בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
רפואה הוליסטית 
כיצד תשמרי את הנעורים? 
 
 (צילום אילוסטרציה: אימג`בנק/gettyimages) זה לא הגיל, זה התרגיל   
רפואה הוליסטית |
 
לימור גריף

יעל ישראלי פיתחה תורה שלמה על סמך מחקר עצמאי, לשחרור המין הנשי ולעצירת הגיל הביולוגי. רק בת 30 וכבר מלאת עכבות יצאתי לדרך, לא קלה. ראיון עומק עם סופרת "אדונית לגורלה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
(צילום: יח"צ) האם כל אחת יכולה לעצור את השעון הביולוגי?
 (צילום: יח"צ) האם כל אחת יכולה לעצור את השעון הביולוגי?   
תמיד אמרו לי שאני נראית צעירה לגילי, אולי מראה הטום בוי של נערות מפרגן להן יותר - קשה לדעת. בחלק גדול מן המקרים הנתון פעל לטובתי, הלא מעיין הנעורים מעניק תחושה של חיות יתר, התהוללות ואושר עילאי. אך בחלק אחר של המקרים, הנערות לא תמיד קידמה לי פנים. בצבא התייחסו אליי כאל תינוקת מגודלת, על אף שנתבקשתי להדריך חיילים וללמדם תורת הנשק, במקומות עבודה התקשו להטיל אחריות על מי שנראתה כבת 16, ורק כשלמדו להכיר אותי לעומק, ולשמוע לרוב, את מוצא פי, באיזשהו מקום התרצו (לא בטוח ולא כולם).

הפנטזיה על חיי נצח או לפחות עיכוב ההזדקנות לא רק חוצה תרבויות וגילאים, אלא גם מפרנסת היטב תעשייה שלמה. בעיקר נשים. קשה למצוא את האישה שהאמירה "את נראית צעירה בעשר שנים מגילך" לא תיתפס אצלה כמחמאה. כדי לשמוע אותה, חלקנו מאמצות הרגלי תזונה של נזיר טיבטי, עובדות מסביב לשעון בשביל המנתח הפלסטי ותורמות את גופנו למועדון הכושר השכונתי.

יעל ישראלי, 66, הצליחה לעצור את מחוגי השעון הביולוגי שלה באמצעות מסע רוחני פנימי. המסע הרוחני שעברה הוא תולדה של מחקר עצמאי שערכה במשך שש שנים תמימות, ששימש בסיס לתורה שלמה שפיתחה על המילכוד של המין הנשי. לשיטתה, כל אישה מערבית מצויה במצב רגשי דיסהרמוני כתוצאה מקיומו של דפוס מעכב, מולד.

את עיקרי תורתה מפרטת ישראלי בספר אלבומי עב כרס שראה אור בימים אלה, "אדונית לגורלה – פילינג לאגו, נעורים לתודעה". לפי הספר, אישה שתצליח להשתחרר מן הדפוס המגביל תוכל לעכב את תהליכי ההזדקנות ולקרוא תיגר על גילה הכרונולוגי. "ברגע שאנחנו משילים את המסיכות מפנינו ומיישרים קמטים מהנפש", אומרת ישראלי, "התודעה נעשית צעירה יותר ויש לכך השפעה שמגיעה עד לדי-אן-איי".
 

למי אין דפוסים של אגו?

 מחיר השקר העצמי, ההכחשה והעיוורון לאמת הוא עצום, הוא גורם לאדם להיות מנותק מעצמו – שלא להכיר חלקים מהשלם של עצמו, שלא להיות מחובר לערך העצמי שלו ולא להיות ער לצרכיו האמיתיים. אדם כזה איננו יכול להיות מאושר, קשה לו לממש את עצמו, הוא בעיקר מנוהל על ידי הפחדים שמנתבים את חייו. 
יעל כותבת בספרה שאדם צריך לנקות מעצמו דפוסים של האגו. שאלתי אותה מה עומד מאחורי התפיסה הרוחנית והאם כל אדם באשר הוא יכול לעמוד בפניה?

"התפיסה העומדת מאחורי התורה של אורייתא מניחה את קיומו של גרעין התפתחות פוטנציאלי הטמון באדם עם לידתו" היא מבהירה. זהו גרעין המהות האישיותית שלו שהוא ייחודי לו והוא מגדיר את זהותו. בגרעין זה כישרונות וכישורים, יכולות שונות וגם קשיים רגשיים. הקשיים הללו נקראים "דפוס רגשי מעכב", שמשפיע על התפתחות האישיות ובעיקר על עיצוב האגו ("האני").

