בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חופשה בגן עדן או חופשה מהגיהנום 

חופשה בגן עדן או חופשה מהגיהנום

 
 
אדמית פרא

חופשה זוגית בחו"ל זאת הזדמנות להתקרב מחדש ולרענן את הקשר ביניכם, אך גם מלכודת מתחים שעלולה לקלקל את הכל. לכבוד עונת הנסיעות, הנה כמה עובדות ועצות שעשויות להציל את החופשה שלכם מקטסטרופה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא לחזור מנתב"ג עם מסמכי הגירושין (אימג'בנק/Gettyimages)
 לא לחזור מנתב"ג עם מסמכי הגירושין (אימג'בנק/Gettyimages)   
הטיול המשותף הוא המבחן האולטימטיבי לבחינת הזוגיות שלכם בין אם אתם בתחילת הדרך ומבקשים לנפוש ברזורט רומנטי ובין אם אתם לוקחים הפסקה מהילדים והמשכנתא ומגהצים חופשה באירופה הקלאסית. לקראת החופשה הקיצית המשותפת, קחו כמה טיפים כדי לא לחזור מנתב"ג היישר אל מדרגות הרבנות.

יהודה זפרני, משנה למנכ"ל חברת התיירות "אופיר טורס", יושב לפעמים ומסתכל במבוכה גדולה על הזוגות שמגיעים אליו כדי לתכנן את החופשה הזוגית. מניסיונו, זוגות שנהנים להיות יחד בזמן הטיול, בדרך כלל גם נהנים מחיי נישואין יותר טובים.
 

לחזור עם המזוודות לרבנות

 
"טיול הוא אחת החוויות המרתקות בין בני זוג. יש כאלה שחוזרים מהטיול לרבנות, יש שחוזרים עם אהבה מחודשת ויש שבעקבות הטיול מחליטים להתחתן. זה זמן נטו להיות יחד ולכן זה יכול להיות חוויה מקרבת ואינטימית שלא קיימת בחיי היומיום.

כבר בשלב תכנון הטיול אפשר לראות איזה טיול זה יהיה. לפי הישיבה של בני הזוג, האכפתיות וההתחשבות ההדדית בהעדפות השניים. לנסיעות הקצרות לחופשה בטורקיה, פריז או לונדון, האישה מגיבה בדרך כלל בצורה רגשית יותר לגבי היעד וחשוב לה שזה יהיה רומנטי, בעוד הגבר שם לב למחיר החופשה. בהמשך מתפתחת שיחה בין הרצוי ליכולת הכלכלית המצויה. בנסיעות ארוכות, למשל, טיולים של שבועיים ויותר לארצות הברית, יש ויכוחים יותר גדולים עד הפרטים הקטנים".
 

כמו מה למשל?

"באיזו חברת תעופה לנסוע, מלון מפואר יותר או פחות, מרכזי יותר או רחוק. הגבר בדרך כלל מעדיף לחסוך במלון ולשכור רכב יקר כי זאת אולי ההזדמנות היחידה שלו לנהוג במרצדס שתמיד חלם עליה, הוא יעדיף לישון במלון שלושה כוכבים ויתרץ את זה ב'אנחנו באים רק לשים את הראש, בשביל מה להשקיע במלון?'. והאישה בדיוק להפך, היא תעדיף מלון מפנק ויוקרתי ולא תבין מדוע הוא רוצה להוציא את כל הכסף על רכב מפואר וגדול כי 'אנחנו רק שניים, אז מי צריך רכב גדול כזה?'
 
 

אם אין ציפיות אין אכזבות

להתאפק עם רגשות התסכול (אימג'בנק/Gettyimages)
 להתאפק עם רגשות התסכול (אימג'בנק/Gettyimages)   
זפרני טוען כי כמעט בכל הטיולים הנשים מבקשות לדעת איפה השופינג הכי זול בעוד הגברים מחפשים אחר משחקי הספורט ששווה לצפות בהם. כדי להימנע מתחושת הדביקות הזוגית, אבל לעתים לפספס את ההזדמנות לעשות צעד משמעותי ביחסים שלכם.

עירית קליינר פז, פסיכולוגית קלינית, מייעצת לתאם ציפיות ומוטב רגע אחד קודם לעלייה למטוס. "משבר בזמן הטיול קשור לציפיות מוגזמות של האחד מהשנייה. הישראלי הממוצע משקיע הרבה כסף בחופשה השנתית ולכן הציפייה היא שהכול חייב להיות מוצלח ומושלם. ואז כאשר באופן טבעי יש איזה רגע משעמם או תקלות בטיול, נוצר תסכול והנטייה היא לחפש מי אשם. זה יכול להיות המלון שלא היה מוצלח או הפנייה הלא נכונה באוטוסטראדה שעיכבה את הכול. האכזבות והתקלות הם אתגר לזוגיות, יש כאלה שיודעים להכיל את התסכול בתוכם ולהחליק הלאה ויש מי שיהפוך את זה למסע צלב אחר אשמים ויפרוק את התסכול בכעס".
 

