בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
לא רק אולימפיאדה 
היסטוריה ואטרקציה 
 
  צילום: רויטרס    
לא רק אולימפיאדה |
 
שירות wcities

ממקדשים המפארים את העבר ועד סמלי המאבק העממיים: על האתרים ההיסטוריים, אטרקציות תיירותיות למליונים, של בייג'ינג

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לבייג'ינג יש היסטוריה ארוכה ומרובת אירועים. עדויות ארכיאולוגיות שנחשפו באזור מעידות כי האדם הקדום המכונה "איש פקין" התיישב באזור זה כבר לפני 500,000 שנה. מאז, ראתה העיר שושלות קיסריות הבאות ונופלות בזו אחר בזו כמו גם מהפכות, מרידות, פלישות זרות ומלחמות שהיו מנת חלקה במשך אלפי שנה. כארץ שיודעת לשמר את עברה בלי לפחד להסתכל קדימה, העירוב בין בייג'ינג בין ישן, חדש ומתרחש מהמם את העין ואת הלבבות. לפניכם מבחר מהאתרים ההיסטוריים המהווים כיום אטרקציות תיירותיות לכל דבר ועניין.
 

העיר האסורה (Forbidden City)

 
קומפלקס הארמון הקיסרי הגדול ביותר בסין

אתר העיר האסורה ידוע גם בשמו "הארמון לשעבר" ("Former Palace"). זהו מקום המגורים הקיסרי של שושלת מינג (1368–1644) ושושלת צ'ינג (1644–1911). יש בה 70 מבנים ויותר מ-9,000 חדרים. היא מוקפת בחומה גבוהה ובתעלת חפיר. העיר הפכה למוזיאון בשנות ה-20 המוקדמות והיא אוצרת בתוכה אוסף אוצרות יפהפה ומיוחד במינו. המפלגה הלאומית לקחה חלק גדול מאוצרות אלה איתה לטייוואן ב-1949, אבל במקום עדיין נותרו כ-900,000 פריטים. מאחורי הארמון יש גן קיסרי מקסים.
 

מוזיאון הארמון (Palace Museum)

הפאר של העולם הישן

4 Jingshan Qian Jie
Phone: + 86 10 6513 2255
http://www.dpm.org.cn/

מוזיאון הארמון, המוזיאון הגדול ביותר בסין שהיה בעבר ביתם של 24 קיסרים שונים, נמצא במרכז העיר האסורה (Forbidden City). עם 70 אולמות ו-9,000 חדרים יהיה לכם שפע של דברים לראות. זהו מסע אמיתי לתוך ההיסטוריה ואתר חובה למבקרים בעיר. בדקו את האתר בסיורים וירטואליים שיציגו לכם אספקטים שונים בו: מהריהוט עד לקליגרפיה, והחליטו באיזה חלק תרצו לבקר, פשוט אי-אפשר לראות הכול בביקור אחד.
 
 

שער טיאנאנמן – שער השלום השמיימי

סמלן של סין הישנה והחדשה

North end of Tiananmen Square
Phone: +86 10 6512 3043

אם עומדים על שער השלום השמיימי, אפשר לראות את כיכר טיאנאנמן (Tiananmen Square) כולה. השער נבנה בשנת 1417 וגובהו 33.7 מטרים. הוא כולל מרפסת ומגדל. האתר שימש לטקסים מפוארים בזמן שושלות מינג (Ming) וצ'ינג (Qing) ושופץ ארבע פעמים במהלך 50 השנים האחרונות. הוא נפתח לציבור ב-1 ביולי 1988. טיאנאנמן, השער הקדמי של העיר האסורה (Forbidden City), נחשב למרכזה של העיר בייג'ין.
 

כיכר טיאנאנמן

דגלים מעל כיכר טיאנאנמן
 דגלים מעל כיכר טיאנאנמן 
 צילום: רויטרס 
 
המרכז הסימבולי והגיאוגרפי של העיר

Chang An Avenue
Phone: +86 108 119 1011

כיכר טיאנאנמן (Tiananmen Square) היא הכיכר הציבורית הגדולה ביותר בעולם והיא נחשבת לסמל של הרפובליקה העממית של סין. הכיכר מוקפת בכמה וכמה מבנים מסיביים הכוללים את שער טיאנאנמן (Tiananmen Gate), העיר האסורה (Forbidden City), אולם העם הגדול (The Great Hall of the People), האנדרטה לגיבורי העם (Monument of the People's Heroes) והמאוזוליאום של מאו (Mao Zedong Mausoleum). הכיכר מושכת אליה אלפי מבקרים מכל רחבי סין בשל משמעותה הפוליטית וההיסטורית. היא שופצה לאחרונה לכבוד חגיגות ה-50 של ייסוד הרפובליקה העממית של סין.
 

