בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חברה לספסל  

חברה לספסל

 
 
רביד פלג

מה בסך הכל רצית לעצמך בחופשת הלידה? חברה שתוכלי לשוחח עימה ולבלות איתה את הימים הקשים שלאחר הלידה. אנחנו כאן כדי לספר לך היכן תוכלי למצוא אותה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בחולי, בשמחה ובעתות מצוקה (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages)
 בחולי, בשמחה ובעתות מצוקה (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages)   
חופשת הלידה החלה. עד מהרה את מגלה כי אין בה שמץ של חופש ומוצאת עצמך טובעת בלו"ז צפוף, כשאיש השיחה העיקרי הוא עוללך הרך. אם זכית וחברתך הקרובה ילדה לא מזמן, תוכלו להעביר את הבקרים בשיחות ובשיתוף. במקרה הפחות מוצלח, את מוצאת עצמך 'זכאית' לשיחה חטופה עם קרובייך, העסוקים כל העת בעבודתם. אמהות רבות, מוצאות עצמן בודדות וחסרות חברה בחודשי חופשת הלידה, בעת שהצורך באיש שיחה מבוגר, גדול ומשמעותי מאי פעם. רבות וטובות פזורות להן ברחבי הארץ שותפות לגורלך, יתכן ואף שכנתך חולקת עימך את אותה מציאות. היכן, אם כן, ניתן למצוא אותן? אילו סוגי מפגשים מתקיימים להם בקרב האמהות? האם ניתן לספק את הצורך גם מבלי לצאת מן הבית? מספר עצות ומרכזים שלא ישאירו אותך לבד.

ירוק בעיניים

אמהות רבות נוטות לנצל את שעות הבוקר הנעימות לטיול שלו בעגלה. מקום מפגש אקראי, אך הומה, תופס מקום בפארקים העירוניים ובגינות הציבוריות. בהיותם ממוקמים במרכזי הערים, מתאפשרת ההגעה ללא תחבורה. כמו כן, סביר כי האמהות אותן תפגשי, הן אלו שחולקות איתך את אותה סביבת מגורים. ישיבה משותפת על הספסל, כשהקטנצ'יק יונק או הפעוטה טועמת גרבר, יכולה להיות הזדמנות טובה לפטפוט, להחלפת רשמים אודות הגנים שבסביבה ועוד. יתרונות: ללא תשלום, זמין, תחלופה גבוהה של אנשים. טיפ: זו שיושבת בספסל ממול ונראית מאוד עסוקה ובטוחה, מחפשת אף היא הזדמנות לשיחה.

מחפשת פארק קרוב לביתך?

תל אביב, רמת גן, חולון, כפר סבא, רעננה ,הוד השרון, נתניה, בכל אחת מהערים תוכלי למצוא פארק המותאם לצרכייך, שם תוכלי לאתר בלא כל קושי את מי שאולי עתידה להיות חברתך הטובה ביותר.
 

חורף קר, קיץ חם

 
מזג אוויר קריר לא מחייב שהייה בבית, בידוד וניכור. מרכזי הקניות הסגורים, קניונים ודומיהם, משלבים גם הם אפשרויות נוחות למפגשי אמהות, הרחק מטיפות הגשם והרוחות המנשבות. הקיץ הישראלי, על אחוזי הלחות הגבוהים, מקשה אף הוא על יציאת אמהות ועוללים מחוץ לבתיהם, בפרט כשהקטנים נישאים במנשא בד חמים. מרכז הקניות הממוזג, יהווה פתרון נעים ונוח מזג גם לימי השרב. בין אם בבתי קפה המותאמים יותר ופחות לתינוקות וילדים, ובין אם בפינות משחק זעירות ונוחות. מפגשים בקניון מתאפיינים בפחות 'ספונטניות' מאשר אלו המתקיימים בגנים הציבוריים, עם זאת, את מפגשי הקיץ שבגנים, ניתן בקלות להעתיק למרכזים אלו. חורף או קיץ, זו לא סיבה להישאר בבית. יתרונות: מיזוג, נגישות לעגלות, מרכזים שונים מקיימים פעילויות לאמהות ותינוקות - ללא תשלום. טיפ: שותפה אחת או שתיים לסיבוב בקניון מקלה על עריכת קניות ומאפשרת ביקור שקט בנוחיות.

