בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
תמונות מחיי גירושין 
חיה בתוך קופסה 
 
  צילום: אילוסטרציה    
תמונות מחיי גירושין |
 

נסיעה מעצבנת במונית מוזנחת מעמידה את נונה במבחן הסקנדל. הנהג תושב שדרות, ונוכח חייו המופגזים ממילא, היא נמנעת מלהתפוצץ עליו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מונית הקצף
 מונית הקצף 
 צילום: אהרון תחאוכו 
 
לפני כמה ימים עליתי למונית מצחינה באופן מיוחד עם נהג חובש כיפה. למרות הרצון להוכיח את האיש על הרגלי ההיגיינה שלו הבלגתי בנימוס ובירכתי אותו לשלום. שידורי המלחמה ברדיו שבמונית הרעימו את קולם והתערבבו עם קולות הקשר האלחוטי. הריח והרעש העבירו אותי על דעתי ופניתי בעדינות אל האיש בבקשה שינמיך. כשהוא אמר שהוא משדרות ולכן הוא דבוק למכשיר, שמחתי שהייתי מנומסת אליו עד כה ובפנייה לכיפה שעל ראשו אמרתי לו "שאלוהים ישמור עליכם".
 
 
המשפט שאמרתי היווה פתח לנהג הלא נקי לערוץ תקשורת בינינו והוא החל מקלל את כל הערבים באשר הם. אותם ואת המנהגים המגונים שלהם, וגם את האוכל המורעל שהם מוכרים ליהודים במסעדות שלהם, ולבסוף איחל לצה"ל להשמיד את כולם – כולל ילדים ערבים, שלדבריו ממילא מתרבים בקצב של ג'וקים, ויגדלו להיות מחבלים ורוצחים. אחר כך הוסיף ואמר שגם מדינות ערב מאושרות מזה שאנחנו מפציצים, ושיש מידע בדוק על כך שהמנהיגים הערבים של נסיכויות הנפט וסעודיה, בשיתוף עם מובארק, שילמו הרבה כסף למדינת ישראל כדי לחסל את עזה.
 
 
ישבתי מאחור, כמעט לא נשמתי בגלל הריח הכבד במונית, בחוץ ירד מבול והחריץ שפתחתי בחלון לא ממש הועיל. החלטתי לגייס את מלוא הסבלנות, בסופו של דבר - האיש חי תחת תופת הרבה שנים. ולתל אביבית כמוני, הטומנת ראשה בחול וחיה בתוך בועתה, לא ממש נוח להסתכל לתושב שדרות בלבן של העיניים.
 
תוך כדי שהאיש מתלהם הוא פנה ימינה ברמזור וכמעט דרס הולכת רגל שחצתה מעבר חצייה ברמזור ירוק, ולמרות שלה הייתה זכות קדימה, האיש לחץ על הצפצפה ושם גז כדי שלא יהיה לבחורה ספק מי עובר ראשון. ואז הוא גם הוציא את ראשו מהחלון וגידף את הולכת הרגל ההמומה, שגם כמעט נדרסה וגם למדה על עצמה שהיא "עוד אשכנזייה מסריחה שחושבת שהכביש והמדינה שייכים לאבא שלה".
 
ההתנהגות של האיש הגעילה אותי, שלחתי אליו מבט של שאט נפש כשהציץ בי דרך המראה, והוא שלף את קלף המסכנות ואמר שהעצבים שלו זה מהמצב ומכל השנים שהוא והמשפחה שלו סובלים בטילים ושאשתו לא ישנה בלילות ואין פרנסה. שאלתי אותו אם המשפחה שלו עכשיו בתל אביב, קיוויתי שיאמר שכן, וכך אפסיק להרגיש אשמה שישנתי בשקט ובבטחה בכל השנים בהן חייו הפכו לסיוט ולא ארחם עליו ואשנא אותו בלב שלם על גועליותו. אבל המעצבן ענה לי שהם עברו לחיות במקלט השכונתי עם הילדים הקטנים וגם הבת הגדולה והנשואה עם הנכד חיה איתם במקלט. שוב הרגשתי לא נעים עם העובדה שבשמונה שנים האחרונות לא חששתי מאף טיל שיבוא ויחריב את ביתי וחיי.
 
כנראה שהמעצבן זיהה את האפקט שהוא יוצר כשהוא מספר לי על חייו תחת התקפה בלתי פוסקת, כי הוא האריך וסיפר על המצב הנפשי הקשה של אשתו ושל בתו, שלבעל שלה נמאס שהיא היסטרית והוא השאיר אותה אצלם עם הנכדים ונסע לבד לאמא שלו בצפון. גם את הבעל של בתו הוא קילל ואמר שמגיע לו שגם עליהם הורידו קטיושות, אחר כך התחרט ואמר שלאף אחד לא מגיע הסבל הזה, חוץ מלערבים - יימח שמם.
 
ותוך כדי שאני מהנהנת אליו קולות של מבינה ומזדהה, ומדי פעם פולטת משפטים כמו "שלא נדע מצרות" ו"שאלוהים ייתן לכם כוח" ו"השם ישמור", הוא עצר לאישה שעמדה ברחוב, העלה אותה בלי לשאול אותי ולקח אותה ליעד שלא היה לגמרי בכיוון הנסיעה שלנו לפניי. המצחין המתלהם גם גבה ממנה תעריף מלא. ואני, בסופה של הנסיעה המסויטת הזאת שילמתי כמעט פי שניים ממחירה האמיתי, וניקיתי חלקית את מצפוני העירוני והמנומנם שמתעורר לצלילי מוזיקת טראנס באפטרים תל אביביים וישן טוב כשגיזרה שלמה של ארצנו רותחת."תמונות מחיי גירושין" - לכל הפרקים
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by