בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
הנקה 
כל מה שצריך לדעת על חלב אם והנקה 

כל מה שצריך לדעת על חלב אם והנקה

 
הנקה |
 
רביד פלג

האם ישנן שעות העדיפות לשאיבת חלב? כמה זמן ניתן להשאיר אותו במקרר או במקפיא? שאלות ותשובות אודות נוזל החיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רק שלא ישפך (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages)
 רק שלא ישפך (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages)   

הוא יקר מפז, חי ו'נושם', מחומם בדיוק במידה. מתאים ומותאם לכל גיל ושלב, בין אם ביניקה ובין אם נשאב. ד"ר מירה ליבוביץ', רופאה מומחית לרפואת המשפחה ויועצת הנקה מוסמכת IBCLC , מנהלת המרכז הרפואי להנקה באודים, עונה על כל השאלות אודות 'נוזל החיים' בגוון לבנבן – חלב אם. לתשומת הלב, כל ההנחיות נכונות לתינוקות בריאים הנמצאים בביתם (לתינוקות חולים או פגים יתכנו הנחיות אחרות).

• מהו הרכבו של חלב אם? חלב אם מכיל את כל מרכיבי המזון הדרושים לתינוק (פחמימות, חלבונים, שומנים, ויטמינים ומינרלים), בהיותו חומר 'חי', הוא מכיל מרכיבים פעילים רבים, המשפיעים על מערכות שונות בגופו של התינוק, כגון מערכת החיסון, מערכת העצבים, מערכת העיכול ועוד.

• האם הרכב החלב משתנה לאורך הדרך? הרכבו של החלב משתנה לפי גיל התינוק, לפי שעות היום, לפי תדירות ההנקה במהלך היום ומשתנה אף במהלך כל ההנקה. בהיותו חומר חי הוא משתנה כל הזמן.

• האם ניתן להאכיל תינוק מחלב אם, שאיננו של אמו? בוודאי. ארגון הבריאות העולמי, בהמלצותיו אודות התזונה העדיפה לתינוק, מדרג את התזונה באופן הבא: ראשית, עדיף להזין תינוק בחלב אם, אותו הוא יונק באופן ישיר מאמו. העדיפות השנייה להזנה היא בחלב אם, שנשאב מאמו וניתן לתינוק שלא בהנקה, אם זו איננה מתאפשרת. העדיפות השלישית היא להזין בחלב אם של אם אחרת, והעדיפות האחרונה היא תזונה המורכבת מתרכובות מזון מלאכותית לתינוק.

 

האם נכונה ההבחנה בין חלב קדמי לחלב אחורי?

 

ההבחנה הדיכוטומית אינה נכונה. קיימת אמונה שחלב האם מתחלק לחלב קדמי ואחורי, כאשר הקדמי דל יותר בשומן והאחורי עשיר יותר בשומן, אך למעשה, הרכבו של חלב אם משתנה בהדרגה במהלך ההנקה, ומהרגע שהתינוק מתחיל לינוק, אחוז השומן הולך ועולה בהדרגה. המשמעות היא שתינוק אחד יקבל בחמש דקות, את אותו הרכב חלב שתינוק אחר יקבל במהלך ארבעים דקות. ככל שהשד ריק יותר, אחוז השומן בחלב גבוה יותר, וככל שההנקות תכופות יותר אחוז השומן בחלב גבוה יותר. המושגים 'חלב קדמי' ו'חלב אחורי' נולדו, כשבדקו את החלב לפני תחילת ההנקה או עם תחילת ההנקה ובדקו אותו שוב עם סוף ההנקה. אין רגע מסוים שבו מתחלף החלב מדל שומן לרב שומן, מקדמי לאחורי. חשוב לזכור, שגם כשהחלב הוא דל יחסית בשומן (מה שנחשב או קרוי 'חלב קדמי'), הוא מכיל את הנוגדים ואת כל המרכיבים החשובים האחרים ולכן חלב זה הוא מצוין, ולא פחות טוב או איכותי.

