בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
סקס ומיניות 
אתם שואלים, הסקסולוגית עונה 
 
 (צילום אילוסטרציה: אימג`בנק/gettyimages) הצטרפו לטיפול מיני על חשבוננו   
סקס ומיניות |
 
בריאות 10

המטפלת המינית מרים ברנר, עונה על השאלות הכי נפוצות מחדר המיטות: בעיות בזקפה, כאבים בחדירה, ריבים בנושאי סקס וסקס אחרי גיל 70, כדאי שתיכנסו, זה הולך ומתחמם

 
 
 
 
 
 
 
 
 

חרדת זקפה

(צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) עכשיו נראה מי הגבר בבית
 (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) עכשיו נראה מי הגבר בבית   
בן 40 שואל: בשבוע שעבר ירדה לי הזקפה פעמיים לפני החדירה בזמן קיום יחסי מין עם אשתי. האם עליי להיות מודאג?

איבוד זקפה לפני חדירה או בזמן התעלסות מדי פעם היא תופעה נורמלית ושכיחה אצל גברים. אם יש זקפה במצבים אחרים כמו זקפת בוקר או אוננות, יש להניח שזה נובע מלחץ או חוסר ריכוז . אם לא תגיב לאיבוד הזקפה בדאגה או בחרדה, אלא תקבל זאת כדבר טבעי שקורה מסיבה כלשהי, בדרך כלל לא יהיה קושי בהמשך קיום יחסי המין.

ייתכן מאוד שבפעם הראשונה איבדת את הזקפה בגלל עייפות, מתח, חוסר ריכוז, לחץ מצד אשתך, מתח ביניכם או סיבה אחרת. לקראת הפעם השנייה, לעיתים קרובות יש לגברים מחשבות של חרדת ביצוע כמו – האם שוב אכשל? מה יקרה אם שוב אאבד את הזקפה? מה אשתי תחשוב עלי? אולי כבר לא אצליח לקיים יחסי מין? ברגע שחושבים מחשבות כאלה – הגוף נמצא במתח והדם זורם החוצה מאבר המין לחלקים חיוניים של הגוף. רק כשהגבר רגוע, לא דואג ומרוכז בתחושות הגוף ובהתנסות המינית – המוח נותן שוב לגוף פקודה להזרים דם לפין – ואז יש זקפה. כך שמחשבות הדאגה והחרדה הופכות להיות נבואה שמגשימה את עצמה.

אם אמנם הבעיה שלך נובעת ממתח וחרדה ולא מסיבה רפואית (זאת אפשר לדעת לאחר איבחון רפואי ופסיכוסקסואלי), הטיפול המיני ( הסקסולוגי ) הזוגי יכוון אותך ואת אשתך לצאת מהמעגל הסגור הזה של מתח ואיבוד זקפה. טיפול כזה הוא לעיתים קרובות קצר מועד.
 

לא מגיעה לאורגזמה

 
בת 24 שואלת: יש לי חבר שנה ועוד לא הגעתי איתו לאורגזמה. כשאני לבד אני מגיעה לאורגזמה באוננות בשכיבה על הבטן ועל - ידי שפשוף על הכרית, מדוע כך הדבר?

כל אשה יכולה להגיע לאורגזמה בדרכים שונות. אם מתרגלים להגיע לאורגזמה בדרך אחת אפשר להתנסות וללמוד איך להגיע לאורגזמה בדרכים נוספות. זה דורש פתיחות, גמישות, ריכוז ותקשורת עם בן הזוג. את יכולה לנסות לגוון את הדרכים שאת מגיעה לריגוש גבוה באוננות – בשכיבה על הצד או על הגב ועם רגליים פסוקות יותר. כשאת עם חברך השקיעו הרבה בליטופים הדדיים בכל חלקי הגוף וכדי לגלות את האזורים הרגישים שלכם, שתפו אחד את השני בתחושות שלכם. כווני את חברך איך לגעת בך גם עם היד וגם במילים. אם זה לא יסתדר במשך הזמן כדאי שתפני עם חברך למטפל מיני מוסמך.
 

