בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
צרכנות הריון 
המדריך השלם לשופינג לקראת בוא התינוק 
 
צרכנות הריון |
 
רביד פלג

כמה רגעים לפני המאורע הגדול, כדאי לדעת במה להצטייד. מה כדאי לקנות? על מה רצוי לוותר? מה אפשר ללוות ומה בגדר מותרות? הצטרפו אלינו למסע קניות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שנייה לפני ה'צ'ק-אין' בחדר היולדות, בואו נוודא שבאמת הכול מוכן. אז מה היה לנו? שידת החתלה, עגלה, מוצצים, חיתולים, מנשא, עריסה, רגליות, סדיניות. ים של מוצרים, פתרון לכל שיגעון. מערכות שיווק משומנות ומפלס הורמונים גבוה, מביאים את ההורים שבדרך לסיבוב רב פעמי ברשתות 'הכל לתינוק', והקופה איננה מפסיקה לרשום. האם באמת צריך את כל זה ומה ללא ספק נחוץ? תלוי את מי שואלים.
 

רצון טבעי

 
קצה האחד של הקשת, מיושב בידי הורים 'טבעיים'. בין אם הם נמנים על 'עקרון הרצף', הגישה החסכונית, או האדרת המינימליזם, ההמלצה היא שאין סיבה לרכישות מיוחדות. באם הכול כשורה, ההזנה מתבצעת בהנקה וכך גם ההרגעה, לכן אין צורך ברכישת בקבוקים או מוצצים. לינה משותפת חוסכת עלויות מיטת תינוק, עריסה ודומיה. המנשא, הוא זה שנושא את התינוק לכל מקום, כך נחסכים אמצעי השינוע (עגלה, עגלול). עניין ההחתלה מטופל אף הוא בדרך הטבעית, בין אם ב'שיטת הקשב'(אפשר לקשר לכתבה) ובין אם על ידי החתלה בחיתולי הטטרה הרב פעמיים. המרפק הוא הבודק את טמפרטורת מי האמבט, היד היא האוחזת בתינוק, השטיפה מתבצעת בכיור, גיגית או כל מיכל אחר שנבחר. במקרה הזה הביגוד נרכש, יד שנייה, או ראשונה, וכולל ביגוד ראשוני (חזיה ורגלית, אוברול וכד'). יש המוותרים אף על השימוש במגבונים הלחים ומנקים את הישבן תחת ברז מים או במטלית לחה. המוצר ההכרחי ללא עוררין הוא כסא הבטיחות לשעת נסיעה ברכב.
 

חלום ילדות

מן העבר השני, נמצאים ההורים ה'מדוגמים', אלו שחדרם הוצא מן הג'ורנל, אלו שאלוהיהם נמצא בפרטים הקטנים, בוו התליה, בסלסילת הקש החובקת ארנב לבנבן. עבורם הכלבו לתינוק הוא כבילוי בלונה-פארק, מרגש, מסעיר וצבעוני. שנייה לפני ההסתערות, הרי כמה מילים כתובות, שיסייעו ולו במעט להיערך לקראת מסע הקניות:

בטיחות מעל הכול – שימו לב שכל פריט שנרכש על ידכם הינו מותאם ומאושר לשימוש בקרב תינוקות. ריהוט, כיסא בטיחות, עגלה, מיובאים או תוצרת הארץ, צריכים להיות בעלי תו תקן. יש לבדוק את שם היבואן/ייצרן, שנת הייצור של המוצר וכדומה.
 
