בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
מלחמה בעזה 
ילדים בשירות המלחמה  
 
 ילדים חיילים     צילום: אימג`בנק/gettyimages    
מלחמה בעזה |
 
חגית

ילדים נוצלו בעבר לצורכי לחימה, שליחות, סיוע תמידי במלחמה ונהפכו למגן אנושי בידי הצבאות השונים. האם באמת משהו השתנה היום? דעה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשירות התעמולה
 בשירות התעמולה  
 צילום: אימג'בנק/gettyimages 
 
עוד משחר ההיסטוריה היו ילדים כלי בידי הצבאות במערכות השונות וזאת בניגוד לנורמות המקובלות בתרבויות המקומיות. ילדים ונערים שימשו כבר בעת העתיקה, נושאי כלים, סייענים ונהגי מרכבה. בתקופה המודרנית בה הסחר הבינלאומי והלוחמה הימית נשלטו בידי אוניות מפרש, גוייסו נערים צעירים לשירותו של הצי המלכותי הבריטי וזאת בכדי להביא אבק שריפה לחימוש תותחי הספינה.

בשירותו של היטלר

בתקופת השואה חויבו הורים לשלוח את ילדיהם לתנועת הנוער ההיטלראי, שהיה ארגון צבאי רשמי בגרמניה הנאצית והושרשה בו האידיאולוגיה של הרייך השלישי. במהלך הלחימה, סייעו הנערים הצעירים במאמץ המלחמתי בגיוס כסף, מזון וציוד הנדרש למכונת הרצח הגרמנית. בשלהי המלחמה גויסו הנערים לצבא הסדיר ולקחו חלק פעיל בקרב על ברלין ב-1945.
 

מי מגן על הילדים?

 
"על המדינות השותפות לנצל בצורה סבירה את האמצעים העומדים לרשותן כדי להבטיח שאדם שגילו מתחת לגיל 15 לא יקח חלק בפעולות איבה", כך מצהירה אמנת זכויות הילד של האומות המאוחדות מ-1989. אך מה קורה בפועל? האם הופסק השימוש בילדים לצרכי לחימה? האם אינם מגויסים יותר לטובת מאבקים פוליטיים, דתיים וערכיים?
 

הניצול נמשך

שטיפת מוח מגיל צעיר
 שטיפת מוח מגיל צעיר  
 צילום: אימג'בנק/gettyimages 
 
הקונפליקט הנמשך באזור ממחיש עד כמה ימי הביניים אינם שונים מתקופתנו אנו. ילדים ממשיכים להיות מנוצלים, שטיפת מוח מתחילה עוד בגילאי הגן ונעשה בהם שימוש תמידי כמגינים אנושיים.

כולנו מכירים את התמונות החוזרות ונישנות של ילדי קייטנת חמאס. ילדים קטנים בגילאי הגן, לבושים מדים, אוחזים בנשק, לומדים במהרה את השימוש בו ועוסקים באימון אינטנסיבי לצורכי לחימה עתידית כנגד כוחות האויב הציוני.

התמונות מדברות

גדודי חללי אל אקצה של הפת"ח שלחו במרץ 2004 נער בן 14.5 למחסום חווארה, שלגופו חגורת נפץ. תמורת השליחות, כך מסר הילד, הבטיח הארגון לשלם לו 100 שח' ויחסי מין עם בתולות קדושות.

תמונות של ילדים המנוצלים לצורך מגן אנושי הגיעו גם במלחמה הנוכחית בעזה. לוחם של חמאס, מנסה להגן על גופו באמצעות ילד שהוא שולף בכוח בין הבתים, אך באותה מידה, דיווח ארגון זכויות האדם האמריקאי, כי חיילי צה"ל עשו שימוש דומה בילדים פלסטינים בזמן הלחימה בג'נין בשנת 2002.
 
 

אצבע מאשימה

אנו טוענים כל העת שילדים הם עתיד שלנו, מחוקקים חוקים אשר יגנו על זכותם לחיות חיים שלווים, תוך שמירה על פרטיותם, בריאותם וכבודם. במרוצת השנים הינו צריכים להבין שלא די בחקיקת חוקים, כאשר לא נעשה דבר כדי לאכוף אותם.

עוד במלחמה בעזה
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by