• האם יש שעות ביום העדיפות לשאיבת החלב? קל יותר לשאוב כשהחזה מלא ולכן ישנן נשים שעבורן קל יותר לשאוב בשעות הבוקר, שכן לרוב, בשעות הערב, החזה 'ריק' יותר. באופן עקרוני, חשוב שהאישה תשאב בזמן הנוח לה ביותר, לא תחת לחץ.

• האם שאיבה, בדומה להנקה, מגבירה את תנובת החלב? בחלב עצמו יש חומר חזק שמדכא ייצור חלב, כשהוא נשאר בשד. לכן, ככל שמוציאים את החלב מן השד לעיתים קרובות יותר, אם בהנקה ואם בשאיבה, כך יעלה ייצור החלב. ההבדל בין הנקה לשאיבה טמון בעובדה שתינוק בריא, היונק היטב, נמצא יעיל יותר בהוצאת החלב משאיבת המכונה, ולכן יניקה יעילה של תינוק מייצרת לעיתים יותר חלב. באופן דומה, משאבה יעילה תוכל לשאוב ולהוציא יותר חלב מתינוק שלא יונק יעיל, ולכן תגביר טוב יותר את ייצור החלב. בהנחה ששניהם מצליחים להוציא ביעילות את החלב, אין הבדל ביכולת הגברת הייצור.

 

האם החלב 'נגמר' מהר יותר בשאיבה מאשר בהנקה?

בכל תנוחה אפשרית (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages)
 בכל תנוחה אפשרית (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages)   

אישה ששואבת באופן בלעדי, מתקשה לעמוד בתדירות השאיבה, שתהיה דומה לתדירות יניקה של תינוק. לכן, לאורך זמן, קיים סיכוי שייצור החלב ירד. אישה שמצליחה לשאוב בתדירות גבוהה וביעילות, כשם שהתינוק יונק, אין סיבה משמעותית שייצור החלב ייפסק. חשוב לזכור, שיש הבדלים בין הנשים בכושר האחסון של החלב בשד. יש נשים שיכולה להצטבר להן כמויות גדולות של חלב בשד לפני שזה מפסיק את הייצור. לכן, תהינה נשים, שיצליחו לשמור על ייצור חלב גם במספר שאיבות מועט. נקודה חשובה נוספת טמונה בעובדה שכדי שהחלב יצא בשאיבה, על הגוף להפריש הורמון אוקסיטוצין, המזרים את החלב. יש נשים, שהשאיבה לא מגרה מספיק את ההפרשה של ההורמון ולכן לא יצליחו להוציא ולהזרים חלב על ידי שאיבה.

• האם כמות מועטה של חלב בשאיבה מעידה על כמות היניקה של התינוק או על חוסר בחלב? לא. כמות החלב בשאיבה איננה מדד לכמות החלב שתינוק יונק בהנקה. כמות קטנה בשאיבה, יכולה להעיד שהורמון האוקסיטוצין, המזרים את החלב, לא מופרש או מופרש פחות, בזמן השאיבה.

• כמה זמן ניתן להשאיר חלב אם שאוב בטמפרטורת החדר, ללא קירור? בטמפרטורה של 25 מעלות, ניתן להשאיר את החלב 4 עד 5 שעות.

• האם ניתן לשמור חלב אם במקרר? כן.

• האם יש מיקום מועדף לחלב השאוב במקרר? בחלקו העמוק של המקרר, לא בדלת או קרוב אליה.

• כמה זמן ניתן לשמור חלב אם שאוב במקרר ? חמישה עד שמונה ימים.

• האם ניתן להקפיא חלב אם? רצוי להקפיא תוך 24 שעות מהשאיבה. חשוב לזכור שחלב ישן לא הופך ל'חדש' תחת הקפאה.

• האם יש חשיבות למיקום השקית/בקבוק המוקפא במקפיא? יש לאכסנו בעומק, רחוק מן הדלת.

• כמה זמן ניתן לשמור חלב בהקפאה? בהקפאה ניתן לשמור לפחות שלושה חודשים, כשבמקפיא 'עמוק' ניתן לשמור עד חצי שנה (מקפיא נפרד).

 
 

באילו כלים מאכסנים חלב להקפאה?

לשימוש ביתי של תינוק בריא אפשר להשתמש בשקיות ייעודיות לשמירת חלב אם.

