בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
חדשות אימא 
באושר תלדי בנים  
 
  צילום: אילוסטרציה: אימג`בנק/gettyimages    
חדשות אימא |
 
רויטל קיבק ארמה

90% אחוז מהכאב הוא במוח ו- 10% הוא בגוף. בעזרת העובדה הנוירולוגית הזו, מצליחות נשים רבות בסיוע שיטת קיי ללדת כמעט ללא כאב. עוד על השיטה והכוח האנושי בכתבה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"את המשפט "בעצב תלדי בנים", שנכתב לפני למעלה מ- 3000 שנה, אני כמעט בטוחה שכתב גבר", אומרת ליהי הראל - אמא, דולה ומדריכת הכנה ללידה בשיטת קיי, שעשויה לעזור לכן ללדת, סובלות כמה שפחות.
 
לעבוד עם דמיון מודרך ובעל מדריך
 לעבוד עם דמיון מודרך ובעל מדריך  
 צילום: אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages 
 
רגיעה, רפיון, דמיון מודרך ושימוש במילים מחזקות הן בסיס שיטת קיי להכנה ללידה. "שיטת קיי עובדת על הכוח הכי חזק שיש לכולנו – המוח", היא אומרת. "ע"י כניסה להרפיה עמוקה, לומדת האישה ההרה להגיע רפויה ללידה, על מנת להבטיח לידה קלה וללא סיבוכים. נקודת המוצא היא, שמחשבות משפיעות על הגוף והגוף משפיע על מחשבות, ולמילים יש כוח על הגוף".

את ההסמכה בשיטת קיי רכשה ליהי אצל תמר עילם, שלמדה טכניקות שונות לעבודת גוף-נפש בארה"ב, וקראה לשילוב ביניהן. "השיטה עוזרת לאישה ללדת ללא כאבים בעצם החיבור לשלווה, למשאבים הפנימיים ולכוחות שלה", טוענת ליהי. "בכל אחת מאיתנו חבויה קוסמת קטנה, שיש לה את הידע, התובנות והכוחות לעבור לידה. שיטת קיי נותנת את הכלים ומלמדת לעשות חיבור לידע שיש לכל אחת מאיתנו".

כדולה רואה ליהי את השוני בלידות בין נשים שעברו הדרכה בשיטת קיי, לבין נשים שלא עברו, אם בלידה טבעית ואם בלידה משולבת אפידורל: "הלידות בשיטת קיי היו קלות ומהירות מהצפוי גם בלידות הראשונות, שבפי כל, ידועות כקשות".
 

איך מתחילים?

 
"קודם כל אני מבקשת להכיר את האישה לעומק ולהקשיב למטען הרגשי, הפיזי והמשפחתי שאיתו היא באה. מהם הפחדים והחששות שלה לקראת הלידה? מהן הפנטזיות? עוד אני שואלת אותה מהו עולם האמונות שלה, האם הוא רציונלי או לא? האם היא מאמינה באלוהים? האם היא מאמינה בגלגול נשמות? האם היא רציונלית לחלוטין? זה עוזר לי להתאים את השיטה לתפיסת העולם שהיא מחזיקה בה".

"בהמשך הטיפול הראשון אני נותנת לה להתנסות בהרפיה בשילוב טכניקות של דמיון מודרך. היא מדריכה אותי בשפתה לאן היא רוצה ללכת. זה יכול להיות שדה פרחים, כדור פורח או כל מקום נעים אחר, שטוב לה להיות בו. המטרה להביא אותה למצב, שבו המודע יהיה שקט מקולות היומיום. הגוף נהיה רפוי ואני מנחה אותה לשלוט במידת הרוגע והרפיון.

האם השיטה מתאימה לכל אחת? "היא מתאימה לכל אחת שרוצה לשנות ומאמינה ביכולת שלי לעזור לה".
 
 

פחד סמוי

כולן אומרות שזה גהנום, איך תשתכנעי אחרת?
 כולן אומרות שזה גהנום, איך תשתכנעי אחרת? 
 צילום: אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages 
 
הגיעה אלי אישה בציפייה לקראת הלידה השנייה שלה, אחרי לידה ראשונה טראומתית. הייתה לי תחושה שיש פחד שהיא לא רוצה לדבר עליו. היא בחרה בלידה טבעית עם אפידרול והתקדמה יפה עד לפתיחה מלאה, ואז עלה בה הפחד ממוות. הייתה לה מחשבה שהכתיבה לה עכשיו לרצות ניתוח קיסרי. המיילדת ואני עבדנו איתה שעות ארוכות לשחרור הפחד באמצעות שיטת קיי והלידה הייתה רגילה".

