בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
מילים של גבר 
דין וחשבון נפש 
 
 חתימה טובה?    צילום: gettyimages    
מילים של גבר |
 
יובל כדורי אלטמן

את הסליחות שלי אני משלם במזומן ולא מחכה ליום כיפור. מכיוון שכבר ערכתי את רשימת חשבון הנפש שלי השנה, התפניתי להגיש חשבון לכמה חייבים. שהם יבקשו סליחה ושלכם יהיה על מה לצחוק. עשר סליחות מעשר תחנות חיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 'לא לא. הוא לא סקסואל. הוא הרי דו. בביטחון' גוללה הגברת מלי אטינגר וערכה דיון מסדרון בעניין המיניות שלי, תוך שהיא מדגישה כי היא יודעת הכל בוודאות 
מלי ריכלה לי
אי שם בין החטיבה לתיכון ביקרתי אצל המנהל לאיזה עניין לא פלילי וניסיתי לגנוב עוד כמה דקות של השתמטות משיעור אנגלית עם ז'קלין, הונגרייה בת 72 שהייתה צועקת: שווווקט בכיתה! ואחרי זה מתייפחת שיש לה אולקוס שכנראה מצריך ניתוח - ואנחנו לא עוזרים לה להירגע. כשיצאתי מחדר המנהל תפסתי אותה על חם: עמדה לה מלי, מזכירת התיכון ובמשך דקה שלמה תיארה לאלמונית אחת קטע מ"חיים שכאלו" - עלי. "לא לא. הוא לא סקסואל. הוא הרי דו. בביטחון" גוללה הגברת מלי אטינגר וערכה דיון מסדרון בעניין המיניות שלי, תוך שהיא מדגישה כי היא יודעת הכל בוודאות המתבקשת מאשת תקשורת במעמדה. כבחור דעתן שלא ממש הצטיין במתמטיקה, יצא שלא דפקתי חשבון ובחרתי להגיב בקיצוניות. יום למחרת קבעתי עם איילת מהכיתה, שתמרח לי מייק-אפ, מסקרה, סומק ואפילו ליפגלוס שקוף. נעלתי פלטפורמות בגובה 16 ס"מ, ולבשתי מכנס עור צמוד וחולצת בטן. מוקדם בבוקר נכנסנו לחדר המזכירות תוך שאני מנענע, מדבר ומתנהג בהתאם לכל סטריאוטיפ קיים. הדלת נטרקה, והנה אני, גברת מגונדרת וגאה - מתכופף על השולחן של מלי כאילו הייתי מוניקה לוינסקי בחדר הסגלגל, מסתכל לה בעיניים הפעורות ואומר לה במתיקות המרירה של ג'ודי גארלנד ובאינטונציות של אלקסיס: "מלי (פאוזה) בייבי! (פאוזה ועפעוף) אין לי מושג למה את חושבת שאני דו מיני. אבל בפעם הבאה שתרכלי עליי, אני מבטיח לך שאני אריץ מיוזיקל שלם בחצר פה. ויקראו לו – מלי." אני לא יודע מה בדיוק השגתי בזה אבל בגיל ש"סבבה" הספיק, יצא ששיחקתי אותה.
 
 
אלה שקוראים לי כדורי
הפקידה במשרד הפנים ניסתה נואשות למצוא הסבר הגיוני לשני הגברים שיושבים מולה ורוצים לעשות "שותף" בשמות המשפחה שלהם. רק אחרי שהראינו לה את הטבעות היא שוכנעה סופית שאנחנו לא אחים אבודים שמאחדים משפחה אחרי 25 שנה בניכר, וכך זכינו לחלוק משהו נוסף אחד עם השני ועם בני המשפחה, משהו חשוב ומשמעותי כמו השמות שלנו. אבל אנשים עצלנים חותכים בבשרו החי של שמי, נעצרים שם רגע לפני שם המשפחה השני בו אני כל כך גאה. לביאליק לא לקחו את ה-נחמן. לפיד היה טומי וגם יוסף, וג'ודי בעלת ההון משמרת את השילוש המלכותי שלום-ניר-מוזס. אז תבקשו סליחה ותזכרו ללכת בדרך הארוכה כשאתם קוראים בשמי.
 
 
צ.ה.ל
לא גייס אותי! הייתי הראשון בשכבה שהשוויץ בצו הראשון, אבל השמחה התפוגגה בוועדה הרפואית, אז בישרה לי אולגה כלשהי שבגלל מחלת ילדות כלשהי אני פטור מלהתגייס. אחר כך, בחדר ההמתנה לוועדת ערר, ישבה חבורת ילדים שחלקו תכסיסים ותחבולות רגע לפני שהם נכנסים לשכנע את הועדה שהם הלן קלר של מחזור המתגייסים הנוכחי. כשסיפרתי שאני כאן כדי לערער על הפטור שלי הם הסתכלו עלי כאילו נחתתי ממאדים. חברי הוועדה חייכו ושיבחו אותי על הרצון הטוב, ובאותה נשימה שלחו אותי לחכות שנה ולנסות להתנדב. בפטריוטיות אופיינית פנינו מיד לקומבינות שונות וקשרים רחוקים שיעזרו לגייס את הילד שבסוף נשאר בבית עם תעודת "לא כשיר". נורא קשה להיות כאן מישהו שלא התגייס (ועוד הומו), אין לי סיפורי יחידה, לא ראיתי בולבולים במקלחות, אין לי תמונות במדים לצחוק עליהן, אני מסתבך בשיחות על צבא ולא מכיר יותר מדי ראשי תיבות. ממש כמו בוסקילה אני דורש שצה"ל יתקן את העוול ויגייס אותי ליום יומיים. ואם לא, אז לפחות שיבקש סליחה.
 