 

מוצרים מומלצים:

**מוצרים שלמרות המקובלות והשיווק המאסיבי, ניתן להסתדר גם בהעדרם.

• סלקל / כסא בטיחות – לשם נסיעה ברכב, קיימת חובת שימוש במושב בטיחות. השימוש הראשון לרוב תופס מקום כבר עם יציאתכם הראשונה הביתה מבית היולדות. לכן, רצוי לרכוש את מושב הבטיחות טרם הלידה. על מושב הבטיחות להיות בעל תו תקן אירופאי/אמריקאי ומאושר על ידי משרד התחבורה. עד גיל שנה התינוק מונח על מושב הבטיחות נגד כיוון הנסיעה. ישנם שני סוגים אפשריים של מושבי בטיחות, האחד, כסא בטיחות המותאם החל מגיל 0, המשמש באופן בלעדי כמושב בטיחות, ניתן לשימוש נגד ועם כיוון הנסיעה, על פי הגיל והצורך ואינו ניתן לנשיאת התינוק מחוץ למכונית. הסוג השני הוא סלקל, ממנו תאלצו להיפרד בסביבות גיל שנה (בשל הגבלת משקל וגובה), הסלקל מתחבר למושב ברכב נגד כיוון הנסיעה, ומשמש לנשיאת התינוק גם מחוץ לרכב, אם בנשיאה ביד ואם על גבי עגלה או מרכב יעודי. הסלקל כולל צלון/גגון, יש לבדוק כי ניתן להפריד את הצלון מידית הנשיאה. חשוב לבדוק את התאמת מושב הבטיחות לרכבכם, נוחות הקשירה אל הרכב, ונוחות סגירת חגורות הבטיחות על הילוד. סל-קל שמיועד ליציאה מן הרכב על גבי עגלה, צריך להיות נוח וקל לקשירה חוזרת ברכב. באשר למשך זמן השימוש במושב הבטיחות, המלצות 'בטרם' קובעות כי מומלץ להישמע להוראות היצרן ולהשתמש במושב הבטיחות לפי מספר השנים המומלץ על-ידיו.
 
המעבר למיטת התינוק נעשית רק לאחר כמה חודשים. ניתן להמתין עם הרכישה  (צילום:אימג'בנק/gettyimages)
 המעבר למיטת התינוק נעשית רק לאחר כמה חודשים. ניתן להמתין עם הרכישה (צילום:אימג'בנק/gettyimages)   
.
• מיטה / עריסה - באם בחרתם להלין את התינוק במיטה או עריסה, בדקו כי לריהוט תו תקן ישראלי או אישור מכון התקנים לריהוט המיוצר בחו"ל. עריסה משמשת לחודשים ספורים בלבד, בעוד שמיטת התינוק יכולה לשמש לטווח זמן ארוך יותר, ובתנאי שהתינוק אינו מצליח ו/או מנסה לצאת ממנה בכוחות עצמו. טיפ: בעת הצורך ניתן להשכיר עריסה וכך לחסוך את עלות הרכישה.

• מזרן – על המזרן להיות אף הוא בעל תו תקן. על מידותיו להתאים למיטה/עריסה באופן שאינו מסכן את תינוקכם.

• מצעים וכלי מיטה – קיים מגוון רחב של מצעים, החל מסט מפואר ותואם לכל האביזרים(שמיכה, וילון, מגן ראש, תיק חיתולים ועוד), וכלה בסדיני טריקו פשוטים ונעימים למגע. בחרו את הסט המתאים לכיסכם. כלי מיטה נלווים ושימושיים הם מגן ראש (מלא או חלקי), שמיכה, אותה יש לבחור על פי העונה וסדיניות המאפשרות החלפה תדירה, נוחה ומהירה ללא הצורך בהחלפת הסדין.

• **שידה – מלבד היותה רהיט המשמש לאחסון ולוקח חלק בעיצוב חדר התינוק, יש אמהות המשתמשות בשידה לצורך החתלה וטיפול בתינוק. אפשר איתה, אך ללא ספק אפשר גם בלעדיה. אם יש לכם בעיית מקום ואו התקציב מוגבל, ניתן לוותר על השידה לטובת אבזרים נחוצים יותר. באם רכשתם שידה, תוכלו לרכוש גם מזרן מתאים, אך עד מהרה תגלו כי זה היפה כמעט ואינו נראה שכן מכוסה בשעוונית ו/או כיסוי המוחלף תדירות. לחילופין ניתן להניח שמיכה מקופלת מכוסה בשעוונית.

