בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
החופש הגדול 
סופ"ש 15-16/8/08 

סופ"ש 15-16/8/08

 
החופש הגדול |
 
אמא נענע 10

השבת בפתח ולחופש הגדול לא נשארו עוד ימים רבים, לכן כדאי שתנצלו את הזמן וצאו לבקר בשביל החלב, צפו בסרט ילדים משעשע, והתארגנו לטיול טבע חינוכי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

שביל החלב

(צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) מבקרים ברפת
 (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) מבקרים ברפת   
בואו ליהנות מפעילות חוויתית ברפת דרך סיור בין שלבי הגידול של העגלה מיום היוולדה, עד הפיכתה לפרה בוגרת. תכירו אישית את הפרה‚ מדוע ואיך היא מייצרת חלב? כיצד היא ממליטה? מה היא אוכלת ומה היא שותה? בקרו גם במכון החליבה ולמדו לחלוב פרות בידיים, תניקו עגלים ולסיום שתו כוס קרה ומרעננת של שוקו. לפרטים נוספים: 04-9832437.

מרכז המבקרים של מי עדן

אתם מוזמנים לקפוץ אל מרכז המבקרים של מי עדן בקצרין. הביקור ייקח אתכם למסע בדרך מי עדן, ממקורם במעיין סלוקייה ועד ללגימה מהטעם הנפלא המוכר לכם. המידע מומחש באמצעות עמדות משחקים לילדים, וסרט קצר. במהלך הסיור תבקרו במפעל ותתרשמו בזמן אמת מהטכנולוגיה החדשנית המאפשרת את ביצוע כל תהליך ניפוח הבקבוקים, המילוי, "הפיקוק" והאריזה, ללא מגע יד אדם. המרכז פתוח בימים א'-ה' 08:00-17:00, ו' 08:00-13:00
לתיאום סיורים התקשרו: 6962825 04, 6961050 04 שלוחה 236.
 
 
 

הפיל שרצה להיות הכי

מי רוצה לשבת עליי?
 מי רוצה לשבת עליי?   
הפיל שרצה להיות הכי הוא סרט לילדים מגילאי 2-5, זהו סיפורו של פיל צעיר משבט הפילים האפורים שרצה להיות שונה ומיוחד, והחליט שלהיות אפור כמו כולם זה הכי משעמם בעולם. הוא יוצא למסע צבעוני ומיוחד ברחבי היער, ומגלה בדרך כמה מוסרי השכל נחמדים. הסינמה סיטי, רב מכר, גלילות. טלפון לבירורים: 1700-702255, 03-7414541.

עץ נייר ומספריים

מוזיאון ארץ ישראל מציג שתי תערוכות חדשות: חומר ללא חומר – אומנות הנייר בישראל ונחום תקום וחברים. במהלך החופש הגדול תוכלו לשלב בין שתי התערוכות ולהשתתף בפעילויות לילדים כמו נוע נוע צעצוע, פעילות הדבקות, וכמובן סיורים מאורגנים. מחיר כניסה למוזיאון: 26-38 ₪, מחיר סדנה: 15 ₪. טלפון לבירורים: 03-6415244.

פסטיבל הדחלילים

בואו ליהנות מיצירת דחלילים מבגדים ישנים וחומרים למיחזור. במשתלת הסוכה – בית ירוק בכפר אז"ר תערוך ביום שבת, 16 באוגוסט, פסטיבל דחלילים. בשעה 11:00 תערך ב"גלריה באוטובוס" שבמשתלה סדנה לבניית דחלילים מפרטי לבוש ישנים וחומרים למיחזור בהנחייתה של מיקי אינהורן- נלקנבאום. הדחלילים יוצגו למשך חודש שלם ב"גן הנסתר" במתחם המשתלה ובסיומו יוכלו האמנים הצעירים לקחת עימם את היצירות לבתיהם ולהציב בגינה, בגג או בכל מקום אח. הסדנה היא הזדמנות ללמד את הילדים פרק חשוב בתורת המיחזור וכיצד אפשר להפוך חפצים שאין חפץ בהם לפריט שימושי לגינה. כמו כן יזכו הילדים להשתתף אולי בפעם הראשונה בחייהם כאמנים פעילים בתערוכה ולחוות את הפן האמנותי באישיותם. לסדנה מתבקשים הילדים והוריהם להביא פרטי לבוש ישנים שיאספו מהבתים – רצוי שאלו יהיו בגדים בלויים וקרועים שכבר לא ניתן למסור אותם לבני משפחה אחרים, ידידים או אגודות לסיוע לנזקקים. כמו כן יש להביא בקבוקי פלסטיק, קלקרים, מיכלים ישנים, מוטות וכל חומר אחר שיוכל לשמש לבניית הדחליל. עלות ההשתתפות בסדנת יצירת הדחלילים :25 ₪. לפרטים: מיקי אינהורן- נלקנבאום 050-5274929.

פסטיבל האנימציה הקומיקס והקריקטורה

פסטיבל האנימציה קומיקס וקריקטורה יתקיים זו השנה השמינית בסינמטק תל-אביב ויציין את חגיגת החופש הגדול במגוון של כ- 100 אירועים שיתקיימו בתאריכים : 16-13 באוגוסט 2008. במהלך ארבעת ימי הפסטיבל יתקיימו עשרות אירועים, יוקרנו מאות סרטי אנימציה, יערכו מפגשים, סדנאות, כיתות אמן, תערוכות , הרצאות, פעילויות לילדים, יריד דוכני קומיקס, המשקפים את העשייה הישראלית והבינלאומית של השנים האחרונות בתחום האנימציה הקומיקס והקריקטורה.
 
