בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
סקס ומיניות 
ירידת חשק: המדריך 
 
 (צילום אילוסטרציה: אימג`בנק/gettyimages) פגיעה באגו הגברי   
סקס ומיניות |
 
מערכת נענע, בריאות

מאירוטיקה, דיכאון, זקפה, חרדת ביצוע, עד לליבידו, פנטזיה ושפיכה מוקדמת, כל מה שרציתם לדעת בלקסיקון המלא לאין אונות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הפרעה בזקפה, הנקראת גם אין אונות (אימפוטנציה), היא חוסר יכולת זמנית או קבועה להגיע או לשמור על זקפה מלאה, המאפשרת חדירה מלאה וקיום יחסי מין מלאים. התופעה שכיחה בקרב גברים מעל לגיל 40 וההערכה היא שכ- 150 מיליון גברים ברחבי העולם שהם כ 16% מכל הגברים בין הגילאים 20-75 – חווים קשיי זקפה. הפרעה בזקפה לא בהכרח מתרחשת בכל ניסיון לקיים פעילות מינית ולעיתים היא מקרית וחולפת. לאורך ההיסטוריה, ועוד בתקופה הפרה-היסטורית, העסיקה הפרעת הזקפה גברים ונשים כאחד. בשנים האחרונות הוצגו לציבור הרחב פיתוחים ופתרונות רבים לבעיות והפרעות זקפה. בכדי לדעת מה הוא הפתרון הנכון עבורכם ריכזנו את הלקסיקון לאין אונות הכולל את כל מה שצריך לדעת לקראת הטיפול בהפרעות זקפה.
 

א: אירוטיקה

(צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) פגיעה זוגית מעידה על פגיעה מינית
 (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) פגיעה זוגית מעידה על פגיעה מינית   
אירוטיקה היא התעסקות עקיפה במיניות האדם, מקור המילה מיוונית: ארוס שמשמעו תשוקה). בחברה מקובל שנושאים אירוטיים ומיניים שייכים לצנעת הפרט, ולכן אינם נדונים בפומבי, או שנדונים במרומז, ואין מקובל לעסוק בהם בצורה פומבית וישירה. יחד עם זאת, עם השנים, התקבלה בחברה הגישה כי מיניות בריאה מביאה לחברה בריאה.
 

ב: בושה:

 
יותר ממחצית מאוכלוסיית הגברים בגילאים 40 ומעלה יסבלו מהפרעות זקפה בדרגה מסוימת במהלך חייהם (זאת ע"פ מחקר ה- MMAS, מחקר הגברים של מסצ'וסטס). היום, ניתן להתמודד עם בעיות בתפקוד המיני על ידי התייעצות עם רופא המשפחה, אורולוג או פניה לטיפול זוגי אצל סקסולוג. את הבושה והמבוכה תשאירו לאחרים ותתחילו ליהנות.
 
 

ג: גירוי מיני

מקורה של תחושת ההנאה המתקבלת במהלך קיום יחסי מין היא הרגישות העצבית. ככל שעוצמת הגירוי גדולה יותר, כך עולה תחושת ההנאה. הגירוי המיני מתבצע בדרך כלל באמצעות מגע ולעיתים אפילו באמצעות מבט בלבד. כל איזור בגוף האנושי, המחובר למערכת העצבים, עשוי לשמש כאזור גירוי מיני, יחד עם זאת, קיימים אזורים ממוקדים בגוף בהם הרגישות לגירוי מיני גבוהה יותר. הרגישות באזור זה או אחר שונה מאדם לאדם, ולעיתים הינה תוצאה של התניה פסיכולוגית מנורמות חברתיות וחוויות קודמות.
 

ד: דיכאון

דיכאון הוא מצב נפשי מתמשך של ירידה במצב הרוח והשתקעות בתוך עצבות וייאוש ממושכים, שמגיע לנקודה שמשבשת את התפקוד החברתי של היחיד, או את התפקוד היומיומי של החיים. רובנו עושים שימוש במילה "דיכאון" כדי לתאר מצב של אי שביעות רצון או עצב רגעי, אך ישנם מקרים של דיכאון קליני, המוגדר כהפרעה נפשית הדורשת טיפול מקצועי. מצב זה של חוסר שביעות רצון אישית המלווה בחוסר ביטחון, מביא לירידה בחשק המיני, לדימוי עצמי נמוך המוריד את הערך המיני של האדם וכתוצאה מכך גם לחרדת ביצוע שמובילה להפרעות בזקפה.
 

