בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בריאות המשפחה 
הילד נחשף לעופרת? הוא עלול להיות פושע 

הילד נחשף לעופרת? הוא עלול להיות פושע

 
בריאות המשפחה |
 
סוכנות רויטרס

מחקרים מצאו קשר בין חשיפה לעופרת ברחם או בילדות המוקדמת, לבין נזק מוחי העלול להביר להתנהגות עבריינית. 55% מהילדים בקבוצת המבחן שנחשפו לעופרת בילדותם או במהלך ההריון נעצרו לפחות פעם אחת והראו אחוזי מאסק גבוהים מאלה שנחשפו לכמויות נמוכות של עופרת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חשיפה לעופרת בילדות המוקדמת או אף ברחם, יכולה לגרום לנזק מוחי בלתי הפיך שעלול לגרום אף להתנהגות עבריינות, דיווחה בשבוע שעבר סוכנות הידיעות רויטרס. שני מחקרים הראו כי אנשים שנחשפו לרמות גבוהות של עופרת בילדותם, גדלו עם גושי תאי מוח חסרים, ועם סבירות גדולה יותר להיעצר עקב פשיעה, בעיקר עקב פשעים אלימים.
 
השפעה חזקה לעופרת (אילוסטרציה: אימג'בנק/GettyImage)
 השפעה חזקה לעופרת (אילוסטרציה: אימג'בנק/GettyImage)   
השפעת העופרת כה חזקה, שיתכן וניתן לתלות בה אחוז גדול מן הפשיעה באיזורים הפנים-עירוניים, היכן שקיימת סבירות גבוהה לכך שהבתים הישנים צבועים בצבעי עופרת, טען קים דיטריך מאוניברסיטת סינסנטי באוהיו, מוביל אחד המחקרים, בביטאון הספרייה הציבורית למדע PLoS Medicine. ישנם נתונים מסויימים המצביעים על כך שנוכחות עופרת אכן מקבילה למגמות הפשיעה בעשורים האחרונים", אמר דיטריך בראיון טלפוני לסוכנות רויטרס.

55% מהילדים נעצרו

בין השנים 1979 ל-1984, דיטריך ועמיתיו חקרו קבוצת נשים הרות מסינסנטי, ארה”ב, שהתגוררו בשכונות בהן קיים זיהום גבוה של עופרת בבתי המגורים. הם בדקו את הנשים וילדיהן החל מרגע הלידה ועקבו אחר הילדים בעודם מתבגרים. החוקרים מצאו קורלציה בין נתוני רמת העופרת בדם של 250 הילדים לבין דיווחי מאסרים.

בעלי אחוזי העופרת הגבוהים בטרום הלידה ובמהלך הילדות המוקדמת, הראו אחוזי מאסר גבוהים יותר מאשר באלו עם אחוזי העופרת הנמוכים. לערך 55% מן הילדים הבוגרים כעת, נעצרו לפחות פעם אחת.

"למרות שהתקדמנו רבות בהפחתת החשיפה לעופרת, הממצאים שלנו מעלים בבירור כי הפחתה נוספת של חשיפה לעופרת בילדות עשויה להיות דרך חשובה וברת השגה להפחתת הפשיעה האלימה", אמר דיטריך.
 

תאי מוח חסרים

 
תאי מוח חסריםעמיתו של דיטריך, ד"ר קים ססיל מבית החולים לילדים של סינסנטי, ביצע הדמיית תהודה מגנטית - סריקות MRI - במוחם של המתנדבים, בהן נמצא כי יותר מאחוז מכלל החומר האפור במוח חסר: “האזורים המושפעים ביותר כללו את החומר האפור הקדמי, במיוחד ברצועת קליפת המוח הקדמי (קורטקס הסינגולייט האנטריורי)", כתב צוותו של ססיל במחקר נוסף. אזור זה במוח אחראי על וויסות מצב הרוח וקבלת ההחלטות. כמו כן, נמצא כי גברים הושפעו יותר מנשים באופן משמעותי.

ההשלכות תהומיות, אמר דיטריך, והוסיף כי “לרוב, השפעות הרעלת עופרת אינן הפיכות".הוא הוסיף כי תכניות העשרה סביבתיות, כמו אלו שנעשה בהן שימוש על מנת לעזור לילדים שעברו התעללות, עשויות לעזור. “אינני חושב שהילדים האלו אבודים, אך זאת בהחלט אזהרה", אמר.

צבע עופרת הוא מקור ההרעלה המוביל בהפרש ניכר, אמר דיטריך, למרות הבהלה האחרונה בארה"ב לגבי המצאות עופרת במים, בצעצועים מיובאים ובתרופות עממיות. לדברי דיטריך, לאמהות הילדים בוודאי הייתה עופרת בגוף מאז ילדותן שלהן, ותינוקותיהן נחשפו אליה בעודם ברחם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by