אם זה עניין של אופי, אז למה דווקא בטיול הוא יוצא החוצה?

"בטיול יש יותר הזדמנויות לחיכוכים ויש יותר לחץ כי המקום חדש, האוכל חדש, יש הרבה אפשרויות לפספס ולטעות, כאשר ביומיום כל אחד יודע מה התפקיד שלו. לכל זוג יש את המתחים שלו שביומיום מטאטאים אותם מתחת לשטיח ואילו בטיול אין לאן לברוח. לכן, בני זוג שחיים מספר שנים יחד כבר מכירים את עצמם ואם הם רגילים לעשות דברים יחד אז גם בטיול הם יעשו הכול ביחד. אם הם שני אנשים שונים, אז כדאי לעשות תוכנית דיפרנציאלית: בזמן שאני עושה שופינג, אתה תיכנס למוזאון. חשוב לכבד את השוני".
 

מהי הטענה הכי שכיחה שבעקבותיה מגיעים לספת הטיפולים לאחר טיול?

אם ביומיום אתם לא קרובים, גם חו"ל לא יעזור (אימג'בנק/Gettyimages)
 אם ביומיום אתם לא קרובים, גם חו"ל לא יעזור (אימג'בנק/Gettyimages)   
"היא כועסת על שבזבזו את זמן האיכות שלהם יחד ולא דיברו על כל הבעיות שצריך לדבר עליהם, והוא כועס על שהם הלכו לישון כמו בבית – בלי סקס. זה נובע מהציפייה הגדולה לאינטימיות בזמן החופשה. נשים באות לחדר במלון עם ציפייה לשיחת נפש שלא נעשתה שנה, ואילו הגברים מצפים לסקס וכמה שיותר מהר. אם הזוגיות צברה ריחוק או מתחים במהלך השנה, אי אפשר לצפות שבהינף יד אחד היחסים יהפכו לאינטימיים. אם ביומיום היחסים לא קרובים, הם לא ישתנו כי נסעתם לחוץ לארץ ועכשיו אתם סגורים בחדר. יש מבוכה וצריך זמן כדי להמיס את הקרח. חופשה היא הזדמנות טובה לגשר על הריחוק, אבל זה דורש עבודה, כמו בדייטינג, צריך לעשות שיעורי בית ולחשוב מה אני רוצה לומר לבן הזוג. חופשה היא הזדמנות להיזכר מהי זוגיות וזה לוקח זמן. מריבה בחופשה חושפת למעשה שאתם לא עושים את העבודה בבית. יש זוגות שבמשך השנה הכול בסדר אצלם ובחופשה הם מוציאים את כל מה שהם מחזיקים בפנים כל השנה, ויש כאלה שכל השנה היחסים שלהם במתח והחופשה מאפשרת להם להתפייס ולתדלק את האינטימיות".
 

איזו חופשה היית ממליצה לזוג בתחילת דרכו?

"אני לא ממליצה לנסוע לחופשה הזוגית הראשונה לחצי שנה להודו, אלא לחופשה קצרה, וגם הציפיות צריכות להיות בהתאם, יוצאים לטייל, לעשות חיים ולא לצפות למשהו עמוק יותר. חופשה יכולה להיות קטליזטור שמאיץ את ההיכרות וכן חושף את הפגמים האחד של השנייה. זה כמו לעבור לגור ביחד, כאן מגלים את הרגלי הניקיון, קמצנות, סדר, עצלנות, כל מיני פרמטרים שמגבירים את ה'בעד או נגד' בזוגיות הזו. חופשה היא המבחן לרצון שלנו להיות ביחד, ואם מגלים שאנחנו בעצם לא אוהבים להיות ביחד, אז זו הבנה קשה מאוד".
 

טיפים לגישה בריאה בזמן הטיול:

• זכרו, בטיול יש גם רגעים לא טובים. קחו הכול בפרופורציות ואל תצאו למסע צלב שכולו תסכול והאשמות.
• חופשה עם חברים? רק אם אתם מרגישים שהזוגיות שלכם לא צריכה זמן לעצמה. אחרת לא תמצאו דקה אחת יחד.
• הכינו תוכנית מסודרת היכן ישנים ואילו פעילויות אתם עושים יחד. שלא יהיו הפתעות.
• תיאום ציפיות – ברמה הרגשית והפרקטית. כל אחד מכבד את רצונות השני.
• סקס – יש הגורסים כי סקס על הדקה הראשונה, איך שמגיעים לחדר במלון, מוריד את המתח ומשאיר אתכם עם חיוך מרוח על הפנים כל החופשה. נסו ותיווכחו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by