בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אהבה זה מפחיד 

אהבה זה מפחיד

 
 
כנרת טל מאיר, אתר קופידון

הם מתרחקים מזוגיות כמו מאש, יוצאים עם בני זוג לא מתאימים ומספרים לעצמם שלהם זה לא יקרה. הטיפוסים שפוחדים להיות בשניים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צילום אילוסטרציה: paolo demarchi, flickr
 צילום אילוסטרציה: paolo demarchi, flickr   
חלק גדול מהאנשים הטוענים שהם רוצים בן זוג, שקועים למעשה בפחד עצום או מאמינים בסתר ליבם שזוגיות אינה אפשרית. הסיבות לפחדים ולתפישות המעכבות הללו שונות מאדם לאדם: חלק מהאנשים חוששים לשחזר את הזוגיות של הוריהם, אחרים נפגעו בעבר ואינם מוכנים לסכן את עצמם שוב. רבים מהרווקים הנצחיים האלה תופשים את הזוגיות באופן כה מגביל וחונק, עד שהם חוששים שכל חירותם תימוג ברגע שייכנס אדם נוסף לחייהם, אחרים פוחדים מקנאה, פוחדים לקנא וסובלים מתחושות קשות נוספות.

ההמלצה חשובה ביותר היא לחקור את הסיבות לפחד הזה מזוגיות, שכן כמו בתחומי חיים אחרים הבנתן תעזור לאדם להתמודד עם השדים שרודפים אותו. הסיבה לפחד חשובה פחות; מה שחשוב יותר, הוא האופן שבו הפחד מכתיב התנהגות. אבל לא משנה מהי הגישה לפחד הזה, הרי שבכל המקרים הוא מונע את הגשמת החלום.
 

התגובה לחרדה

 
פחד יכול לגרום לשתי תגובות:
1.שיתוק
הימנעות מכוונת מהיכרות עם בני זוג פוטנציאליים. זו התגובה ה"פשוטה" יחסית: האדם יודע שהוא מפחד, הוא מודה בכך בפה מלא ואינו מעז להתקרב ל"אזור האש". מצד אחד זה לא נורא – לא כולם חייבים לחיות בזוג. מצד שני,אנשים שמה שמניע אותם הוא פחד, רחוקים בדרך כלל מלהגשים את עצמם גם בתחומים אחרים. הם עסוקים רוב הזמן בלהרגיע את הפחד הרעב תמיד, לספק את רצונו בביטחון, בנוחיות ובשלוות נפש. בדרך כלל הם לא באמת משיגים שלוות נפש בדרך הזו.

2. בחירות לא מתאימות
במקרים אלה, הפחד מפני זוגיות או האמונה הסמויה של האדם שהוא אינו ראוי לטוב בחייו, גורמת לו להכיר, כאילו במקרה, בני זוג שאינם מתאימים לו. אנשים אלה פוגשים פעם אחר פעם בני זוג דומים באופיים, בהתנהגותם ובעיקר – בכך שהם אינם מתאימים. כן, גם מקרים אלה נובעים מפחד או מתפישות אחרות שהאדם מחזיק בהן ביחס לאפשרות שלו ליצור זוגיות. מקרים אלה מורכבים יותר, מפני שהאדם לא תמיד מודע לכך שפחדים ותפישות מעכבות מנחים את צורת ההתנהלות שלו. מבחינתו, מה שקורה לו - קורה במקרה, הגורל האכזר מכוון את חייו ומונע ממנו להגשים את חלומו.
 

שינויים בתפישה

כמה פעמים שמעתם על בני זוג שנישאו לאחר כמה שנים של ידידות? כמה נתקלתם בנשים שלא נישאו שנים רבות ולפתע הכירו מישהו והתחתנו איתו כמעט מיד לאחר שהכירו? בשני המקרים מדובר בשינוי תפישתי שהתרחש בחייהם של אותם אנשים: לפתע הם הצליחו לראות את הפוטנציאל שהיה שם בעצם כל הזמן, וחיכה להתגלות.

כדי להתגבר על הפחד (כמו גם על תפישות מעכבות אחרות), יש לעשות כמה דברים:
1. מודעות או נטילת אחריות
קחו אחריות על התוצאות שהשגתם עד כה בתחום הזוגיות. הכירו בכך שלא הגורל המר גורם לכם להכיר שוב ושוב את האנשים הלא מתאימים, אלא משהו שאתם עושים. אין הכוונה לכך שעליכם להרגיש אשמים. אינכם עושים את זה בכוונה, אלא דווקא להיפך – בלי כוונה וללא מודעות. הכנסת אלמנט של מודעות לתהליך הזה עשויה דווקא לשנותו.
2. זיהוי
זהו את אותן צורות ההתנהגות שבהן אתם נוקטים כאשר אתם פועלים מתוך פחד. עשו רשימה מסודרת של ההתנהגויות הללו, כדי שבהמשך תוכלו לשנותן בהדרגה. בשלב זה אולי תזדקקו לנקודת מבט חיצונית של חבר או מאמן, שיוכלו לומר לכם מה במעשיכם פוגם בהגשמת מטרותיכם.
3. שינויים הדרגתיים
לאחר זיהוי ההתנהגויות המעכבות, עשו צעדים קטנים וזהירים כדי לשנותן. התבוננו ברשימת ההתנהגויות המעכבות שרשמתם לעצמכם ובחרו מה תרצו לשנות קודם. התחילו מן הקלות ביותר, ורק אחר כך עברו למשימות הקשות. בכל שלב עשו צעדים קטנים בלבד. זכרו: כל שינוי, אפילו הקטן ביותר, הוא שלב בדרך להגשמה.
4. שינויים מחשבתיים
את הפחדים והתפישות המעכבות ביחס לזוגיות מלוות מחשבות מגבילות, כמו: "לי זה לא יקרה", "אני לא יפה מספיק", "כל כך טוב לי בשקט שלי ובחופש לעשות כל מה שבא לי" או "גברים מעולם לא התעניינו בי". שינוי המחשבות הללו הוא שלב הכרחי בשינוי ההתנהגויות הנובעות מהן. לכן, עשו רשימה נוספת של המחשבות המגבילות שלכם, וגם אותן שנו בהדרגה ובאופן יסודי. גם כאן, יתכן שתזדקקו למעט עזרה חיצונית.
5. הגשמה
אם תקפידו ליישם את ארבעת השלבים הראשונים, תמצאו את עצמכם מהר מאוד בתוך זוגיות. הפחד ישאר רחוק מאחור, התפישות המעכבות ייעלמו ואתם תחיו את החלום שלכם.

כנרת טל מאיר היא מאמנת זוגית ואישית.
לאתר של כנרת

לאתר קופידון
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by