המאוזוליאום של מאו

תנו כבוד ליושב ראש

Tiananmen Square
Phone: +86 10 6513 2277

מאוזוליאום מסיבי זה נבנה ממש במרכז העיר, בכיכר טיאנאנמן (Tiananmen Square), כסמל מטפורי של כל סין, זמן לא רב לאחר מותו של מאו בשנת 1976. במשך כמעט 30 שנה היה מאו מרכזו של העולם הסיני וגם אם העתיד שפט אותו לחומרה, אין ספק שהוא עדיין מקבל את הכבוד שלו מהסינים. התור המשתרך אל מול הכניסה ממשיך פנימה אל מעין אולם ובו ארון זכוכית, בו שוכבת גופתו המשומרת של מאו. התור מתקדם מהר והמבקרים מרגישים לעתים שדוחפים אותם החוצה לפני שבכלל הספיקו להציץ ביושב ראש. שימו לב שלא ניתן להיכנס למקום עם מצלמה או תיקים, ואת חפציכם תאלצו להשאיר בשמירת חפצים במשרד מיוחד בקרבת מקום הכניסה חינם.
 

מקדש השמיים

קומפלקס מקדשים ופארק של מקדש היסטורי יפהפה

Tian Tan North Road
Phone: +86 10 8119 1011

קומפלקס זה, הממוקם בדרום העיר, כולל מקדש מדהים שנבנה בשנים 1406–1420. במקום זה התפללו הקיסרים של שושלות מינג (Ming) וצ'ינג (Qing) במסגרת טקס פולחני לאלים כדי שיעניקו לעם גשמים ויבולים טובים של אורז. הקומפלקס בנוי מארבעה אזורים עיקריים: המזבח העגול (Round Altar), אולם ההד (Echo Wall), אולם השמים (Vault of Heaven) ואולם התפילה ליבולים טובים (Hall of Prayer for Good Harvests). התכנון הייחודי של האולם למען יבולים טובים הפך לסמל של העיר בייג'ין, ולחישה באולם ההד נשמעת בכל נקודה לאורכו. מומלץ לנסות!
 

ארמון הקיץ (Summer Palace)

רקדנים מתכוננים להופעה בארמון
 רקדנים מתכוננים להופעה בארמון 
 צילום: רויטרס 
 
גנים ואמנות עתיקה – שעוצרים את הנשימה

Hai Dian
Phone: +86 10 6288 1144

אתר מורשת עולמית זה, הממוקם במרחק 15 קילומטרים ממרכז העיר, הוא מקום פופולארי בקרב תיירים ומקומיים כאחד. ארמון הקיץ מציג אמנות וארכיטקטורה עתיקה, גנים יפים ונוף נפלא. ברחבי הארמון פזורים ביתנים, פרוזדורים, אגם וגנים שמורים היטב. הארמון נבנה במקור בזמן שושלת צ'ינג בשנת 1750, וידוע גם בשם "גן האדוות הצלולות". הארמון כמעט נהרס לחלוטין במלחמה של שנת 1860 ושופץ בשנת 1886.
 

קברי מינג

מקום מנוחתם האחרונה של הקיסרים

Jundushan,
Phone: +86 10 6076 1334

50 קילומטרים בערך צפונית–מערבית לבייג'ין נחבא לו אתר זה, שמקורו בשושלת מינג (Ming), בינות להרים הקסומים. הקיסר יונג לה (Yong Le) בחר לבנות את קברו כאן ב-1407, והקיסרים שבאו אחריו המשיכו את דרכו. הקבר של קיסר שן צונג (Shen Zong) הוא אחד משלושה קברים שנחפרו עד היום. הקבר, המכונה "הארמון התת-קרקעי דינגלינג" (Dingling Underground Palace), הוא כהה ואפרורי ודומה יותר לבונקר עשוי בטון. אולי ראויים יותר לציון הם הפריטים הארכיאולוגיים (יותר מ-3,000 במספר) המוצגים באולמות האבן הסגלגלים. בדרך כלל הביקור בקברי מינג (הממוקמים בדרך) נעשה במסגרת סיור לחומה הגדולה.
 