ה: הורמונים

(צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) כל המרבה הרי זה משובח
 (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) כל המרבה הרי זה משובח   
הורמון המין הגברי העיקרי הוא הטסטוסטרון, המיוצר באשכים וגם קיים אצל נשים בכמויות קטנות. הורמון זה אחראי בין השאר על הופעת השיער על הפנים והחזה, עיבוי הקול, העלאת מסת השרירים, עיבוי העצם, יצירת תאי זרע, והדחף המיני. בתחום ההתנהגותי רמות גבוהות של הורמון זה אחראיים לאגרסיביות ותחרותיות. הפרשת הטסטוסטרון פוחתת מגיל 30 ואילך, ומגיל 50 ישנה ירידה משמעותית בייצורו. אלכוהול, סמים, השמנה וספורט תחרותי מוגזם פוגעים ביצור הטסטוסטרון. המחסור בטסטוסטרון משפיע בין השאר גם על התפקוד המיני והחשק המיני (ליבידו), אך ניתן לקבלו בצורות שונות על מנת להשלים את החסר.
 

ו: וארדנאפיל

וארדנאפיל הינו החומר פעיל הנמצא באחת התרופות המיועדות לטיפול באין אונות. ורדנאפיל גורם להרחבת כלי הדם בפין, כתוצאה, מוגברת זרימת הדם לאיבר ומתרחשת זיקפה בעקבות גירוי מיני בלבד. היתרון של וארדנאפיל הוא בכך שהתרופה מגיעה לריכוזים מקסימאליים בדם מהר יותר (תוך 10 דקות אצל חלק מהפציינטים ועד 25 דקות אצל מרביתם).
 

ז: זקפה

זקפה היא מצב שבו הפין מתקשה, היקפו ואורכו גדלים והוא מתרומם לזווית שיכולה להשתנות אצל אנשים שונים. זקפת הפין נגרמת בדרך כלל מגירוי מיני או מהתעוררות מינית, ויכולה להתרחש גם במהלך חלומות אירוטיים. זקפה עשויה להיגרם גם על ידי גירוי פיזי, או על ידי לחץ של שלפוחית שתן מלאה.
 

ח: חרדת ביצוע

חרדת ביצוע היא כשל בזקפה וביכולת לקיים יחסי מין כתוצאה מחששות וחרדות. הביטויים לחרדת ביצוע הינם לחץ, מתח וחרדה מקיום משגל, שפיכה מוקדמת וכדומה. לחצים וחרדות אלה מקשים על הגבר להגיע לזקפה וכתוצאה חווית יחסי המין הופכת להיות מלחיצה, מאיימת ומתסכלת.
 

ט: טיפול זוגי

לפעמים הבעיות בתפקוד המיני הן תוצאה של בעיות בקשר בין בני הזוג. תקשורת מינית לקויה יכולה להופיע גם אצל זוגות הנמצאים יחד זמן רב, שבעבר נהנו מיחסי מין סדירים. בעיות בתפקוד המיני גורמות לעיתים לבעיות בזוגיות: כעס ותסכול, בושה, חוסר סיפוק, חרדת ביצוע ועוד. טיפול זוגי יכול לסייע להתמודד עם בעיות אלה.
 

י: יין ואלכוהול

לאלכוהול יש השפעה של הרחבת כלי הדם, מה שגורם להפרעה ביכולת להגיע לזקפה מלאה. זאת בניגוד לעלייה בחשק המיני וב"שחרור עקבות" בעקבות שתיית אלכוהול. ההמלצה היא לשלב אלכוהול, כמובן במידה.
 

כ: כושר וספורט

פעילות ספורטיבית סדירה, כדוגמת הליכה של 30-40 דקות שלוש פעמים בשבוע, מסייעת בתהליך חילוף החומרים ובשריפת שומנים כמו גם משפרת את מצב הרוח הכללי. פעילות ספורטיבית סדירה מומלצת ומסייעת במקרים של עודף משקל, דיכאון, גמילה מעישון ועוד. במקרים של מחלות לב וסוכרת מומלץ להיוועץ ברופא לפני תחילת פעילות ספורטיבית רצינית.
 

ל: ליבידו

ליבידו (libido) הוא הכינוי שניתן על ידי אבי תורת הפסיכואנליזה, זיגמונד פרויד, לאנרגיה המינית של האדם. הליבידו אינו יצר המין כפשוטו, אלא מכלול גורמים המשפיעים על עיצוב ה"אני המיני" שמקורם בדחפים מיניים מולדים ונרכשים כאחד. פרויד חילק את ה"איד" (האני המולד) למונחה על ידי דחפים של מין ואלימות, המונחים על ידי הרצון של האדם להפיק הנאה. הליבידו הוא מרכיב המין שב"איד". גברים הסובלים מהפרעות זקפה יתארו לפעמים גם ירידה בליבידו או בחשק המיני.
 

