בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
שמות  
שמות לילדים  
 
  צילום: קראת לי אדיר?    
שמות  |
 
לימור גריף

מהם השיקולים שצריכים לבוא בחשבון בבחירת שם לילד על פי הנומרולוגיה? על שמות רעים וטובים, מערכת ציפיות, שמות על שמם של אנשים ובחירה מושכלת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בחירת שם לתינוק חדש, עבור חלק מאיתנו, היא תהליך פשוט שתוכנן בראשינו שנים, נמדד, נשקל ונקבע עוד בטרם הפכנו להורים. עבור חלק אחר מדובר במשוואה קשה, מייגעת ולא החלטית. יצאנו לבדוק את ההקבלה בין השם שאנו בוחרים לרמת הצפייה שלנו מהעולל הקטן.
 

לא רק היופי קובע

איזה שם הכי מתאים לי?
 איזה שם הכי מתאים לי? 
 צילום: אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages 
 
מדוע בכלל חשוב לנו לבחור שם בעזרת ידע נומרולוגי? לדב גרגור, מומחה לנומרולוגיה, כמה סיבות מעניינות. גרגור טוען, שלכל שם יש תדר ואנרגיה משלו. אנחנו יודעים זאת באופן אינטואיטיבי, הוא מסביר: "יש שמות שנעימים לנו ויש כאלה שלא. כשאנחנו שומעים שם של אדם, לא פעם אנחנו כבר מנחשים מי הוא ומה הוא, אך בשל המשמעות הגדולה של השם למהלך חייו של הילד, חשוב מאוד לבחור שם לא רק בגלל שהוא יפה בעינינו, אלא בשל יכולתו לקדם ולתמוך בילד".

מה מסתתר בתורת הנומרולוגיה?

"לפי הנומרולוגיה, לכל צירוף של אותיות יש משמעות אחרת, שנובעת מהמספרים שלהם בגימטריה (ללא חישוב האפסים). כך למשל השם "יואב" מורכב מצירוף המספרים 1+6+1+2 – וביחד 10, כלומר הספרה 1. לפי הנומרולוגיה, לכל ספרה יש תדר אנרגטי משלה: למשל, הספרה 1 מרמזת על אינדיבידואליות, יכולת הנהגה, כישורים ניהוליים, קושי עם סמכות, ורצון להחליט לבד. לכן, ילד שייקרא יואב ילווה כל חייו בתכונות האלו. לעיתים הן יהוו עבורו מקפצה, ולעיתים נטל".
 

מהם השיקולים הנומרולוגים בבחירת השם?

 
לדבריו של גרגור, רגע לפני שנקפוץ בפזיזות לבחור שם לתינוקינו, כדאי שניקח בחשבון, כמה מן השיקולים הבאים: מהן השאיפות שלנו לגבי הילד? מכיוון שהשם הוא מעין "חבילת מתנה" של תכונות שהילד מקבל מהוריו עם הלידה – חשוב לשאול את עצמנו מה אנחנו מאחלים לו שיהיה: קפדן? משפחתי? אינדיבידואליסט? משתף פעולה ובן זוג טוב? שואף לחופש ומרחבים? כיצד נדע? גרגור מסביר שלכל צירוף אותיות יש משמעות אחרת: "למשל, שם שסיכום הספרות שלו הוא 3, יעניק לילד את מתנת היצירתיות והראש הפתוח. שם שסיכום ספרותיו הוא 2, ייתן לתינוק את מגוון התכונות שיאפשרו לו להיות בן זוג טוב, חבר טוב ובעל יכולות רגשיות מפותחות, בעוד שם שסכום ספרותיו 6 ,יעניק לילד יכולת משפחתית מפותחת יחד עם אהבה להרמוניה ויופי".

הורים במחלוקת

גרוגר מתאר לא מעט הורים שחלוקים בדעתם לגבי שם התינוק. גם במהלך ההורות, הוא אומר, האב והאם עשויים להתווכח לגבי מה חשוב לילד ומה לא, האם לנהוג בו כך או אחרת. "דיון מסודר על השם, יוכל להביא לשיחה משמעותית על מה חשוב לכל אחד מבני הזוג להביא לחייו של הילד, ולפתוח צוהר לתפיסות החינוכיות, לערכים ולרצונות של כל אחד מהם".
 
 

האם יש התאמה של השם לתאריך הלידה?

