בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
להתנייד ולנוח 
מדריך הגעה ותחבורה 
 
  צילום: רויטרס    
להתנייד ולנוח |
 
שירות wcities

אילו חברות תעופה מגיעות מהארץ, אילו קווי רכבת מגיעים לכל מקום, ואיך הכי נוח להתנייד בתוך בייג'ינג? מדריך התחבורה השלם לעיר הבירה הסינית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בייג'ינג, העיר התוססת, הדינאמית והסואנת, היא בירתה התרבותית והפוליטית של סין. בשל גודלה העצום, יהיה עליכם לבזבז זמן יקר בנסיעות ממקום למקום אם ברצונכם להספיק לראות את כל מה שיש לעיר המופלאה הזאת להציע. הפרק הבא יספק לכם תיאור כללי של כל אפשרויות התחבורה בעיר.
 

שדה התעופה

 
שדה התעופה הראשי של בייגי'ן (PEK; BJS), Beijing Capital International Airport, מופעל על ידי משרד התעופה האזרחית הסיני. הוא ממוקם ברובע צ'אויינג (Chaoyang), כ-20 קילומטרים ממרכז העיר. בשטח שדה התעופה פועלים שלושה טרמינלים: טרמינל 1 (T1) מוקדש לטיסות פנימיות של חברת Hainan Airlines בלבד. טרמינל 2 (T2) משרת את החברות הבאות: China Southern Airlines, China Eastern Airlines, Skyteam, Air China, Shanghai Airlines ואת חברות התעופה של Star Alliance. בטרמינל 3 (T1) פועלות יותר מ-20 חברות בין לאומיות, ביניהן British Airways, Qantas, Oneworld ואל-על. מטרמינלים 2 ו-3 יוצאות טיסות בין לאומיות ופנימיות כאחד.

שדה התעופה Beijing Nanyuan Airport (NAY), משרת אף הוא טיסות פנימיות, ומהווה גם בסיס לטיסות חברת China United Airlines.

מתל אביב מוצע מגוון טיסות לבייג'ינג. אל על היא החברה היחידה המפעילה קו ישיר לבירה הסינית (פעמיים בשבוע), אך מבחינת המחיר מנצחות הטיסות הזולות באופן יחסי של אוזבקיסטאן איירווייס (עצירה בטשקנט), רויאל ג'ורדניאן (עצירה בעמאן) או אירוסוויט (עצירה בקייב). מלבד אלו, כמעט כל חברת תעופה אירופאית מפעילה קווים לבייג'ינג. המחירים משתנים מחברה לחברה ומתקופה לתקופה. בין החברות הפופולאריות ביותר ראוי לציין את: טורקיש איירליינס (עצירה באיסטנבול), KLM (עצירה באמסטרדם), לופטהנזה (עצירה בפרנקפורט), אייר פראנס (עצירה בפריס), בריטיש איירווייס (עצירה בלונדון), אליטליה (עצירה ברומא), סוויס איירליינס (עצירה בציריך) ואוסטריאן איירליינס (עצירה בווינה).
 

ברכבת


 צילום: רויטרס 
 
קווי הרכבת מספקים דרך נפלאה ונוחה לטייל בסין. בכלליות, ניתן לומר שתוכלו להגיע מבייג'ינג כמעט לכל פינה בסין באמצעות מערכת הרכבות הענפה. אם בכוונתכם להגיע אל אחת הערים הסובבות את בייג'ינג, הרכבת היא הדרך המומלצת לעשות זאת. קו ג'ינגהו (Jinghu) מחבר את בייג'ינג עם שנחאי, כמו גם עם ערים ראשיות אחרות. קו ג'ינגז'יו (Jingjiu) מוביל אל קואלון והונג קונג. קו רכבות ראשי אחר הוא קו ז'ינגצ'ין (Jingqin), בעזרתו תוכלו להגיע אל צ'ינהואנגדאו (Qinhuangdao) או אל הביי (Hebei).

להלן היעדים העיקריים (זמני הנסיעה ברכבת מצוינים לצד כל יעד) אליהם ניתן להגיע מבייג'ינג: שנחאי (כ-10 שעות), שיאן (כ-13 שעות), הונג קונג (כ-25 שעות), גואנגזו (כ-23 שעות), צ'נגדו (כ-23 שעות), גווילין (כ-24 שעות) ולהאסה (כ-48 שעות). שימו לב שלכל אחד מהיעדים הללו ניתן להגיע גם בטיסה.

בנוסף, ניתן להגיע מבייג'ינג לכל הערים העיקריות באסיה (וביבשות אחרות). אל האנוי (וייטנאם), אולאן באטור (מונגוליה) ומוסקבה (רוסיה) ניתן להגיע גם ברכבת, ואל יעדים אחרים (בנגקוק, הנוי, הו צ'י מין סיטי, טוקיו, אוסאקה, סיאול, ניו דלהי, בומביי, פנום פן ועוד) ניתן להגיע באמצעות טיסה, בדרך כלל ישירה.

כרטיסי רכבת ניתן לרכוש בתחנות עצמן, כאשר גם חלק מהמלונות ומשרדי התיירות מציעים שירות שמירת כרטיסים תמורת עמלה מסוימת. אם נעזרים בשירות הזמנות, מומלץ להשוות את המחירים בין מספר חברות.

לפרטים נוספים, בקרו באתר האינטרנט של חברת הרכבות הלאומית הסינית.
 