• ביגוד ראשוני – יש לרכוש את הלבוש בהתאם לעונה בה יוולד התינוק. לרב החנויות מצוידות בפריטים המתאימים מבחינת מזג האוויר. לבוש ראשוני מומלץ הינו: חזיות/גופיות (לדוגמה אלו הנסגרות במעטפת על ידי כפתורים), רגליות, אוברולים שלמים, כובע רך וגרביים. זכרו כי התינוק נוטה לגדול בקצב מואץ בחודשים הראשונים, על כן עשו שיקול בבחירת המידה, כך שתוכלו לעשות שימוש מספק ויעיל בביגוד שקניתם.

• טקסטיל נלווה – חיתולי טטרה, גם כשאינם משמשים להחתלה, הם מוצר נצרך מאוד (פליטות, מצע לרביצה וכדומה). רצוי לרכוש כמות סבירה מהם. חיתולי פלנל, מעט נעימים יותר למגע מחיתולי הטטרה, 'חמים' יותר ולכן מתאימים יותר לעונה הקרה.
 
לא חשוב הגודל, אלא זמן האיכות (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages)
 לא חשוב הגודל, אלא זמן האיכות (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages)   
.
• אמבט – השוק מצויד בפתרונות שונים לרחצה, המקובל ביניהם הוא האמבט הנישא על מעמד תואם. הקפידו לבדוק כי האמבט אינו קטן מדי, כי הגובה מתאים את מידותיכם, כך שגבכם לא יכאב במהלך הרחיצה, וכי לאמבט פקק לשימור המים וכן צינורית לריקון. לצורך הרחצה באמבט יש הורים הבוחרים במתקן בטיחותי עליו מונח התינוק בזמן הרחצה, מה שמפנה את ידי ההורים לשטיפה (דפני), במקביל יש אמבטיות בהן המתקן הינו מובנה מראש. שימו לב, בשווקים ניתן לרכוש כיסוי בד למתקן הישיבה, אולם חיתול טטרה רגיל מהווה פתרון מצוין לכך, חסכוני וזמין.

• **מגבת – השוק מוצף במגבות 'מיועדות' – עם כובע, בלי, עם קשירת צוואר להורה וכדומה. בחרו את זו שנראית לכם הנוחה ביותר, רכשו רק אחת ממנה ובאם תמצא הכרחית וטובה, רכשו בהמשך נוספות. מרבית המגבות המיועדות יקרות ממגבות רגילות וישנם הורים המוצאים אותן מיותרות.

• מוצרי טיפוח לשעת הרחצה – רצוי להצטייד בשמפו וסבון המותאמים לתינוקות (אל-דמע, היפו-אלרגנים וכדומה). חברות שונות מציעות טיפוח המיוצר בחומרים טבעיים. אין צורך לרכוש את אריזות החיסכון, שכן מיכל רגיל מספיק לתקופת זמן ממושכת, ובנוסף, יתכן ותמצאו שהסבון/שמפו שבחרתם אינו מתאים לתינוקכם.
 

מוצרי טיפוח נלווים – שרצוי לרכוש מראש, פשוט כדי להיות מוכנים:

היקרים הם לאו דווקא העדיפים עליו (צילום:אימג'בנק/gettyimages)
 היקרים הם לאו דווקא העדיפים עליו (צילום:אימג'בנק/gettyimages)   
• חיתולים חד פעמיים – רצוי להצטייד בחבילה אחת. ככלל, רצוי להתאים את החיתול למידת התינוק ומשקלו, אותם תדעו בוודאות רק לאחר הלידה. לכן, חבילה אחת במידת new-born לרוב תספק את הצורך הראשוני ובהמשך תוכלו לעשות בחירה מושכלת יותר. ישנם הורים המעדיפים מראש את אופציית ההחתלה הרב פעמית. רצוי להצטייד בחבילה אחת, לבחון את מידת ההתאמה לכם ולתינוק ולאחר מכן לרכוש חיתולים נוספים.

