בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בריאות האישה 
ביצית במיתון 
 
 (צילום אילוסטרציה: אימג`בנק/gettyimages) הביצית שתקעה אותי   
בריאות האישה |
 
מאיה אילה שמש, נענע 10

המיתון לא ממש השפיע על שוק הביציות שתפס תאוצה בחו"ל. החוק בישראל לא מתיר תרומת ביציות עדיין, אך מחזק את ידיהן של המבקשות להיעזר בתרומה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
(צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) כל טיפול מניב כעשר ביציות בממוצע
 (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) כל טיפול מניב כעשר ביציות בממוצע   
המיתון הכלכלי אמנם פגע בעסקים רבים ברחבי העולם, אך דווקא כתוצאה ממנו, הוכפל שוק תרומת הביציות מחו"ל עבור נשים בישראל. כנראה, כסף לא רק מסובב את עולם הוא גם מביא תינוקות לעולם. על הקשר בין מיתון, ביציות והגבלת תרומתן בארץ.

בחודשים האחרונים חלה עליה במספר הנשים ממזרח אירופה שמעוניינות לתרום ביציות לטיפולי פוריות בישראל. דר' איליה בר -יו"ר רשת המרכז הרפואי לפוריות, מסביר שפניות רבות הגיעו למרפאות הפוריות כתוצאה מהמשבר הכלכלי. למה? אולי לא תאמינו, אך התמורה הכלכלית שמקבלות הנשים מתרומת הביציות מקבילה, למשל, למשכורת חודשית ברומניה ובלטבייה. עבור התורמות זהו פיתרון מהיר לגיוס כסף מזומן. רובן נשים ממעמד כלכלי בינוני ונמוך, שכבר הרו בעבר וזקוקות לכסף כדי לתחזק את משק הבית בתקופת המשבר הכלכלי.

רק כדי שתקבלו סדר גודל, מחזור טיפול מניב בממוצע כעשר ביציות. במזרח אירופה לשעבר, התורמת מתוגמלת ב- 1,000 אירו עבור כמות זו. לצורך ההשוואה - בארה"ב תרומת ביציות יכולה להגיע ל- 8,000 דולר. לדברי ד"ר בר, מדי חודש נתרמות בחו"ל כמאה נשים ישראליות, "המיתון הביא להכפלה במספר התורמות ולעליה במספר הנשים בישראל שיכולות לקבל תרומה".
 

ביצית שווה

 
כיצד נוכל לדעת שאנו לא קונים חתול בשק ושהתורמות הן נשים בריאות? על פי ד"ר בר, התורמות הן אנונימיות כלפי הנשים שמקבלות את התרומה, אך במרכז הרפואי לפוריות מכירים את התורמות והן עוברות בירור של מחלות מדבקות כמו איידס, צהבת וכו'.
 

הרוח הישראלית

הקישור בין המטופלות הישראליות לתורמות בחו"ל נעשה על ידי המרכז הרפואי לפוריות, שמתמחה בטיפול במקרים קשים של אי פוריות ותרומות ביציות בחו"ל. הביציות שנתרמות מגיעות גם מנשים ביעדים שונים באירופה, שטסות במיוחד ללטבייה ולרומניה כדי לבצע את התרומה. במקביל, הנשים מישראל טסות למרפאות בחו"ל בליווי של צוות רפואי וסיעודי ישראלי, לאחר שעברו את כל שלב ההכנה במרכז הרפואי לפוריות בארץ.

ערוץ נוסף חדש לתרומת ביציות נפתח לאחרונה בקפריסין עם הצטרפותה לאיחוד האירופי. היתרון במסלול בקפריסין הוא שהזוגות שעוברים את טיפולי הפוריות, מגיעים למרפאה בחו"ל בטיסה של 45 דקות, מבצעים את הטיפול וחוזרים עוד באותו הערב לישראל. הנשים האירופאיות שתורמות את הביציות, מגיעות לקפריסין מכל רחבי אירופה בטיסה הנחשבת לפנימית.
 
 

מדוע אנו זקוקים לתרומות מחו"ל?

בישראל החוק קובע שלא ניתן למכור ביציות תמורת תשלום. העברת הביציות בין אישה לאישה צריכה להתבצע כתרומה. עד כאן נשמע סביר,לא? אז מה הבעיה? הבעיה של הנשים בישראל היא לא תג המחיר של הביציות, אלא התקנה שמותירה הוצאת ביציות רק מנשים שעוברות טיפולי פוריות בעצמן. מובן שאף אישה שעוברת טיפולים לא תעביר את הביציות לאחרת. ובמקרים שבהם האישה שעוברת טיפולים הרתה ונשארות ביציות, הביציות נשמרות בהקפאה למקרה שהאישה תהיה מעוניינת בילד נוסף.

ד"ר בר טוען שהצורך להטריח לחו"ל את הנשים שנזקקות לתרומה נובע מהמגבלות של תרומת ביציות בישראל, מגבלות שהופכות את התרומה לבלתי ישימה. "יש לקוות שהמדינה תחליט להסיר מגבלות אלו ותאפשר לזוגות שעוברים טיפולים לעשות זאת במדינתם בצורה נעימה ונוחה ללא טרטורים ועלויות כספיות מיותרות. המסלול שעוברים הזוגות קשה גם כך מבחינה פיסית ונפשית, ואין שום סיבה להכביד עליהם לשווא".

למידע נוסף על החיסון נגד סרטן צוואר הרחם
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by