בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
יחסים וזוגיות 
על גברים וחברים 
 
  צילום: אימג`בנק/GettyImages    
יחסים וזוגיות |
 
טל זייברט

גבר לא מבדיל בין מכר לידיד, אין יותר מידי סיווגים ברמות ואיכות החברים. לגברים יש איזו אחווה כוללת, מי שישב לידך ביסודי זכור עד היום כגבר גבר והוא בהחלט ברשימת החבר'ה. אצל נשים, מי שלא דופקת שעון ומשקיעה מנופה מהמעגל לאלתר ובקיצוניות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לפני כמה ימים התקשר אליי גבי. גבי היה חבר קרוב קרוב בתיכון ועוד כמה שנים אחרי צבא. אח"כ הוא התחיל לימודים בבאר-שבע, עבר לצפון, דיברנו פעם בכמה חודשים ניסינו להמשיך להחזיק את הקשר, לזכר הימים שהיינו מבריזים ממבחן והולכים לגלאקסי. הקשר דעך, ולא דיברנו כמה שנים. פתאום הטלפון רוטט בכיס, ומספר לא מוכר מהבהב על הצג. אני עונה, וואלה, גבי, מתמלא לי חום בלב, חיוך על השפתיים, כאילו לא עברו מאה שנה, כאילו הרגע נגמרה ההפסקה הגדולה ומתחיל שיעור גיאוגרפיה ועוד פעם אף אחד לא הביא אטלס.
 
פעם חבר תמיד חבר
 פעם חבר תמיד חבר 
 צילום: אימג'בנק/GettyImages 
 
לא משנה, אבא שלו מחפש לקנות דירה והוא יודע שהתעסקתי קצת עם נדל"ן ורצה לשאול מה ומי ומו, זה לא העניין. העניין הוא, שלפני כמה ימים נסענו באוטו אשתי אני והקטן, ואיכשהו השיחה זרמה לכך שאומרים שמות של חברים שלו, אחר-כך אמרנו שמות של חברים של אבא ואחר-כך חברות של אמא. אחרי שאמרנו כמה שמות, אמא אמרה שזהו, שאלה כל החברות שלה, ואני זכרתי, זאת אומרת אני יודע שיש לפחות עוד שתיים. חשבתי שאולי אמא שכחה, או שסתם לא בא לה להגיד את כולם, הוא הרי לא באמת יודע ויגלה והיא שמה סוף למשחק המרתק. אני כדי להעביר את הזמן, החלטתי להמשיך, ואמרתי עוד שם של חברה שאני מכיר ויודע.
 

לא חברה יותר

 
"היא כבר לא חברה שלי" אמרה אשתי. האמת, לא ידעתי איך לאכול את זה. אני לא חושב שיש מונח כזה בלקסיקון הגברי, לפחות לא מאז כיתה גימל שלישית שעשינו חרם על רני המשקפופר שהיה מלשין שפילחנו לו גולות. מה זה "כבר לא חברה שלי", רק לפני חודש חודשיים או אולי ארבעה, נפגשתן ודברתן ארוכות, היינו בחתונה שלה לפני פחות משנה, רקדנו כאילו התחתנו עוד פעם, נשיקות חיבוקים, שחבל. "מה זאת אומרת"? אני שואל. אני מקבל הסבר על זה שהקשר דעך, הן כבר כמעט לא מדברות, וגם אם כן, זה כבר לא זה, וכל אחת הולכת לכיוון אחר והיא לא יכולה להשקיע אנרגיות במערכת יחסים שלא נותנת לה כלום ולא מתקדמת לשום מקום.
 
 
בואנה, זה היה ההסבר פרידה האולטימטיבי שגבר צריך להגיד לבחורה בסצינת סיום היחסים. אנחנו (הגברים) ממצים את זה ב-"זה לא זה", אבל רק בזוגיות. מעולם גבר לא נכנס לניתוח כזה מעמיק על מערכת היחסים עם חבר. מעולם גבר לא חשב על חבר במונח של מערכת יחסים בכלל. מעולם גבר לא אמר משפט כל-כך ארוך לחבר שלו. הרי אם גבר ידבר עם חבר שלו על טיב מערכת היחסים שלהם, הוא יהיה בטוח שהוא חם עליו.
 
תארו לעצמכם שאני אומר לאותו גבי שהוא לא יכול לצפות שאני אעזור לו אחרי שהוא נעלם לכל-כך הרבה זמן ולא השקיע בחברות שלנו, וככה פתאום הוא צץ משום מקום ומבקש שאשקיע בו. יש לי צמרמורת רק מלכתוב את זה. אתן פשוט מדברות יותר מדי ומנתחות יותר מדי ומסבכות יותר מדי... ובעצם, אולי טוב שכך, אולי אם הייתן עושות פחות מכל אלה, חלק מזה היה נופל עלינו. לא מתאים בכלל, גם ככה אף פעם לא ממש חיבבתי את החברה ההיא.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by