בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
מילים של גבר 
ילד אסור ילד מותר 
 
  צילום: אימג`בנק/GettyImages    
מילים של גבר |
 

הייתי בן 14 כשהפרשה ההיא החלה והייתי בן 19 כשהגיעה לסיומה. במהלך השנים האלו חוויתי את אחד המסעות היותר מחשלים של חיי מבלי שידעתי שהוא יהיה ארוך ומייגע כל כך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 מצאתי לנכון להזכיר התנהגות מבישה ועגומה זאת כיוון שהיא משקפת, למרבה הצער, את היחס המועדף של החברה למבצעי עבירות מין, תוך העדפתם על קורבנות העבירה 
"לאור ניתוח העדויות, אני קובעת באופן חד משמעי, שהמעשים עליהם העיד המתלונן אכן בוצעו בגופו, באופן ובדרך כפי שתיאר אותם. הנאשם ניצל את תמימותו וביצע בו את זממו תוך שהוא מודע היטב לכך שהוא עושה מעשה אסור ונכשל כישלון חרוץ, במקום בו יצרו נכנע לשכלו, אני גם חשה חובה לבוא בקריאה כנגד כל המלעיזין והמסיתין, אשר הפנו אצבע מאשימה כלפי המתלונן, והפכו אותו על לא עוול בכפו לקורבן כפול, כאשר הפנו אליו אצבע מאשימה ונידו אותו. מצאתי לנכון להזכיר התנהגות מבישה ועגומה זאת, כיוון שהיא משקפת, למרבה הצער, את היחס המועדף של החברה למבצעי עבירות מין, תוך העדפתם על קורבנות העבירה."
 
 
במילים אלו, ורבות נוספות שהתפרשו על פסק דין בן עשרות עמודים, חתמה השופטת חיותה כוחן על צו הסגירה לחמש השנים העצובות בחיי. הייתי בן 14 כשהפרשה ההיא החלה והייתי בן 19 כשהגיעה לסיומה. במהלך השנים האלו חוויתי את אחד המסעות היותר מחשלים של חיי מבלי שידעתי שהוא יהיה ארוך כל כך ומייגע כל כך.
 
 
הוא היה בן 52, הומו ממוסד ושלם, איש מפורסם מאוד ובעל קשרים רבים וזוגיות גברית שחגגה בת מצווה. הוא היה מורה שלי והציע מה שנראה לי כחברות אמיצה שאותה הפך ברגע אחד למלכודת שכוונה בעיקר לתחתונים שלי. שרדתי את אימת הדקות ההן, במהלכן חרבו עלי כל העולמות בהם התנהלו חיי וחזרתי הביתה כשכולי מרוח בזוהמת האיש והמעשה שלו, לתמיד. ילד אחר ממה שקדם לרגע ההוא. הסתגרתי והסתרתי עד שאי אפשר היה להסתיר יותר. אבל אף אחד לא האמין לי, כמעט. היו הורים, היה ראש עיר תומך, הייתה עובדת סוציאלית, מורים וקומץ חברים שהאמין עד הסוף. כל השאר נפלו שבי בקשריו ובקסמיו של הזקן החרמן והמוכשר, שבכריזמה "חומצתית" ידע להמיס כל האשמה לכדי עיסת מילים מפרפרת. מנצל את קשריו ומותיר אותי, בן ה-14 להתמודד ולשכנע אפילו עיתונאים חטטנים שהשיגו את הטלפון בבית – שזה באמת קרה לי. שהוא באמת עשה לי.
 
