בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
הריון ולידה  
חופשת לידה? לא בשבילי 
 
 לא עוצרת באדום     צילום: אילוסטרציה: אימג`בנק/gettyimages    
הריון ולידה  |
 
רביד פלג

מרבית ההריוניות ממתינות בקוצר רוח לחופשת הלידה, בעוד ישנן כאלו המוותרות על התענוג וצועדות בבטחה הישר למקום עבודתן. מי הן ומדוע הן בוחרות לוותר?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מרבית ההריוניות ממתינות בקוצר רוח לחופשת הלידה, אותו פרק זמן בו הן נכונות ליצור את ההתקשרות המשמעותית בינן לבין תינוקן, כשייוולד. שגרת ימיה של אותה האם נתונה בין האכלות תכופות, החלפות טיטולים והיכרות אינטנסיבית עם המצב החדש. חופשה? אולי לא במובנים המוכרים, כי אם פרק זמן בו האם היולדת פטורה וחופשייה מעבודתה טרם הלידה. אולם, ישנן נשים שבוחרות לקצר את תקופת חופשת הלידה וחוזרות לעבודתן. מי הן אותן נשים ומה מניע אותן לכך? אימא עצמאית ואימא שכירה, משתפות ברזי ההחלטה.
 

חופשה חוקית

עם הילד, אבל לגמרי בעבודה
 עם הילד, אבל לגמרי בעבודה 
 צילום: אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages 
 
חופשת הלידה היא חופשה הניתנת מתוקף החוק. קיים איסור בחוק להעסיק את העובדת בעבודתה כל משך חופשת הלידה ואמהות רבות שמחות נוכח האפשרות לחופשה ב'כפייה'. בעוד שמרבית האמהות ילינו על משכה הקצר של תקופה זו, יהיו אלה שימתינו בקוצר רוח לסיומה או אף ישובו לעיסוקיהן הקודמים טרם תפוגתה של החופשה. עסק עצמאי, המחייב תפעול רציף על ידי בעליו, הוא אחד הגורמים לתפקודה של אם טרייה בשתי המערכות, האמהות התובענית מחד, והעסק העצמאי מאידך.

שני 'ילדים'

יהיה מי שיגיד כי התקופה המיידית שלאחר הלידה מחייבת התייחדות וסימביוזה של האם עם תינוקה. אך זו שחובקת תחת ידיה שני 'תינוקות', אחד בשר ודם, והשני בדמות עסק עצמאי בראשית דרכו, לעיתים תמצא עצמה עוסקת בשתי החזיתות בעת ובעונה אחת. ה', יבואנית של מוצרי תינוקות וילדים, ילדה את בנה השני זמן קצר לאחר שהחלה את עבודתה העצמאית. "בעת לידת בני הראשון הייתי שכירה, הדאגה העיקרית בתקופה שלאחר הלידה הייתה לבני התינוק. בהריון השני, השתנו פני הדברים, שכן כבר הייתי עצמאית לתקופה של מעל שנה. בעצם היו לי שני תינוקות, הרך הנולד וזה העסקי. היה לי ברור שגם מיד לאחר הלידה אצטרך להמשיך לעבוד ולקיים את העסק שהיה כאמור עדיין בחיתוליו. ואכן כך היה, כשבוע לאחר הלידה, הגיע משלוח חדש של מוצרים שנדרשתי לדאוג לשיווקו, הפצתו וכל הכרוך בכך. לכן יצאתי לפגישות עסקיות לסידורים בבנק, בדואר וכדומה כשהקטנצ'יק במנשא. בשל העובדה שמדובר בעבודה שאני בחרתי לעצמי, בעסק שאני אוהבת, לא התעצבנתי או הוטרדתי בעצם הדרישה לעסוק בו. אם החופשה עם הילד הראשון הייתה ברובה מה שנקרא 'על הדשא', החופשה עם השני הייתה במקומות אחרים, אך הוא היה עדיין צמוד אלי, צמוד לאימא".
 

אתגר ולא קושי

 
"אני סבורה, שעצם העובדה שמדובר בעסק שאני הקמתי, אני בחרתי בו ומעורבת בו המון הנאה וסיפוק, חוויתי את הצורך לשלב בין שני הדברים, האמהות לתינוק רך והפועל העסקי, כאתגר ולא כדבר מה שיש בו קושי רב. פרט נוסף, שיתכן והקל על המערכה כולה, הוא בעובדה שזו אמהות לילד שני, אמהות מנוסה יותר, חסרה את הלחץ שמלווה לעיתים אמהות לילד ראשון וכדומה. אחד היתרונות שאני מוצאת בסיטואציה שכזו הוא האפשרות לוונטילציה מן ההורות התובענית של שלושת החודשים הראשונים. ישנו די פנאי לחיבור עם התינוק ובמקביל לעיסוק שאיננו קשור בו, מאוורר ובכל זאת ממלא".
 
 

צורך סביבתי

"העיסוק במקביל או השיבה לעבודה מיד לאחר הלידה הייתה ברורה מאליו עבורי, אך במקביל, חשתי שיש ציפייה לכך גם מהסביבה הקרובה. משפחה, חברים ואפילו המבקרים שבאו לביקור בבית היולדות שאלו "מה יהיה עם העסק?". הרגשתי שיש ציפייה שאמשיך, אחרת כל מה שבניתי עד לאותו רגע פשוט ייפול. גם מהלקוחות קיבלתי את התחושה שיש ציפייה להמשך עבודה סדירה. למען הסר ספק, אני לא מחזיקה בתחושה כי 'מישהו' או 'משהו' חטף לי את חופשת הלידה, זו הייתה החלטה שלי, נעימה ותובענית ככל שתהיה".

