בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בריאות הילד 
מחקר חדש: נמצא קשר בין חשיפה לסלולר בהריון וילדים היפראקטיביים  
 
בריאות הילד |
 
אמא נענע 10

מחקר חדש מגלה: ילדים שאמהותיהם נהגו לדבר תדירות בטלפון סלולרי במהלך ההריון ובעצמם צרכנים של הסלולרי, בעלי סבירות גבוהה יותר ללקות בבעיות התנהגות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דיברת -שילמת
 דיברת -שילמת  
 צילום: אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages 
 
ד"ר ליקה חפץ מאוניברסיטת UCLA, שעמדה בראש צוות המחקר טענה, כך חושף רויטרס, כי הממצאים מצביעים על חשיבות וצורך במחקרי המשך בתחום, שכן השימוש בטכנולוגיה רק הולך וגובר. יש לבדוק את ההשפעות הפוטנציאליות של השימוש והדרכים לצמצמן.

חפץ וחוקריה בחנו קבוצה של 13,159 ילדים לאמהות שגויסו להשתתף במחקר בראשית הריונן. בהגיע הילדים לגיל 7, מלאו האמהות שאלון אודות בריאותם והתנהגותם של הילדים במקביל להרגלי השימוש בטלפונים סלולרים, הן של האמהות במהלך ההריון, והן של הילדים מרגע לידתם. לאחר שלטענת החוקרים, הוסדרו משתנים אחרים, שעלולים להשפיע על המחקר, כגון בעיות פסיכיאטריות של האמהות ומשתנים סוציו אקונומיים, נמצא כי ילדים שנחשפו לשימוש בטלפון סלולרי לפני לידתם ולאחריה, היו בסבירות גבוהה ב-80%, לקבל ציונים גבוליים או אבנורמלים במבחנים המעריכים בעיות רגשיות, בעיות התנהגות, היפראקטיביות או בעיות עם קבוצת השווים.

הסיכון היה גבוה יותר עבור ילדים שנחשפו רק בתקופה שלפני הלידה, בהשוואה לאלה שנחשפו רק לאחר הלידה, אך נמוכים מאלו שנחשפו בשתי נקודות הזמן (הן בתקופה שטרום הלידה והן לאחריה).
חפץ ועמיתיה ציינו שחשיפת עוברים לקרינת הרדיו של המכשירים הסלולרים של האמהות, היא לרוב קטנה מאד, אך עם זאת הוסיפו כי המחקר הראה שילדים המשתמשים בטלפון הסלולרי חשופים לאנרגיה רבה יותר של שדה הרדיו מאשר מבוגרים, שכן מבנה המוח והאוזנים של הילדים קטנים יותר.

החוקרים טוענים שבשל העובדה שהשימוש בטלפון הסלולרי בקרב ילדי המחקר היה די נדיר, 30 אחוז מן הנבדקים השתמשו במכשיר הנייד, אולם רק אחוז אחד עשו שימוש של יותר משעה בשבוע, בלתי סביר כי עצם החשיפה לקרני הרדיו היא שגרמה לבעיות ההתנהגות.

הסברים אפשריים אחרים, המוצעים על ידי החוקרים, לקשר שנצפה, הם חוסר בתשומת לב לילדים בקרב אמהות שעושות שימוש תדיר בטלפון הסלולרי. עוד ציינו כי אמהות אלו היו בעלות מעמד חברתי-מקצועי נמוך יותר, בעלות סבירות גבוהה יותר לסבול מבעיות נפשיות ופסיכיאטריות, ובסבירות גבוהה יותר לעשן במהלך ההריון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by