הארמון התת-קרקעי דינגלינג (Dingling Underground Palace)

קברים קיסריים מרהיבים

Tianshou Mountains

הארמון התת-קרקעי דינגלינג, הסמוך להרי טיאנשאו (Tianshou), לא ממש דומה למערת-קבורה. כאן נח על משכבו הקיסר ואן-לי (Wanli), ששלט בסין במשך שנים רבות, בלב תצוגה מרשימה של עושר והדר מלכות. תוכלו לבקר בקבר השיש התת-קרקעי או להתפעל מהגלימות והתכשיטים המרהיבים, המוצגים לראווה באולמות שמעל הקבר. הביקור באתר נערך בדרך כלל כחלק מביקור בקברי מינג או כחלק מיום טיול בחומה הגדולה של סין
 

החומה הגדולה (The Great Wall)

מעודדים אולימפיים מטפסים את המדרגות בחומה
 מעודדים אולימפיים מטפסים את המדרגות בחומה 
 צילום: רויטרס 
 
החומה הארוכה ביותר בעולם

Phone: +86 10 6912 1235
http://www.travelchinaguide.com/china_great_wall

החומה הגדולה של סין נמתחת ממזרח למערב באורך של יותר מ-5,000 קילומטרים. מקורה כנראה במאה השביעית לפנה"ס, כאשר אחד ממלכי סין בנה חלקי חומה כדי להגן מפני פלישת שבטים. הקיסר הראשון של סין חיבר חלקים מהחומה הזאת בזמן שושלת צ'ין (221–207 לפנה"ס). היא שופצה כמה פעמים לאורך ההיסטוריה. החומה נבנתה לאורך קווי המתאר המתעגלים של ההרים הגבוהים, והיא ללא ספק מראה מרהיב ביותר. זהו אחד המיזמים הארכיטקטוניים הגדולים ביותר שבנה האדם. לפרטים על החומה הגדולה קראו בתיאור האתרים בה דה לינג (Ba Da Ling), מו טיאן יו (Mu Tian Yu), סי מא טאי (Si Ma Tai) והואנג הואה (Huang Hua).
 

החומה הגדולה באתר בה דה לינג (Ba Da Ling)

החומה הגדולה בשיאה המסחרי

Yan Qing County,
Phone: +86 10 8119 1011


החלק הראשי של החומה הגדולה ממוקם במרחק 60 קילומטרים מהעיר עצמה – זהו קטע החומה המופיע בכל חוברות התיירים. זהו גם החלק שעבר את מספר השיפוצים הגדול ביותר, והוא נוח, מסחרי ופופולארי ביותר בקרב מבקרים. הוא מרוכז סביב וונג צ'נג (Wong Cheng) ומשתרע דרומה, לנקודה הגבוהה ביותר, "מדרון הגיבורים" (Haohanpo), וצפונה עד ל"12 הבניינים" (Shierlou), כשאורכו הכולל של הקטע הוא 5,700 מטרים, מהם 3,700 מטרים הפתוחים לקהל, ו-2,000 מטרים מיועדים לצפייה בלילה. באתר פועלים רכבלים, המסייעים למבקרים להגיע לפסגה. אזור התיירות כולל את מוזיאון החומה הגדולה (Great Wall Museum) ואת קולנוע סינרמה (Cinerama cinema).
 

מוזיאון החומה הגדולה

ההיסטוריה של החומה

Ba Da Ling Special Zone, Great Wall
Phone: +86 10 6912 1890

המוזיאון ממוקם למרגלות חלק אחד מהחומה הגדולה, באתר בה דה לינג (Ba Da Ling). הוא כולל תשע תערוכות, המציגות מידע על ההיסטוריה, על הציוד הצבאי ועל הפעילות הכלכלית והתרבותית הקשורים בחומה. תוכלו למצוא פה חפצים שנחפרו לאורך החומה, מסמכים, תצלומים ומודלים. המוזיאון מספק מידע מצוין על החומה באמצעות ציוד אורקולי מתקדם ועזרים טכניים.
 

החומה הגדולה באתר הואנג הואה (Huang Hua)

קצת אולימפיאדה בכל זאת. בתמונה: נבחרת סין בשחייה
 קצת אולימפיאדה בכל זאת. בתמונה: נבחרת סין בשחייה 
 צילום: רויטרס 
 
החלק הפראי של החומה הגדולה

75 kilometres north of Beijing
Phone: +86 10 8516 2288

רחוק מעדרי התיירים, ולכן עדיין רגוע ושקט, חלק זה של החומה מציג את הארכיטקטורה המדהימה ביותר – על פני גבעות והרים – ביחס לכל שאר המקטעים. מסעדה קטנה הפועלת בשטח האתר מגישה דגים טריים מהנהר, ואפשר לסעוד ממש בצל החומה. זהירות, מקטע זה הוא תלול למדי וזקוק נואשות לתיקונים. קחו איתכם נעלי הליכה טובות והימנעו מטיפוס, אם אתם לא בכושר. ניתן להגיע מבייג'ין לעיר Huai Rou, משם תצטרכו למצוא נהג מיני-ואן שייקח אתכם לחומה.
 