למי קראת פודל?!
 למי קראת פודל?! 
 צילום: יובל כדורי אלטמן 
 
מייקל ג'קסון
ניצל את תמימות הנעורים שלי, בזבזתי שלוש שנים מהחיים בהליכת ירח לעברו של עבריין מין כשיכולתי פשוט להסתפק באיזה Guns & Roses נפוץ ולהיות מספיק גאה לספר על זה היום.

מערכת החינוך 1985
עבדכם הנאמן מעולם לא למד רפואה, אבל בפינת הרופא של גן נעמי הייתי פרופסור. כל ילדות הגן וגם כמה ילדים היו מגיעים אלי תכופות לייעוץ. עינת הייתה פציינטית קבועה שהגיעה תמיד עם בובה חולה ואני תמיד הסברתי לה שכדי לדעת מה יש לבובה אני חייב לבדוק אותה כי היא מכירה את הבובה הכי טוב, ומכיוון שהייתי רופא מאוד חם ואנושי תמיד סיימתי את הבדיקה בנשיקה על פיה של עינת. אינני זוכר מהיכן, אבל יום אחד צץ בראשי הרעיון שתינוקות באים מנשיקה בין בן לבת, וככה יצא שבגיל 6 הסתובבתי עם תחושה שהכנסתי מישהי להריון.
נשבענו שלא נדבר עד שתגדל לה הבטן, ורק אחרי הרבה זמן של ילדים - הבנו שהנשיקה לא הייתה חזקה מספיק, כי הבטן לא גדלה. אבל פינת הרופא לא חזרה להיות מה שהייתה לעולם.
לפיכך, משרד החינוך וכל מי שאחראי לתכנית הלימודים בגני החובה 1985, תבקשו סליחה. עשיתם לי טראומה כשלא הרבצתם בנו חינוך מיני כבר בגן.

כל מי שקורא לכלב שלי פודל
טרייר. ווסט איילנד טרייר.
 
התנצלות מהאח הגדול
 התנצלות מהאח הגדול 
 צילום: אתר "קשת" 
 
אלוהים
שיגיד סליחה טעיתי, או לחלופין יסביר איך סידר שנהיה הומואים אבל לא דאג לנו לרחם, או לאיזה כיס קנגורו קטן, אפילו רק לפסיבים. במצב הנוכחי אנחנו אוכלוסיה שסובלת מקיפוח אמיתי על ידי הטבע בכבודו ובעצמו. בתביעה ייצוגית היינו מקבלים על זה מיליארדים.

כל מי שפגע במאמצ'
תודה לאל. מעט מאוד דמעות הזיל המאמצ', אבל המעט הזה צרב כאב חד וחזק לצד עצב תהומי, כמו לשמוע שיר של אבי ביטר, בזמן שביטר יושב עלייך. מי שמתעסק איתו מתעסק איתי.

ליאון - האח הגדול
רציתי שליאון מהאח הגדול יתנצל, על מקרה נוסף בו הטלוויזיה מראה לנו שהומו זה ההוא שעושה אהבה עם המיקרופון כמו מדונה וצובע את העולם בקשת ורדרדה של מעשי שטות והבל. דמות שמזינה את הסטריאוטיפ הרעב לנוצות צבעוניות ונשיות סטייל אוויטה פרון וקרואלה דה וויל כשהן שיכורות. אבל העניין הוא שגם לך ליאון, מגיעה התנצלות. כי אתה בסך הכל אתה, בדרכך החופשית והיפה - אבל מעצבן שבווילה, לפחות זו שאני רואה אחרי עריכה מגמתית, אתה ליצן חצר שהמופע שלו מבוסס בעיקר על היותו הומו. אני מקווה שתבין מהר שבחרו אותך להיות הדיווה הקולנית שאתה, ותוכיח להם שאתה הרבה יותר. אמרה לך שם ההיא, שאין לך אישיות. תכריח אותה להתנצל.
 
אליהו הנביא
אולי אלו הנימוסים מהבית, אבל מציק שבמשך מאות שנים עם שלם מזמין אותו, פותח שולחן, שומר לו כיסא, מוזג לו כוסית ומשאיר לו דלת פתוחה, ואין אפילו סיפור אחד שמתאר שאליהו בא בסוף למישהו. אפילו סנטה קלאוס יוצא יותר אמין. אני זוכר המון ערבי פסח שהתפללתי שייבחר בבית שלי, שיבוא אלי. ומי לא בא? בהחלט אכזבת ילדות מהקשות ביותר שלי.

לסיכום, אתכם הסליחה אם עשיתי כאן חשבון רפש במקום חשבון נפש - אבל ביום הכיפורים הזה אלבש לבן, וארגיש לבן.

עוד ב- "מילים של גבר"
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by