חוג עם אמא

מלבד היכרויות ספונטניות ומפגשים חברתיים, ישנן מסגרות המציעות מפגשי אמהות, תחומי מקום וזמן, המצריכים הרשמה ודמי השתתפות. זואי לסרי, בעלת אתר 'תותי', המציע את כל הפעילויות להורים וילדים, מסבירה כי מלבד מפגשי האמהות הקלאסיים, המשלבים אמהות ותינוקות, ומיועדים בעיקר לאינטראקציה בין האמהות בסביבה דומה, ישנם מפגשים 'מיועדים' בעלי ערך מוסף. "ראשית אציין כי לרוב מדובר בסדרות של מפגשים, שמונה עד שנים-עשר מפגשים, בהרשמה ותשלום מראש", מבהירה לסרי. "מפגשי האמהות הקלאסיים מתקיימים בבקרים, בנוכחות האמהות והתינוקות, כוללים ארוחת בוקר, אינטראקציה בין האמהות ולעיתים גם הרצאות תוכן. סוגים אחרים של מפגשים הם אלו שלא כוללים את התינוקות, כאשר המטרה העיקרית היא אינטראקציה בין-אישית מעמיקה, הכוללת במרבית הפעמים גם הרצאה בנושא אמהות, זוגיות וכדומה. ישנן קבוצות של אמהות הנערכות מיד לאחר הלידה, לשם הסתגלות לחוויית האמהות. לרוב מי שנמנה על הקבוצות הללו הן אמהות לילד ראשון. הקבוצות מתקיימות בהנחיית מומחה ומאפשרות התמודדות עם קשיים וחוויות שמעלות האמהות. מלבד התכנים, הערך של הקבוצות הללו טמון בהיותן סוג של קבוצת תמיכה לאמהות בראשית דרכן. מלבד קבוצות האמהות, ישנן גם סדנאות הכוללות את האבות, בין אם מדובר בסדנאות של שני ההורים, אמהות ואבות, ללא התינוקות, ובין אם מפגשים של האבות בלבד". יתרונות: ערך מוסף בדמות הרצאות והנחייה מקצועית, קבוצה קבועה, הומוגנית ובעלת אינטרסים משותפים. טיפ: מרבית הקבוצות הקיימות בשוק מאפשרות שיעור ניסיון ללא תשלום או במחיר סמלי.
 

קהילת אמהות

את לא לבד (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages)
 את לא לבד (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages)   
"ישנן מסגרות נוספות, חלקן ללא תשלום, המציעות אף הן ערך מוסף", מרחיבה לסרי. "קבוצות חברתיות של אמהות, הנפגשות לצרכי היכרות, חברה וחוויה משותפת ובמקביל מבצעות בינן לבין עצמן 'חילופים', הממלאים צרכים שונים של חברות הקבוצה. לאמהות הנמנות עם הקבוצה ישנם כישורים שונים, מהם יכולות אמהות אחרות להיתרם, להיעזר ואותם ניתן להעניק אחת לאחרת". יתרונות: גם חברה וגם עזרה, קבוצת אמהות ההופכת לכח. טיפ: קבוצות כאלה קיימות באזורים רבים ושונים בארץ. לעיתים מספיקה התארגנות מקומית על מנת ליצור קבוצה שכזו.

נתפסו ברשת

ניתן גם ניתן לקיים היכרויות וקשרים וירטואליים, מבלי לצאת מהטרנינג. אמהות רבות מוצאות עצמן גולשות בפורומים שונים, בין אם מקצועיים ובין אם חברתיים, תוך שהן תרות אחר מענה לשאלות מטרידות. עד מהרה, הופכת כניסה שמטרתה הראשונית הייתה בירור אודות תחליף החלב, או כאבי הקוליק של התינוק הרך, למפגש מרתק עם אמהות, דומות יותר ופחות. בהיותם זמינים, הפכו הפורומים למוקדי מפגש לאמהות בשלבי חיים שונים ואף זירת תיאום והפקת מפגשים מחוץ לתחומי המחשב וכתלי הבית. מלבד הפורומים, שוקקי החיים, קיימים אתרים לרישות חברתי, המסייעים במציאת 'חברים' בעלי מאפיינים דומים. יתרונות: השקעה מינימלית של משאבים (אין צורך בדלק, ניתן להישאר בלבוש הביתי והנוח), מגוון רחב של אוכולוסיה בכל נקודת זמן, היכרות עם אנשים הנמצאים במרחק גיאוגרפי רב. טיפ: התמדה והשתתפות יום- יומית בפורום מסייעות להשתלבות החברתית ולהיכרויות על בסיס אישי. זהירות, זה ממכר.

אמא, את לא לבד. שוטטי, אם בינות כתלי המחשב או מחוץ לאמות הבניין, ומצאי את חבורת האמהות המתאימה לך, זו שתהיה שותפה לשיחות הייאוש והשמחה, להתעוררויות התכופות בלילה, לגודש בחזה ולפחד לחזור לעבודה עם תום חופשת הלידה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by