בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
סקר 
סקס מבוגר טוב יותר 
 
 (צילום אילוסטרציה: אימג`בנק/gettyimages) יש יותר זמן כשהגוזלים עוזבים את הקן   
סקר |
 
לימור גריף

סקר חדש מצביע על כך שאחת מכל חמש נשים בישראל, נהנית מסקס בבגרותה יותר מבצעירותה, האם הסבלנות משתלמת?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
(צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) הרוב מעדיפות ראש ממשלה גברי
 (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) הרוב מעדיפות ראש ממשלה גברי   
תשכחו כל מה שידעתם על נשים בנות שישים. סקר מקיף שנערך בקרב נשים בקבוצת גילאים זו, מגלה שמספר לא מבוטל מהן נהנות כעת מסקס יותר מבעבר, שליש מהן מעדיפות ראש ממשלה גבר, ולא תאמינו על מה הן היו מוכנות לוותר בשביל להעלים קמטים.

31% מהנשים מעל גיל 60 בישראל היו מעדיפות ראש ממשלה מהמין הגברי לעומת 22% בלבד שהיו מעדיפות ראש ממשלה אישה: כך עולה מסקר חדש שערכה חברת התרופות סאנופי אוונטיס, משווקת התרופה אקטונל לטיפול באוסטיאופורוזיס, באמצעות מכון ברנדמן. מטרת הסקר היתה לבחון את עמדות בנות השישים בישראל בנושאים מגוונים, החל מדרך חיים וכלה בנושאי בריאות ומודעות למחלה.
 

למבוגרות יש סקס אחר

 
בסקר נשאלו הנשים על חייהן בגיל שישים, על מיניות, נעורים, העדפות שונות וגם על מחלת האוסטיאופורוזיס, ועולים בו כמה נתונים מפתיעים. כך למשל מודות רוב הנשים המבוגרות (37%) כי הסקס שחוו בגיל 40 היה טוב יותר מאשר בגילן הנוכחי. לעומת זאת 21% מהן מצהירות כי הן נהנות היום יותר מבעבר מהחוויה המינית.

סקס, ככל הנראה, גם מעניין פחות את הנשים המבוגרות בישראל לאחר ש-37% מצהירות כי היו מעדיפות מערכת יחסים (לא מינית) חדשה עם אישה, לעומת 29% שהצהירו כי היו מעדיפות רומן עם גבר. אגב, הנטייה הזו משתנה משמעותית ככל שעולה הגיל – רוב הנשים בגילאי 58-64 היו מעדיפות דווקא רומן עם גבר, לעומת נשים בגילאי 75+ שגברים, כך עושה רושם, מעניינים אותן הרבה פחות. ואם ברומן עסקינן, כמחצית (47%) מהנשים בגילאי 58-64 היו מוכנות לנהל רומן עם גבר הצעיר מהן ב-10 שנים. כשפער הופך להיות עשרים שנה, המספר יורד כבר ל-14%.
 

אין תחליף לבעל

הנשים המבוגרות בישראל מצטיירות כשמרניות גם בכל הקשור לרצון להחליף בן זוג – 72% מהנשים מצהירות כי היו בוחרות להתחתן עם אותו בן הזוג במידה והייתה ניתנת להן הזדמנות נוספת לבחור. לעומת זאת, 1 מכל 4 נשים (26%) מודות בפה מלא כי כלל לא בטוח שהיו בוחרות שוב את אותו הגבר.
 
 

מוותרות על הבוטוקס

נשים בגיל 60 של שנת 2008 מודעות מאוד למראה החיצוני - 62% מהנשים שמעו על טיפולי בוטוקס אך רק -17% מהן מציינות כי היו מוכנות לעבור טיפול כזה. גם בהקשר לטיפולי בוטוקס, ככל שעולה הגיל, יורדת ההתנגדות לטיפול. רובן (41.5%) אף היו מוותרות על מערכת יחסים רומנטית חדשה תמורת העלמת הקמטים.
 

אוסטיאופורוזיס – כ-30% מבנות ה-60 אובחנו כחולות

(צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) תמיכה זוגית טובה עוזרת גם בזמן מחלה
 (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) תמיכה זוגית טובה עוזרת גם בזמן מחלה   
נראה כי בנות השישים בישראל מודעות לאוסטיאופורוזיס ורובן המכריע (75%) מצהירות כי הן ביצעו בדיקת צפיפות עצם ב-5 השנים האחרונות. 30% מהן נמצאו כחולות במחלה. למרות ששיעור החולות עולה ל-40% בגיל 75 ומעלה, דווקא אחוז הנבדקות בגיל זה פוחת משמעותית ו- 23.6% מהן מדווחות כי אינן נבדקות כלל (לעומת 10.3% בגילאי 65-74). אך הנתון המדאיג ביותר העולה מתוך הסקר הוא ש-12.8% מהנשים שאובחנו כבר כחולות, אינן מטפלות כלל במחלה.

71% מהנשים שנבדקו ולא נמצאו חולות העידו כי הן עוסקות בפעילות גופנית וספורט, אוכלות תפריט עשיר בסידן (33%) ונוטלות תוספי סידן (25%). 83% מהנשים החולות באוסטיאופורוזיס העידו כי הן מטופלות בטיפול תרופתי, מרביתן על בסיס של טיפול שבועי (במאמר מוסגר יצוין כי כיום טיפול שבועי הוא הטיפול הנוח ביותר שקיים. בינואר 2009 צפוי להגיע טיפול תרופתי חדש, אקטונל במינון חודשי). 60% העידו כי הן מרוצות מהטיפול הניתן להן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by