 

כשהבובות קמות לחיים

העולם שייך לילדים
 העולם שייך לילדים   
הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות ה-17 יתקיים בין ה-11-15 באוגוסט בירושלים. הפסטיבל יוקדש השנה לנושא של עולם הקרקס ובמסגרת המופעים וההצגות שיועלו בו הוא יעניק פרשנות חדשה למופעי הקרקס המסורתיים. במסגרת הפסטיבל יועלו יצירות ישראליות חדשות לצד מגוון הצגות איכותיות מחו"ל , ביניהן הצגות לילדים, לכל המשפחה ולמבוגרים וחגיגה של מופעים ואירועים מיוחדים מתחום תיאטרון הבובות, תיאטרון החפצים והדימויים. בין אירועי הפסטיבל יעלה בבכורה בחצר תיאטרון החאן "המופע של סבא וסבתא" בביצוע השחקניות מרים זלצברג וציפור פרומקין הופעה נדירה של פרינצ'יפסה – מלכת האמבטיה , זמרת אופרות סבון תתקיים ברחבת הכניסה לתיאטרון הקרון. הזדמנות מיוחדת תהיה בפסטיבל לפגוש את האמן אדוארדו דה פייבה סוזה במפגש אמן על בובנאות, תיאטרון ומחול. מפגש מרתק נוסף עם שרונה תל-אורן היא "שרונה אם הבובות " המשורר והסופר אברהם רגלסון שכתב את "מסע הבובות לארץ ישראל" בעקבות עליית משפחתו מאמריקה ב1933 . שרונה בתו בת השלוש נאלצה להשאיר את בובותיה באמריקה,כיום סבתא לנכדים ונינים היא תספר על חוויות העלייה שעליהן מבוסס הספר. מודיעין הפסטיבל: 02-5618514.

פארק מרכבות לטרון

בואו ליהנות מפארק עשיר בסוסים, חמורים, מרכבות, קירות טיפוס, פינות חי, חץ וקשת, מבוכים, בקיצור פארק שכולו בילוי והנאה לילדים. טל' לבירורים: 08- 9797620.

חוות הסוסים בקליה

בחוות הסוסים בקליה, תוכלו ליהנות מטיולי סוסים, לילדים מגיל 8 ומעלה, טיולי משפחות. תיהנו מתצפיות על בקעת ים המלח אל מול הרי מואב ואדום, ותאזינו לסיפורים מרתקים על ההיסטוריה של האזור עד לתקופת סיפורי התורה, ארכיאולוגיה ופיקנטריה. קיבוץ קליה, 02 – 9936336.
 
 

או הסלע האדום

ארוחת ילדים גם בשבילכם?
 ארוחת ילדים גם בשבילכם?   
בואו לטייל בקניון האדום הנמצא כ-15 קילומטר צפונית לאילת. גובהו 700 מטר מעל מפלס פני הים, אורכו כ-200 מטר ועומקו כ-30 מטר. במקום תגלו צמחייה מדברית דלילה. איך מגיעים? מאילת עולים בדרך יותם לכיוון מערב. לאחר כרבע שעה של נסיעה עוברים ליד מחסום צבאי המציין את מעבר גבול נטפים. תשעה ק"מ אחריו רואים שילוט המפנה ימינה לקניון האדום. יורדים מהכביש לדרך עפר המסומנת באדום.

מושב סגולה פורח

בואו לטייל במושב סגולה, הנמצא בין צומת קסטינה לצומת פלוגות, ביום שישי ה- 15/08/08 . משעות הבוקר ועד לשעות אחר הצהריים יציעו מגוון עסקים מקומיים אטרקציות מהנות לכל ילדי המשפחה- ללא תשלום. את מסלול הטיול מומלץ באותו בוקר להתחיל כבר בשעות המוקדמות מתחנת המוצא, חנות האופניים הידועה 'ציודים' בה תקבלו מצוות החנות את מפת המסלול שתנחה אתכם את הדרך לסיור מטריף על אופניים. לאלו שלא הביאו אופניים מהבית ניתן יהיה להשכיר במקום אופניים לכל גיל לצד השכרה של קסדות במחיר סמלי. לאחר שתצטיידו באופניים לרכיבה ובמפת הדרכים צאו לדרך בכיוון חוות החיות המקומית, חוות "גרובר", המהווה חוות גידול וריבוי של דגי נוי, ציפורי נוי וכלבי לברדור וגולדן רטריבר. עם סיום הפעילות בחוות "גרובר" שימו פעמיכם לכיוון המשתלה המקומית "משתלת מורנה" בה תקבלו הדרכה פרטנית על סוגי צמחי התבלין ושימושיהם השונים, וכמובן, לא תשכחו את הדג שקיבלנו בביקור בחוות החיות ושחררו אותו לחופשי לתוך בריכת הדגים במשתלה. המלצה: לאחר שטיילתם בין שבילי המושב, יגיע גם הזמן לנוח ולסעוד במסעדה כפרית אותנטית בשם "כרמים" שתעניק לכל אחד מהמטיילים כוס מילקשייק מרעננת ללא תשלום. אז מתי זה קורה ? ביום שישי ה-15/8/08 החל 08:00-17:00. מספר הטלפון של מסעדת כרמים: 08-8505859.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by