מ: מחלות לב

מחלות לב וכלי דם כדוגמת טרשת העורקים, יתר לחץ דם וסוכרת, יוצרות חסימה הדרגתית של העורקים. חסימה זו יכולה להיווצר גם בכלי הדם שבפין וכך לגרום לבעיות בזקפה. לאור הקשר האפשרי בין הפרעות זקפה ומחלות לב, מומלץ להתייעץ עם רופא מומחה.
 

נ: ניתוחים

גברים רבים שעברו ניתוח במעי הגס, ברקטום או בערמונית, או שעברו רדיותרפיה באזור אגן הירכיים, סובלים מבעיות זקפה ברמות שונות. לרוב התופעה הינה זמנית אך מומלץ להיות קשובים לגוף ולהתייעץ עם רופא.
 

ס: סוכרת

מחלת הסוכרת הינה מחלה מטבולית המתאפיינת ברמה גבוהה של גלוקוז (סוכרים) בדם ובשתן. אחד הסיבוכים העיקריים של המחלה הם פגיעה בכלי הדם ההיקפיים. פגיעה זו יכולה לגרום גם להפרעות בזקפה.
 

ע: עישון

מעשנים רבים סובלים מבעיות בתפקוד המיני כתוצאה מחסימת כלי הדם ובעיות רפואיות נוספות הנגרמות בעקבות העישון. היום, הקשר בין עישון ואין אונות מוכח ללא ספק. בארץ ובעולם קיימות מספר שיטות וסדנאות להפסקת עישון.
 

פ: פנטזיה מינית

(צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) הדליקו את הרומנטיקה בחייהם
 (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) הדליקו את הרומנטיקה בחייהם   
פנטזיה מינית היא מהלך מחשבתי אישי שמטרתו ונושאיו קשורים לפעילות מינית. הפנטזיה המינית יכולה להיות סיפור דמיוני העובר בראשו של הפרט או מקבץ של סיטואציות או "תמונות" העולות במוחו. לרוב אין אנו מרגישים צורך לממש את כל הפנטזיות המיניות שלנו, אך לפעמים שיתופן או מימושן יכול "לתבל" את חיי המין. בעיות בתפקוד המיני יכולות להיווצר לפעמים כתוצאה מרגשות אשמה הקשורות בפנטזיות או בעקבות חוסר סיפוק מיני מאי מימושן.
 

צ: צמחי מרפא ורפואה אלטרנטיבית

צמחי מרפא ורפואה אלטרנטיבית הינם אפשרויות מאוד אופנתיות, אך שנויות במחלוקת. ישנם מחקרים המראים תוצאות חיוביות לחלק מן הפתרונות אותם מציעה הרפואה האלטרנטיבית, אך במקביל מתפרסמים מחקרים אשר סותרים אותם. הבעיה העיקרית עם צמחי המרפא בפתרון לבעיות של הפרעות בזקפה היא חוסר הוודאות במתן פתרון אמיתי, להבדיל מהרפואה הקונבנציונאלית.
 

ק: קרבה ואינטימיות

קיום יחסי מין בריאים ופתוחים דורשים מבני הזוג קרבה ואינטימיות. השקיעו זמן ואנרגיה בהקשבה, ביצירת שיחה ואווירה רומנטית ואינטימית. באם אתם סובלים מקושי במערכת היחסים, מומלץ לפנות לייעוץ זוגי בכדי להגיע יחד לפתרון.
 

ר: הרופא

היום ניתן לקבל מרשם לתרופות לטיפול בהפרעות זקפה אצל אורולוג או רופא המשפחה. כמו כן, מומלץ לשתף את הרופא המטפל בבעיות בתפקוד מיני.
 

ש: שפיכה מוקדמת

שפיכה מוקדמת היא תופעה הנחשבת כליקוי בתפקוד המיני אצל גברים. גברים הסובלים משפיכה מוקדמת אינם מסוגלים לשלוט על שפיכת הזרע ועל האורגזמה המתלווה אליה בעת קיום יחסי מין. שפיכה מוקדמת היא בעיית התפקוד המיני הנפוצה ביותר בגברים: 25% - 40% מהגברים סובלים ממנה בצורה כרונית עד זמנית או חד פעמית. היא עשויה לגרום לתסכול ולמבוכה אצל הסובלים ממנה. הגורם המטפל ברוב המקרים הוא פסיכולוגי, ורובם המוחלט של המקרים ניתנים לטיפול יעיל.
 

ת: תרופות

קיימות בשוק כיום מספר תרופת מרשם לטיפול באין אונות בגברים עם הפרעות זקפה. מרבית התרופות הוכחו כיעילות, אך מותרות עם הטווית רופא מטפל בלבד.

ייעוץ מקצועי - חברת התרופות "באייר שרינג פארמה" המייצרת את הגלולה לטיפול באין אונות "לויטרה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by