בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
עיצוב 
תכנסו למטבח 

תכנסו למטבח

 
עיצוב |
 
עיצוב nana10

"המטבח בראי התקופה" - פרויקט צילום המאפשר הצצה נוסטלגית לעבר הגלגולים שעברו על המטבח הישראלי בעשורים האחרונים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בזיכרונות הילדות מופיע מטבח כלשהו. מאכלים מבית אמא או מבית סבתא, סירים על האש, צלחות עם שניצלים על משטחי פורמיקה. מלאכת הבישול התרחשה במטבח, שהוקצה לו חדר נפרד בתוך הבית והאכילה לרוב היתה בפינת האוכל סביב השולחן. מי היה מאמין שבתוך עשרות שנים בלבד יהפוך המטבח מחדר נידח למרכז הבית? הפיכתו של המטבח לאזור הפעיל ביותר ברוב הבתים, מספרת את סיפור השינוי החברתי של השנים האחרונות בישראל.
 
צילום: אליו נודלמן
 צילום: אליו נודלמן 
 
צילום: דורון גרוסמן
 צילום: דורון גרוסמן 
 
חברת מטבחי הדקל, בשיתוף עם קמרה אובסקורה בית הספר לאמנות, יזמו את פרוייקט הצילום הנוסטלגי: "המטבח בראי התקופה".

הצלמים יצאו למסע במטרה לאתר את המטבחים 'של פעם'. באמצעות תצלומיהם אנו זוכים להצצה מרגשת ונוסטלגית אל עבר גלגוליו של המטבח הישראלי במהלך השנים האחרונות, המשקפים את השינויים שחלו בחברה הישראלית וחושפים מגוון ייצוגים תרבותיים מוכרים; הפורמייקה, מינימליזם, פונקציונאליות ועוד.

הסטודנטים שצילומיהם נבחרו לקחת חלק בפרויקט הם:

עמנואל ריבקין – סטודנט שנה א', חיפש דרך לשלב בין נוסחאות מתמטיות למטבחים של פעם. הצילום שלו מציג מטבח ישר זווית המשקף את החיבור בין השניים.

אליו נודלמן – סטודנט שנה ב', חיפש אותנטיות אמיתית של החיים הבאה לידי ביטוי ב"מטבח של דודה" ולכן גם בחר לעשות שימוש בצילומי שחור-לבן.

דורון גרוסמן – סטודנט שנה א', חיפש לשלב בין האנשים האמיתיים שמשתמשים במטבח ביומיום לבין המטבח עצמו ולכן בחר לצלם את סבו וסבתו, ניצולי שואה, במטבח האמיתי שלהם.

עינת פרץ – סטודנטית שנה ב', שגדלה על מטבח פורמייקה ירוקה חיפשה דרך לשלב בין זיכרונות הילדות שלה לבין המטבח של פעם ולכן הצילומים שלה משדרים את ניחוחות הילדות שלה דרך "הדור האחר".

תמר שורץ – סטודנטית שנה ב', חיפשה דרך להנציח את זיכרון סבתה דרך צילומי מטבח מינימליסטיים ופונקציונאליים כפי שזכרה שהיה אצל סבתה.

אירית שמרת – סטודנטית שנה ב', חיפשה דרך לשלב בין הדירות התל-אביביות הישנות שמתאפיינות בחללים גדולים ובהרבה אור לבין הצפיפות שאפיינה את המטבח הקטן של פעם.

סיגל בן-דוד – סטודנטית שנה ד' חיפשה דרך לשלב בין האינטימיות שמאפיינת את המטבח לבין חוסר הודאות והארעיות של החיים עצמם באמצעות הבלגן והכאוס במטבח.
 
 
התערוכה תוצג בסניף מטבחי הדקל ברמת השרון, רח' סוקולוב 86, רמת השרון
בין התאריכים 26.9.08 ועד 1.12.08

עוד בעיצוב
חזרה לאופנה
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by