בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
יחסים מתוקשרים 
עליז אך לא שמח 
 
  צילום: אימג`בנק/GettyImages    
יחסים מתוקשרים |
 

הוא מפחד שיבגדו בו אז הוא בוגד ראשון. המתקשרת טליה פלד עם סיפור זוגיות חד מינית אך רבת משתתפים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בפעם הראשונה שעמית ישב מולי, מבקש לוודא מכל כיוון אפשרי שבן הזוג שלו נאמן לו ומתכוון לחיות לצידו חיי נישואין אוהבים ומעצימים, הרגשתי שהמילים שלי מתנפצות על מחסום שקוף וזגוגי שמסרב לקבל טוב - ולעומת זאת ערוך להתמודדות ומלחמה של סבל מתמשך. ד"ר גלאון, בן זוגו ובעלו של עמית השתתף בלא מעט דיונים ציבוריים בנושא נישואים חד מיניים, נלחם בתקשורת בכנות אופיינית בזכות לממש אהבה ולהעניק לה כותרת משמעותית של מחויבות באמצעות טקס נישואין.
 
רוצה להרגיש מחוזר
 רוצה להרגיש מחוזר 
 צילום: אימג'בנק/GettyImages 
 
לא עזר ההסבר שלי על יכולת הביטוי הרגשי של בן הזוג שלו, לא עזרו הניסיונות להראות לעמית שאהובו מתנהג כפי שעמית בעצמו חינך אותו להתנהג. עמית התעקש לקבל יחס שיגרום לו להרגיש מחוזר ותשומת לב אוהבת ומעצימה, ורצוי שאלו יגיעו מעצמם בלי איתות או רמז מצידו.

בפגישה ההיא שאלתי את עמית אם הסבל שהוא מתייסר בו שווה את החברות הזוגית הזו. ועמית בכנות ענה שהוא לא יכול לדמיין את עצמו נפרד מטולי גם במחיר לילות ארוכים של בכי אל תוך הכרית. עמית סרב לוותר על הפחד. "אני מבין שזו התמכרות שנועדה לתת לי תחושת שליטה, אבל תביני טליה, ההתעלמות של טולי מהצרכים שלי, אני לא יכול שלא לחשוב על האקסים שלו שקיבלו הרבה יותר ממני, אני לא יכול לחשוב על הסטודנטים שלו. אני מקנא לא רק לדיבורים שלו, אלא מקנא למחשבות שלו". עם סיום השיחה בינינו עמית הודה לי, ציין שהוא מבין את הצורך בטיפול ומכיר בכך שהוא לא פנוי לתהליך הזה באותה תקופה.
 
 
"זוכרת אותי? מרצה לפסיכולוגיה חברתית בחוג לקרימינולוגיה" הייתי אצלך לפני קצת יותר משנה, בכיתי כל כך הרבה, אמרת לי שיכולנו לשבת ליד הכנרת ולתרום לשינוי מפלס פני המים?" עמית אומר תוך כדי שהוא מחבק אותי לשלום, מחמיא על המפה החדשה שעל השולחן ומתיישב מולי.
 
"זוכרת. והלחץ והחרדה שלך כל כך צפופים היום שהגעת הנה מוקדם בבוקר להכין אותי לשיחה איתך" עמית מקשיב וצוחק צחוק שנשמע גם קצת כמו בכי. "מה השקופים שלך סיפרו לך היום?" עמית שואל ומשתמש במונחים שהצחיקו אותו לפני שנה, מספר לי איך קפץ מהכסא כשראה כתבה על מטפלת אחרת שמשתמשת במושגים המדיאלים שלי "נהייתי קוקו לגמרי טליה, אני מקנא אפילו בשבילך".
 
מפגשים סודיים
 מפגשים סודיים 
 צילום: אימג'בנק/GettyImages 
 
סיפרתי לעמית שהוא בעצמו, או חלקים מהנשמה שלו, הגיעו הבוקר עד ההר וסיפרו לי מה עבר עליו בחודשים האחרונים: "היית עם מישהו אחר. ראיתי מספר מפגשים, סודיים. "כמו שאני רואה, טולי לא יודע עליהם. והמצפון שלך גדל למימדים מפלצתיים".

