בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
יחסים מתוקשרים 
בחזרה לעתיד 
 
  צילום: אימג`בנק/GettyImages    
יחסים מתוקשרים |
 

עושה לעצמה חיים קשים, מציפה את החברות שלה בשאלות והתלבטויות, מתבלבלת ומבלבלת, ובעיקר - מחמיצה את העיקר. המתקשרת טליה פלד עם סיפורה של ענת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
"תתכונני, זה יהיה אחר, לא קל, הרבה התנגדות. אל תדברי יותר מדי, תני לה. היא כבר תראה לך לבד איך מתנהלים החיים שלה". את זה אמרה לי 'נוכחות' חביבה וצבעונית במיוחד שנכנסה איתי ביחד לחדר העבודה, מלווה את כל תנועותי כשהגפתי את התריס, הדלקתי נרות והתבוננתי החוצה מהחלון.
 
הדלת האדומה נפתחה ושלוש נשים עומדות בפתח "הבאנו את כלת יום ההולדת", אמרו החברות של ענת, דוחפות אותה מעט קדימה ויוצאות, משאירות אותה איתי. "אנחנו נטייל שעה ענתי, ואת מבטיחה לנו שאת שואלת את טליה את כל השאלות כולל אלו שהתשובות שלהן עלולות להיות לא נוחות". אמרו ונעלמו במורד השביל.
 
 
עד שענת התיישבה מולי הגיעו אלי רסיסי השיחה שניהלו בדרך שתי חברותיה הטובות שהחליטו להכניס אותה לאוטו ולהביא אותה אל הגליל כדי שמישהו יעצור את שטף השאלות הבוקעות ממנה אחרי כל עניין שנראה לה כתחילתו של סיפור אהבה.
 
כשרשמתי את תאריך הלידה שלה, שאלתי את ענת אם קורה שהיא מציגה את עצמה כצעירה יותר. "אני לא עושה דברים כאלה טליה" ענתה לי משתדלת לשמור על פנים מחייכות. "עושה ועוד איך עושה" שמעתי את התשובה האמיתית ממי שנעמדה לידי ולא בתוך גוף ולא הפסיקה לשעשע אותי במהלך הפגישה.
 
"למה את מחייכת?" שאלה אותי ענת ואני הסברתי לה שיחד איתה נכנסה אל החדר שלי מישהי, או משהי שמדי פעם מתקנת אי דיוקים. ענת הגיבה בהרמת גבה ספקנית , מתיחה קטנה בזוית הפה הצידה ויד שהעבירה בשיער המתולתל חשפה שורשי שיער לבנים. "האמת? לא בא לי כל כך לבוא לכאן", אבל מתוך נימוס הגעת? אני שואלת ורואה איך ענת נושמת נשימה עמוקה ומחזיקה אותה במופגן זמן רב בריאותיה מפגינה את אי שביעות הרצון שלה מתחילתה של השיחה.
 
"כן, בין היתר מתוך נימוס. החברות שלי החליטו שזו המתנה האולטימטיבית" ושוב היא מושכת קצת את זוית הפה ומרימה גבה ספקנית, מראה לי את כל ארסנל שרירי הפרצוף שהיא יודעת להניע כדי להביע בדרכה את שלה.

"ואני חושבת שהן הביאו אותך לכאן משתי סיבות: האחת, הן אוהבות אותך ובחרו להעניק לך טיול לגליל ושיחה עם מדיום. והשניה, הן נורא עייפות מאין ספור שאלות שאת חוזרת ושואלת אותן, בכל הקשור בבני הזוג שאת מכירה או נמצאת איתם בקשר".
 
בתגובה הפנים של ענת מסמיקות מעט, היא מפשילה שרוולים ומזיזה את עצמה אל קצה הכיסא אוספת את כפות הידיים בין הרגליים השלובות ויושבת זקופה. "תראי טליה, אני...." וכאן ענת עצרה להפסקה מתודית שחררה את הידיים מבין הרגליים כוונה את גופה בחצי זוית אלי והמשיכה. "אני ראש צוות מחקר במכללה בחוג לביולוגיה, יש לי שני ילדים גדולים, הבן שלי עומד להתגייס והבת שלי השתחררה מהצבא לפני חודש, התגרשתי מהבעל שלי לפני שנתיים כי רציתי להשתחרר ממנזר השתקנים הרגשי שחייתי בו, ומאז אני מדי פעם יוצאת עם גברים. החיים שלי שקטים ושלמים, וכן, אני בהחלט חולקת את חוויותי עם שתי החברות שלי שהחליטו שמכולם, את האדם שאני צריכה לפגוש ביום ההולדת שלי".
 
ענת שוב עצרה, מנסה לקרוא את חצי החיוך שנתקע לי על הפרצוף ובלי שאמרתי מילה שינתה כיוון והמשיכה:"טליה אני מתנצלת, לא נוח לי לשמוע את מה שאמרת. רגע... הן אמרו לך את זה? זה ממש לא יפה מצידן!! את רוצה להגיד לי ששתי החארות האלו סיפרו לך על שיחות הטלפון שלי איתן? איזה כלבות, שתי צבועות, אני לא יכולה לסבול אותן , היתה לי הרגשה כל הזמן שהן מדברות עלי, אז מה? אז הן עושות מטעמים ממה שאני מספרת להן?"
 
