בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בי``ס לסטיילינג 
יש לי חזון 
 
  צילום: רויטרס    
בי``ס לסטיילינג |
 
אורלי שי

איך משיגים חזה יפה בלי להתקרב למנתח הפלסטי? אורלי שי, בעלת ביה"ס לסטיילינג, עם טיפים לבחירת חזייה מתאימה. לא בשבילו, בשבילך

 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
כחלק מחוקי המשיכה הגברית, עלינו הנשים לעמוד בסעיף "חזה יציב, נפוח ואם אפשר גם מתוח". חבל שמה שטוב לחוקי המשיכה הגבריים לא עומד בקנה אחד (בלשון המעטה) עם חוקי המשיכה של כדור הארץ, כשזה האחרון רוצה אותם כמה שיותר קרוב אליו לאדמה. ואנחנו? אנחנו סך הכול רוצות את מה ששלנו קרוב ללב. ואם אפשר גם להישאר צעירות, חושניות ויפות לנצח. היום, הכל על הסכין: מיישרים לנו את האף, משטיחים לנו את הבטן ומחזירים לנו את השדיים למקום. מה שלא עושה הטבע עושה המנתח הפלסטי. אני לא נגד ניתוחי יופי, אני בעד שימוש בכלים שעוזרים לנו להראות ולהרגיש טוב...גם בלי. בקיצור, זה לא הזמן לשרוף חזיות - זה הזמן לבחור אותן נכון יותר.
 

קצת היסטוריה

מדונה שפיצית. ותודה לגוטייה
 מדונה שפיצית. ותודה לגוטייה 
 צילום: אימג`בנק/GettyImages  
 
החזייה החלה את דרכה ב- שלהי המאה ה17. ב-1913 אשת החברה מרי ג'ייקובס יצרה חזייה משתי ממחטות בד. למרבה האירוניה, את הכסף הגדול מההמצאה הנשית הזו עשו דווקא האחים וורנר, שקנו את הפטנט ב-1,500 דולר בלבד. מי שבעצם "שידרג" אותנו למראה הפוש-אפ היה המיליארדר התימהוני האוורד יוז, אשר השתמש בידיעותיו בהנדסה אווירונאוטית ועיצב לשחקנית ג"יין ראסל חזיית פוש-אפ שדחפה את החזה שלה לפרונט וחשפה אותו. ההמצאה הפכה אותה למפורסמת ואותנו לבנות ערובה.

צורת החזה גם היא משתנה על פי צו האופנה (מי לא זוכר את הציצי שפיצי של מדונה בחסות ז'אן פול גוטייה?). כיום מיקום וצורת החזה מושפעים מתוצאות ניתוחי החזה. הצורה הטבעית של החזה הנשי היא כשל טיפה, אך משום ששתל הסיליקון המעוצב כטיפה יכול לזוז ו "לשבש" את מראה החזה משכנעים אותנו להשתמש בשתל מעוגל שלא יהיה צורך במיקומו מחדש. כך נולד לו חזה מעוגל העומד כאילו הוא לא תלוי בדבר, מופרד זה מאחיו וכמעט מגיע לסנטר.
 
 

הרוחב כן קובע

צעד ראשון בבחירת חזייה הוא התאמת רצועת הרוחב שלה להיקף בית החזה. הצמדה לבית החזה היא הבסיסית בהדיפת החזה מעלה ולא משנה מה גודלו. תפקיד המספר בתווית החזיה (65,70,75 וכו') הוא לתת לנו מושג אם היקף החזייה יכול להתאים לנו.
• זכרי שיש שוני בין המספרים של יצרני החזיות השונים, אז התמקדי בחיפוש התאמה מלאה ולא מספר מדויק.
• אל תקני חזייה הנרכסת בקרס האחרון (הפנימי ביותר). שימרי אותו לרגע בו החזייה תתרחב, כדי להצר אותה חזרה לקבלת התמיכה האידיאלית.

