בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בריאות האישה 
בדיקה חדשה לזיהוי סרטן צוואר הרחם 
 
 (צילום אילוסטרציה: אימג`בנק/gettyimages)    
בריאות האישה |
 
ד``ר טל פלג שולמן, נענע 10

כ- 2000 נשים מאובחנות מדי שנה בישראל כסובלות מנגעים טרום סרטניים בדרגה 2-3. מנהל המזון והתרופות האמריקאי, אישר לראשונה שתי בדיקת דנ"א לזיהוי זנים ספציפיים של וירוס הפפילומה האנושי, HPV, שגורם לסרטן צואר הרחם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
באמצע חודש מרץ השנה אישר מנהל המזון והתרופות האמריקאי את בדיקת הדנ"א הראשונה לזיהוי שני זנים של וירוס הפפילומה האנושי, HPV, אשר אחראי לרוב מקרי סרטן צואר הרחם בנשים בארצות הברית, ובעולם כולו.

הבדיקה, אשר נקראת Cervista HPV 16/18, מזהה את רצפי הדנ"א של זני הוירוס מספר 16 ו- 18, בתאי צואר הרחם. ההבחנה בין סוגי הוירוס השונים מאפשרת לרופאי הנשים לקבוע את רמת הסיכון של האישה ללקות בסרטן צואר הרחם. תוצאה חיובית של בדיקת זו מצביעה האם וירוס מזן 16 או 18, או שמא שני הזנים גם יחד, נוכחים בתאי צואר הרחם שנבדקו.

שני החיסונים המשווקים כיום בישראל כנגד וירוס הפפילומה האנושי, Gardasil ו- Cervarix, מכסים את הזנים מספר 16 ו- 18, האחראים על כ- 70% ממקרי סרטן צואר הרחם.
בנוסף, אישר מנהל המזון והתרופות האמריקאי גם את הבדיקה Cervista HPV HR. בדיקה זו מסוגלת, בעיקרון, לזהות את כל זני וירוס הפפילומה האנושי המהווים סיכון גבוה לסרטן צואר הרחם. גם מנגנון בדיקה זו, מבוסס על זיהוי רצפי דנ"א של זני וירוס ה- HPV.
בנשים מעל גיל 30, או בנשים שאצלן אותרו בעבר נגעים טרום סרטניים בצוואר הרחם, בדיקות אלו יסייעו בהערכת הסיכון הכולל לפתח את מחלת סרטן צואר הרחם.

לדברי ד"ר דניאל ג. שולץ, ראש המרכז לציוד רפואי ורדיולוגיה במנהל המזון והתרופות האמריקאי, תוצאות הבדיקות החדשות, בשילוב עם ההיסטוריה הרפואית של כל אישה וגורמי סיכון נוספים רלוונטיים עבורה, יסייעו לרופאי הנשים לקבוע בצורה יעילה את רמת הסיכון של אותה אישה ללקות בסרטן צוואר הרחם, ובעזרת קווים מנחים מקצועיים מתאימים, יוכלו לקבוע את הטיפול הטוב והמתאים ביותר עבור אותה אישה.

וירוס הפפילומה האנושי גורם למחלת המין השכיחה קונדילומה, ולסרטן צוואר הרחם. כ- 80% מהגברים והנשים הפעילים מינית, ידבקו בנגיף הפפילומה האנושי. בישראל, כ- 190 נשים מאובחנות מדי שנה עם סרטן צוואר הרחם, ובעולם כולו, כ- 290,000 נשים מתות מדי שנה בעקבות סרטן זה. הבדיקות החדשניות לזיהוי זני וירוס הפפילומה מבוצעות במספר בתי חולים ומעבדות בארץ לנשים בעלות סיבה רפואית קודמת, או בתשלום לנשים המעוניינות בכך.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by