בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
מטיילים בארץ 
המדריך הטבעי לשבת 
 
מטיילים בארץ |
 
מיה זיו

בכל רחבי הארץ מחכים לכם סיורי סתיו וסליחות, ואטרקציות שישכיחו מכם את ייסורי הכיפור: מהצפון עד הדרום, כל הפעילויות לסופ"ש רגוע בטבע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במוצאי יום כיפור, לאחר שצמנו, התנצלנו וסלחנו, ודאי נחוש קלילים ונמרצים יותר ללא משא החטאים שהכביד על כתפינו הצנומות במשך כל השנה. אל תתנו לצום המתיש להפריע לכם לרקום תכניות לפעילויות לקראת סף השבוע המתקרב. בכל רחבי הארץ מחכים לכם סיורי סתיו וסליחות, ואטרקציות שישכיחו מכם את ייסורי הכיפור, באווירת תשרי חגיגית.
 

אזור הצפון

מטיילים בגולן
 מטיילים בגולן 
 צילום: רויטרס 
 
• אצבעות הסתיו למשפחות. נעפיל מכפר האומנים עין הוד אל רכס אצבע בכרמל, בינות עצי אורן וחורש ים תיכוני. נערוך תצפית לעבר מישור החוף והרי הכרמל. ניכנס אל מערת אצבע- בה חי האדם הקדמון, נכיר את עולם החי באזור, ונהנה ממראות הפריחה הסתווית.
תאריכים: שבת, 11 באוקטובר.
לפרטים נוספים: החברה להגנת הטבע- 03-6388688, 057-2003030.

• המזרחיות שבגליל- טיול במסלול יפהפה ולא מוכר בגליל העליון המזרחי, עם נוף נהדר של פריחה סתווית. נעלה ממושב דלתון לתצפית מהר אביתר, נרד למערת עלמה המרתקת דרך בית הכנסת במרות, נעבור בנחל קציון ונסיים בנחל דישון תחתון.
תאריכים: שבת, 11 באוקטובר.
לפרטים נוספים: החברה להגנת הטבע- 03-6388688, 057-2003030.

• פנויים-פנויות ו היופי שבהר. נעלה לפסגת הר השאבי ונצפה על הנוף הגלילי הירוק של רכס יודפת. נטייל בנחל יודפת ונשמע בין מערות ופריחת חצבים על גיבורים היסטוריים מסיפורי יוספוס. נסייר בגן הפסלים בכפר כאוכב אבו אל היג'א, הצופה לים ולהרי הגליל.
תאריכים: שבת, 11 באוקטובר.
לפרטים נוספים: החברה להגנת הטבע- 03-6388688, 057-2003030.

• רשות הטבע והגנים מזמינה את הציבור לתערוכת איורי אגדות אינדיאניות שמוצגת ע"י אורלי נירן יהלום במבואה של שמורת טבע מערת הנטיפים. אורלי נירן יהלום - אומנית, מורה לפילוסופיה אינדיאנית ומחברת הספר "בינת הלוויתן" - תרגמה אגדות אינדיאניות שאספה משבטים שונים בעקבות האהבה שלה לטבע, לחיות ולפילוסופיה האינדיאנית. האיורים והאגדות הנלוות אליהם, מוצגים לקהל המבקרים.
מקום: מערת הנטיפים.
תאריכים: החל משישי, 1 באוגוסט.
שעות הפעילות: 8:00-15:00.
לפרטים נוספים: "כוכבית בטבע" – 3639 *.

• היום יום הולדת לצוק מנרה החוגג עשור לפתיחתו. מופעים מוזיקליים, סיורים מזמרים, סדנאות בלונים סדנאות אבן פלא, מעגל מתופפים, פינת ליטוף, מתקנים מתנפחים, ג'ימבורי, הפעלות יצירה ועוד.
תאריכים: בכל שישי ושבת.
לפרטים נוספים: 04-6905830.

