בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
יחסים מתוקשרים 
כפרה פרה 
 
יחסים מתוקשרים |
 

הסוד של מיכל לא נותן לה מנוח, ההסתרה דורשת ממנה כמויות גדולות של אנרגיה ועליהן היא מפצה באכילה מוגזמת. טליה פלד מסבירה לה למי עליה לספר את הסוד לפני הכל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 היא ממשיכה להכין אותי לשיחה ובמוחי כבר עולות וחולפות מספר דמויות שבעבר הגיעו אלי אחרי התמכרות למגידות עתידות ופותחות בקפה למיניהן 
"איך הולכת השיחה איתך? " מיכל שואלת כשאני עונה לטלפון. " את שואלת שאלות ואני עונה על אלו מהן שאני רואה את התשובות" אני עונה. "אה. היא עוצרת, אז את לא מתקשרת כזו שעושה קולות של מעלה באוב ואומרת לי שאני בסכנה ואני יצירתית ושבעלי בוגד בי?" שאלה בצחוק מתובל במידה נכונה של ציניות. לא, אני עונה, אני לא כזו. ואת לא מגדת עתידות? היא ממשיכה להכין אותי לשיחה איתה. לא, אני חוזרת שוב. לא מגדת עתידות ולא מאמינה בהגדת עתידות, ובמוחי כבר עולות וחולפות מספר דמויות שבעבר הגיעו אלי אחרי התמכרות למגידות עתידות ופותחות בקפה למיניהן - מאוכזבות מהנבואות שלא התגשמו.
 
 וממשיכה לספר לי עוד ועוד על חייה , על בעלה שאוהב אותה מאד ומלטף את שיערה כל לילה כמו שהיא אוהבת 
"טוב" מיכל אומרת, "אז בואי נתחיל". והיא מוסרת לי את שמו של הבעל שלה ואת תאריך הלידה ומספרת לי על 18 שנות נישואין ותאומות בנות 16 שנולדו מעט אחרי החתונה בקיבוץ של ההורים שלה ועל הבת הצעירה שנולדה חמש שנים אחרי שמרתון התאומות התחיל להירגע. תוך כדי כך, אני מבינה שמשהו מאד עצוב מתחבא מאחורי האישה המצחיקה הזו שסיפוריה הציוריים על חמותה הג'דאית שמגיעה עם ארגזי ענבים בשבת ומהרחוב שואגת לנכדותיה לרדת למטה ולעזור לה וליענקל'ה להביא את העוגות שהיא הכינה, גרמו לצחוק מתגלגל של שתינו.
 
 
רומן משרדי
 רומן משרדי 
 צילום: gettyimages 
 
שוב אני שואלת את מיכל מה מביא אותה אלי והיא לא מצליחה להוציא את המילים מהפה וממשיכה להפגין יכולות ורבליות ומשחק נפלאות ולספר לי עוד ועוד על חייה , על בעלה שאוהב אותה מאד ומלטף את שיערה כל לילה כמו שהיא אוהבת. אני שואלת את מיכל במה היא עוסקת. מיכל מנהלת חטיבה בחברת הייטק, אני רואה שהמקצוע נכון לה, ושהיא שמחה בו ומתפתחת, ומכאן מבינה שזה לא מקור העצב. מיכל ממשיכה לספר לי בשטף דיבור שנשמע צעיר מארבעים וחמש שנותיה, על לימודי האומנות והסטודיו שחלמה לפתוח ועל השינוי שהגיע במקרה והביא אותה להיות מנהלת משאבי אנוש ומשם ללימודי מנהל וכך התגלגלה לאן שהתגלגלה ואני מנסה להסריט את מילותיה לאט יותר, כי בתוך ההתגלגלות הזו אני רואה דמות של גבר שאינו דובי בעלה, ובמקביל כמו כדי לאשר שאני רואה נכון חולפת במוחי דמותה של אחת מלקוחותי הותיקות שהגיעה אלי כשחשבה שבעלה בקשר רומנטי עם ותק של שנים רבות עם אחת מבכירות החברה בה הוא עובד.
 
 
תמונתה נעלמת ומשאירה שובל צורב ולא נוח, זו היתה אחת הלקוחות הקשות והמיואשות שהגיעו אלי וקשה היה לי למסור לה שאני רואה שבעלה בגד בה בעבר פעם אחת בלבד אבל נשאר מאוהב באותה אישה. מפגש שאחריו ביקשתי מכל מי ש"לפני מאחורי ,מעלי ומצדיי" לא לשלוח אלי יותר פגועות ופגועי בגידה וכמו להעמיד אותי במקומי, הגיעו מיד אחריה שלל נבגדים ובוגדים.
 
"מיכל " אני מחזירה את עצמי ואותה לפוקוס ושואלת אותה אם היא סובלת מתאבון מוגבר או הפרעת אכילה וכמו תמיד הפולניה שגרה במוחי מתקוממת ומנופפת באצבע מפחידה מה יהיה אם היא לא?.. "כן, מיכל אומרת אני מאד שמנה, בשש השנים האחרונות עליתי המון במשקל וגם לפני כן לא הייתי מהדקיקות עם הבטן המתוחה כך שעכשיו דובי מאיים לשבור את המשקופים כדי שאוכל לצאת מהבית" היא צוחקת בקול ואני מעריכה את ההומור העצמי. אני מתמקדת בשתי הנקודות שאלו שהגיעו תוך כדי השיחה עם מיכל, האכילה המוגברת והבעל הבוגד של הלקוחה ההיא וכמו בהרכבת פאזל בעיניים עצומות אני שואלת אותה אם היא מסתירה מבעלה סוד נוראי - נוראי עבורה - ולפני שהיא עונה אני שואלת אותה האם יכול להיות שיש קשר בין הסוד הזה לבין התאבון הגדול של שש השנים האחרונות.
 