 

בתוך העיר

קיימים אמצעי תחבורה רבים, באמצעותם תוכלו לסייר ברחבי העיר. הרכבת התחתית היא הפשוטה והמהירה מכולם בדרך כלל, בעוד שנסיעות בקווי האוטובוס השונים זולות יותר. על כל פנים, שכירת כלי רכב היא האופציה הנוחה ביותר. בנסיעות אל מחוץ לעיר, מומלץ להיעזר בשירותי הרכבות.
 

הרכבת התחתית

בבייג'ינג מערכת ענפה של רכבת תחתית, שלאחרונה, לקראת המשחקים האולימפיים, אף שופרה והורחבה. שלא כמו בשנים עברו, השלטים בתחנות אינם בסינית בלבד: לצידם נוספו שלטים ברורים באנגלית. ניתן לרכוש כרטיסים בכל אחת מהתחנות, כשמחירי הנסיעות משתנים בהתאם לקווי הנסיעה ולמרחקם, אך רובם עומדים על כ-2 יואן. במידה ואתם מתכננים להשתמש בשירות הרכבת התחתית לעיתים קרובות, מומלץ יהיה לרכוש כרטיסיית מנוי, שנקראת ייקטונג (Yikatong). המחיר המינימאלי לרכישת כרטיסייה שכזו הוא 20 יואן, וניתן לתקפה מחדש בכל אחת מהתחנות.

מערכת הרכבת התחתית בבייג'ינג מורכבת מחמישה קווים עיקריים: קו 1, קו 2, קו 5, קו 13 וקו באטונג (Batong). קו 1 חוצה את העיר ממזרח למערב, דרך כיכר טיאנאנמן ומספר אזורים מסחריים ראשיים. קו 2 המעגלי עוקב אחר מסלול חומות העיר העתיקה, ועוצר בכל אחד מהשערים, המהווים לרוב אטרקציות תיירותיות פופולאריות, כמו גם בתחנת הרכבת המרכזית של העיר. קו 5 חוצה את העיר בקו ישר מצפון לדרום, ועובר גם הוא לצד מספר אטרקציות בולטות. קו 13 מקיף את חלקה הצפוני של בייגי'ן, ואילו קו באטונג משרת את כל הנוסעים מקצהו המזרחי של קו 1 לכיוון פרבריה החיצוניים של הבירה הסינית.

התוכניות להרחבת קווי הרכבת התחתית כוללים שלושה קווים חדשים, שיהיו מוכנים כולם עד למועד תחילת המשחקים האולימפים. קו 8, הידוע גם בכינוי "קו המסלול האולימפי", יפעל מדרום לצפון, החל ממוזיאון האמנות הלאומי ודרך שטח הפארק האולימפי. קו חדש נוסף הוא קו מספר 10, הדומה במסלולו המעגלי לקו מספר 2, אך רחב ממנו. קו נוסף צפוי להוביל נוסעים ממרכז העיר אל שדה התעופה Beijing Capital International.
 

אוטובוס

על האוטובוס בבירה
 על האוטובוס בבירה 
 צילום: רויטרס 
 
קשה למדי לרדת לעומקם של דברים, כשמנסים להבין את רשת האוטובוסים הציבוריים של בייג'ינג, שכן בעיר פועלים מאות קווים שונים ומשונים. לכן, סביר להניח שהמבקרים בעיר לראשונה יעדיפו לרוב להיעזר בשירותי הרכבת התחתית או חברת מוניות ולהימנע מהבלבול הכרוך בנסיעה באוטובוס. אם בכל זאת אינכם נרתעים מהמערכת הסבוכה וחשים בנוח בין מאות הקווים החוצים את העיר, הרי שתגלו במהרה, שהנסיעה באוטובוסים הציבוריים, מעבר להיותה זולה ביחס לאלטרנטיבות אחרות, היא במקרים רבים גם מהירה יותר.

קווים 1-199 פועלים בחלקיה המרכזיים של העיר במהלך שעות היום, ואילו מקביליהם הליליים הם קווים 200-299. לעומתם, קווים 300-399 עושים דרכם בין פרברי העיר וחלקיה החיצוניים, בעוד שקווים 400-599 מקשרים בין מרכז העיר והפרברים.

בנוסף לכל אלה, קיימים בבייג'ינג גם 24 קווים מיוחדים, שיפעלו רק במהלך ימי התחרויות האולימפיות. הם יקשרו בין אתרי המשחקים השונים ובין תחנות תחבורה ציבורית מרכזיות.

מחירי הנסיעה באוטובוס משתנים בהתאם לקווים השונים. כך למשל, מחיר נסיעה בכל אחד מהקווים מתחת למספר 200 עומד על 1 יואן, בעוד שמחיר נסיעה בקווים 300-599 זהה עבור 12 הקילומטרים הראשונים, אך כל 5 קילומטרים נוספים יעלו 0.5 יואן.

לפרטים נוספים, הכנסו לאתר האינטרנט.
 

השכרת רכב

למרות שהשכרת רכב עשויה להיות פיתרון נוח למדי, אם בכוונתכם להגיע באמצעותו לכמה אתרי משחקים, הרי שחוויית הנהיגה ברחובות העיר היא רחוקה מנעימה, ומציאת חנייה בבייג'ינג היא משימה כלל לא פשוטה. יחד עם זאת, כלי רכב שכור הוא אופציה מצוינת למעוניינים לצאת לביקור מהנה בשטחים הכפריים הרבים הסובבים את העיר. חברות להשכרת רכב בבייג'ינג כוללות את החברות הבאות:

Avis: http://www.avischina.com
5i5 Cars: http://zwey.com/
Beijing Veteran Car Rental Company: http://www.bjlbzc.com/
Beijng TOP-A Car Service Co http://www.expatslife.com/

כל התקצירים והדיווחים בספורט nana 10
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by