בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
יחסים מתוקשרים 
נטייה להטעייה 
 
  צילום: אימג`בנק/GettyImages    
יחסים מתוקשרים |
 

'הנה חידוש', אני מציינת לעצמי רבע שעה אחרי שהתחלתי את השיחה איתו. או שהוא עובד עלי ועל עצמו גם יחד או שאולי הגיע הזמן לסגור מאחורי את הדלת האדומה ולעבור הסבה מקצועית. טליה פלד עם סיפורו של עוזי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אני ממשיכה להקשיב לעוזי מגולל בפני את סיפור נישואיו וגירושיו השניים, מושיט מדי פעם יד בהירה ושעירת אצבעות לחבילת טישו, סופג בעדינות דמעה מלוחה ומקפל בסבלנות את הטישו אל כיס הג'ינס. בוקר בהיר היום, תחילת החורף אני מזכירה לעצמי כדי להתחבר אל המציאות האובייקטיבית, והרדיאטור בקושי מצליח לגרש את הקור שהתמקם בכל פינות החדר שלי.
 
 מספר על נקיפות מצפון איומות שתקפו אותו כשהכיר את אשתו השניה, ואיך בהתחלה לא הבין שהוא מתאהב 
עוזי ממשיך בקול עדין ורגיש להתחנן לעזרה. "אני יודע שהכל לטובה, למדתי המון מהתוכנית שלך ברדיו" הוא אומר ומגניב חיוך מבויש אל השיחה, מספר על נקיפות מצפון איומות שתקפו אותו כשהכיר את אשתו השניה, ואיך בהתחלה לא הבין שהוא מתאהב, הוא אומר לי וטישו נוסף נשלף מהקופסא.
 
 
"אחרי שהבנתי שכך, ניסיתי לעצור את הרגש ולהתמקד רק בעבודה ובבנות שלי אבל זה חזק ממני, כל כך התרגשתי לראות אותה בכל פעם שהבאתי את שירי לחוג בלט, הרגשתי שהשמש זורחת בליבי מרוב התרגשות," עוזי מדבר ואני יודעת שהוא מסתיר את המניפולציות המתוחכמות והשתיקות האלימות שגרמו לאשתו השנייה, המורה לבלט של שירי, להחליט לעזוב אותו ואת הנישואים. "מאוחר יותר היה משבר, היא התנהגה נורא מוזר" אני סופרת את התנועות הספונטאניות לכאורה אך המתוזמנות היטב של עוזי: עוד טישו, גלגול עיניים בהירות אל התקרה, עווית של כאב, ומאחורי גבו מתגנב רוח של איש צעיר שכנראה חווה דבר דומה בחייו ומראה לי את המילה שקר באותיות של קידוש לבנה מעל ראשו.
 
 אני סופרת את התנועות הספונטאניות לכאורה אך המתוזמנות היטב של עוזי ומאחורי גבו מתגנב רוח של איש צעיר ומראה לי את המילה 'שקר' באותיות קידוש לבנה מעל ראשו 
הוא מצידו חש במשהו מהאיתותים שסביבי ובניסיון לטשטש ראיות הוא עוצר מניח את כף ידו מכוונת כמו חצי תנועת "נמסטה" רוכן קדימה במחוות תודה מוגזמת ומלאכותית ואומר:" וואוו טליה, אני כבר חש הקלה, את מופלאה את יודעת את זה?" ושוב הרוח, הפעם ביני ובינו מצחיקה אותי ומתחזה לאיש עם השלט באולם מקבלי הפנים בשדה התעופה; "שקרן ואלים" הוא מאותת לי ונעלם.
 
"ואז...." עוזי שוב מעוות את הפנים נאנח מקנח את האף מקפל את הטישו, מתבונן בי וממשיך, "נראה לי שאת כבר רואה לבד?".

כן, אני רואה, הכרת מישהי אחרת, הבנת הבנה גבוהה ורוחנית שהפרידה הזו הייתה לטובה - הרי הכל לטובה -ועכשיו החברה שלך רוצה ללכת, ואתה שבור? לא יכול להבין מה לא עבד שם?
 
הפנים שלו מרצינות, הסימן הראשון לאגרסיביות שהוא יודע להסתיר מפני העולם כולו, מתנפח בצידי עצמות הלחיים בפני הירח שלו כשהלסתות ננעלות. "ושוב תנועות הבלט של האישה השנייה שלך מרקדות לך במחשבות ומכאיבות לך כשאתה מנסה לישון".
 