• "לילות שאן"- לחוות את ההיסטוריה מתעוררת לחיים יחד עם כל החושים. סיור לילי ייחודי שיכלול מיצגים אורקוליים מורכבים ויעניק למבקר בו תחושה של יישוב חי ותוסס ועדות להתרחשויות היסטוריות בעיר בית שאן לאורך אלפי שנים. במהלך הביקור נחזה בתכנית אור קולית בתלת מימד,
ניכנס בשערי העיר ורחובות העמודים, נפגוש את הדמויות שבאו מהסהר הפורה לסחר בשווקי בית שאן, נטעם ונתבשם בריחות תבליני השוק, ונקנח בביקור באחד ממופעי העיר בתיאטרון הרומי.
מקום: בית שאן.
תאריכים: בכל מוצאי שבת.
לפרטים נוספים: 04-6481122 .

• לוגמים שישי - סיור מקורי בין יקבים, תרבויות וטעמים בגליל. הסיור משלב ביקור ביקבים מובחרים, חשיפה למרקם התרבויות המרתק של הגליל, ביקורים בכפרים, סיור אותנטי בכפר ריחנייה- כולל סיור והדרכה במוזיאון למורשת הצ'רקסית. בכל יקב ייערכו מבחני טעימה של מיטב היינות.
תאריכים: בכל שישי.
שעות הפעילות: 10:00.
לפרטים נוספים: Lir בגליל, 050-6956385 או 050-8924365.

• בחוות יענים שבכפר הנופש האון ניתן לצפות, מלבד בבת היענה גם במינים אחרים של בעלי חיים. בחווה מקרינים סרט על חיי היענים והילדים יוכלו לקחת חלק בסדנאות יצירה כמו יצירת סיכות ועדיליונים משברי ביצי יען אמיתיות, ולהשתעשע במתקנים שונים. במקום יש חנות מזכרות.
תאריכים: בכל שישי ושבת.
שעות הפעילות: שישי: 9.00- 13.00, שבת : 9.00- 15.00.

• קרוב לזית: ביקור בבית הבד "ארץ גשור". בבית הבד החדש שבקיבוץ גשור, הממוקם בדרום רמת הגולן, מזמינים את הקהל הרחב לבקר, ללמוד על תהליך הייצור וגם לטעום מהנוזל הירקרק.
תאריכים: בכל יום שישי.
לפרטים נוספים: 04-6764169.

• שבת של חוויה גלילית במסיק משפחות בבית הבד שמנא שבמושב חגור. הפעילות כוללת סיור בכרמי הזיתים, מסיק זיתים ידני משפחתי בשיטה המסורתית, מיני סדנא תחת עצי הזית לכבישת זיתים. הילדים אוספים את הזיתים שמסקו לצנצנת לכבישה ביתית, על פי מתכון המותאם לילדים. הדגמת ניעור עצי זית באמצעות טרקטור ומערכת ניעור הבנויה לכרם זיתים מודרני. לצפייה בקו הייצור בו זיתים יהפכו לשמן זית.
תאריכים: בכל שבת.
שעות הפעילות: 10:00-16:00.
לפרטים נוספים: 03-9033380.
 

אזור המרכז

 
• "קום והתהלך בכפר רות..."- כפר רות הסמוך למודיעין, מזמין אתכם למסע קסום ומהנה בין האטרקציות המקומיות שכוללות בין היתר יקב, משתלה, מסעדת שף, חווה אורגנית, פעילות יצירתית כיד הדמיון, ביקור בכוורת ועוד. הפנינג רקפות ססגוני ויפהפייה במשתלת 'צומחים', טעימת שכר ביקב, דבש מתוק טרי מהכוורת, ומבחר אטרקציות מקומיות לכל המשפחה.
תאריכים: בכל שישי, שבת וחג.

