בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הם מפחמים 

הם מפחמים

 
 
אדמית פרא

הם אוהבים אותך מאוד, אבל ייעלמו ברגע שתדרשי מהם מחויבות מינימלית. הם יעשו בשבילך הכל, אבל יבעירו את הקשר ביניכם אחרי שבוע. לתת את הנשמה ואת הלב? מצטערים, בשבילם זה רק שיר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא מתכוון לקנות לך טבעת (צילום אילוסטרציה: Stocker Studios, flickr)
 לא מתכוון לקנות לך טבעת (צילום אילוסטרציה: Stocker Studios, flickr)   
הנה הוא הגיע. אותו נסיך שרמנטי שתמיד חיכית לו, עם החיוך הכובש, המבט המהפנט והגירוי האינטלקטואלי שמזרים את הדם בעורקייך. רק שהוא עוד מעט הולך, הוא לא נשאר כאן לתמיד. הוא בסביבה אם את צריכה, אבל לא מוכן למחויבות. רגע לפני שאת מחפשת אחר הדרכים העתיקות, שיקויי הפלאים והלחשים הסודיים שיגרמו לו להתאהב ולהתחייב, כדאי שתעצרי רגע לבדוק אם מדובר במשב רוח זמני ששווה לחכות לו שיחלוף, או במרכיב אופי מרכזי שיבזבז לך את הזמן. יחסים זוגיים, יגידו לך הדודות, הם גם ככה מורכבים, אז למה להקשות מראש?

"ישנם בחורים שאין להם שום בעיה לפזר את קסמם על הבחורה, אבל לא להשקיע במוצר אחד סופי", אומרת אסתה ברודצקי-קאופמן, מאמנת דייטים מתל אביב. "בחורים כאלה יודעים לענות על הפנטזיות ההוליוודיות של נשים, שלקוחות מסרטים ומאמונות תרבותיות וקובעות מהו הגבר הנכון. לכן, פרמטר הזמן כאן הוא חשוב. כבר לאחר חודש את יכולה לערוך בדיקות ראשוניות ולדעת אם מדובר בבחור שמוכן להתחייב או לא. והכי חשוב זה להיזהר מהמפחמים".
?!
"כן, אלה שמפחמים קשרים. הם מתחילים את הקשר על אש גבוהה, ומרוב שהם מבעירים אותו הוא מתפחם מהר. אני מדברת על בחורים שכבר בדייט השני או השלישי גורמים לך להרגיש שזה לנצח נצחים, ומציעים לך לנסוע לחופשה בת שבועיים באיטליה. הם מאהבים סדרתיים, שיודעים לתת לך את כל מה שאת חולמת עליו בלילות".
 

תני לו שלושה חודשים

 
בניגוד לדעה הרווחת, מטרתם של המפחמים היא לא סקס אלא חיבוק. הם אמנם מחפשים בת זוג רומנטית, אלא שהצורך שלהם ברומנטיקה הוא נרקיסיסטי ולא בא ממקום זוגי. הם מחפשים תחושת אינטימיות חולפת ומייצרים אינטימיות מזויפת, כזו שמרגישה כל כך אמיתית עד שאת מתאהבת בו ורוצה להתחתן. אולם חמש דקות לאחר שזה קורה, הפסקת להיות רלוונטית לגביו. מבחינתו הרומן יכול להימשך מקסימום שבוע, הוא לא יכול להחזיק מעבר לזה.
אז הוא לעולם לא יתחייב לאף בחורה?
"הדרך היחידה להחזיק אותו היא לא לשתף פעולה. הוא צריך בחורה שלא תיפגש איתו מדי יום ותזרום בקצב שלו. אני בכלל בעד לקחת את הכל לאט. בעידן שלנו, שבו הכל אינסטנט, יש זוגות רבים שהיו יכולים להיות יחד אבל נפרדו בגלל שהם פיחמו".
"לקחת לאט את הזמן" יכול להימשך גם שנים.
"אין שום ביטחון שאת לא מבזבזת את הזמן שלך, הכל יכול לקרות. הממד של הזמן כאן הוא איכותי ולא כמותי. אם אתם הרבה זמן ביחד וכל הזמן רבים, את לא מרגישה רצויה ואהובה, ואת זו שמשקיעה יותר בקשר – כנראה שלא תתחתנו. מחויבות היא פונקציה של רמת ההנאה מהקשר, כמה כיף לנו ביחד וכמה אנחנו מסתדרים וטוב לנו".

