בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
יחסים 
משטרת הגבולות 
 
 עוצרים באדום    צילום: יעל אפרת    
יחסים |
 

זאת טעות נפוצה לחשוב שבעולם הבדס"מ הכל מותר ואין קווים אדומים. נהפוך הוא, מכיון שמדובר באקטים מורכבים כל כך, לגבול יש חשיבות עליונה. האות ג' במדריך מוקדשת למושג "גבולות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא חוצים את הקווים
 לא חוצים את הקווים 
 צילום: יעל אפרת 
 
גבולות מהווים בסיס הכרחי וראשוני בעולם הבדס"מ. הם בעלי תפקיד חשוב ומשמעותי מכאלה של זוג 'רגיל' (ונילה). הדגש עליהם הכרחי ומצריך אינטליגנציה רגשית גבוהה ורגישות למצבי שבירה ולתגובות שני הצדדים הלוקחים חלק באקט שכזה. גבול הוא קו אדום שאסור לחצות. הגבול הוא חלוקת כח ברורה בין הצד השולט לצד הנשלט ולמעשה מהווה את ההבדל בין בדס"מ לסתם אלימות מסוכנת. את ההסבר תקבלו בכלל הברזל המוסכם שבלעדיו לא מתקיים שום אקט ונקרא בשפתנו SSC. משמעותו: SAFE בטוח, SANE שפוי, CONSENSUAL בהסכמה.
 
 ביני ובינך בינינו לבינם, בין חושך לאור בין יבשה לים, בין קודש לחול בין המתוק למר, בלי גבול אין גבול לשום דבר...(גבולות, מאיר בנאי) 
קיימים מספר סוגים של גבולות, לא כולם קשורים ישירות לבדס"מ אך בכולם צריך
להתחשב. גבולות שמקורם בפחדים או פוביות שונות (מי לא מפחד מעכבישים?),
גבולות שמקורם בנסיבות חד משמעיות כמו אלרגיה לעור (אזיקים, שוטים ואביזרים
רבים עשויים מעור), מצב בריאותי המגביל את סוג הפעילות, טיפול תרופתי וכיוצ"ב.
ישנה חלוקה ברורה בין הגבולות הפיזיים לבין הגבולות המנטאליים. ישנם המוגדרים
כחוקי ברזל וישנם המוגדרים כגמישים. בכל פטיש קיים גבול אחד לפחות, בין אם
הוא קשור לכאב, ובין אם לשליטה מנטאלית, השפלות, או ביזאר כזה או אחר. אפילו
אנשים שעבורם קיום יחסי מין הוא גבול ברזל, יהנו מהאקטים הבדס"מים ויגיעו לסיפוק
מיני, גם אם לא יהיה שם מה שנחשב סקס רגיל וזה לא אומר שהם נמנעים מקיום יחסי מין תמיד.
 
 
 
הגבולות מגיעים משני צידי המשחק; אלה של הצד השולט ואלה של הצד הנשלט ומקבלים את מלוא הכבוד והיחס. הם מוגדרים בתחילת הקשר או הפעילות ומראש, ונשארים בתוקף עד שלא הוסכם אחרת בסיטואציה בטוחה, שפויה ומוסכמת ע"י שני הצדדים. לעיתים, כאשר מתפתח קשר זוגי בין שולט/ת ונשלט/ת מתגלים במהלכו גבולות שלא צוינו כשהיה מדובר בסשן חד פעמי. ישנם הרוצים לשנות ולפרוץ גבולות ואינם מסוגלים לעשות זאת בכוחות עצמם, או כאלה המתגרים מפריצת הגבולות ורוצים לחוות שיאים חדשים שלא נוסו קודם לכן. לפעמים, גם בפעילות בדס"מית חד פעמית קורים דברים שלא סוכמו מראש ויש להתחשב בתגובה ספונטנית של הגוף או הנפש , זה יכול להתבטא בבכי למשל.
 

ביקורת גבולות

בלי מילים
 בלי מילים 
 צילום: יעל אפרת 
 
לעיתים רחוקות נפרץ גבול ובידיי הצד הנשלט להפסיק כל פעילות באופן מיידי על ידי מילת ביטחון שנאמרת לשולט. מילת הביטחון נקבעת מראש ומוסכמת על שני הצדדים. ברגע שתעוף לחלל האוויר, יחדל הצד השולט מכל מעשה. מילת הביטחון הנפוצה והמקובלת ביותר היא 'אדום'.
חשבו על רמזור. אותו עיקרון עובד גם בבדס"מ. אור ירוק אומר שניתן להמשיך ללחוץ על הדוושה, בכתום - להאט ולהוריד הילוך, ובאדום, יש לעצור ומיד. זוגות החיים כזוג לכל דבר נוהגים למצוא לעצמם מילים שונות ומגוונות ויש המערבים הומור. בעבר, נתקלתי בשולטת ונשלט שמילת הביטחון שלהם היתה 'תמשיכי'. זוג אחר, רוקיסטי ומתעב פופ אימץ את 'בריטני' כי טענו שהיא מיד מורידה להם את החשק המיני.
 
נשלט/ת הנותנים אמון וביטחון מלא בשולט/ת שלהם, הגיוני שיגיבו אחרת כשמדובר בפעילות בדס"מית פומבית (במועדון פטיש) לעומת פעילות פרטית ואינטימית שמתקיימת בין ארבעה קירות. הקלישאה אומרת "גבולות נועדו לכך שיפרצו אותם" ונכון, גם פריצת גבולות היא תופעה אפשרית,
אך לרוב זה יקרה במערכת יחסים ארוכת שנים של אהבה יציבה וחזקה ואחרי שהצדדים מכירים אחד את השני היטב. בדיוק כמו בזוגיות 'רגילה' רק שכאן, הרגישות הנדרשת גבוהה בהרבה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by