בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
יחסים מתוקשרים 
גיל ההתבגרות: 45 
 
 אהבת נעורים שהשאירה מרורים    צילום: gettyimages    
יחסים מתוקשרים |
 

מיקי פוגש את טליה פלד ומבין שסחב על גבו פגיעה ישנה שגובה ממנו מחיר כבד כבר שנים. עדיין לא מאוחר להתבגר ולהתגבר, גם בגיל 45 הוא מבין, כל החיים עוד לפניו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 עיניו נעוצות בקיר ולעיתים חולפות על פני ועל צווארי ושוב חוזרות אל הקיר, ואני מנסה להבין למה מיקי יושב מולי ושותק כבר יותר מעשר דקות ארוכות 
"הכל דבש" מיקי אומר לי בחיוך שנראה כמו עווית של כאב ונשען לאחור מלטף באצבעות גדולות וחושניות את הבמבוק הקלוע על ידית הכסא, נושם עמוק ומבקש לדעת איך הדבר הזה שנקרא תקשור עובד. אני לא יודעת בעצמי אני עונה לו, וגם לא משתגעת על המילה תקשור שהוזנתה לביבים מסריחים בשנים האחרונות. "אני מבין" הוא מחייך "ואת? את נשואה? "מיקי שואל? כן, אני עונה והוא מחייך.עיניו נעוצות בקיר ולעיתים חולפות על פני ועל צווארי נעצרות לשניה על עיני ושוב חוזרות אל הקיר. אני חושבת על הידיים שקטפו אי שם בסין את זרדי הבמבוק האלו ואחר כך בישלו אותו במים וגלגלו ומתחו ואני מנסה משם להתחיל ולהבין למה מיקי יושב מולי ושותק כבר יותר מעשר דקות ארוכות.
 
 
למה הוא לא מתחיל לספר לי מה הביא אותו אלי, אני תוהה ומשחזרת את ההליכה הזקופה והאיטית שלו לקראתי, אוחז אצטרובל רטוב מגשם ראשון. מחשבותיי חוזרות לסין שמעולם לא ביקרתי בה ואני רואה אישה צעירה חומקת בשקט מהשמיכה, לצידה ישן איש, אני יודעת שבחדר השני ישנים ילדים, אחד מהם עוד לא בן שנה. הסינית היפה רצה אל הטלפון ולוחשת מילים של אהבה, זאת האישה שלו. הסרטון המוחשי הזה נקטע משיעול גדול של מיקי ואחריו אני שואלת אותו: "מיקי מתי בגדו בך?"

הוא מפסיק לרגע ללטף את צמת הבמבוק ושואל "אז ככה עובד התקשור"? מיקי מזדקף בכיסא ומבקש שנתחיל. הוא מספר לי בלא מעט אשמה על כך שלמרות שהוא כבר "קשיש "בן 45 הוא עדיין לא יודע מה הוא רוצה להיות כשיהיה גדול, הוא אוהב לעבוד בעץ, מת לפתוח נגריה ולעצב, אבל מעולם לא למד את המקצוע. הוא מאוד אוהב יין טוב "ולבשל.. בכלל", הוא מחייך ומתרווח על הכיסא, את חייבת לראות אותי עומד במטבח ומפליג לארץ לעולם לא. אני מקשיבה למיקי ורואה את צבע הכאב והבושה מלווה כל מילה ותיאור שלו, גם המצחיקים ביותר.
 
 
 לא מצליח למצוא את הדבר הזה שימלא אותי בתשוקה ויגרום לי לרצות להתמיד ולהתפתח, כלומניק כזה 
ויחד עם זה - הוא ממשיך - אני כל החיים מתגלגל בין עבודות, לא מצליח למצוא את הדבר הזה שימלא אותי בתשוקה ויגרום לי לרצות להתמיד ולהתפתח, מן כלומניק כזה. תראי אותי, גר בדירה שכורה די מצ'וקמקת, מתגלגל מחודש לחודש עם שכר דירה כבר שנים שיכלו לאסוף סכום לבית חלומותי, נמנע מלענות לטלפונים בימי שלישי כי אלה הימים של הבנק,ומיקי ממשיך לתאר את חייו, את ילדיו שחוצים בשמחה את גיל ההתבגרות ומתחילים להתאהב ולחלום בעצמם, שמזכירים לו מדי פעם שהגיע הזמן לבית גדול יותר ולרכב צעיר. וכל הזמן הזה הסינית בראשי מסתירה טלפונים מבעלה הנם את שנתו ויוצאת מהבית לסדינים של מי שנראה לי כמו חבר ילדות גברי ונאה במיוחד.
 
אני מחליטה לשתף את מיקי בסרט בו אני צופה - והאיש הגדול והיפה הזה שמולי גולש מעט לקצה הכסא ומסתיר את פניו בידיים הגדולות וכשהוא מוריד אותן, העיניים שלו אדומות ממאמץ לא לבכות, הוא שואל אותי אם אני חושבת שהוא אבוד.