• רחוב ביאליק, ביתו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק, שיכן בזמנו את מיטב הסופרים, האמנים והמשוררים של התקופה. הרחוב עצמו הוא אחד הרחובות האריסטוקרטים ביותר בת"א, ובו נוכל למצוא מדגם של כל סגנונות האדריכלות שאפיינו את העיר מאז ועד היום. הסיור יעבור בין הבתים הישנים של רחוב ביאליק ויספר את סיפוריהם של גיבורי התרבות של אותה תקופה.
תאריכים: שבת, 11 באוקטובר.
שעות הפעילות: 10.00
לפרטים נוספים: המרכז להכרת תל אביב במגדל שלום - 03-5100337, 03-5177304

• "לילות סתיו בעתיקה": לסייר ולחוות מקרוב את העיר העתיקה גם בשעות הערב והלילה הנעימות של חודש תשרי. סיורי ערב חווייתיים בסמטאותיה הקסומות של העיר העתיקה בירושלים והופעות מוזיקליות מפתיעות. דמויות מיוחדות, סיפורים מעניינים וצלילי מוסיקת עולם בסמטאות הציוריות, של העיר העתיקה בירושלים מזמינים את המשתתפים לשני סוגי סיורים מרגשים: סיור מספר וסיור מזמר, שבשיאם מופע מוסיקלי מיוחד.
תאריכים: בכל יום שני וחמישי במהלך חודש תשרי.
שעות הפעילות: 18:30.
לפרטים נוספים: החברה להגנת הטבע- 03-6388688, 057-2003030.

• קיפצובה מתחדשת לקראת השנה החדשה: שתי בריכות חדשות עם סירות פדלים וסירות מתנגשות. קיפצובה מתחדש ומזמין את הציבור, בראש השנה, ליהנות ממתקני הפארק ומהמתקנים החדשים בקיפצובה- שתי בריכות חדשות עם סירות פדלים וסירות מתנגשות.
לפרטים נוספים: - 02-5347952.

• שבת מאומצת עם טריאתלון – לא למבוגרים בלבד. במתחם "סולאוס" החדש לתרבות האופניים, הממוקם בפארק הירקון פותחים תוכנית אימונים חדשה מגוונת ואטרקטיבית במיוחד לילדים לטריאתלון.
מקום: פארק הירקון.
תאריכים: בכל שבת.
לפרטים נוספים: 03-6447744

• מתנדבי פארק שוהם מעבירים למבקרים בפארק סיורים מודרכים ברחבי הפארק, בנושאי בוטניקה, ארכיאולוגיה, היסטוריה וגיאוגרפיה של המקום. גבעת הספלולים, כנסיית בקחוס הקדוש, חירבת תנשמת, כיתת הלימוד בטבע ופינות חמד נוספות ברחבי הפארק.
לפרטים נוספים: www.shoham.muni.il

• טיול פרטי עם עץ- סיור חדש בהדרכה קולית ב-3 Jerusalemp. חוויה לכל המשפחה באחד האתרים המפתיעים ביופיים של ירושלים, אוסף העצים הייחודי בקמפוס היפהפה של האוניברסיטה העברית ע"ש אדמונד ספרא בגבעת רם, הכולל את גזע העץ הגדול בישראל - סקויה ענקי בן 2000 שנה. באתר האינטרנט www.jerusalemp3.co.il מוצגות הדרכות קוליות לכ-80 אתרים שונים בעיר, בעברית ובאנגלית, הניתנות להורדה כקובצי MP3 ומעניקות מידע על אתרי תרבות ותיירות בירושלים ואפשרות לטייל עצמאית באתריה השונים של העיר.
האתר מציע מגוון מדיות: סרטי וידאו, טקסטים להדפסה, מפות ותמונות ובחלק מהטיולים גם משחק הפעלה למשפחה.
לפרטים נוספים: 02-6584709.

• עונת הקיץ בעיר דוד נפתחת עם שלל חוויות ואטרקציות לכל המשפחה. טיולי ריינג'רים בהר הזיתים, גשר החבלים הגדול בארץ החוצה את גיא בן-הינום, אומגה , סיור מוסיקלי, וחוויות ארכיאולוגיות.
תאריכים: בכל שישי ושבת.
לפרטים נוספים: 6033* , www.cityofdavid.org.il.

