בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
חדשות באמא  
פרשת רמדיה - מחלקים שאריות  
 
 זוחלים לבית המשפט     צילום: אימג`בנק/gettyiamges    
חדשות באמא  |
 
פיני אסקל

חמש שנים חלפו מאז התעוררה פרשת "רמדיה" והיום נדחה שוב משפטם של העומדים לדין. הורים שכולים, ילדים פגועים, בית משפט מזדחל, ומערכת בריאות הסובלת מבעיית אימפוטנטיות חמורה. על מי נותר לנו לסמוך? טור דעה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כמעט הספקתם לשכוח, אבל פרשת רמדיה אירעה לפני חמש שנים עד שהואילו בטובם כל המעורבים בדבר להתכנס למשפט, כד ששוב ידחה, הפעם בחמישה חודשים, בתואנה שבאה מצד פרקליטיהם של העומדים לדין (הטריק הידוע של "לא קיבלנו את כל תיק החקירה" או משהו כזה). אומנם הרחוב עשה את שלו במשפט שדה, שהיה אמור להעביר את המסר לכל הנוגעים בדבר, אבל זה לא מספיק. גופותיהם של שני תינוקות שהיו יכולים להתחיל את כיתה א' השנה ועוד 23 פצועים, שרובם לא ישובו להיות כפי שהיו – אמורים היו לקבל יחס שונה מזה שקיבלו.
 

אימנזיה קולוסאלית

איפה טעינו?
 איפה טעינו? 
 צילום: אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages 
 
שמונת נאשמי "רמדיה" ימשיכו להסתובב כאילו כלום, חברת "הומנה" הגרמנית תמשיך לייצר את מה שהיא מייצרת, למרות ששינתה את רכיבי תחליף החלב מבלי לטרוח ליידע אף אחד. משרד הבריאות ימשיך להילחם על סלי תרופות כי זה מצטלם טוב, אבל הפיקוח היה קוסמטי לא פחות. ואז ייפתח המשפט, אולי, כי לכו תדעו על מה תהיה הדחייה הבאה. ההורים השכולים (כמה אפשר עוד להילחם על רקע הכאב?), העם האימפוטנט היושב בציון (זוכרים שהיתה ילדה אחת, רוז?), מערכת בתי המשפט שזכרונה קצר (ובכן, לפני חמש שנים, משהו עם רמדיה) – כל אלה יגיעו לכתלי חדר הדיון בעוד חמש שנים וחצי מהיום שבו הונחו התינוקות בקבריהם הקטנים.
 

אין מקום להזדמנות שניה

 
האם זהו משפט צדק? האם הכאב והרגש הטריים אינם חלק מהותי בין הררי העדויות המשפטיות המשמימות? נראה שבישראל אין צדק נכון. ישיבה בכלא לא תחזיר את הגופות של המתים והבריאות של החיים בקושי. ב"רמדיה, אולי יפקחו קצת יותר מקרוב, ב"הומנה" ישלחו פקס ואף יתקשרו לוודא שהפקידה קיבלה ובמשרד הבריאות ימשיכו לנסות להבטיח את בריאותנו. גם אם חרם הצרכנים היה מופעל בזמן, וההורים היו עושים את עבודתם נאמנה, האם אנחנו יכולים לסמוך על משרד הבריאות? בואו נודה באמת, התשובה חייבת "לא" מוחלט. "רמדיה" היא אולי הקטליזטור, אבל משרד הבריאות חולה ולא מתפקד. זה קרה יותר מדי פעמים מכדי שכל אמא תוכל לשכוח גם אם לא איבדה את הילד שלה בגיל שנתיים. הטרגדיה והתקלה החמורה ההיא גורמות לנו לפקפק גם במוצרים של חברות אחרות, כי אם משרד הבריאות פספס פעם אחת, למה שלא יפספס גם בפעם הבאה?
 
 

לזכור ולא לשכוח

דמיינו לכם אמא נפגעת רמדיה שגוררת בכיסא הגלגלים את הילד שהואכל בידיים שלה בתחליף החלב. היא ניגשת למכולת, נתקלת בשם החברה, שמבחינתה רצחה את החיים של הילד שלה. נכון, המוצרים חדשים – כי החברה נשארה בשמה כדי "להתמודד ולא לברוח מאחריות" – וסביר להניח שההקפדה שם גדולה עשרות מונים ממה שהיתה, אבל זה רק הופך את הכאב לבלתי נסבל. אני לא יודעת מה אתכם, אבל אני תמיד אזכור את הקטל בילדים שהתחולל במרתפי המפעלים של חברת "רמדיה". אסור לתת למי שכל כך התרשל בתפקידו להמשיך לדחות את פסק הדין. אסור לשלוח את היד לעבר מוצרי החברה מבלי שהמחשבה על הילדים הפגועים והמתים, כמו גם על הוריהם, תעלה בראשכם בתמונה הכי ברורה שיש.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by