"סכום הספרות של תאריך הלידה מכונה בנומרולוגיה "שביל הגורל". יחד עם שמו של האדם, שביל הגורל הוא הנתון המשמעותי ביותר לקביעת מהלך החיים. התדר האנרגטי של תאריך הלידה מלווה את האדם כל חייו, ומעניק לו מערך של יכולות ואתגרים. את תאריך הלידה רובנו לא קובעים, אלא הוא מוכתב לנו מלמעלה. אך מרגע שהתינוק נולד, כדאי לבדוק שמספר השם יתאים למספר הלידה. למשל, ילד ששביל הגורל שלו 5 (מספר שמבטא מרחב, שינויים וחופש), יזכה לחיים הרמוניים אם השם שלו יסתכם במספר 1 (אינדיבידואליות, הנהגה), או במספר 3 (יצירתיות, חשיבה פתוחה). אבל, אם השם שלו יסתכם בספרה 2 (מערכות יחסים רגישות, צורך בזוגיות וב'אחד על אחד') או בספרה 4(קפדנות, סדר, שגרה, התעסקות בפרטים), הוא עלול לסבול מקונפליקטים והתבלטויות בין קצוות שונים באישיותו. חשוב שבחירת השם לא תתבסס על חוויות מהעבר שלנו ("היה לי מורה שנוא בשם חנן, ולכן לא אקרא כך לילד"): אל לנו לגזור את גורלו של הילד על פי החוויות שלנו. בחירת השם צריכה להיות מבוססת על מה שאנחנו מאחלים לילד שלנו, שהוא דף חדש וחלק, ועל ההתאמה לתכונות שלו כפי שהן מתבטאות בתאריך הלידה הייחודי שלו".

האם יש התאמה לתאריכי הלידה של ההורים?

"באותה מידה, שם התינוק יכול להתאים או לא להתאים לשביל הגורל של הוריו. ילד שהמספר 5 נמצא בשמו, יכול לחוש חנוק ומוגבל אצל אמא ששביל הגורל שלה הוא 4 (ה"ייקים" שבין המספרים), ואילו ילד עם שם 3, יכול להרגיש ששמחת החיים הטבעית שלו הולכת לאיבוד מול אב ששביל הגורל שלו הוא 7 (מספר שמבטא עומק, התבוננות, צורך בשקט, נזירות ונטייה לדת). כדי למנוע קונפליקטים עתידיים ולחזק את ההרמוניה, ההבנה והקבלה במשפחה, כדאי להתאים בין שמו של הילד לנתוני האישיות של הוריו".

האם יש התאמה לשם המשפחה?

"כמו תאריך הלידה, גם שם המשפחה הוא בדרך כלל נתון שנקבע עבור הילד מראש. חשוב לבדוק שמספר השם הרמוני גם לשם המשפחה, וביחד הם יוצרים מספר שמתאים לילד, לתאריך הלידה שלו ולשאר המספרים שלו".
 

שמות "טובים" ושמות "רעים

קוראים לי מאי, אבל אמא קוראת לי מאי - מאי
 קוראים לי מאי, אבל אמא קוראת לי מאי - מאי 
 צילום: אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages 
 
בניגוד למיתוס, גרגור טוען - כי אין דבר כזה. "אין שמות טובים ורעים, אלא רק שמות שמתאימים לאדם – וכאלה שאינם מתאימים לו. לא פעם נבחר לאדם שם שאינו מתאים לתאריך הלידה שלו, והתוצאה היא קונפליקטים וקשיים בחיים. שינוי השם יכול לעשות טוב במצבים שכאלה". עם זאת, הוא מוסיף, עדיף לתת שמות שיש בהם גם עיצורים ותנועות (אותיות אהו"י). שמות ללא אות תנועה (כמו גל, ערן, ענת, בר), כשמם כן הם: אין בהם תנועה. אנשים שנושאים שמות כאלה מוצאים את עצמם לא פעם תקועים, או לא זורמים.

מה עושים במצב כזה שאנו אוהבים שם מאוד קצר וללא תנועה?

"אחד הפתרונות למצב כזה הוא מתן שם חיבה: בשם "ענתי" או "גלי" יש תנועה וזרימה שאין בשם המקור. נכון, יש שטוענים ששם צריך להופיע בתעודת הזהות כדי לעשות שינוי. לפי ניסיוני, די בכך שאנשים סביב קוראים לילד בשם החיבה שלו למעלה משלושה חודשים".
 

שם נוסף

בעדות רבות נהוג להוסיף לרך הנולד שם נוסף (שם אמצעי) – לרוב על שם קרוב משפחה שהלך לעולמו או להבדיל, על שמם של סבא או סבתא חיים שהמשפחה מעוניינת לכבד. השם הנוסף, הוא מבהיר, משנה את האנרגיה של השם הפרטי, וגם הוא יקרין על מהלך חייו של הילד ועל הקשרים בתוך המשפחה.

על שם הסבא שמת

בחלק מהעדות בארץ נהוג להעניק לתינוק שם על שמו של אדם קרוב שנפטר. אם מדובר בשמו של קרוב שהלך לעולמו בשיבה טובה, אין שום בעיה, מסביר גרגור (כמובן, כל עוד השם מתאים לאנרגיה של תאריך הלידה ולמספרים במשפחה). אולם, חשוב לדעת, שביהדות לא מומלץ להעניק לתינוק את שמו של אדם שמת מוות לא טבעי. "שם שכזה מעמיס על הרך הנולד תדר של גורל של אדם אחר, על כל כובד משקלו הטראגי. מוטב להעניק לתינוק התחלה נקייה מהדהודים ומרחב משל עצמו. אם החלטתם בכל זאת לקרוא לתינוק על שמו של אדם אהוב שנפטר, כדאי להוסיף שם נוסף, אמצעי, שישנה את התדר".

עוד בערוץ -
מהם השמות הפופולארים?
כיצד בוחרים שם על פי הנומרולוגיה?
כיצד נבחר שם על פי הקבלה?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by