אתה לא אבוד אני עונה, אתה המון המון כישרון, חכמה, יופי, רגישות לפרטיים האמיתיים והקטנים ופחד גדול מאיבוד שליטה שגר לך על העורף מאז הצבא. מיקי מספר לי על החברה שעזבה אותו אותו כשהיה בן 18 וקצת, כי לא יכלה להבין איך הגבר החתיך במדים שלה חווה משבר הסתגלות למסגרת, איך כשיצא לשישבת אחרי חודשיים של ריתוק מצא אותה מתעלמת מהטלפונים שלו ואת הוריה מטייחים עבורה סיפורים לא אמינים בכלל. איך חיכה כל הלילה ליד פחי האשפה בבניין המשותף שהתגוררה בו עד שראה אותה חוזרת עם מישהו אחר. מתנשקת איתו בחדר המדרגות נשיקה שהשאירה את מיקי יושב בין הפחים עד שעלה הבוקר ושכן ישיש וטוב שירד להאכיל חתולים אסף אותו ממרר בבכי, הכין לו שוקו חם ושלח אותו חזרה הביתה.
 
משם התחלת לנקום ולחשוש מהתפרקות נוספת, אני ממשיכה -מציינת לעצמי שהסינית כבר לא מטיילת במוחי, היא סיימה את שלה והשאירה אותי עם מיקי לעשות סדר. כן, הוא אומר, בהתחלה ניסיתי להתחיל עם כל מי שנראתה כמוה, ולהיעלם לה, ילדותי ודפוק, אחר כך דאגתי שהיא תראה אותי, לכל מקום שידעתי שקיים הסיכוי הקטן ביותר לפגוש בה, נסעתי עם בת זוג, והיו לא מעט.
 
לוחשת מילים של אהבה
 לוחשת מילים של אהבה 
 צילום: gettyimages 
 
"ואז הכרת את אישתך", מיקי מהנהן וכל השרירים בפניו נדרכים, ושוב שתיקה ארוכה מדי ואני ממשיכה "והעברת את כל מחסני הקנאה עם הרהיטים המרופטים היישר לתוך הקשר הזוגי שלכם?" מיקי שוב מהנהן וידו חוזרת ללטף את רגל הכסא. ולא רק שהמחסן עבר, התחלת לצבור בו עוד ועוד כישורי קנאה ומחשבות כואבות, ואתם יחד כבר כמעט עשרים ושתיים שנים בהן רוב האנרגיה שלך מרוכזת בשאלה מתי היא תבגוד בך או תעלם מחייך בפתאומיות. מיקי מחייך ושואל אם הוא דפוק בעיניי ואני עונה לו שמה ש"בעיניי" לא נכנס כלל לשיחה הזו וממשיכה להראות לו את סימני הדרך אל חוסר המימוש שחווה עד עכשיו. איך אמר לעצמו אז באותו לילה ליד הפחים שיש מישהו טוב בהרבה ממנו, ומאז אותו משפט ממשיך לכרות מכרות של זבל במוחו ומפרק כל רעיון חדש של עיסוק או קניה של בית."אתה לא יכול לעבוד בזה" אומרת לו דמותה של החברה ההיא במחשבתו. "אתה לא ראוי" ולא מאפשרת לו להמשיך רחוק יותר מהרעיונות המקוריים, משאירה אותו באמונה שהוא האיש שלעולם לא יצליח בכלום.
 
"הצילו" הוא אומר לתקרה ומחייך,ציירת לי את המבוך שייצרתי לעצמי בגלל רגע אחד של כאב בגיל 18. מיקי מקבל שיעורים לבית. להתחיל לאהוב את הדירה הפצפונת שהם שוכרים כבר 15 שנה. לתלות ווילונות, לסדר את חדר השינה הקטן, להבריג ידיות לנקות מחסנים ישנים מהגג לאוורר את הפינות בבית ואת המכתבות. תתחיל שם אני מבקשת ממנו, תוכל לחוש איך כל מגירה ישנה ומבולגנת בבית תופסת לך פינה מאובקת וכואבת במוח. עד שלא תישאר אפילו שארית אחת של אותה מפלצת שלוחשת שאתה לא שווה.

ומה אני אמצא מתחת לגרוטאות? מיקי מבין ומכוון כבר להמשך השמח יותר של חייו. תמצא שם את מיקי שאוהב את עצמו. שאוהב להיות מי שבוחר לגוון עבודות, את מיקי שיכול לסיים כל התחלה, אוהב מאד את המשפחה שלו ויודע עכשיו איך לקנות בית.
 
בחודשים שאחרי השיחה מיקי שלח לי שלושה מיילים . בראשון סיפר לי איך סיפר לאשתו על השיחה ובשבת הראשונה שאחריה פצחו בניקיון של חייהם בדירה שפעם היתה מלאה באורחים ובשמחה. עכשיו הוא יכול היה לראות גם את זה. במייל השני סיפר לי איך פגש ליד הים את ההיא שהכאיבה לו לפני שנים. " עמדתי עם אשתי ובתי הגדולה מול אישה דהויה, חסרת הבעה עם גלגלי שומן לחוצים מעל ג'ינס אופנתי . אשתי פערה עיניים אדירות לא מבינה איך האקסית המיתולוגית הפכה לדודה מרירה ופתטית. במייל השלישי סיפר על מסע חיפוש הבית שהם נמצאים בעיצומו מאמינים ויודעים שממש כמו כולם, גם הם יכולים.


הכותבת הינה מתקשרת ויועצת צמיחה אישית - talyapeled@gmail.com

עוד ב - "יחסים מתוקשרים"
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by