בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
תורכיה 
בעקבות המשבר בכלכלה העולמית: מציאות תיירותיות לחופשה בטורקיה  
 
 ברחוב באיסטנבול. הבורוסות ירדו ועמן המחירים    צילום: flickr, chrisscheup    
תורכיה |
 
עירית רוזנבלום, The Marker

לא הספקתם לנפוש בחג? המשבר העולמי מזמן מציאות תיירותיות לחופשה בטורקיה. הסיבות לירידת המחירים: סיום העונה בארץ ובחו"ל, הנפילה במחירי הדלק וירידת ערך הלירה הטורקית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
למזלו של ענף הנסיעות, ההאטה במשק מקבילה להאטה הרגילה של ענף הנסיעות בתחילת החורף, שערוך כבר על ידי צמצום מספר טיסות השכר ומעבר לטיסות סדירות. זאת, מכיון שלאחר סוכות, נכנסת התיירות לחו"ל לתרדמת חורף ומספר היוצאים לנופש יורד דרמטית.

עם זאת, תעשיית התיירות מושפעת אף היא מהמתרחש בארץ ובעולם מבחינה כלכלית. לירידה במחירי הנופש, שבולטת בעיקר בטורקיה, סיבות שונות שהעיקרית בהן היא סיום העונה גם בארץ וגם בחו"ל המביאה בהכרח לירידת מחירים. לאלה מצטרפים הירידה המשמעותית במחירי הדלק והנפילה בערך הלירה הטורקית.

לדברי מנכ"ל השטיח המעופף, איל קשדן, הקיטון במספרם של התיירים הרוסים תרם גם הוא לירידת המחירים. "התיירות הרוסית מילאה את המלונות והקלאבים של אנטליה בשנה-שנתיים האחרונות וגרמה לעליות מחירים. עתה בעקבות המשבר הכלכלי שלא פסח על רוסיה, גרם לירידה במספר התיירים הרוסים.אין ספק שמי שיכול לצאת לחופשה אחרי החגים ולא נרתע מיום גשם או ממים קרים בבריכה, יכול ליהנות בעונה זו ממציאות", אמר.
 

באוגוסט היה מפוצץ

 
למרות שהדי המשבר בארצות הברית הגיעו לישראל כבר בקיץ, קשה לומר שהמחירים הגבוהים של הנופשונים בטורקיה השפיעו על הישראלים. בחודש אוגוסט 2008 לבדו ביקרו בטורקיה 88,890 ישראלים, עליה של 1.8% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. בחודשים ינואר-אוגוסט 2008 ביקרו כ-400 אלף ישראלים בטורקיה, עליה של 11.36% לעומת התקופה המקבילה בשנת 2007. בכל שנת 2007 ביקרו למעלה מחצי מיליון ישראלים בטורקיה, והשנה אמור היה מספרם להגיע לכ-600 אלף תיירים ישראלים.

סוכות פושר בתיירות הפנים

התחרות העזה עם טורקיה הוזכרה גם כאחד הגורמים לכך שהתיירות בישראל בחג הסוכות לא התרוממה. בקרב התיירנים בגליל ובגולן יש חשש שהישראלים יעדיפו בחודשים הקרובים לטייל טיולי יום ולחזור לביתם בערב, בלי לשהות בצימר או במלון. רמז להתנהגות זו ניתן בחג הסוכות האחרון, כאשר מספרם הרב של המטיילים לא ניכר בתפוסות של הצימרים.

לדברי יו"ר פורום תיירני הגליל, מאיר לוי, בחג הראשון של סוכות היתה בצפון הארץ תפוסה ממוצעת של 65% בצימרים, כאשר אשתקד עמדה התפוסה על 95%. בחג השני, בשמחת תורה, השתפרה התפוסה לכ-80%, כאשר חלק גדול מההזמנות נעשה ברגע האחרון, התנהגות שאינה אופיינית בדרך כלל לסוכות. ההשערה היא שחלק מאי ההזמנות ומהביטולים נבעו מהתחזיות שצפו גשם, וכן מצפיפותם של החגים שהצריכו הוצאות גדולות למשפחות. האתרים היו בסופו של דבר מלאים, אך לא עמוסים כמו בסוכות אשתקד.

עוד בצרכנות
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by