"מפלצתיים?, 'מצפון דלקתי ונפוח' בשפה הרפואית של ד"ר טולי גלאון בעלי. אוי אוי אוי טליה, אני חושש שדפקתי כל סיכוי טוב לנישואים האלו" עמית מסכם ונשען לאחור ומחבק עם שתי הידיים את הברכיים הדקות שלו בתנוחת עובר, מבקש שמישהו או משהו יחבק אותו עכשיו חזק עד שיירדם. "עוד לא, יאללה, שחרר את האוריגמי הזה שיצרת מהרגליים והידיים, בוא נעשה כאן סדר, שלא תחזור לרמת אביב עם מדפים מבולגנים במחסן". "טוב" עמית מתיישר מישר את המשקפיים על האף מגהץ את השיער עם כף היד לוגם מים. "אני מוכן".
 
"אני לא רואה שאתה חיי בשלום עם העובדה שבגדת בטולי, הסתרת ממנו סמסים מאוהבים, נכנסת בלילה אל המסנג'ר כדי לשמוע עוד ועוד מילים מרגשות מלאות תשוקה ואהבה ממי שלא יוכל להתקדם יותר מאותה נקודה אליה הגעתם", "נכון" עמית עונה לי בקול מתפנק ומחייך חיוך של סינדרלה מצוירת.
 
"אבל מה שבאמת כואב - וזו הסיבה שבגללה באת שוב עד אלי להר חילזון - היא העובדה שעכשיו בכל פעם שבן הזוג הסודי שלך נעלם לשעתיים או מספר לך על היום שעבר עליו, אתה מוצא את עצמך מקנא ומקופח, בטוח שתשומת הלב המתוקה והמלטפת שקיבלת ממנו לא תחזור אליך לעולם, ובמקום להגיד לו ולעצמך מה אתה מרגיש, אתה כבר מתכנן את הקשר הבא שיתמוך באגו שלך שרק מבקש ליטוף". עמית מחייך מולי, חיוך מפוייס ושקט, מוחה מדי פעם את העיניים מדמעות, מניח את הראש לאחור, עוצם עיניים כשאני מדברת ומוסיף בסיום דבריי "וזה בכלל לא מה שאני רוצה".
 
"כמה נעים לו להיות נשוי לך"
 "כמה נעים לו להיות נשוי לך" 
 צילום: אימג'בנק/GettyImages 
 
"אתה רוצה את טולי, אתה רוצה שטולי יגיד לך כל יום כל היום שהוא הכי אוהב אותך, שאתה הכי נפלא שיש לו בעולם, שהוא יעדיף לבלות איתך מאשר לקרוא ספר או ללכת לחבר, אתה רוצה שהוא יחשוב שאתה הכי מרגש גם כשהסטודנט הכי הורס יעמוד מולו במעבדה. אבל כל זה לא יקרה אם לא תלמד אותו להגיד". "ואז הוא באמת יחשוב ככה מול הסטודנטים ההורסים האלו שרבים על המקום במעבדה של טולי?", "לא. טולי ימשיך לחשוב כמה חתיך הסטודנט שעובד איתו, וכמה נעים לו להיות נשוי לך.
 
טולי לא עסוק בהשוואות ולא יהיה עסוק בהם אף פעם, את המשוואה הזו שבין חוסר ביטוי רגשי לחוסר ביטחון בנישואין, אתה יצרת. אלא שאחרי שהדברים יהיו גלויים, אחרי שהאגו שלך יפסיק להתערב ויאפשר לך לבקש מטולי את מה שתרצה, כבר לא יהיה איכפת לך על מי הוא מסתכל ומה הוא חושב עליו". "את חושבת שאני אוכל לשמוח בו?" עמית שואל והעיניים הכחולות שלו נהיות בהירות יותר.
 
"תראה עמית. פחדת שטולי יבגוד בך, אז בגדת בו בעצמך. פחדת שהוא לא חושק בך, קיבלת תמיכה מוצקה לאגו הגברי שלך מבן זוג אחר, תענה לי בכנות: למי יש סיבה טובה יותר לפחד מפרידה?" עמית נפרד ממני בחיבוק ." מצחיק, אני מרגיש שבאתי לגליל כדי לקבל פטיש כבד על הראש, וזה עזר. אני הולך לדבר עם טולי, לספר לו כמה רחוק הפחד שלי לקח אותי, ולהירגע". אחרי חצי שעה עמית חותם בסמס מהדרך: "שוקל לעבור בחנות עשה זאת בעצמך – היישר למדף של הפטישים, שיהיה לי אחד בהישג יד לפעם הבאה שהפחד יבקש שוב את כסא המנכ"ל אצלי בראש".הכותבת הינה מתקשרת ויועצת צמיחה אישית - talyapeled@gmail.com

"יחסים מתוקשרים" - לכל הטורים
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by