בדיקת אורלי לרוחב המושלם: הרימי ידיים למעלה. אם החזייה התנתקה מבית החזה ועלתה גם היא מעט על החזה עצמו, הפרדי ממנה לשלום. תוכלי ללמוד על חוסר התאמת רוחב גם דרך חזייה שרצועת הגב שלה עולה כלפי מעלה ולא בגובה זהה לחלקה הקידמי.
 

גבוה למעלה

רוצה שהחזה ימריא? הדקי את הכתפיות
 רוצה שהחזה ימריא? הדקי את הכתפיות 
 צילום: marco-ro, רשיון flickr ,cc-by 
 
גובה החזה הוא שילוב של תמיכה והרמה. הדרך הנכונה להרמה נעשית בעזרת הכתפיות, שנמצאות במקום השני בחשיבות עיצוב החזה מחדש.
• בחרי כתפיות גמישות ורכות אך לא כאלה המאבדות את צורתן לאחר מתיחה או שתיים.
• הקפידי שירימו את החזה מצידי הגוף (קרוב לבית השחי) כלפי מעלה ופנימה, לא כמו בחזיות משולשים. זה יעזור לך לכנס חזה עם עם נטייה לצדדים ובכלל יכנס את עופרייך למראה סקסי במיוחד.
• הימנעי מכתפיות הסיליקון השקופות והמבריקות. הן דביקות, חסרות אלסטיות, ובמיוחד, בתאורת ערב, הן בולטות מאוד ויוצרות אפקט הפוך מהרצוי.
• בחרי חזייה עם אפשרות להוציא ולשנע את הכתפיות. כך תוכלי להפוך כל חזייה לחזיית קולר, וכשידהה הצבע תוכלי להחליף לכתפיות חדשות - דרך מצוינת להאריך את חיי החזייה שלך ולשלם פחות (בכל זאת, הלבשה תחתונה זה עסק יקר).

בדיקת אורלי לגובה המושלם: כתפיות חופשיות לא מרימות את החזה. הדקי את הרצועות, לשם כך בדיוק הוסיפו מתאם הידוק על גבי הכתפיות.
• הכתפייה חורצת בבשר? שחררי מעט או החליפי לכתפייה רחבה יותר.
• חזרי על בדיקת הרוחב. יכול להיות שכל זה קורה כי החזייה לא צמודה כראוי לבית החזה שלך והכתפיות נושאות לבדן בעומס החזה כולו.
 

הכוס המלאה

על תווית המידה, ליד המספר, נמצאת אות לועזית. זו מציינת את גודל ה-cup, הכוס המכילה את החזה עצמו. לצד המספר על גבי תווית המידה מצוינת אות לועזית. זו מצינת את גודל ה cup / כוס המכילה את החזה עצמו. הגדלים הנפוצים הם מ-A cup הקטן עד cup D הגדול. כמובן שיש גם triple A (קטן מאוד) או E, F, ואפילו G, המסמנים חזה גדול.

• זכרי, מראה החזה הוא יחסי למבנה גופך. מה שנראה עלייך כחזה גדול ייראה קטן על משהי רחבת גוו ממך.
• שלא יבלבלו אותך האותיות. בחרי מידת cup שתכיל את החזה כולו ולא תיצור הרים וגבעות, גם אם המידה לא נשמעת לך סקסית במיוחד.
• אם את בוחרת חזייה שתפקידה לדחוף מעלה את החזה ולהוציא אותו מעבר למסגרת הבד, דאגי שקו המפתח של ה-cup יהיה רך ולא יחצה את החזה לשניים.
• לכולנו יש הבדלי גודל בין שד אחד לשני. בחירת ה-cup צריכה לעשות על-ידי התאמה לגדול מבין השניים, וכדי להתאים את החזייה גם לצד הקטן יותר, נמתח מעט יותר את הכתפייה בצד זה.

בדיקת אורלי ל-cup המושלם: יש לך חריץ שמזכיר ישבן של אינסטלטור? כדאי שתימנעי מחיבור הכוסות (cups) בעזרת תפר. לכל ציץ מגיעה עצם משלו, שתתמוך בו מלמטה ותפריד אותו מאחיו.
 

