בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
רשלנות רפואית 
פגיעה עוברית 
 
 (צילום אילוסטרציה: אימג`בנק/gettyimages) פגיעה מבטן   
רשלנות רפואית |
 
מערכת נענע בריאות

צעירה תובעת עשרה מיליון ש"ח ממשרד הבריאות, בגלל שהיא סובלת מפיגור שכלי עקב רשלנות בזמן ההיריון של אימה, ופגיעתה חלה כשעוד הייתה עובר בבטן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לטענת הצעירה התובעת, הרשלנות המדוברת התרחשה כתוצאה מזלזול והתעלמות מסימני מצוקה קשים שהראתה אימה במהלך שלבי הריונה האחרונים. כתוצאה מרשלנות זו נגרם נזק קשה לאימה של התובעת ולתובעת, שהייתה עוד עובר בבטן. מדובר בפגמים ונכויות איתם תיאלץ לחיות למשך כל חייה. התובעת כיום בת 23 מאזור המרכז, סובלת מפיגור שכלי עם קשיי התמצאות קשים המגבילים אותה בתפקודה. יש לה קשיים משמעותיים בהבנת הנקרא, בחשיבה חשבונית ובזיכרון. היא מתקשה מאוד בפעולות היומיום, היא אינה מסוגלת לבצע לבד פעולות הדורשות מוטוריקה כגון לבישת בגדים והיא נדרשת לעזרה בפעולות אלו. אינה מסוגלת לבשל או להכין אוכל, אינה יכולה להתנייד באופן עצמאי למקומות שהיא אינה מכירה ונדרשת באופן קבוע לנסוע עם מלווה. באמצעות באת כוחה עו"ד ענת מולסון ממשרד נבו - מולסון, היא תובעת פיצוי המוערך בעשרה מיליון ש"ח.
 

נסיבות המקרה:

 
בחודש 5/84 הרתה אמה של התובעת. מהלך ההריון היה תקין עד סמוך לשבוע 35 להריון. במהלך חודש 1/85, בהיותה בתחילת החודש השמינה להריונה, החלה אמא של התובעת לסבול מהקאות תכופות. תוך מס' ימים בודדים הפך צבע ההקאות לשחור ולכך התלוותה גם חולשה קיצונית. נוכח מצבה של האם, החליטו בני משפחתה לקחת אותה להיבדק במיון בבית חולים הקרייה בתל אביב, אולם הרופאים לא התרשמו מממצא כל שהוא ושחררו אותה לביתה. מצבה הלך והחמיר. היא הפסיקה לתפקד לגמרי ולא הייתה מסוגלת לדבר, לאכול או לקום מהמיטה. נוכח החמרת מצבה, נלקחה פעם נוספת לחדר המיון בבית החולים על ידי בני משפחתה. לתדהמת בני המשפחה, נהגו רופאי בית החולים בזלזול גמור בדניאלה ובתלונותיה. כך חזרו האם ובני משפחתה במשך כ-10 ימים מס' פעמים לבית חולים הקרייה, ואולם בכל ביקור, נענו כי מצבה תקין וכי עליה לשתות "תה או קולה" והיא תהיה בסדר. לאחר כ-10 ימים של פניות חוזרות ונשנות לבית חולים הקרייה, ללא כל מענה, וכאשר מצב הכרתה התערפל, החליטו בני משפחתה לעשות מעשה ולפנות לבית חולים בלינסון, תוך תקווה כי אוזלת היד אותה הפגינו רופאי בית חולים הקרייה לא תישנה.
 

כל בית חולים והמדיניות שלו

ביום 30/1/85 הגיעה מלווה בבני משפחתה לבית חולים בלינסון. חרף העובדה כי לא השתייכה מבחינת אזור מגוריה לבית החולים בלינסון, הסכימו הרופאים לבצע בה טיפול רפואי ראשוני ולאחר מכן לארגן את שליחתה באמצעות ניידת מד"א לבית חולים הקרייה להמשך טיפול. כך, בוצעה לה בדיקת מוניטור לעובר, בדיקות דם וניקוי של הקיבה באמצעות זונדה. היא הועלתה בדחיפות לניתוח קיסרי, בו נולדה התובעת כשהיא נמצאת במצב קשה מאוד. התובעת נולדה עם אפגר 2 אשר "השתפר" בדקה החמישית ל-4. התובעת נולדה כשהיא נמצאת ב DEEP COMA ואינה מגיבה לסובב אותה. בלידתה נמצא דופק חלש מאוד, טונוס ירוד, ללא כל מאמץ נשימתי או תגובה לגירוי.
 
 

נזק בלתי הפיך

אימה של התובעת הועברה ישירות ליחידה לטיפול נמרץ וזאת לאחר שהסתבר כי היא הגיעה לבית החולים במצב קריטי. בבדיקות נמצא כי היא סובלת מאי ספיקה כלייתית קשה, ונזק קשה לכבד. בבית חולים בלינסון הסתבר כי דניאלה סבלה מ ACUTE FATLY LIVER OF PREGNANCY שהינה מחלה הפוגעת בנשים בהריון במהלך השליש השלישי, גורמת לנזק קשה בכבד ובכליות, ובסופו של התהליך מביאה לכניסת הגוף לשוק ולמוות במקרים רבים. כתוצאה מאוזלת ידו של בית חולים הקרייה ומחוסר יכולתם לאבחן את המחלה ממנה סבלה דניאלה, נגרם לתובעת נזק נוירולוגי בלתי הפיך.

המומחה שטיפל בתיק קבע כי נכותה של התובעת הינה:
30% בהתאם לסעיף 29(1)(א)-1 לתקנות המל"ל, עבור החולשה הקלה של פלג גוף ימין.
20% בהתאם לסעיף 91(1) עבור הקשיים הקוגנטיבים, קשיי ההתמצאות והתפקוד השכלי.
10% בהתאם לסעיף 34ב' עבור הקשיים הרגשיים, החרדות והביטחון העצמי המוגבל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by