החומה הגדולה באתר מו טיאן יו

החלק השני הפופולארי של החומה

San Du He Village
Phone: +86 10 8119 1011

ממזרח למקטע החומה התיירותי באתר בה דה לינג (Ba Da Ling) ובמרחק 70 קילומטרים מהעיר נמצא המקטע המשופץ השני של החומה הגדולה. זהו מקטע בן 3 קילומטרים, ויש לו שני מגדלים – מגדלי שמירה ובתי מגורים. כדי לבנות חומה באיכות כה גבוהה נדרש כאן מספר הפועלים הרב ביותר בהיסטוריה. המקטע הזה דורש טיפוס מאומץ יותר מאשר בבה דה לינג, אבל התצפית מרשימה יותר. במקום פועלים רכבלים שייקחו אתכם לקצה החומה.
 

החומה הגדולה באתר סימטאי

מקטע מרהיב ביופיו של החומה הגדולה

Gubeikou Town
Phone: +86 10 6903 1051 / +86 10 6903 5025

שעתיים נסיעה יידרשו כדי להגיע מבייג'ין לאתר החומה בסימטאי (Simatai) שבצפון מחוז Miyun. המקטע הזה בנוי על טופוגרפיה יפהפייה. הוא הוקם על ידי הגנרל צ'י ג'י גואנג (Qi Ji Guang) בתקופת שושלת מינג, וזהו אחד החלקים הייחידים של החומה שעדיין מראים את הבנייה המקורית של התקופה. הוא לא רק משלב מאפיינים שונים מחומות אחרות, אלא גם מציג כמה מאפיינים שלא נמצאים בשום מקום אחר. ממערב – 20 מגדלי שמירה המשקיפים על שרשרת הגבעות. ממזרח – 15 מגדלים הממוקמים על גבעות שפסגותיהן מתנשאות לגובה של 1,000 מטרים. התצפית מדהימה בהחלט.
 

שרידי ארמון הקיץ הישן

שרידי ארמון הקיץ הישן
 שרידי ארמון הקיץ הישן 
 צילום: רויטרס 
 
מקום המגורים לשעבר של הקיסרים

28 Qing Hua West Road
Phone: +86 10 6255 1488 / +86 10 6254 3673

אתר זה כולל בעיקר עמודים שבורים וחזיתות שיש. המקדש המקורי נהרס על ידי הצבאות האנגלו-צרפתיים ששרפו את המקום לאחר המרד של טייפינג בשנת 1860. שרידים מעטים בלבד שרדו את השריפה, שנמשכה שלושה ימים, אבל עדיין ניתן להתרשם מיופי הארכיטקטורה של הארמון. האתר, הכולל גם אגם ענק, גדול בהרבה מארמון הקיץ (Summer Palace). הוא פופולארי בקרב תיירים המבקשים לעצמם קצת שקט ואלטרנטיבה מבודדת יותר מארמון הקיץ העמוס או מאתרים ראשיים אחרים בעיר.
 

פארק באי האי

פארק יפהפה עם מבנים היסטוריים

1 Wen Jin Street
Phone: +86 10 6403 1102
http://www.cnto.org/beijing.asp

הפארק נבנה בימיו של קובלאי חאן, ושימש מקום הנופש של קיסרים שבאו לאחריו. הפגודה הלבנה המפורסמת המתנוססת מעל אי הג'ייד (ירקן) היא אתר המשרה אווירה אקזוטית. זהו יד זיכרון לביקורו של הדאלאי למה ב-1651. מקומות מפורסמים נוספים הם קיר תשעת הדרקונים, שנבנה כדי להרחיק כוחות רשע, וביתן חמשת הדרקונים. הפארק הוא מקום מהנה בכל ימות השנה ובמיוחד בקיץ, כאשר הלוטוס פורח בקסם רב ומכסה את פני האגם.
 

מקדש פאהאי

ציורי קיר בודהיסטיים יפהפיים

Hengshi Kou of Shijingshan District
Phone: +86 10 6887 5776

מקדש זה נבנה ב-1443 ומומן מתרומות שאסף לי טונג, סריס מתקופת שושלת מינג (Ming). המקדש קנה מוניטין בינלאומי בשל ציורי הקיר היפהפיים והשמורים שבו. הציורים מתארים טקסים בודהיסטיים, את הארץ הקדושה של הבודהיזם ואת אלת הרחמים. הדמויות באולם המרכזי נראות חיות במיוחד.
 