 ומיכל מאשרת ואומרת שעוד מעט יעבור עוד יום כיפור שגם בו היא לא תבקש סליחה כדי לא להעיר שום שד שחור או שלד בארון 
מיכל עוצרת לרגע ואומרת שיכול להיות אבל יש לה משהו ממש חשוב לשאול והיא שואלת שאלה ממש לא חשובה על מקום העבודה וקולה מתחיל להיות פחות רם ויותר מהוסס ואני מחליטה לעצור אותה ומסמנת לה שעוד מעט מסתיימות 45 הדקות הטלפוניות ומיכל מאשרת ואומרת שעוד מעט יעבור עוד יום כיפור שגם בו היא לא תבקש סליחה כדי לא להעיר שום שד שחור או שלד בארון , ואחריו יגיע רעב גדול אני ממשיכה אותה והיא מאשרת שוב ונשימותיה הופכות לכבדות ועצב גדול מגיע מביתה במרכז הארץ אל חדר העבודה שלי בגליל.
 
את רואה מה היה שם? היא שואלת אותי. ואני אומרת לה שאני לא רואה, אני יודעת - ומסבירה לה מעט על הקשר בין שני קווי המחשבה שצלבו את מוחי. אותם "פקסים למוח" כפי שילדי קוראים להם. זו היתה טעות, מיכל נמלטת מיד אל הפרצה הקטנה בשיחה ומדברת שוב על בנותיה ושואלת על ילדי.אני עוצרת אותה שוב ומחזירה אותה לשיחה. מיכל מה שאני רואה, זה שהיה שם איש. היה איש שמצאת את עצמך מתאהבת בו . וזה נראה כמו רומן שהיה מילולי בלבד למשך זמן ארוך ונחתם במפגש מיני מרתק וסוחף. מפגש אחד ודי. ועוד אני מוסיפה, אני יודעת שגם אם יענו אותך, לא יצאו ממך סודות. אף אחד לא באמת מכיר אותך, יש לך את היכולת להראות למתבונן מהצד כאדם הגלוי ביותר בסביבה בזמן שאף אחד לא באמת מכיר את המגירות הסודיות שלך. וזה בסתירה מסויימת למי שמאופיינת כגלויה ואמיתית ונטולת פוזה.
 
את מבינה טליה היא אומרת, אני אפילו לא מבינה למה צלצלתי אליך. כנראה שבגלל זה אני עונה, כי כבר שש שנים את מפגיזה את עצמך באוכל ומייצרת רעב שמחבל לך בבריאות ולא חיה בשלום עם עצמך ולא עם דובי וכל פירור שיגרה שלכאורה זורם ממך בטבעיות גוזל ממך המון מחשבה ועצב וכעס על עצמך וכל האנרגיה הזו אחר כך חסרה ומאותת ברעב והנה את שבויה בכלוב של נייר כבר שש שנים. אישה מצחיקה ועצובה. ויותר מזה, אני חושבת שמעולם לא עמדת מול המראה ואמרת לעצמך שזה באמת קרה. ומכאן התחילה המלחמה שלך בעצמך.
 
ומיכל שואלת אותי מה יקרה אם היא תספר לדובי ואני רואה שהגילוי יפרק את הקשר. כך חשבתי היא מאשרת. דובי לא קנאי בכלל. שנים רציתי שקצת יקנא לי. הוא דובי כזה מתוק ואוהב וגדול ושומר אבל הגבול שלו ברור. ואני יודעת שאם אני אספר לו הוא לא יעשה הרבה רעש. נכון אני מאשרת ומוסיפה, הוא יקח מזוודה וילך. הבעיה מיכל, שאת לא הצלחת מאז לחיות בשלום יום אחד עם עצמך. מיכל שקטה.

אני מציעה לה לקבל את עצמה. להמשיך את הטיפול עם הפסיכולוגית שלה. למה? היא שואלת. כי היא האדם היחיד שאת פוגשת פעם בשבוע ומספרת לה הכל. וככה את מתמסרת עם תפוח האדמה הלוהט הזה עד שיצטנן. ומה איתי ועם דובי? היא לא מתאפקת ושואלת שאלת מגדת עתידות. את ודובי תמשיכו לחיות יחד. ואת תחזרי לדבר איתו על הכל, והוא ימשיך ללטף לך את השיער לפני השינה.מיכל מודה לי ואנחנו נפרדות. האשה הזו כמו במבה עם נוגט אני כותבת לעצמי בסיכום הפגישה. גם מתוק וגם מלוח. המון בכי והמון צחוק משולבים יחדיו.


* הכותבת הינה מתקשרת ויועצת צמיחה אישית - talyapeled@gmail.com

עוד ב- "יחסים מתוקשרים"
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by