עם זאת, ברודצקי-קאופמן מסייגת, וקובעת שאם לאחר שלושה חודשים הקשר ביניכם לא נכנס למסלול של מחויבות, זה הזמן לעבור הלאה. אל תתפלאי אם ברגע שתארזי את עצמך, הוא יסכים לפתע לעבור לגור ביחד. "כל אחד מאיתנו מתמודד אחרת עם מחויבות", היא אומרת. "כך, למשל, השאלה הזו לא תעסיק בחורה עם ביטחון עצמי גבוה, שכן רמת המחויבות שלה היא זקוקה מבן הזוג לא תהיה גבוהה והיא תסתפק ביחסים שזורמים ללא ידיעת העתיד. לעומתה, בחורה עם ביטחון עצמי נמוך, תפרש כל תנועה כאפשרות לחוסר מחויבות מצד הגבר, שיצטרך להשקיע ולהתאמץ הרבה כדי שהיא תרגיש טוב".
 

את יקרה לו? הוא לא יעזוב

אני נשוי לפלייסטיישן (צילום אילוסטרציה: Sebstian M. Fines, flickr)
 אני נשוי לפלייסטיישן (צילום אילוסטרציה: Sebstian M. Fines, flickr)   
אסתי תירוש, יועצת זוגית ומשפחתית ממרכז "דואט" בהרצליה, קושרת את המחויבות לגיל. "בעיית המחויבות משמעותית יותר בגיל 40, ופחות בגילאי ה-20. אז הגבר עדיין לא בשל כלכלית, וזה לגיטימי שלא ירצה להתחייב. אבל בגיל 40 זה יכול להיות על רקע פתולוגי, ולכן חשוב להכיר את הרקע שלו, את ההיסטוריה המשפחתית ולראות אם ישנם קווים שמצביעים על היווצרותה של הבעיה, למשל, מודל זוגי בעייתי בבית, התנהלות פתולוגית של אחד ההורים כמו בגידות חוזרות ונשנות, חסך בהורה שלא היה שם מספיק בשביל הילד. זה צריך להיות משהו כבד משקל, שיצר את החרדה מההתקשרות וממוסד הנישואין".
אז אלה מקרים ללא תקנה?
"אין דבר כזה לא בנוי למחויבות בכלל. ראיתי גברים שהתחייבו לראשונה גם בגיל 45. הפתרון הוא לבחון באיזו מידה הפכת ליקרה עבורו, כך שהוא לא יוכל לאבד אותך. זו הנוסחה האמיתית להצלחה. אם יש לך מודעות ויכולת לענות על צרכיו, את הופכת למשהו שקשה מאוד לוותר עליו והוא יחשוב פעמיים לפני שיעדיף לאבד אותך ולחפש בשדה הפתוח מישהי אחרת. הדבר החשוב הוא, שבשלב הזה שאת הופכת את עצמך ליקרה, את מנועה מלדבר על נושא המחויבות לקשר. אבל לאחר שלושה חודשים, את צריכה להציב אולטימטום - או שמתחייבים או שנפרדים".
ואם הוא לא מוכן?
"אז להחזיר את המפתחות וללכת. בעידן שבו אחוז הגירושים גבוה, כלומר, זו לא בעיה לפרק את הקשר אם הוא לא עובד, בחור שמתעקש שלא להתחתן מגלה חוסר התחשבות בבחורה".
 
 

כיצד תזהי האם הגבר שלך בנוי למחויבות? טיפים לתשואה מהירה

1. רקע משפחתי: בקשי שיספר לך על הוריו ובדקי כיצד הוא מתאר את מערכת היחסים שלהם. אם הוא מספר על מערכת יחסים מלאה בביטויי חיבה ולא במתח עצבני, יש לו מודל בריא למחויבות.
2. רקע אישי: בדקי אם בעבר היו לו לפחות שתי מערכות יחסים רציניות, או אם הוא גר עם חברה. אם כן, הוא מסוגל להיות בקשר ולעבור לשלב המגורים המשותפים. זה לא אומר שהוא יתחתן איתך, אבל סטטיסטית, אלה עם הרזומה של מערכות יחסים רציניות נמצאים בסבירות גבוהה לחתונה.
3. זוגיות מחשבתית: בדקי באיזו מהירות הוא עובר לחשיבה זוגית - מדבר בגוף ראשון רבים ("אנחנו"), מתקשר ביום חמישי לשאול אותך אם את רוצה לצפות בכדורגל יחד עם החברים שלו, מתוך ידיעה שאת עלולה לומר כן ולהרוס לו את הערב עם החברים. ככל שזה קורה מהר יותר, כך תדעי שהפכת לחלק מההווה שלו.
4. חברים: בדקי איך וכיצד הוא עורך היכרות בינך לבין החברים שלו. פגשתם חברים באמצע הרחוב? האם הם מהנהנים בחיוך כאשר הוא מזכיר את שמך? האם אתם מצטרפים אליהם לבילוי משותף? מסקנה: החברים שלו שמעו עלייך והוא מכניס אותך אל חייו.
5. בדיקת מציאות: אם זה מרגיש כמו פנטזיה ונראה כמו פנטזיה, זה כנראה פנטזיה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by