לחזור אל המוכר והטוב
 לחזור אל המוכר והטוב 
 צילום: אימג'בנק/GettyImages 
 
עכשיו היה תורי לעצור את ענת, למזוג לה מים ולבקש ממנה להתבונן בדברים שהיא אמרה. "את יודעת מה קרה כאן עכשיו? את רבת עם שתי חברות טובות שלך בלי שהן ידעו שרבת איתן, יכול להיות שיש משהו דומה בין הריב הלא קיים הזה לבין מערכות היחסים שעליהן את שואלת בלי סוף? ענת, אני רואה שהדברים קצת שונים מכפי שהצגת אותם, אני רואה שהחיים שלך היו נוחים וטובים עם הבעל שלך, אבי ילדיך, אני גם רואה שההחלטה להתגרש הגיעה בגלל רומן שחשבת שיש לך עם בחור שצעיר ממך בלא מעט שנים, ופרץ של אדרנלין והתאהבות שמילא אותך גרם לך להאשים את הבעל שלך בשממה רגשית, 'מנזר שתקנים' כמו שהגדרת באוזניו של מי שהיית בטוחה שיישאר בן זוגך לעולם". "זו היתה באמת באמת אהבה טליה" ענת עונה לי והקול שלה ממריא למעלה מלווה בשלוליות גדולות שנקוות בתוך העיניים שלה.
 
"את הרגשת התאהבות גדולה, אין ספק, אבל מרגע שאותו מושא אהבה הפסיק לשלוח סמסים מחמיאים, התחלת להציף את שתי החברות שלך בשאלות ובמשחקי סימולציה כדי להבין מה קורה ביניכם" ענת מנגבת דמעות גדולות, מושכת באף ותולה בי עיניים. " טליה יכול להיות שהוא בכלל לא אוהב אותי? יכול להיות שהקשר הזוגי הזה לא יחזיק מעמד יותר?" והרוח הצבעונית שעד עכשיו ישבה בנימוס ליד ענת, מרימה שתי ידיים שקופות מחזיקה את הראש ביאוש ומתמוססת. "ענת - אין קשר זוגי - את יודעת שאין קשר זוגי, את משמרת אשליה של קשר, פנטזיה, משהו שהתחיל לפני שנתיים ולא מתקיים בפועל. אני בכלל לא רואה שאתם נפגשים, תקני אותי אם אני טועה".
 
ענת מתעלמת וממשיכה" ויש עוד מישהו" ענת מנגבת את העיניים וממשיכה " כשראיתי שירון לא יציב, ומשחק בי משחקים, נכנסתי לאתרי הכרויות, הכרתי מישהו, חמוד מאד, גרוש, חתיך, נפגשנו כמה פעמים. את חושבת שהוא יהיה הבעל הבא שלי?" אני עונה לענת בשאלה ושואלת אותה אם אחרי כל שיחה, או מייל , או סמס שקיבלה גם מאותו הגרוש מהאתר , היא שוב שיגרה צרור שאלות והתלבטויות לשתי החברות שלה, מנסה לנתח מכל כיוון אפשרי את המילים, לחבר אותן למסקנות שהסיקה. ענת נושמת עמוק, "מהצד זה נראה נורא" היא לוחשת.
 
" ולך זה בודאי מרגישה נורא, בעיקר משום שאת יודעת את התשובות, ומרגישה מכבידה. גם על עצמך. וגם על העייפות של שתי חברות שאוהבות אותך מאד ורוצות כמוך שתגיעי אל השקט והאהבה". "ומה את חושבת שהן היו מאחלות לי?" דקה ארוכה עברה מרגע ששלחתי את המחשבות שלי אל שתי החברות שיושבות בחוץ ומחכות לענת ועד שמצאתי את המילים המדויקות.
 
"כמוך ענת, בדיוק כמוך הן היו רוצות לראות אותך חוזרת אל האיש שהיה בעלך עשרים שנה. רק שהן מצליחות מדי פעם להשחיל את המילים האלו בין ארטילריית השאלות שאת שואלת אותן. לחזור אל בעלך לשעבר, לבקש ממנו סליחה, להניח את הראש לידו על שמיכת פיקה שעברה מליון כביסות ולהרגיש בבית. זה מה שהן מאחלות לך וזה גם מה שאת מאחלת לעצמך".
 
דפיקה עליזה על הדלת ושתי החברות של ענת נכנסות , מגישות לה זר קטן של פרחי אביב שקטפו בחוץ ומאפה קטן עם נר דולק, שרות לה יום הולדת שמח, משלמות עבור הפגישה ועוטפות אותה באהבה שאינה תלויה בדבר.

מספר ימים אחרי המפגש עם ענת היא שלחה לי מייל, מספרת לי על שתי חברות שהחליטו לא לענות לאף שאלה שענת שאלה אותן כל הדרך לתל אביב. "ולא היתה לי ברירה, עשיתי הכל בעצמי, צלצלתי אליו, נפגשנו, הסברתי, קבענו וויקאנד ביחד בשבוע הבא כדי לבדוק איך אנחנו מרגישים עם זה. את חושבת שזה יעבוד?"הכותבת הינה מתקשרת ויועצת צמיחה אישית - talyapeled@gmail.com

"יחסים מתוקשרים" - לכל הטורים
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by