• מגבונים לחים – אלו נחוצים לעיתים אף יותר כמטליות לניקוי הלבוש בעת פליטה וכדומה. הדרך הטובה ביותר לניקיון אבריו האינטימיים של התינוק היא באמצעות מים נקיים. עם זאת, פעמים רבות הניקיון מתבצע מחוץ לבית או בתנאים מגבילים, אז נעשה שימוש במגבונים הלחים. בחרו את אלה המערבים כמה שפחות חומרים כימיים, נטולי ריח ועל בסיס מים.

• משחה לטיפול בתפרחת חיתולים. המלצה – רכשו משחה אחת (לפי המלצות שתחלצו בקרבתכם) ובדקו את התאמתה לתינוקכם. לא חייבים לעשות בה שימוש בכל החתלה, אלא בעת הצורך.

• מד חום לתינוק – ישנם סוגים שונים בשוק. המהימנה ביותר היא הבדיקה בפי הטבעת. מד חום שמבצע את הפעולה בזמן הקצר ביותר יכול להיות הפתרון הטוב והרע במיעוטו.

• מוצץ – גם אם בחרתם להציע לתינוק מוצץ כאמצעי הרגעה, זכרו כי התינוק יהיה זה שלבסוף יכריע אם יעשה בו שימוש או לא. השוק רווי במוצצים משלל סוגים. תוכלו לרכוש שני סוגי מוצצים, אחד לטקס והשני מפלסטיק, המותאמים בגודלם לגיל התינוק ובעלי תו תקן. לעיתים, התינוק מעדיך סוג אחד על פני האחר. זכרו כי יש לעקר את המוצצים לפני השימוש הראשון, הפרטים מצויים לרב על גבי האריזה. ישנם אבזרים נלווים למוצצים, כגון מיכל נשיאה, סרט קשירה וכדומה. מוצרים אלו אינם מחויבי המציאות, כמו כן יש לשקול את מידת הבטיחות שלהם עבור תינוקכם.

• מספרי ציפורניים לתינוק.

• מברשת רכה לשיער.

• **אבקת כביסה לתינוק – את כל מוצרי הטקסטיל רצוי לכבס לפני השימוש הראשון (חיתולים, מצעים, מגבת, ביגוד ראשוני וכדומה). בחרו אבקת כביסה המתאימה לתינוק/ היפו אלרגנית/ אקולוגית ומחומרים טבעיים וכדומה. יש הורים המשתמשים מן הרגע הראשון באבקת הכביסה המשפחתית שאיננה ייחודית לתינוקות. יתכן ותעדיפו לרכוש חבילה קטנה, ובתום השימוש כבר תדעו באם תינוקכם נכון לשימוש באבקת הכביסה המשפחתית.

• **מד טמפרטורה לחדר ולאמבט – הטמפרטורה המומלצת בחדר התינוק היא כ-22 מעלות. יש הורים המעדיפים לבדוק את קיומה בעזרת מד חום לחדר, באם זו בחירתכם, הקפידו שלא לתלות את מד-הטמפרטורה על קיר, או אז הטמפרטורה הנראית איננה משקפת בהכרח את חלל החדר. הניחו אותו בחלל, לדוגמא על גבי רהיט. טמפרטורת המים המומלצת לתינוק היא 37 מעלות, כחום הגוף. ישנם הורים המעדיפים לבחון את הטמפרטורה המדויקת על ידי מד-טמפרטורה מותאם לאמבט, בעוד שאחרים יעשו זאת באמצעות מגע המרפק.

• **מכשיר ניטור נשימה - מכשירי ניטור הנשימה סובלים מבעיות טכניות, אחוז גבוה של ההתראות נובע מתזוזות של התינוק, בעיות במחברים של המכשיר וכדומה ולא מהתראת אמת. בהיותם שכאלה, הורים רבים בוחרים לוותר על תענוג המפוקפק שבהתראת שווא, ומעדיפים לנהוג בתשומת לב אישית והשתתפות בקורס החייאה ועזרה ראשונה בתינוקות. כיום, אין המלצה רפואית לרכוש מכשיר שכזה לתינוקות בריאים, שאינם בסיכון. אם אתם חשים כי המכשיר יעניק לכם 'שקט', יתכן ותבחרו לרכוש אותו בכל זאת.
 
