בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פ-ת-ו-ח!!! 

פ-ת-ו-ח!!!

 
 
ר. שני

כשהזוגיות נקלעת למשבר, לא תמיד הפתרון הוא גירושים. אלון ודניאל, למשל, החליטו דווקא להרחיב את הרפרטואר ובחרו בנישואים פתוחים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קופצים על המציאה (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/Gettyimages)
 קופצים על המציאה (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/Gettyimages)   
"ההחלטה על חיי נישואים פתוחים היא שלנו ביחד. שלי ושל אשתי. אנחנו יודעים על הקשרים שכל אחד מאיתנו מפתח, ואם להגיד את האמת, זה תורם לזוגיות שלנו. מחזק את הקשר בינינו מאוד". המשפט הזה, שהשמיע אלון (שם בדוי), הוא כותרתה של מערכת היחסים בינו לבין דניאל (שם בדוי), אשתו.

הם נפגשו לפני 32 שנים, בעת שירותם הצבאי. ביישוב הקטן שבו הם מתגוררים, הם מוכרים היטב. דרך חייהם החלה לפני 15 שנים, בעקבות משבר על רקע של מה שנודע ביניהם אז כבגידה, אבל שינה את כינויו: "עברנו משבר במערכת היחסים שלנו שבעקבותיו נפתחנו ודיברנו על הכל", הוא מספר. "שנינו נכנסנו למערכות יחסים אינטימיות בלי שהאחד יידע על מעשיו של האחר, אבל אחרי שדניאל התוודתה והבנתי שאני לא לבד בסיפור הזה, שגם לה יש מאהב, הכרנו במציאות נוספת, כמו אצל כל זוג אחר כמעט: הריגושים כבר לא היו אותו הדבר.

"החיזור הקטן הזה, של לטיפות קטנות וחיבוקים ונשיקות חטופות, הפסיק להיות מה שהיה בעבר. היא סיפרה לי שכשאני מגיע הביתה אני כבר לא מרגש אותה יותר, ולמרות זאת היא מאוד אוהבת אותי. הבנו שהקשר בינינו חזק מאוד. אנחנו אוהבים זה את זו, החברות שלנו חזקה מאוד ושום מערכת יחסים לא מאיימת על הקשר שלנו. אם אנחנו רוצים לשמר אותו, מה שאנחנו צריכים לעשות זה לפתוח את הנישואים".
 

מיישמים את הפנטזיות של כולם

 
ההתחלה היתה סביב מערכות היחסים שכבר התפתחו עם אחרים, ונמשכה לשיטות אחרות של היכרות, בעיקר חילופי זוגות: "אנחנו עושים את זה בראייה הכי טובה ומפוכחת, בכוונה להמשיך חיים זוגיים. כולם מפנטזים, אנחנו מיישמים. ברור שזה בהסכמה בפועל מכל הצדדים. אני יכול להגיד, שמאוד מחמיא לי שאני ישן בלילה עם אישה שגברים נמשכים אליה, ואותו דבר לגביה".

גישתו לעניין התרומה לחוסן המשפחתי חד משמעית: "זה הופך את בני הזוג לחברים הכי טובים בעולם. אין לי שום בעיה לגעת בה, אחרי שמישהו אחר נגע בה. להפך. התמזל מזלנו לממש את הפנטזיות שלנו, מה שכל אחד אחר היה מאחל לעצמו. שום דבר לא יכול לאיים עלינו", הוא מוסיף נחרצות.

אלון הוא גבר מרשים, השומר על חזותו באמצעות פעילות גופנית. איש עסקים בתחומים חופשיים, שכשרונותיו הובילו אותו לפעילויות רווחיות וזמנו מותיר לו מקום למפגשי אהבים, ביחד עם דניאל או לחוד. המימוש לא נעשה בחוגים חברתיים שעימם מתרועעים השניים כחלק מפעילותם המקצועית ובעבודתם. הם מקפידים על כך מאוד, ולא רק שם: "במעגלים החברתיים הקרובים ובמשפחה הגרעינית הקרובה לא יודעים על כך. זה סוד שלנו. יש לי כמה חברים שיודעים וגם לה יש. שלושת הילדים שלנו כמובן לא יודעים דבר. יש נורמות התנהגות מסוימות שאנחנו לא שוברים".

הכינוי נישואים פתוחים קצת מפריע לאלון, כי הוא רואה את זה בדרך אחרת, שעיקרה – השיתוף בחוויות בין שניהם: "זה יותר בקטע של חילופי זוגות", הוא מסביר. "הקטע המיני לא מתקיים אם אין עם מי לדבר, אם רמת החשיבה לא מתאימה לנו. אנחנו מחפשים זוגות ברמת פתיחות גבוהה. מחפשים כאלה שרוצים כמונו, ושיש להם אמון בקשר הזוגי שלהם, ואז הכל מותר. אנחנו גם מקפידים שזו לא תהיה מערכת יחסים חד פעמית, לא סטוץ וזהו. אנחנו מעדיפים מערכת יחסים לזמן ארוך".
 

מחליפים זוגות, ישנים באותה המיטה

"אנחנו עושים הכל בגלוי ובהבנה" (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/Gettyimages)
 "אנחנו עושים הכל בגלוי ובהבנה" (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/Gettyimages)   
הבשלת השלמות ביחסים היא בעיקר תולדה של תקשורת זוגית יצירתית. הפרטנרים שלהם חייבים להיות כאלה שמסוגלים להתמודד עם ההשלכות של מעשיהם, ועדיין להישאר תא משפחתי. "במערכת יחסים כזאת, אין מצב שמישהו מבני הזוג שאיתנו מוותר לאחר. כי אז יש תחושה של היגררות, אונס לעשות משהו שלא ברצון. התנאי הוא הסכמה מלאה".

מעבר לחילופי הזוגות המתקיימים בו זמנית, נפגשים לעיתים השניים עם בני זוג אחרים, כל אחד לחוד. מטבע הדברים, חיים כאלה עלולים לעורר קנאה, שיבוש של זהות הכוונות ואיום על חיי המשפחה. אלון, מבחינתו, רואה בקשרים האלה גשרים חדשים לאשתו: "גם אם יש לנו מערכת יחסים שהיא לא של חילופי זוגות, אלא שכזו בה אני נמצא עם אישה אחרת או היא עם מישהו אחר, אנחנו מספרים זה לזו. אנחנו לא מעלימים, לא מסתירים. גילינו שזה מאוד כיף שיודעים, כי אז לא חיים בשקר, כמו מרבית הזוגות האחרים. אנחנו עושים הכל בגלוי ובהבנה".

"ברור לנו היום ששום דבר לא מאיים על הקשר בינינו", הוא מבהיר. "אין לנו בעיה שבן הזוג ייפגש עם אחר. אנחנו נפגשים אחר כך ומעלים חוויות. זה מגרה אותנו. אך יחד עם זאת, על חיי המין שלנו, בינינו, אנחנו לא מוותרים. הם מצוינים, אבל זה לא מוקד החיים שלנו. לא הכל נע סביב הדבר הזה. זה הפטמה של הדובדבן בקצה עוגת הקצפת. זהו, לדעתי, המתכון לחיי זוגיות הכי טובים שיש".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by