"במרכזו של הדפוס קיימת אמונה רגשית מגבילה אשר יוצרת פחדים רגשיים (כל אחד והדפוס הייחודי לו). כידוע, לפחדים השפעה משתקת, משעבדת ומסרסת, הם גורמים לאדם להתכנס בתוך עצמו ולחשוש מפני התמודדות עם הסביבה. והאגו המבקש לתפקד ולפעול חרף קיומם של אותם פחדים, הוא מייצר מנגנוני הגנה שיעזרו לו לעקוף את הפחדים, יעזרו לו להסתיר את חולשותיו ועד כמה שניתן אף יעמידו אותו באור של גיבור. למעשה רוב התכונות האנושיות הן דפוסי התנהגות מיגננתיים של האגו: שליטה, ביקורתיות, פרפקציוניזם, הימנעות רגשית, קורבנות, כוחנות, טוטאליות, ציניות, חשדנות, התנשאות, ריצוי ומסכות למיניהן. הדפוסים הללו מסייעים לאגו לשרוד בשעה שהוא אינו חזק דיו להתמודד עם הפחדים שלו, אך בצד הסיוע הם גם גובים מחיר: האגו (האני) משלם עבורם מחיר רגשי מאד יקר. זהו המחיר שאנו משלמים עבור שקר עצמי, עבור הונאה עצמית, עבור מסכות, פסאדות, זיוף והסתרת האמת".
 

מהו אותו שינוי או "תיקון" עליו אנו מדברים?

 
"זהו הפילינג לאגו – ניקוי האגו מאותה חגורה מגוננת של דפוסים בעייתיים המעכבים את ההתפתחות שלנו, הגורמים לנו להסתפק רק במה שיש ולחשוש מלשאוף למה שאנו יכולים להשיג אם רק נאמין ביכולותינו. חשוב לציין שהאגו, בעייתי ככל שיהיה, לא נועד לביטול. ביטול האגו הוא ביטול "האני", הוא ויתור על חלק חשוב באישיות, זה החלק המניע את האדם לפעולה, להישגים, להצלחות ולהגשמה עצמית. אך כדי שהאגו יהיה במייטבו עליו להיות נקי – משוחרר מדפוסים מגוננים.
 
 

הכירו את דבדבן

(צילום: יח"צ) עטיפת הספר עב הכרס, האם הוא מתאים לכל אחת?
 (צילום: יח"צ) עטיפת הספר עב הכרס, האם הוא מתאים לכל אחת?   
יעל מדברת בספרה על דובדבן כשאיפה להרמוניה עם הסביבה גם במחיר ביטול עצמי. לדבריה, האמונה הרגשית המגבילה עליה נשען הדפוס המעכב של דבדבן, היא האמונה שהיא חלשה וזקוקה להגנה וכי אחרים חזקים ומוצלחים ממנה. אמונה רגשית זו גרמה לה להטיל ספק ביכולותיה ולכן היא לא הציבה רף גבוה של ציפיות מעצמה. כך נבנתה התפיסה החלושה שלה את עצמה, הדימוי העצמי הנמוך והיעדר תחושת הערך. "טיבען של אמונות מגבילות, שהן מערערות את האמון של האדם בעצמו ויוצרות בו פחדים. אצל דבדבן הן יצרו את הפחד מפני התמודדות, מפני תחרות ומפני אתגרים למיניהם. האגו שלה המנסה בכל דרך להימנע מעימותים ואי הסכמות מוכן לבטל את עצמו, את רצונותיו, את משאלותיו ובלבד שלא יווצר קונפליקט סביבו. דבדבן תהיה מוכנה לשלם כל מחיר תמורת "שקט סביבתי", תמורת "הרמוניה מזוייפת"".
 

למי מתאים הספר?

 אין צורך להתפשר, לוותר על חלומות, משאלות ועל הנאות החיים כאילו אין ברירה אחרת. עלינו להכיר בכך שאנו לא הקורבן של נסיבות חיינו. אנו הם אלה שייצרנו אותן, ועל כן בידינו לשנותן 
"הספר מיועד לכל אישה המבקשת לעשות שינוי בחייה, הוא מציג בפניה "תשקיף רנטגן" של עצמה - של המערכת הרגשית והתודעתית שלה. זהו למעשה מסע של גילוי עצמי, מסע המפגיש את האישה עם כמה שיותר חלקים מהשלם של עצמה, בעיקר אותם חלקים שהיא בחרה שלא להכיר בקיומם בתוכה".

ההבטחה בספר מציגה בפני האישה שבעה אבות טיפוס אישיותיים של נשים וכל אחת מן הקוראות תוכל לזהות את עצמה באחד מהם. לכל אב טיפוס מנגנון רגשי מולד המעכב הגשמה עצמית, מיצוי יכולות, סיפוק עצמי, שמחה ואושר, הוא פוגע בבריאות והוא אף מאיץ תהליכי הזדקנות. בעזרת ההדרכה הניתנת בספר ובעזרתם המבורכת של השמנים כל אחת תוכל לזהות את המנגנון המקשה על חייה, ומה שחשוב עוד יותר היא תוכל להשתחרר מהשפעתו - מהקשיים שהוא יוצר בחייה. התוצאה תהיה התחברות לערך העצמי לאמונה בעצמי ואז גם השמיים אינם הגבול עבורה, היא תוכל להשיג כל מה שליבה יחפוץ וקדימה למרחב הפתוח. היא אכן תהפוך אדונית לגורלה.

להשיג דרך האתר אורייתא
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by