• כיצד נכון לאטום את שקיות ההקפאה? אין חשיבות מיוחדת, ניתן להשתמש בנייר דבק, מהדק וכדומה. חשוב להקפיד ולרשום על כל שקית את הכמות ואת תאריך השאיבה וההקפאה.

• האם נכון להקפיא ב'מנות' מוכנות לאכילה או בכמות צבורה של חלב? עדיף להקפיא במנות המתאימות לכמויות שהתינוק אוכל. תמיד עדיף להפשיר מנה נוספת מאשר לזרוק שארית.

• האם אפשר לאחד כמויות של שאיבה ממועדים שונים? אפשר לאחד, אך חשוב לזכור שהמועד הישן ביותר של השאיבה, הוא הקובע עד מתי החלב תקין. אפשר לשמור ולאחד לאורך יממה אחת.

• כיצד נכון להפשיר חלב אם קפוא? הדרך הטובה ביותר להפשיר היא במעט מים חמים, זו גם הדרך המהירה ביותר. ניתן גם להוציא ערב קודם ולהעביר למקרר, אך דרך זו דורשת היערכות מוקדמת ולכן פחות נוחה.

• כמה זמן מרגע ההפשרה החלב טוב לשמירה במקרר? אין קביעה המתבססת על מחקר. אפשר להניח כי למשך 24 שעות החלב יישאר תקין. חשוב לדעת כי לא כל מצב נחקר ונבדק, על כן יש להפעיל את ההיגיון, לטעום, להריח ולהחליט. באופן כללי נמצא כי חלב אם עמיד יותר מחלב פרה רגיל, כך שניתן להכיל את החוקים שאנו מכילים על חלב פרה, גם על חלב אם.

 

האם יש הבדל בין חלב שהושאר במקרר לבין חלב שהוקפא?

העדיפות היא ישירות מהשד (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages)
 העדיפות היא ישירות מהשד (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages)   

עדיף חלב שלא הוקפא, כיוון שבהקפאה חלק מהמרכיבים נפגעים. אולם, חשוב לזכור, שחלב שהוקפא עדיין מכיל חלק ממרכיביו החשובים, ולכן עדיף על תחליפי החלב המלאכותיים.

• האם ניתן להקפיא שנית חלב שהופשר? לא רצוי, אלא אם הייתה הפשרה חלקית בלבד.

• מהו הזמן המקסימלי שניתן לשמור חלב אם במקרר ולאחר מכן להקפיא אותו? עד 24 שעות.

• האם ניתן לאכול חלב אם קר? כן, אם התינוק מוכן.

• האם ניתן לחמם חלב אם במיקרו? לא רצוי, שכן פוגם בחלב והחימום אינו אחיד.

• כיצד נכון לחמם חלב אם? במים חמים (לא רותחים).

• לשואבות מחוץ לבית, כיצד נכון לשמור על החלב השאוב עד ההגעה הביתה (כשיש או אין מקרר בסביבה)? אם יש מקרר במקרר. חלב אם נשמר בצידנית עם קרחום עד 24 שעות ולבטח 6 עד 8 שעות.

• האם ניתן לשמור חלב שנשאר בבקבוק לאחר שהתינוק צרך את חלקו? באופן רשמי לא, מה שנשאר רצוי לזרוק. באופן מעשי אם התינוק יאכל שוב תוך שעה שעתיים, אפשר להשתמש ולהאכיל שוב. ככלל יש להקפיד לשטוף ידיים לפני הטיפול בחלב, גם בשאיבה וגם לאחריה, בעת השימוש.

• כיצד יש לנקות ולחטא את ציוד השאיבה? אמהות ששואבות כמה פעמים ביום, מספיקה סטריליזציה אחת ביום של ציוד השאיבה, בכל שאר הפעמים ניתן להסתפק בשטיפה טובה של החלקים.

המשפט הידוע 'אין בוכים על חלב שנשפך' אינו תופס במקרה הנוכחי, חלב שנשאב במאמץ ומושלך אל הפח, עלול ללא ספק לגרום למפח נפש. שמירה על התנאים הנאותים תסייע ליהנות מיתרונותיו הברורים של החלב היחיד שנכון לומר עליו שהוא 'פרווה'.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by