• לונה פארק תל אביב: בלונה פארק, אתר השעשועים הממוקם בתל אביב, מציעים פעילויות לילדים מכל הגילאים. מתקני מכוניות מתנגשות, ברבורים וסוסים, אנקונדה, בית ספר ללימוד נהיגה וסטודיו לצילום ורכבות שדים והרים.
תאריכים: בכל שבת.
שעות הפעילות: 10:00-22:00.

• בסופרלנד ראשון לציון מגוון רחב של מתקני אקסטרים, ביניהם הסייקוסטר, מתקן באנג'י, הקומבה , רכבת הרים עם לופים וברגים והקונגו, נהר גועש עם מפלים ומערת שדים .
תאריכים: בכל שבת.
שעות הפעילות: 10:00-21:00.

ה- Iskate , אתר החלקה על הקרח במתחם הלונה פארק, נפרש על פני 500 מטר של קרח לבן אמיתי, בטמפרטורה ממוצעת של 8 מעלות צלזיוס. במקום ניתנות הדרכות מקצועיות, ואלו שאינם יודעים להחליק כלל יכולים ללמוד תוך מספר דקות את התורה כולה.
תאריכים: בכל שישי ושבת.
שעות הפעילות: 10:00-21:00.
 
 

אזור הדרום

נהנים בעין פרת
 נהנים בעין פרת 
 צילום: דורון ניסים 
 
• "בעקבות השריפה הגדולה" - סיורים ללא תשלום. בואו להתרשם מפגיעת שריפת הענק בשמורה ולערוך עימנו סיור בעקבות אישוש הצומח ובעלי החיים, לאורך מסלול מיוחד ב"שמורה החבוייה" .
מקום: שמורת טבע עיינות צוקים.
תאריכים: בכל שישי ושבת.
שעות הפעילות: 8:00.
לפרטים נוספים: "כוכבית בטבע" – 3639 *.

• נווה מדבר בשמורה הנמוכה בעולם. סיור ב"שמורה החבויה" המסתתרת בין מעיינות וצמחייה עשירה. סיפורם של הנמלה האורגת וברקנית האשל שחיות על שפת האגם הנמוך בעולם ומתאוששות משריפה גדולה שפקדה את המקום. בשמורה מקום מוצל לפיקניק ובריכות לשכשוך במים.
מקום: בשמורת טבע עיינות צוקים.
תאריכים: בכל שישי ושבת.
שעות הפעילות: 10:00 , 12:00, 14:00.
לפרטים נוספים: "כוכבית בטבע" – 3639 *.

• הואדי הקסום- נחל פרת (ואדי קלט) שבספר מדבר יהודה זורם בתוך נוף מדברי יפהפה. נטייל במורד הנחל בין דקלים וגבעות קירטון, נעבור בין פלגי מים צוננים, ונסיים בטבילה בעין מבוע – מעיין פועם עם מים קרירים.
תאריכים: שבת, 11 באוקטובר.
לפרטים נוספים: החברה להגנת הטבע- 03-6388688, 057-2003030.

• עין גדי של מים ומדבר למשפחות חד הוריות. נטבול במים בבריכת המפל הנסתר בקניון נחל ערוגות במדבר יהודה, נטייל במסלול מהנה עם קטעים אתגריים, ונשלב פעילות ייחודית של שמירת טבע בדגש מדברי.
תאריכים: שבת, 11 באוקטובר.
לפרטים נוספים: החברה להגנת הטבע- 03-6388688, 057-2003030.

• בעקבות גילוי קבר הורדוס בהרודיון. סיור כללי בהר בו נבנה ארמון המלך הורדוס לשעת מצוקה. מדוע נבנה המקום? למה שימש בתקופות מאוחרות יותר? ומה צופן בחובו ההר?
מקום: גן לאומי הרודיון.
תאריכים: בכל שישי ושבת.
שעות הפעילות: 12:00.
לפרטים נוספים: "כוכבית בטבע" – 3639 *.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by