בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
תיק איפור 
מאפרות בהיי 

מאפרות בהיי

 
תיק איפור |
 
עמית דרגצקי, מנהלת פורום טיפוח nana10

כל האמת מאחורי האיפור לטכנולוגית HD או במילים אחרות: איך זה באמת משפיע על המאפרות. סודות מקצועיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ירין שחף
 ירין שחף 
 צילום: יח"צ 
 
כ"כ הרבה כבר שמענו על ה HD לכן אסכם במשפט אחד: HD הינה שיטה המאפשרת איכות צפייה טלוויזיונית בתמונה חלקה וחדה הרבה מעבר למה שראינו עד כה.

אותי, כמאפרת, מעניינת השורה התחתונה: איך להערך? כן אייר-ברש ואולי לא? שינויים בצורת העבודה יספיקו? ואולי שינוי במרכיבי המק-אפ והצללית הם הפתרון? אלו ועוד הן השאלות שהחלטתי לקבל עליהם תשובות.

לאחר שנכחתי בהדגמות שונות, ראיתי מסכי ענק המשדרים בטכנולוגית HD פניתי לבכירי המאפרים לקבלת תשובות:
גיורא שביט - הוציא לאחרונה ליין איפור מיוחד שהוא עצמו פיתח המותאם לעבודה בשיטת השידור של ה - HD.
בועז שטיין -הוא המורשה היחיד למכירת מכשיר האייר-ברש של חברת TEMPTU מארה"ב (המוערכת מאוד בעולם) בישראל. המכשיר מותאם גם הוא לעבודה בשיטת שידור זו .
ירין שחף מצידו אומר: "אני מאמין כי מאפר טוב חייב להכיר את כל חומרי האיפור ואת כל טכניקות האיפור הקיימות. אני לא מתחבר לשיטה אחת אלא מלמד, במסגרת לימודי איפור מקצועי, את כל הטכניקות וחומרי העבודה הנכונים לאיפור לשיטת השידור HD".
לשלושתם בתי-ספר להכשרת מאפרים מקצועיים.
אם רציתם תמימות דעים- אולי תקבלו. תשובות חד-משמעיות? תשכחו מזה.

דבר אחד אינו נתון לויכוח- יש להיערך לשינוי. כל המאפרות והמאפרים חייבים יהיו להשתלם באיפור המתאים לשידת שידור זו אחרת זה פשוט יראה רע.
 
גיורא שביט בפעולה
 גיורא שביט בפעולה 
 צילום: יח"צ 
 
למה חייבים שינוי ומדוע אני לא יכולה להמשיך ולאפר לטלוויזיה כמו שעשיתי בכישרון רב עד היום?

ירין שחף: שיטת שידור זו מאתגרת אותנו המאפרים להסתיר את כל הפגמים עם איפור שכמעט לא ייראה. אני מאמין כי עד ששיטת שידור זו תכנס במלוא הדרה, תיקוני צילומי וידאו יהיו עניין שבשגרה בדיוק כמו תיקוני פוטושופ לצילומי סטילס כך שתהיה עזרה טכנולוגית למאפרים. כבר היום נעשים תיקונים כאלה בקליפים ופרסומות.

גיורא שביט: שיטת השידור של ה- HD יוצרת תמונה קרובה מאוד למציאות מבחינת החדות והמראה הקלוזאפי שחושף כמעט כל פגם בפניו של המגיש/קריין/שחקן/מרואיין וכד'. איפור בכיסוי מלא באטימות הנהוגה כיום ייצור מראה מלאכותי ופלסטי.

בועז שטייןמסכים ומוסיף: כל המי ומי בתעשייה יחפשו פתרונות קוסמטיים לצורך הסתרת כתמים, חטטים, קמטים ופגמים אחרים אותם תחשוף המצלמה במלואם, טכניקות המריחה ועובי שכבת האיפור הנהוגות כיום יראו ממש כמו מסכה.
 
בועז שטיין
 בועז שטיין 
 צילום: יח"צ 
 
יש צורך בשינוי במרכיבי המק-אפ והצלליות?

בועז שטיין: ברור וחובה. ישנם מספר חומרים המתאימים לעבודה בטכנולוגיית HD: חומרים על בסיס מים - זו שיטה ישנה המעניקה גימור מאט ואינה ניתנת לתיקונים. על בסיס DURA, השיטה הכי עמידה כיום - מיועדת לקעקועים, ציורי גוף ואפקטים מיוחדים. על בסיס סיליקון- נוסחה מהפכנית היוצרת גימור טבעי עם ברק רך. מאפשרת תיקונים, אין צורך בקיבוע על ידי פודרה.

