם הדינוזאורים, אבני חן והצבע בטבע ועוד. מחירי כניסה: 12 ₪ לילד, 15 ₪ למבוגר, רחוב מוהליבר 6 המושבה הגרמנית, טל: 02-5631116.
 

עצמאות בעין יעל

בחזרה לשורשים
 בחזרה לשורשים   
באתר מרהיב, סמוך לשרידי ווילה רומית קדומה תוכלו לחזור2000 שנה לאחור. ביום העצמאות בין השעות 10:00 – 17:00 יופיעו שחקני רחוב ומופעי תיאטרון, סדנאות פסיפס, פרסקו, אריגה קרמיקה ועוד. לפרטים 02-6451866.
 

מורשת בגין

המוזיאון הינו חוויה רב-חושית המורכבת ברובה מסרטים ומיצגים אורקוליים. המבקרים במוזיאון מוזמנים "להשתתף בארועים" במסגרת מפגש עם פרקי חייו השונים של בגין .המוזיאון מלווה את קורות חייו של בגין השזורים בקורות חייה של מדינת ישראל ובאירועים המכוננים שעיצבו את דמותה. המוזיאון פותח בביקור במחוזות ילדותו של בגין באירופה: החל מביקור בעיר הולדתו בריסק דרך רחובות וורשה ווילנה. משם ממשיך המבקר ומצטרף לישיבות מפקדת האצ"ל, מבקר בשחזור ביתו של בגין בתל-אביב, דרך ספסלי האופוזיציה ועד למשרד ראש הממשלה. המוזיאון מכניס את המבקר למסע הזמן, הכולל שחזורים, פריטי מקור, סרטים דוקומנטריים נדירים ומומחזים, מסכי מגע אינטראקטיביים, תאורה דרמטית ופס קול עוטף. ביום העצמאות המוזיאון יהיה פתוח למבקרים עד השעה 19:00 יש לתאם סיור מראש. טלפון: 02-5652020
 

לא מוותרים על תערוכת צה"ל

ביום העצמאות, בחניון צה"ל הצמוד לגבעת התחמושת תתקיים תערוכת צה"ל המסורתית הכוללת: אמצעי לחימה, אמצעי תצפית, רכבים צה"ליים, נשקים שונים, השנה גם תשתתף יחידת עוקץ (כלבנים), וכן יוצגו מצנחים שונים. הכניסה לתערוכה חינם והיא תתקיים בין השעות 8:30 – 16:00. כניסה לגבעת התחמושת בתשלום סמלי של 5 ₪.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by