עיכוב שפיכה

(צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) משכו את המשחק המקדים ועכבו את השפיכה
 (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) משכו את המשחק המקדים ועכבו את השפיכה   
בן 25 שואל: היו לי 3 חברות עד עכשיו, וביחסי המין איתן גמרתי מהר. גם באוננות אני גומר מהר. אני מביא את החברה שלי לאורגזמה, אבל זה מפריע לשנינו. האם אוכל לשנות את השפיכה המהירה?

בשפיכה מהירה הכוונה לכך שלגבר יש תחושה שהוא לא שולט בדרך כלל בעיתוי השפיכה. זה מתבטא בכך שהגבר גומר לפני החדירה, בזמן החדירה או סמוך לאחריה, ואינו יכול לעכב את השפיכה לפי רצונו ורצון בת הזוג שלו. הסיבה לכך יכולה להיות קשורה לטמפרמנט מהיר, להרגל, לסף גרוי נמוך, להיסחפות ולרגישויות פיזיות ומנטליות מיוחדות.

הטיפול המיני בשפיכה מהירה הוא בדרך כלל זוגי (אם אפשר), והוא מבוסס על סדרת תרגילים שהגבר עושה באוננות ואחר-כך עם בת הזוג בביתו, ובהם הוא לומד להיות מרוכז בתחושות בפין ושליטה בשפיכה. הגבר לומד לזהות את התחושות בפין כשהשפיכה מתקרבת, ולכוון את עוצמת הגרוי עם היד, את מהירות הגרוי ואיזור הגרוי בפין כך שהוא יחליט מתי הוא רוצה להיות ברמות ריגוש נמוכות, בינוניות, או גבוהות, ולאורך כמה זמן בכל רמת ריגוש. זה מתאפשר על ידי תרגול בבית ללא שימוש בפנטזיות כדי להגיע למקסימום ריכוז אפשרי בתחושות בפין. כמו כן קיים היום גם טיפול תרופתי פסיכיאטרי שמעכב בדרך חיצונית את השפיכה, אך לא מעניק שליטה בשפיכה. טיפול זה מתאים לגברים שאין להם בת זוג או לגברים שאין להם שיתוף פעולה עם בת הזוג. ניתן גם לשלב בין שני הטיפולים.
 
 

סקס מאוחר

(צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) לא כל כך יפה ולא בת 16
 (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) לא כל כך יפה ולא בת 16   
אנחנו זוג בשנות ה-70, ובשנים האחרונות לוקח לבעלי הרבה זמן להגיע לגרוי. בזמן שבעלי מגרה אותי הוא מאבד את הזקפה. האם יש דרך לזרז את הגרוי?

אין לזרז את הגרוי מאחר ומה שקורה לכם קשור לשינויים הרגילים שמתרחשים עם הגיל. מאחר ועם הגיל כל המערכות בגוף פועלות יותר לאט, הרי שגם המערכות שקשורות לפעילות המינית כמו זרימת הדם ומערכת העצבים, פועלות יותר לאט ולכן לוקח זמן רב יותר עד שהגבר מקבל זקפה, לעיתים היא פחות חזקה מבעבר, אך ברוב המקרים ניתן לקיים יחסי מין עם חדירה בכל גיל (גם אם יש בעיות בזקפה בגלל בעיות רפואיות שונות ניתן לטפל בזה).

במצב שאת מתארת יש גם דברים חיוביים - הקצב של הגבר המבוגר מתקרב לקצב של האשה ( בגיל צעיר גבר יכול לקבל זקפה תוך 2-3 דקות ואשה לא). נוסף לכך אם אתם בפנסיה או שיש לכם יותר זמן פנוי מבעבר - אין מה למהר. חשוב שהדגש יהיה על ההתעלסות, על ליטופים, נשיקות, מסג'ים, גרוי חיצוני של איבר המין ולפעמים להגיע גם לחדירה. לפעמים הזקפה יורדת בגלל לחץ או מתח סביב השינויים עם הגיל בגלל חוסר ידע וחוסר תקשורת פתוחה בין בני הזוג לגבי שינויים אלה המצריכים גרוי ישיר ממושך לפין. לפעמים אפשר גם לקיים חדירה עם פין בזקפה חלקית בעזרה של היד.
 