מקדש הלאמה – ארמון השלום וההרמוניה

מוקדש לבודהיזם טיבטי

12 Yonghegong Dajie, Beijxinqiao
Phone: +86 10 6404 3769

המקדש נבנה בשנת 1694 והיה מקום המגורים של הנסיך יין ג'ן (Yin Zhen), בנו של הקיסר קאנג שי (Kang Xi) משושלת צ'ינג. לאחר שהנסיך עלה לכס המלכות, חצי מהמבנה שימש כארמון הקיסרי והמחצית השנייה הפכה להיות למנזר. יש פה חמישה אולמות גדולים וחמש חצרות חיצוניות עם קשתות יפהפיות מעוטרות, גגות משתפלים ועבודת גילוף פרטנית. המקדש מכיל גם אמנות בודהיסטית, כמו דמויות מפוסלות של אלים, שדים ובודהאות כמו גם ציורי קיר טיבטיים.
 

מקדש קונפוציוס (Confucian Temple)

חוגגים לכבודו של קונפוציוס במקדש המפואר
 חוגגים לכבודו של קונפוציוס במקדש המפואר 
 צילום: רויטרס 
 
לזכרו של החכם הגדול של סין

13 Guo Zi Jian
Phone: +86 (0)10 6401 2799

המקדש, המשתרע על פני שטח של 20,000 מטרים רבועים, הוא המקדש הקונפוציאני השני בגודלו בסין – הוא קטן רק ממקדש קונפוציוס שבעיר צ'ו פו (Qu Fu) שבמחוז שאנדונג (Shan Dong), עיירת הולדתו של החכם הסיני. המקדש נבנה בשנת 1306 וכולל ארבע רחבות חיצוניות ו-198 מצבות אבן עליהן חקוקים שמותיהם של יותר מ-50,000 מלומדים שעברו את בחינות הקיסרות בתקופות יואן, מינג וצ'ינג. טקס לכבודו של קונפוציוס, הפילוסוף הגדול ביותר של סין, נערך פה מדי שנה ב-28 בספטמבר.
 

מקדש חמש הפגודות (Five Pagoda Temple)

המקדש מציג גילופי אבן עתיקים

Phone: +86 10 6262 2895

המקומיים מכנים את המקום "מקדש חמש הפגודות" בשל חמש הפגודות שנבנו בו. שמו האמיתי הוא "מקדש ההתעוררות האמיתית". הוא נבנה בשנת 1473 כהעתק של מקדש גאיאה בהודו, ובמהלך השנים הוא נבזז ונשרף פעמיים. היום, השריד היחיד הוא כס היהלום המפואר עם הפגודות הקטנות. המקדש משמש כיום מוזיאון ל-12,000 גילופי אבן מיוחדים ואין בו נזירים.
 

גשר מרקו פולו (Lugouqiao)

כפי שתיעד מרקו פולו בכבודו ובעצמו

Yongding River, Wanping
Phone: +86 10 8516 2288

גשר זה ניצב במקומו , מעל נהר יונגדינג (Yongding), כבר מעל 800 שנה. הגשר כולו עשוי מלבני גרניט ומגולף בעיטורי אריות אבן לכל אורכו, משני הצדדים. אין שני אריות זהים ואריות קטנים יותר ניתן למצוא ליד הגדולים ועליהם. בזמנים הקדומים התפרסם הגשר בתצפיות הירח המרהיבות שנערכו ממנו במהלך פסטיבל אמצע הסתיו. ב-7 ביולי 1937 הופיע הגשר שוב בהיסטוריה הסינית, כאשר שימש כנקודת מפתח בהתקפה של היפנים על בייג'ין.
 

מעונה לשעבר של סונג צ'ינג לינג

בית המגורים לשעבר של מאדאם סונג – כדאי לבקר

46 North Rive Street
Phone: +86 10 6404 4205

בגדה הצפונית של אזור הו האי (Hou Hai) היפהפה שוכן לו בית מגורים של נסיך מימי שושלת צ'ינג (1644–1911). המבנה הממוקם בגינה היה בעבר מקום מגוריה של מאדאם סונג, אשתו של ד"ר סון יאט-סן (מקימה של הרפובליקה של סין), שכיהנה כנשיאה לשם כבוד של סין החדשה. לאחר מותה בשנת 1981, הפך מקום מגוריה למוזיאון המוקדש לזכרה ולזכר בעלה. הבית נשמר ממש כפי שהיה כשחייתה בו.

כל התקצירים והדיווחים בספורט nana 10
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by