גיורא שביט:ברור וחובה. המייק-אפ מקבל מושג חדש - כיסוי ללא אטימות, כמות מינימליסטית . המייק-אפ יהיה נוזלי ואוורירי וכמוהו גם הצלליות שינטו לכוון צלליות קרם חצי אטומות בעלות אותו סוג פיגמנט מיקרוקפסולטורי (זהו פיגמנט המחזיר אור באופן אחיד מבלי להבריק וכמעט ומתמזג עם הסביבה). אפילו הפודרה הותאמה במרכיביה והינה קלילה ומכילה את אותו סוג פיגמנט.

ירין שחף: מרכיבי המייק-אפ והצלליות המתאימים לשיטת שידור זו הם אלו אשר מעניקים כסוי מלא אך אינם נראים מסכתיים. כבר היום ישנם מוצרים נפלאים להרבה חברות העומדים בדרישות אלו. חלק מההסברים בקורס האיפור המקצועי בבית ספרי מתמקדים ב-איך בודקים אם המוצר נכון לשיטת שידור זו ואיפה משיגים כל מוצר.
 
 
 
יהיו שינויים בשיטה ובצורת העבודה?

גיורא שביט:בהחלט כן, נעבוד פחות עם ספוגיות ויותר עם מברשות. האיפור יתבצע בצורה נקודתית בשליטה מלאה של המאפרים על עובי השכבה, אין צורך להעמיס כמויות שיתנו תוצאה הפוכה (הפנים יראו פלסטיות וצללית מאט דחוסה עלולה להצטלם כמו טפט מיובש). בגדול העניין הוא כיסוי מלא ללא אטימות ואני יודע שזה נשמע פרדוקסלי אבל כתישת הפגמנטים שונה והיא מתמזגת עם הסביבה כך שהתמונה הנראת לעין על מסך ה-HD הינה טבעית, רכה ונכונה.
יתרונות?
בטח, עבודה מהירה ולא מסורבלת . החומרים נעימים למגע וקלים למריחה וביצוע. מתמזגים מיד עם עור הפנים ומעניקים מראה מושלם. ניתן לבצע תיקונים בכל שלב. איפור בחומרים ובשיטה זו מתאימים לכל סוג עור ולא רק לעור המושלם.

בועז שטיין: בהחלט כן, עבודה פחות עם ספוגיות ומכחולים ויותר עם אייר-בראש. טכניקה זו של התזת פיקסלים (נקודות זעירות) של צבע מעניקה מראה טבעי מאוד, היא יוצרת מעין פילטר לעור הפנים והתוצאה היא כמו לאחר פוטו-שופ. פיזור החומר הוא אחיד ומדוייק. אני יכול להחליט איזה סוג של גימור אני מעדיף מאט / מבריק/ מעט מבריק ולפי הנדרש אבחר את החומר המתאים. אישית אני ממליץ ואוהב מאוד להשתמש בחומרים על בסיס סיליקון הגימור שלהם הינו רך והברק טבעי.
יתרונות?
בטח, עבודה סטרילית (ניתן להעביר את הכלי העשוי נירוסטה סטריליזציה מלאה בניגוד למברשות וספוגיות), פיזור חומר בצורה אחידה וחיסכון משמעותי במשך האיפור ובצריכת חומרי האיפור. אין צורך בפידור ועמידותו אינה נפגעת, נהפוך הוא, איפור בשיטה זו הינו עמיד מאוד ומעניק מראה אחיד, טבעי ורענן .
ירין שחף: בהחלט כן אבל יחד עם זה לא מדובר במהפך מבחינת טכניקות העבודה. עבודת האיפור מתבססת על כמויות קטנות של איפור. במסגרת לימודי האיפור המקצועי, אני מתעקש ללמד את כל הטכניקות וחומרי העבודה הנכונים לאיפור לשיטת השידור HD.
יתרונות?
בסך הכל שיטת איפור לHD מתחברת לאופנה של היום המדברת על האיפור הטבעי הרך ועדיין זהר ומוקפד. אני אדם שדואג להתעדכן כל הזמן בעולם האופנה ותמיד יודע מה הכי חדש ונכון, לכן, אני שמח שסוף סוף עולם האופנה הזוהר מתחבר עם עולם הטלויזיה.

זוכרים שהזהרתי אתכם בתחילת הכתבה? איך מאפרים הכי נכון, באילו חומרים ועם אילו כלים - תחליטו בעצמכם. מה שבטוח - ה-HD כבר כאן, אז רוצו קדימה החכימו והשתלמו היטב בנושא, אחרת, כל הכוכבים שלנו יראו כמו מסכות פלסטיות מלאכותיות ואנחנו הרי אוהבים אותם יפים ונוצצים.

הכותבת היא מנהלת פורום טיפוח של nana10
חזרה לאופנה
עוד בתיק איפור
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by