המחירים יכולים להגיע אף לעשרות אלפי שקלים לעגלה (צילום אילוסטרציה:אימג'בנק/gettyimages)
 המחירים יכולים להגיע אף לעשרות אלפי שקלים לעגלה (צילום אילוסטרציה:אימג'בנק/gettyimages)   
.
• עגלה – השוק רווי, שלא לומר מוצף, בסוגים, סגנונות, שילובים וכדומה. על העגלה להיות נוחה לשימוש ההורים, דבר שיקל וירבה את השימוש בה. אמנם קשה לשכנע את זו העגלגלה, שאין להתחשב ביוקרת העגלה, עם זאת, זכרו כי העגלה היקרה או היוקרתית ביותר אינה בהכרח הטובה ביותר עבורכם ובכלל. להלן מאפיינים שיש לשקול בבחירת עגלה:

• תפעול נוח – חשוב שהקיפול והפתיחה של העגלה יעשו בקלות ואף בשימוש ביד אחת בלבד (היד השנייה עלולה לפעמים להיות עסוקה בנשיאת עולל קטן). התנסו מספר פעמים בקיפול ופתיחה במעמד בדיקת העגלות. בדקו אם העגלה עומדת לאחר הקיפול או שיש צורך להתכופף על מנת להרימה, דבר שעלול להכביד על עצם הפעולה. בדקו באשר לנעילה לאחר קיפול, עגלה חסרת נעילה עלולה להיפתח בעת ההרמה.

• משקל העגלה – פעמים רבות תדרשו לנשיאת העגלה, העמסתה בכלי רכב, הורדה במדרגות וכדומה, גם אלו הדרים בבית קרקע. בדקו כי העגלה לא כבדה מדי ודורשת מאמץ פיזי רב, וכן שאינה קלה מדי ועלולה ליפול מעומס כבודה.

• כיוון ומודולריות – ישנן עגלות הכוללות הן את ה'אמבטיה', הטיולון ואף את הסל-קל. כל אחד מהאביזרים משמש בגילאים אחרים ולמטרות אחרות. ישנן עגלות שבעזרת מתאמים ואבזרים נלווים מותאמות לסל-קל של חברות אחרות. בנוסף, ישנן עגלות שניתן לכוון את מיקום התינוק למיקום ההורה (כשהתינוק קטן הוא מופנה עם הפנים להורה, מה שמאפשר פיקוח ותקשורת וכשגדל ומתעניין במרחב, מסובבים את המרכב כשפני התינוק אלי חוץ). ישנן עגלות שמראש מכוונות כך שפניו של התינוק עם כיוון הנסיעה, ללא אפשרות שינוי. בדקו את האופציות השונות טרם הרכישה.
 
החל מגיל שנה, הסל קל יוחלף (צילום: אימג'בנק/gettyimages)
 החל מגיל שנה, הסל קל יוחלף (צילום: אימג'בנק/gettyimages)   
.
• אמבטיה קשיחה או רכה וזווית השכיבה בה – ההמלצה עבור תינוקות רכים היא שכיבה ב-180 מעלות, הן על הגב והן על הבטן. מרבית הטיולונים אינם מאפשרים זווית שכזו, אלא בטווח של 170-175 מעלות. מי שנוהג לטייל פרקי זמן ארוכים יתכן ויעדיף לרכוש גם את אופציית האמבטיה, שההמלצות היבשות מנחות כי השימוש בה כדאי עד גיל חצי שנה. בפועל, מרבית ההורים מעבירים את התינוק לטיולון לפני מועד זה. ישנן חברות המאפשרות השכרת אמבטיה וישנם הורים שיטענו כי אין בה כלל צורך. ההבדלים שבין זו הרכה לקשיחה נוגעים בעובדה שאמבטיה קשה לא ניתנת לקיפול, לרוב יש לנתקה מן המרכב ולאכסנה בנפרד, דבר הדורש נפח אחסון, בעוד שרכה הינה בעלת דפנות רכים, ישנן את אילו בעלות 180 מעלות, ואף ניתנות לקיפול יחד עם המרכב.

