בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
הטיפ היומי 
רופא נשים - הבחירה  
 
 רגל פה רגל שם     צילום: אילוסטרציה: אימג`בנק/gettyimages    
הטיפ היומי |
 
רביד פלג

זה עתה גילית כי את בהריון? הגיע הזמן לבחור לעצמך את מי שילווה אותך לאורך כל הדרך. יכוון, יחזק את ידך ויעודד - רופא הנשים שלך. כיצד לבחור את הטוב ביותר מבין שלל המועמדים הפוטנציאלים?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רופא המשפחה לרב עובר ב'שושלת' או נמנה עם הצוות המתחלף או הקבוע של מרפאת הקופה הקרובה. אך מה 'דינו' של רופא הנשים, הגניקולוג, זה שהפגישות עימו נחוצות בימים שבשגרה ואף יותר במהלך שבועות ההריון? כיצד נכון לבחור את רופא הנשים? מהם הפרמטרים המקובלים? מי היא או הוא שיזכו למראות השמורים לשותף או השותפה לחיים?
 

קרוב רחוק

לא לפני כל אחד
 לא לפני כל אחד  
 צילום: אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages 
 
הגרון שלי זוכה לראות רופא מדי חורף, זהותו של האחד, שתוחב את המקל איננה 'חשובה' כל עוד הוא מתהדר בתואר 'ד"ר לרפואה כללית או משפחה'. לעומת זאת, את רגליי אינני פושקת מפני כל. האחד או האחת, במקרה שלי, נבחר/ת בקפידה, לאחר מסע מחקר, שאיננו מבייש את הגדולים שבחוקרים. ההחלטה הראשונה, במסע הבחירה היא 'פרטי' או 'של הקופה'. כשהבריאות תקינה וההיסטוריה הרפואית נקייה ממקרים פתולוגיים, יתכן ותעדיפי לבחור את הרופא מרשימת הרופאים של קופת החולים בה את חברה. משנבחר המאגר (פרטי או מטעם קופת החולים) נלקח בחשבון המיקום הגיאוגרפי של הרופא. תמיד יהיו את אלה שיבחרו להרחיק לטובת רופא מרובה המלצות, אם אינך נמנית עליהן ואין צורך מיוחד ברופא, שאינו יכול לקבלך בקרבת מקום מגורייך, יתכן ותבחרי רופא שנמצא בסמיכות למקום מושבך, לשם הנגישות והזמינות.
 

מקורבים יודעי דבר

 
מי הביצה ומי התרנגולת? ההמלצה בונה את המוניטין או הפרקטיקה קוצרת את ההצלחות? עוד בטרם תובהר השאלה, מצאתי כי אחד הפרמטרים החשובים למרבית הנשים בהן נתקלתי היא כמות ואיכות ההמלצות, שניתנות אודות רופא הנשים. לעיתים אף עדיפה המלצה חמה מאשר קרבה גיאוגרפית לשם בחירת הרופא. המלצה הופכת את הבחירה למעט יותר מושכלת, נוחה ופחות שרירותית. חשוב לזכור כי ציפיותינו כנשים, אף מרופאי הנשים, הן שונות, על כן מי שטוב עבור זולתך לא בהכרח יענה על ציפיותייך. נסי להתרשם מן הדיווחים אודות המקצועיות והיחס האישי של הרופא המומלץ. בכל מקרה, סביר כי בחירה ברופא מרובה המלצות תעניק מעט יותר שקט ובטחון.
 
 

מין זה דבר חשוב

מרבית רופאי הנשים בארץ הם גברים. שאלת מין הרופא נמצאת חשובה בקרב חלק מהנשים. אם מתוך אי נוחות לחשוף אזורים מוצנעים בפני גברים, אם מתוך תחושה כי הגבר לא יבין עד סופה את הרגשת האישה השוכבת מולו ומסיבות אחרות ושונות, ישנן נשים, המעדיפות כי רופאה תלווה את דרכן, לעומת אחרות, שטוענות שדווקא גברים הם העדיפות שלהן.
 

התמחות ייחודית

ישנן מספר התמחויות בתחום רפואת הנשים כגון, מיילדות, הפריות חוץ גופיות, פריון, גנטיקה, ילודים, אולטרא-סאונד ועוד. באם לאישה היסטוריה רפואית או צורך ייחודי, יתכן ותעדיף רופא בעל התמחות וניסיון שיענו על צרכיה. באופן הרווח ביותר, אישה שמחפשת רופא לצורך ליווי הריון, תעדיף רופא מיילד, המועסק במקביל במחלקת יולדות, שבידיו הידע, הניסיון וכן המכשור הרפואי הדרוש לכך. הימצאותו של מכשיר אולטרא סאונד במרפאת הרופא, תצמצם את הצורך בהפניה לבדיקות במכוני חוץ.
 

המנוי אינו זמין

אלוהים בפרטים הקטנים
 אלוהים בפרטים הקטנים 
 צילום: אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages 
 
לאחר בחינת הקירבה הגיאוגרפית, ההמלצות, תחומי ההתמחות, ומין הרופא חשוב כי תבדקי את מידת זמינותו של הרופא. לוח זמנים, שיחייב אותך לקביעת תור שבועות מראש, שעות קבלה מצומצמות או כאלה המתנגשות עם שעות העבודה שלך, מחייבים שיקול נוסף בבחירה המתאימה.

יש עם מי לדבר

לבסוף, חשוב שתרגישי בטוחה ופתוחה עם זה הנבחר. הסתרת מידע בשל מבוכה או אי נוחות עלולה לפגום בתהליך ולהוות מצע לטעויות. בחרי את זה שסגנונו עונה על צרכיך, מתאים לאופייך והעדפותייך וגורם לך להרגיש בנוח. מדובר במפגש בין שני אנשים, שחייבת להיות ביניהם תקשורת יעילה ומוצלחת.

יגעת, מצאת, ראית כי טוב? הישארי. וכמו שרופאת הנשים הנבחרת שלי אומרת, "אל תשכחי אותי ובואי לבקר גם כשאת לא בהריון". הנאה לא תמיד מובטחת, לעומת זאת הבריאות מעט יותר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by