מין בכל גיל

בת 55 שואלת: מזה שנתיים יש לי יובש בנרתיק וכאב בזמן יחסי מין. אני מתביישת לפנות לגניקולוג או לרופא המשפחה. מה עליי לעשות?

כנראה שאת בגיל המעבר ואולי לא פנית עד עתה להתיעץ בקשר לתופעות הלוואי ולאפשרויות הטיפול. אם כך, יובש בנרתיק הוא אחת מתופעות הלוואי האפשריות לגיל המעבר וכתוצאה מכך כאבים בזמן יחסי מין עם חדירה. אין שום סיבה לסבול מיובש בנרתיק או כאבים ביחסי מין. יש אפשרות לטפל באמצעות הורמונים בכל התופעות של גיל המעבר לאחר יעוץ עם גניקולוג, או לטפל טיפול מקומי ביובש בנרתיק על יד חומר סיכה על בסיס מים שקונים ללא מרשם או חומר סיכה הורמונלי עם מרשם מהגניקולוג. את חומר הסיכה מורחים בפתח הנרתיק ועל אבר המין של הגבר וזה מונע כאב בחדירה.

יש גם סיבות אפשריות אחרות ליובש בנרתיק בנוסף לגיל המעבר, לכן חשוב לעבור אבחון אצל גניקולוג וגם אצל מטפל מיני מוסמך. בקשר לבושה לפנות לגניקולוג או רופא המשפחה בנושא של יחסי מין, זו תופעה שכיחה בעיקר בגיל מבוגר יותר וחבל. יש מיתוס בחברה שלנו שמין נועד לצעירים ויפים וזה ממש לא כך. אנשים יכולים להנות מיחסי מין בלי גבול של גיל, וחשוב להתגבר על הבושה והמבוכה ולא לסבול כאבים בחדירה לחינם.
 

כמה פעמים אתם עושים סקס בשבוע?

אנחנו בני 30, בעלי רוצה סקס 3 פעמים בשבוע ואני רוצה פעם אחת בשבוע. אנחנו כל הזמן רבים על זה, כיצד נוכל לפתור את המחלוקות בינינו?

הפער בחשק המיני בינך לבין בעלך הוא פער רגיל שקיים אצל רוב הזוגות (כן כן - לפעמים האשה רוצה יותר). חייב להיות פער כי החשק מושפע מכל כך הרבה גורמים. כמו כן החשק של גברים ונשים מתעורר בצורה שונה. זוגות שרבים על תדירות הסקס או על מידת הגוון בסקס, על תנוחות או פעילויות מיניות ספציפיות (כמו על מין אוראלי או מין אנאלי), בדרך כלל רבים על רקע דפוסים זוגיים שגורמים להם ריבים גם בתחומים אחרים. למשל מאבקי כח על סקס או קושי בתקשורת המינית, שהם סיבות מרכזיות לריבים על סקס.

בני זוג שיש ביניהם תקשורת טובה, שהם מתחשבים זה בזה, שיודעים לנהל עימותים בצורה מקרבת ויעילה, מתמודדים עם פערים בחשק כמו שהם מתמודדים עם פערים בתחומי זוגיות אחרים. יחד עם זאת, בתחום המיני ההתמודדות עם הפערים לרוב רגישה יותר והתקשורת המינית בעיתית יותר מאשר התקשורת בתחומים אחרים בזוגיות. בשלב שבו אתם חשים חסרי אונים, כדאי שתשקלו פנייה לטיפול זוגי מיני משולב או ליועץ נישואים מוסמך.

מרים ברנר היא מטפלת מינית מוסמכת, בעלת MA בעבודה סוציאלית קלינית, ומוסמכת לטיפול מיני על ידי איט"ם - האגודה הישראלית של מטפלים מיניים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by