• חיבור לסלקל – ישנן חברות המציעות סל-קל תואם, המתחבר לעגלה ויש את אלו המציעות מָחְבַרים ומתאמים לסוגים שונים של סלקל ממגוון חברות בשוק. עם זאת יש לזכור כי לא מומלץ להשאיר את התינוק בסלקל למשך זמן ארוך, וכן סלקל עם תינוק, הוא אובייקט כבד וקשה לנשיאה. ככלל, אל תטעו, הסלקל אינו 'קל' כפי שנהוג לחשוב על פי כינוי ואינו מהווה תחליף לעגלה, משטח ישיבה וכדומה.

• סל אכסון – עגלות שונות מציעות מקומות אכסון שונים בגודלם. ישנם אף המציעים פתרונות ל'כוס הקפה' ולטלפון הנייד. בדקו מה באמת הכרחי עבורכם.

• ריפוד – מזג האוויר הישראלי מהווה שיקול בבחירת בד העגלה. בדים דמויי עור/פלסטיק/ניילון, העלולים לגרום להזעה, אינם מן המומלצים במזג אויר קיצי. בנוסף, אפשרות הסרת הבד לכיבוס יכול להוות שיקול, יחד עם היותו דוחה נוזלים, מאוורר ואנטי בקטריאלי.

• בטיחות ותו תקן – כמו שאר אבזרי התינוק, גם העגלות צריכות להיות בעלות תו תקן. המשמעות הבטיחותית של התקנים תופסת מקום במנגנון הקיפול של העגלה, שאינו יתרחב באופן פתאומי ו/או עצמאי, מעצורים בשני גלגלים לפחות, בולמי זעזועים וחגורות בטיחות בעלות חמש נקודות אחיזה למושב.

• תיק לעגלה – הסטייל תופס מקום ובהתאם, המחירים מרקיעי שחקים. לא בטוח שכל זה נחוץ. מי מכם שמעוניינים בתיק ייעודי, בחרו תיק שמתחבר בקלות ובנוחות לעגלה ובמקביל נוח לנשיאה על הגב. יתכן ודווקא תעדיפו תיק גב 'רגיל' רב תאים ונוח. חשוב שהתיק יכיל מספר חללים מופרדים לסידור נוח, מקום אחסון מספק לציוד הכרחי ובסיסי וכיס חיצוני לבקבוק מים (שלכם ושל התינוק). המלצה: התיקים היקרים ביותר נקרעים במידה דומה לאלו הממוצעים בעלותם. זכרו כי האופנות משתנות וכך גם הטעם האישי שלכם, לכן אולי תעדיפו לבחור את התיק הסולידי, שיתאים לכל עונה ולכל מועד.

• מנשא – יש שטוענים ש'אי אפשר איתו' ויש ש'אי אפשר בלעדיו'. עדיף לרכוש את המנשא כשהתינוק כבר בידכם, על מנת להגיע להתאמה מושלמת בין שלושת הפרמטרים, המנשא, התינוק ואתם – הנושאים. ישנם סוגים שונים, מובנים יותר ופחות, רק החוויה וההתנסות תסייע במציאת האחד הנכון לשני הצדדים.
 