עניין של דפוס חשיבה

שיטת קיי מבוססת על שינוי דפוסיי חשיבה קודמים ומאפשרת לאותה אישה לחשוב, שאפשר ללדת בלי סבל. זה לא אומר אגב, שאי אפשר להשתמש באפידורל: "נשים שואלות אותי: ומה אם אשבר וארצה אפידורל? ואני אומרת: אפידורל זה לא כישלון, אבל מה קורה עד האפידורל? האם הצירים מחכים? עד כמה באמת אתן מגיעות רפויות ללידה? שיטת קיי מבוססת על הרפיה, שאי אפשר להבין עד שלא לומדים אותה. לא היה לי מושג מהו אותו שריר, שמביא אותנו להרפיה מושלמת".
 

הסבר רציונלי

מבחינה נוירולוגית, 90% אחוז מהכאב הוא במוח ו- 10% הוא בגוף. "יש הבדל בין להרגיש כאב בשני מרכזי תחושה שונים במוח. קיימת התחושה המכאנית וקיים תרגום של הכאב שלה, ששייך לחלק אחר במוח שלנו. אני מסבירה לנשים על חשיבות הכאב. הרחם המתכווץ מורכב מ- 3 שכבות שרירים מתכווצים. ישנם שרירים שלא קשורים לפעולת הכיווץ בלידה, שעובדים במצב של מתח נגד השרירים המתכווצים עצמם. התנגודת הזו שבים השרירים יוצרת את הכאב הידוע. כשאנחנו במצב של הסחה, המוח לא מחבר בין הנוירון של הלידה לנוירון של הכאב".
 

מרגיעים את המערכת הסימפתטית

התחילי באימונים החל מהשבוע ה - 32 להריונך
 התחילי באימונים החל מהשבוע ה - 32 להריונך  
 צילום: אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages 
 
דרך התת מודע לימדה ליהי את השרירים בגוף שלה להרפות. המערכת הסימפתטית שלנו (זו המתריעה בפנינו על סכנת חיים), שמאפשרת לנו להגן על גופנו, היא נמרצת במיוחד בעולם המערבי וקשה מאד למערכות הגוף הפנימיות שלנו לעבוד במצב של היכון ו'איתות לסכנה'. "כל המערכות הללו יוצאות משליטה ולכן הן פחות חיוניות בשעת לחץ", אומרת ליהי. "אישה ממוצעת, שנשטף לה מוחה מבלי שתשים לב ע"י המשפחה והסביבה הקרובה, נשאבת מראש לחוויות לידה לא טובות, שמתוארות לא אחת כגיהנום. מה הפלא שהיא לחוצה וכואבת?".

אישה מתחילה לידה ומתחילות התכווצויות. "בתת המודע שלה, בעיקר בלידה הראשונה, יכול מאד להיות שלא כואב לה, אבל כשהיא קולטת שהגיע הרגע, באחת היא סוגרת את השרירים שלה. אם את מגיעה עם פחד נצבר בתת המודע, מתקבע אצלך דפוס החשיבה, שללדת זה אומר לסבול. במצב כזה, נשים יכולות אפילו לעצור את הלידה שלהן". יעל (שם בדוי), שציפתה ללדת תאומות, התקדמה בלידה שלה באופן לא רצוני עם פתיחה של 9 ס"מ, עם מחושים קלים בלבד. "היא לא באמת הבינה מה קורה עד שלא נכנסה לביה"ח, שם נאמר לה שהיא במצב לידה מתקדם (מ- 4 ס"מ זו לידה פעילה) ואז הכאבים התחילו. סף הפחד עלה והיא לא רצתה ללחוץ יותר. היא סירבה להמשיך בלידה וטענה שהצוות הרפואי מלחיץ אותה".
 

הטיפים של קיי

- כשאת מרגישה התכווצויות, דמייני פרח שנפתח. המוח יתרגם את זה כפעולה של פתיחה ובמצב מודע, אחרי שלמדת להרפות, בהחלט את פותחת את צוואר הרחם.

- השמיעי לעצמך בטייפ משפטים ללידה טובה, כגון: את רגועה ונינוחה כשהרחם מתכווץ". כך את מתרגלת את המוח שלך לחשוב אחרת ולקבע דפוסי חשיבה חיוביים.

- כתבי ביומן חיזוקים לקראת הלידה שלך וזכרי: המסר המתקבל, הנכתב והמושמע ביותר, הוא המסר המנצח.

- מומלץ להתחיל בהדרכת קיי לא יאוחר משבוע 32.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by