בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סוף לטופס 17: מוקד טלפוני יאשר פניות ליליות למיון 

סוף לטופס 17: מוקד טלפוני יאשר פניות ליליות למיון

 
 
בריאות נענע 10

הנחיות חדשות של משרד הבריאות מורות לקופות החולים להקים מוקד טלפוני שיוסמך להפנות מטופלים למיון, למוקד לילי או לביקור בית. המוקדן יאשר את ההפניה ויספק למטופל מספר אסמכתא שיחייב את הקופה לשאת בעלות הטיפול

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הנחיות חדשות של מפרד הבריאות לקופות החולים יפשטו את הליך הפניית המטופלים לביקורי בית, מוקד רפואי לילי וחדר המיון, ויסיים את המירוץ המטורף אחר החזר כספי מהקופה. חוזר שהפיץ אתמול מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' אבי ישראלי, מורה לקופות החולים להקים מוקד טלפוני לפניות המטופלים תוך שלושה חודשים, שתפקידו יהיה להפנות את המבוטחים הנזקקים לטיפול מעבר לשעות פעילות המרפאות לשירותים הרפואיים הנדרשים.
 
המוקד יתעד את הפניה (אילוסטרציה: אימג'בנק/GettyImage)
 המוקד יתעד את הפניה (אילוסטרציה: אימג'בנק/GettyImage)   
עד כה במצב של פניה לחדר המיון נאלצו המבוטחים לשלם סכום של 550 שקלים במידה והפניה לא הסתיימה באשפוז והמטופל שוחרר לביתו. כדי לזכות בהחזר עבור התשלום נאלצו המטופלים לתור אחר טופס 17, שאישורו דורש את אישור הרופא המטפל וכן את הנהלת המחוז של קופת החולים. חוזר המנכ"ל שהפיץ משרד הבריאות מבטל את המירוץ, שכן תפקיד המוקד הטלפוני יהיה לתעד את הפניה והקופה תחוייב לממן את הטיפול.

המוקד יאוייש על-ידי אחיות או פקידים שיעברו הכשרה לצורך כך, בהתאם להחלטת הקופה. על-פי מצבם הרפואי של הפונים יפנה אותן המוקדן למוקד לילי במרחק של עד 30 דקות נסיעה ממקום מגוריהם, לביקור בית של רופא בתנאי שזמן הגעתו לא יעלה על 90 דקות, או במידת הצורך לחדר המיון.

במידה והמבוטח אכן יופנה לחדר המיון הוא יקבל מספר אסמכתא שיחייב את הקופה לשאת בתשלום עבור השירות ללא השתתפות כספית מצידו. עם זאת, במקרים בהם הופנה במוטח לביקור בית או למוקד לילי רפואי ושלא היו דחופים, ישא המבוטח בעלות הפניה. כמו כן, יוכלו המבוטחים להמשיך ולפנות למוקד הלילי או לביקור בית ללא צורך לעבור דרך המוקד הטלפוני.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by