בחרו בקבוק ללא ביספינול A (צילום:אימג'בנק/gettyimages)
 בחרו בקבוק ללא ביספינול A (צילום:אימג'בנק/gettyimages)   
.
• האכלה – אלא אם החלטתם מראש, כי התינוק יוזן בתחליפי חלב, שאלת ההזנה תתברר לאחר הלידה. אולם, בין אם הוא ניזון מחלב אם, ובין אם מתחליפי חלב, יש מקום לרכישת מספר מוצרים נוספים:

• בקבוקים – גם האם המניקה לעיתים שואבת את החלב ולשם כך נזקקת לבקבוק להזנה מתוכו. רצוי לבחור בבקבוקים הנקיים מחומר הביספינול A (מידע שכזה מצוי על גבי האריזות). רצוי לרכוש לשם ההתחלה שני בקבוקים עם מספר פטמות מתאימות לצורך החלפה. בנוסף, מברשת ניקוי בקבוקים, שלעיתים מגיעה עם מברשת קטנה לניקוי הפטמות. תינוק שיוזן בתחליפי חלב יזדקק כמובן למספר גדול יותר של בקבוקים ופטמות, כמו גם מיכל עיקור – סטריליזציה, מחלק מנות וכדומה. כל אלו כדאי לרכוש לאחר הלידה, כשתתברר דרך ההזנה של התינוק.

• תחליף החלב – באם יש צורך לתחליפי חלב תוכלו לקבל מספר דוגמיות מוכנות כבר בבית החולים, ובהתאם לכך לרכוש את התחליף המיועד עם צאתכם הביתה. חבל להצטייד בכך בטרם עת.

• המיותרים

פלאי הטכנולוגיה מפיקים מרגליות לצד מיכון שתועלתו ונחיצותו מוטלות בספק. על כך נמנים בין השאר מחממי מגבונים, פח ייעודי לחיתולים משומשים, מחמם בקבוקים, מתקן ייבוש בקבוקים, תיק אכסון לחיתולים חד פעמיים (כזה המתחבר למיטת התינוק), מגש טיפולים ייעודי, כרית הנקה ייעודית ועוד. רשתות שונות מציעות 'חבילות לידה', שלעיתים מכילות מוצרים 'מיותרים', אם בחרתם בכל זאת בחבילה שכזו, בדקו היטב את תכולת החבילה, על מנת לוודא שזו אכן המשתלמת ביותר עבורכם.

• אוניברסיטה מחותלת

אודות ציוד נלווה כגון 'טרמפולינה', נדנדה, אוניברסיטה, מובייל, מזרני פעילות, מלבושי חג, ושאר פינוקים, המתינו לאחר הלידה, פעמים רבות המתנות יהוו מענה הולם. אם אתם עומדים לערוך קבלת פנים לתינוק הנולד, יתכן ותוכלו לבקש מן המכרים את יתרת הציוד החסר אותו תרצו. ככלל, חשוב לזכור כי כשמדובר בעולל רך, לא כל המרבה הרי זה משובח, ההדרגה חשובה, ואין שום צורך ממשי בצעצועים מן הרגע הראשון.

• יד שנייה מרופא

האפשרות להשיג מוצרי יד שנייה לתינוק מחויבת בדיקה קפדנית, בעיקר משיקולי בטיחות. בשל העובדה כי נעשה שימוש במוצר, יש לקחת בחשבון כי יתכן והוא נפגם במידת מה (שברים, סדקים, שימוש לקוי, התיישנות, עייפות החומר, שינוי התקנים מאז ייצור המוצר וכד'). לכן, יש לתת עליהם את הדעת. לעיתים ישנה אפשרות לפנות ליצרן/יבואן לבדיקת תקינות המוצר.

כל שנשאר כעת הוא להכין את הכרטיס ולצאת לדרך. מומלץ לבצע את הזמנת הציוד במהלך השליש האחרון של ההריון, כשעוד לא כבד מדי. זכרו כי הצרכים שלכם כהורים אינם דומים בהכרח לצרכים של המכרים והממליצים. סדרו את הפרמטרים על פי סדר העדיפויות שיתאים את הצרכים האישיים שלכם, כך תוכלו להגיע להחלטה שתענה על הדרישות והציפיות שלכם עצמכם. ושיהיה במזל טוב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by