בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בוגד שפל שכמותך 

בוגד שפל שכמותך

 
 
עו``ד ענבר שנהב

תפסת את בעלך בוגד בך? ברור לך שהקשר איתו הסתיים? המאבק המשפטי רק מתחיל. המדריך המלא לאישה הנבגדת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צילום  אילוסטרציה: אימאג'בנק/Gettyimages
 צילום אילוסטרציה: אימאג'בנק/Gettyimages   
בגידה של בן זוג היא עניין קשה מאוד, שמשפיע על כל תחומי החיים. ההלם הגדול שבעקבות הגילוי מוביל למשבר שפוקד את המערכת הזוגית והתא המשפחתי כולו. אך למרות הדחף הראשוני "לדפוק את המנוול", יש להבין שפעולה אימפולסיבית עלולה להוביל לטעות משפטית. וכדי למנוע קטסטרופה גם במישור המשפטי יש להתנהל בצורה חכמה.

עצה ידידותית: לפני שאת פוצחת בשורה של פעולות שיביאו לסיום היחסים, ויאפשרו לך לקבל את מה שמגיע לך, הנה סיפור אמיתי. קראי והפנימי, כך תוכלי להבין מה את באמת רוצה, לפני הכל.

הסיפור מתחיל בשעות הבוקר המאוחרות, כששבתי למשרדי מיד לאחר דיון בבית המשפט. בחדר הישיבות המתינה לי ד', אישה בשנות ה-50 לחייה, כשעיניה דומעות. התברר שתפסה את בעלה מנהל רומן עם אישה הצעירה ממנה ב-20 שנה. ההלם גדול, חוסר הוודאות גדול עוד יותר. הבלבול הקשה עליה מאוד לקבל את ההחלטה הנכונה. דבר אחד ברור לה, המצב הזה לא יכול להמשיך.

"הזוגיות שלי מתה", אמרה. "על זה כבר ויתרתי. עכשיו אני פונה אלייך כדי לטפל בעניין מבחינה משפטית. הוא גרם לי נזק נפשי עצום, אבל לא אתן לו גם להרוויח מהבגידה מהבחינה הכלכלית". התברר שעד אותו רגע היא לא עבדה, אלא הקדישה את חייה לתא המשפחתי, גידלה שלושה ילדים והתפרנסה מהכנסותיו של בעלה. "עד היום עצמתי עין ולא התעניינתי בדבר מהבחינה הכספית בבית. החשבונות והנכסים תחת שליטתו הבלעדית. עסקתי בענייני והזנחתי את הכל. סמכתי על האדם הלא נכון, ועכשיו אני בערפל מוחלט".

בשלב הראשון הבהרתי לה שעליה להחליט אם היא מעוניינת לתת סיכוי נוסף למערכת הזוגית שלה, או רוצה לסיים את הקשר. תשובה המעידה על רצון לשקם את מערכת היחסים מובילה לטקטיקה משפטית אחת, ואילו החלטה לסיים את הזוגיות מובילה לטקטיקה משפטית שונה לגמרי. בעניין זה, ברור שמעבר לעלבון הקשה של הבגידה, תלותה הכלכלית של ד' בבעלה באה לידי ביטוי בבחירתה – הקשה מנשוא – בין האפשרות להישאר במקום שנוח לה לבין יציאה לדרך חדשה.

במקרה זה, החליטה ד' לאחר כמה ימי מחשבה שהיא מעדיפה לגמור את מערכת היחסים שלה עם בעלה הבוגדני ולפנות למסלול אחר. בעקבות החלטתה זו, התחלנו בהליך משפטי שתאם את רצונותיה.
 

המדריך המלא לאישה הנבגדת

צילום אילוסטרציה: Jose Miguel Serrano, flickr
 צילום אילוסטרציה: Jose Miguel Serrano, flickr   
חשבון בנק משותף: חשוב לשים לב למה שקורה בחשבון הבנק המשותף. עלייך לבדוק אם בעלך מוציא משם כספים שאינך יודעת מהי כתובתם הסופית. במקרה כזה יש לברר אם הכסף הזה משמש למימון הבילויים המשותפים עם המאהבת.

כרטיסי אשראי: כדאי לבדוק את פירוט כרטיסי האשראי. שימי לב, בדיקות אלה אינן קטנוניות אלא בעלות חשיבות משפטית וכלכלית עצומה - סכומים שהוצאו על המאהבת אינם כספים שבוזבזו על משק הבית המשותף, ויש לכך משמעות כלכלית. את, האישה החוקית, לא צריכה לשלם על כך שלבעלך יש מאהבת. בהליך המשפטי את יכולה לדרוש שבעת חלוקת הרכוש המשותף, יקוזזו הוצאותיו על פינוקים למאהבת אך ורק מחלקו.

זכויות משותפות: במקרים שבהם גם לאישה יש זכויות בנכסים, עליה לבדוק למי מביניהם יש יותר זכויות סוציאליות, כספים ונכסים הרשומים על שמו. עכשיו זה זמן טוב לעשות את הבדיקות הללו, לרבות כספים בקרן הפנסיה, קופות גמל, קרנות השתלמות וכדומה. תוצאות הבדיקה הזו יקבעו לאן תוגש התביעה – לבית המשפט לענייני משפחה (שהוא ערכאה שיפוטית אזרחית) או לבית הדין הרבני (ערכאה שיפוטית דתית).

הוכחות למעשה: את חייבת לשמור הוכחות של הבגידה - חשבונות ממסעדות, הודעות SMS, תמונות וכל דבר שאת יכולה להשיג. אם ההוכחות בידייך, את יכולה לדרוש בבית הדין הרבני את סכום הכתובה, שהיא למעשה שטר חוב שבעל צריך לשלם לאשתו כאשר אינו עומד בחובותיו כלפיה. לא קל לזכות בסכום זה, מה גם שבתי הדין הרבניים נוטים לסלוח לבעל שבגד אם הוא מביע חרטה וצער - דבר שלא קורה אחרי בגידה של אישה.

הטלת סנקציות: אם תוכיחי לבית הדין הרבני שבעלך בוגד בך, הוא אינו מתחרט ואינו מתכוון לשנות את דרכיו, תהיה לך עילת גירושין כנגד בעלך – ובית הדין הרבני יכול לחייבו לתת לך את הגט. צריך להבין, שגט בפועל אינו דבר מובן מאליו, ועל כן פעמים רבות יש צורך להוכיח לבית הדין הרבני שיש לך עילה על פי ההלכה היהודית שתחייב את הבעל בגירושין.

עו"ד ענבר שנהב היא בעלת משרד עורכי דין, מומחית לדיני משפחה, גירושין וירושה
לאתר של עו"ד ענבר שנהב
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by