משפיל את אשתו ומפנטז על גברים
 משפיל את אשתו ומפנטז על גברים 
 צילום: אימג'בנק/GettyImages 
 
התנועות האוטומטיות פסקו. עוזי מחייך מדי פעם, מדווח על האושר והביטחון שהוא חש בנוכחותי ומודה לי בהגזמה שנועדה אולי למסך את מנגנון האלימות הסודי שלו ואז זה בא: "מה את חושבת שיקרה? יש סיכוי שהיא תחזור אלי? את מבינה למה היא החליטה לעזוב? מה גרם להתנהגות הדפוקה שלה? היא לא נורמלית?" ואת המילים האחרונות הוא משמיע עם צחוק מלאכותי שנמחק ברגע שהזדקפתי בכסא, "תהרגי אותי, אני לא מבין מה עבר לה בראש כשהיא החליטה לפרק את חלקת האלוהים הקטנה שבנינו ביחד".
 
"באת לשאול אותי משהו עוזי, רוצה לשאול עכשיו?" עוזי מסתכל אל תוך עיניי שוב;
- תגידי לי כל מה שאת רואה, אני נורא סובל
- עוזי היא הלכה בגלל האלימות שלך
- אני?! אלים?! את בטוחה שאת רואה נכון? על נמלים אני לא דורך...

פתאום הקול שלו שונה, גבוה, המילים קצרות ונבלעות בסיומן מתבכיינות.
 
כן. אלים מאד, כועס מאד, לא מתפרץ, משתתק, נעלם, לא עונה לטלפון ממנה, מותח ביקורת קטלנית על החברות שלה, מתרחק מהמשפחה, מבקר את המקצוע, ומונע ממנה אינטימיות בשלב קבוע ומוכר של הקשר. לא חיבוק לא נשיקה, בטח שלא סקס. ככה היה עם אשתך הראשונה, שכנראה מחפשת עד היום מה דפוק בה, ככה היה עם המורה לבלט שהייתה חכמה מספיק להציע לך טיפול שישחרר ממך את הכעס, וכשהציעה את זה הפכת במיומנות של קוסם סוג ג' את הקערה על פיה, שולח אותה לטיפול פסיכולוגי ולאבחון שיחזיר אותה לתפקיד פח הזבל שלך.
 
"מה מכעיס אותי טליה?" הוא שואל אחרי שעה ארוכה של תיאורים שאת חלקם הוא פסל לגמרי וחלקם גרם לפעילות מוגברת בגזרת הטישו. "אתה מכעיס את עצמך. מאז גיל עשרים וחמש כשעמדת לראשונה מתחת לחופה הכעס שלך נורה רק לעבר הנשים שבחייך, כל יתר הנשים, חברות, שכנות, קולגות לעבודה זוכות ליחס עדין ומעצים מצידך, ונשותיך? פוגשות בך כשאתה מציג מיומנות חיזור מהאגדות, מוצאות את עצמן נשואות למבקר המדינה לענייני ריחות גוף, משקל, טון דיבור, ורמת אינטליגנציה - ומקנחות את הקשר איתך בדימוי עצמי נשי נמוך וזעיר כל כך שאפשר לראות רק במיקרוסקופ, כל דבר שרק תוכל למצוא כדי להצדיק את הסלידה שלך מהן".
 
אתה כועס כל כך מפני האפשרות שכל חייך תמצא את עצמך מתעורר בבוקר לצד אישה, ואז מה? הרי לא תוכל כל החיים לשכב איתה, לחבק אותה, להחמיא לריח שלה ולהפעיל רצף תנועות מתוכננות מראש כדי שהיא לא תדע שאתה נמשך לגברים.

עוד עשר דקות של שיחה ליד הדלת, עוזי מתווכח על ההגדרה אלימות, חוזר טון הבכיינות שנשותיו שמעו לא פעם כשביקשו הסבר ליחס המתחלף שלו, מסביר לי שמעולם לא התאהב בגבר, מלבד במדריך בצופים ובמ"פ בצבא "אבל זו הייתה הערצה, לא?" הוא שואל ומסכים לקבל ממני מספר טלפון של פסיכולוג בדרום הארץ ויוצא לדרכו אחרי ששאל אותי אם הפסיכולוג נשוי לאישה.


הכותבת הינה מתקשרת ויועצת צמיחה אישית - talyapeled@gmail.com

"יחסים מתוקשרים" - לכל הטורים
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by