שכיר חרב

כמעט שאין תימה באשר לבחירתה של האם העצמאית לשלב בין ההורות הטרייה לבין העסק שחי ונושם בעיקר בזכותה. אך מה באשר לזו השכירה, שלמעשה על פי חוק מנועה מלעבוד בתקופת חופשת הלידה? נ', אמא לשניים, עבדה בהריונה הראשון כשכירה בחברה שמתמחה בשיווק ומכירות והייתה אמונה עם הקמת מוקדי מכירות, תפעולם וכדומה. "במהלך ההריון הראשון, נדרשתי לתכנן מא' ועד ת' מוקד לחברה רצינית וגדולה. תוך כדי עבודה נמרצת, תובענית ומוצלחת, ילדתי טרם הזמן. במקום העבודה לא נערכו כראוי למילוי מקום, ואף אני, הן מבחינה רגשית והן בפועל, לא נערכתי לעזיבה שמתרחשת או מתחייבת לאחר לידה. המשמעות הייתה שגם בשעה הראשונה שלאחר הלידה מה שהעסיק אותי היה הלקוח שלי, תיאומים שהייתי צריכה לערוך עבורו וכדומה. בפועל, ברור היה לכולם, כולל אותי, שאני ממשיכה לעבוד במהלך חופשת הלידה, אם בפגישות עסקיות שנערכו אצלי בבית ואם בטלפון. כעבור עשרה ימים, הלקוח והמעסיק, הודיעו לי שהם מאוד יעריכו אם אבחר לחזור לעבודה".
 

צורך משותף

לא מוכנות מוותר
 לא מוכנות מוותר  
 צילום: אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages 
 
"רע ככל שזה נשמע, לא סבלתי מהעובדה שנדרשתי לחזור לעבודה. למעשה, היום אני יכולה לומר שלא הייתי מחוברת ללידה, לילד שנולד טרם זמנו והיה קטן במידותיו ולהיותי אמא. רגשית הייתי מנותקת מכל זה, והצורך והלחץ שהגיעו ממקום העבודה, התאחדו עם צורך שלי, שלא להיות בהורות ובאמהות הזו שהדחקתי. בתקופת החודש הראשון שלאחר הלידה עבדתי חלקית ולאחר כחודש שכרתי עובדת זרה ובעזרתו של בעלי, חזרתי לעבוד באופן מלא. לא רציתי להישאר בבית, לא התחברתי לאמהות".

דוגמא מבית

"אחת הסיבות שלא הייתה בכלל שאלה סביב נושא החזרה המיידית לעבודה היא תחושת המחויבות שחשתי כלפי המעסיק וכלפי הלקוח שלי. אחותי, שהיא עצמאית מזה שנים, היוותה דוגמא בעבורי למחויבות ולאחריות בכל הקשור לעבודה. הייתי שכירה, אך הרגשתי מחויבת כעצמאית. יאמר לזכותו וחובתו של אותו מעסיק, שהצליח לגרום לי לחוש כך. הלכה למעשה, כיוון שאסור לקבל שכר בתקופת חופשת הלידה, ואסור להעסיק, ההסכם היה שאקבל את התשלום בדרכים עוקפות, עם סיום תקופת החופשה".
 

תיקון טעות

"לבכור ילדיי התחברתי למעשה רק בגיל 8 חודשים, אז המציאות לא הותירה ברירה ונאלצתי להיות בבית. רק אז קלטתי מה ועד כמה הפסדתי, אז התאפשר החיבור הכה משמעותי וההכרחי של אם וילדה. מאז הפכנו מחוברים מאד ותקוותי היא שלא גרמתי לו נזק בכל התקופה הראשונה בה נעדרתי כל כך. שש שנים אחרי, חוויתי חוויה מתקנת, או אז הריתי בשנית והבנתי עד כמה לא הייתי מחוברת לזה הראשון. הפעם הכול היה אחרת, למרות ששוב, גם במקום עבודה אחר, ביקשו וציפו ממני להמשיך לעבוד במתכונת מסוימת גם בתקופת חופשת הלידה. כמובן שלא היה לזה מקום, הבעתי מורת רוח נוקבת נוכח ההצעה וארבעה חודשים מלאים לא הסטתי את מבטי מהילדה. היום אני יודעת שההחלטות שלקחתי לאחר ההריון הראשון היו שגויות. הדברים החשובים בחיים הם אחרים מכפי שהערכתי אז, סטטוס חיצוני וכדומה".

עבור חלק זהו צורך, ההכרח להמשך קיומו ותפקודו של עסק עצמאי, עבור אחרות זהו מקום מפלט מכל מה שהאמהות מייצגת, דורשת ותובעת. ניכר כי לא בכדי מנועים המעסיקים להעסיק אישה לאחר לידה, בתקופה הידועה כקריטית לאמהות ולרך הנולד. הקשר הראשוני, החיבור, ההתלמדות שמתחייבת עם כל תינוק שנולד, דורשת זמן ובעיקר פניות. איזו דרך שלא תבחרו, בדקו מי הוא זה שלו אתן נאמנות, עצמכן, דור היורשים או המעסיק שטובתכן כנראה איננה בראש מעייניו. 'חופשה' נעימה.

עוד בערוץ -

ילדת בארץ? יש לך במה לקנא
בדידות לאחר הלידה
היכן תמצאי חברה לחופשת הלידה?
האם ניתן לשלב בין קריירה ומשפחה?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by