 כל השאר נפלו שבי בקשריו ובקסמיו של הזקן החרמן והמוכשר, מנצל את קשריו ומותיר אותי, בן ה-14 להתמודד ולשכנע אפילו עיתונאים חטטנים שהשיגו את הטלפון בבית – שזה באמת קרה לי. שהוא באמת עשה לי 
התיק הזה התגלגל חמש שנים במשטרה ובפרקליטות עד שהגיע לכדי משפט, תקופה בה ניסיתי לשרוד ולהתבגר עם חיוך, הולך וחוזר על אותו קו של מעגל לא סגור, עייף ומונע רק מתחושת צדק שחייב לצאת לאור. הגעתי לדוכן העדים כבחור בן 19 עם ביצים של פיל וחכמת חיים של זקנה. כבר לא פחדתי להילחם, והתגברתי על הספק שהוא נטע בי בכח שכנוע רב – שאני האשם. הוא שכר את עורך הדין הטוב במדינה שסיפר לכולם שאני ילד מופרע שמדמיין דברים וממציא סיפורים כדי לצאת מהארון, שיירת העדים שנכנסו אל אולם המשפט לדבר בשבחו של האיש ומתוך כך כנגדי, כללה כוכבי ילדות שאהבתי לאהוב, ושבמציאות אחרת הייתי קופץ עליהם לבקש חתימה, כמו שמצופה מנער בגילי. בסוף הוא הורשע, מוכתם לחיים שלמים ונידון למאסר בפועל, פיצויים ומאסר על תנאי. בגיל 19, סיימתי סאגה פלילית בעלת קווי עלילה של סרט ערבי עם נגיעות סדיסטיות, שמעולם לא בחרתי לקחת בה חלק.

הסיפור הזה חתום. נעול ומעוצב היטב לכדי צלקת מרשימה ומטושטשת, תזכורת עמומה, אך תמידית.
 
אתמול, כשקראתי על הפרשיה בה חשודים עשרה גברים, חלקם בני יותר מחמישים, ביניהם עורך דין מפורסם ואיש תקשורת מוכר, שנעצרו השבוע בחשד כי קיימו יחסים עם נער בן-13 שהכירו באתר אינטרנט. הנער שיקר לטענתם, לגבי גילו, ועשה הכל בהסכמה. ובאמת, ייתכן שהנער נראה בן 19. יכול להיות גם שהוא ממש שידל את החשודים להיכנס איתו למיטה. אבל אני חייב להזכיר לכל מי ששכחו בתוך המולת החופש המיני והמותר הגדול ששוטף את המילניום – לפחות תדאגו לעצמכם, ורגע לפני שאתם הולכים להתענג על איזה תחת – תדאגו לזה שלכם. אפשר לבקש תעודת זהות ממי שחשוד כצעיר מידי, ומשהו אומר לי שהחרמנות בלעה את הספק הזה בקרב החשודים. מהצד השני הגיע העת שגם אתרי ההכרויות יחויבו בחוק, ממש כמו עם שיחות הסקס, לבקש תעודת זהות, טלפון ותאריך לידה שיאומתו מול מאגר משרד הפנים ויצמצמו את אוכלוסיית הגולשים הקטינים באתרים האלה.
 
 נגמלתי מחלומות מקפיצים שהיו צצים לפעמים ומחזירים לאותו רגע, כשהוא פשט מכנסיים וצעק לתקרה 'אוי. כמה שחטאים זה דבר מתוק' רגע לפני שעשה 
נכון, הנוער שלנו מתבגר מהר יותר, גדול יותר וחרמן יותר. בדור השלישי בסלולאר שלהם הם יכולים לצפות ב"איך עושים דור רביעי" ומספיק מינימום הבנה במחשבים, כדי להיחשף לכל מה שהם אפילו לא היו מסוגלים לדמיין בנסיבות עתיקות יותר. אבל החשיפה וההתבגרות המהירה לא מעידים כי הם מסוגלים להכיל את זה, גם אם זו ילדה שאומרת שהיא רוצה, וניצניה כבר פרחו במלוא תפארת. בדיוק לשם כך קיים החוק. למען המתקשים להבחין בין המותר לאסור, וקובע אבחנה ברורה בין קטין לבגיר. בין זה שייהנה מהאקט. לבין זה שאולי ייפגע ממנו לחיים שלמים.
 
בינינו, רק בגיל 22, אחרי שנה שלמה בה חיבק אותי המאמצ' במיטה, נגמלתי מחלומות מקפיצים שהיו צצים לפעמים ומחזירים לאותו רגע של חוסר אונים והתנפצות תמימות, כשהוא פשט מכנסיים וצעק לתקרה רגע לפני שעשה: "אוי. כמה שחטאים זה דבר מתוק". חטאים כאלה מתוקים רק לטעמם של נטולי צלם אנוש, חסרי כל אחריות מוסרית או מצפון - ולצד הנפגע טעמם מר ומבחיל, מר אפילו יותר מטעם של סבון זול, כזה שנפוץ במקלחות בתי הסוהר למשל.


"מילים של גבר" לכל הטורים
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by