קצת על צבע ומרקם

תתפנקי על סט שיגרום לך להרגיש סקסית
 תתפנקי על סט שיגרום לך להרגיש סקסית 
 צילום: אימג`בנק/GettyImage 
 
המטרה שלנו היא להגיע לחזה מעוגל ורך ללא חיתוכים "לא טבעיים". נשים רבות קונות חזיות יפהפיות, משופעות תחרה וגיפור (תחרה עבה במיוחד), שלא תמאימות למשל לעליוניות סריג רכות ומעודנות.
• הגיעי למדידה עם חולצת לייקרה צמודה ודקה. אחרי כל מדידה, אל תתעצלי, לבשי אותה ובדקי האם החזה נראה לשביעות רצונך.
• החזייה הראשונה שלך שתקני לעולם תהיה בצבע גוף. זה מתאים לכל גוון ועוזר לעמם את שקיפותה של עליונית דקה ושקופה. חזייה לבנה תמיד תבלוט יותר תחת חולצה מעט שקופה מאשר זו בצבע הגוף.
• את חזיות הגיפור המדהימות שלבי עם חולצות מאריג או עליוניות שקופות בכוונה. אם את רוצה להחליק אותן שלבי מעליהן גופיית ליקרה ורק אז את החולצה המיוחלת.
• הפטמות שלך מגיבות לקור? בחרי חזייה עם בד מלא ולא דק, דאגי שפטמותייך ימורכזו ולא שכל אחת תסתכל למקום אחר. זה כל כך מביך לראות פטמות תועות, תאמיני לי שלאיש לא יהיה נעים להעיר לך.
• מגיע לך פינוק של הלבשה תחתונה בכל גוון וצבע גם אם לא רואים אותם כלפי חוץ. הידיעה שלך יש את החזייה הכי מופרעת בגווניה תגרום לך להרגיש ולהראות מאושרת וסקסית, ואם תיחשף כתפיה במקרה כולם יבינו למה.

בדיקת אורלי למרקם המושלם: העבירי את חלקיה הפנימיים של החזיה (כתפיות, רצועות וכו') על פנייך באזור העיניים או השפתיים. שם תוכלי לחוש אם הבד רך ונעים טוב יותר מאשר באצבעות.
 

ועוד..

אז מה אם במיטה האשליה מופרת?
 אז מה אם במיטה האשליה מופרת? 
 צילום: אימג`בנק/GettyImage  
 
מינימייזר( minimizer) - נועדה לצמצם את מראה החזה עם סייג חשוב מאוד - היא מתאימה רק לבעלות חזה גדול והיקף בית חזה קטן.

push up או wonder bra - בנויה כך שהיא אוספת ודוחפת את החזה כלפי מעלה. מתאימה לבעלות חזה קטן. חזייה זו במיטבה כאשר אנו לובשות חולצות במפתח עמוק.

balcony (מרפסת) - זו מעין חזיית פוש אפ לבעלות חזה גדול, כך שהדחיסה כלפי פנים ולמעלה אמורה להיות מבוקרת יותר (אמרנו כבר הנדסת חלל לא?).

strapless (ללא כתפיות) - מתאימה בעיקר למי שכלל לא צריכה את תמיכת החזייה, או שיש לה חזה בינוני ומטה מבחינת המסה ומיקום מושלם. נועדה לשימוש בלבישת חולצות/שמלות ללא שרוול או כתפיות.

seamless (ללא תפר) - אלו חזיות שנארגו באחת וללא תפרים. בדרך-כלל אלו חזיות נוחות, שמחלקות את הלחץ על ההיקפים באופן שווה כך שיש פחות "טיירים" שזולגים מהחזייה.

יש שיאמרו שאיסוף החזה הוא תרמית אחת גדולה, ובמיטה הכל מתגלה. שיגידו. אל תחששי למקם ולקמר את החזה שלך נכון יותר. כולם יודעים שיש לך חזייה אז רצוי שתחמיא לך ולא תהרוס. חוץ מזה, זה לא כאילו נולדת על עקבים עם ריסים משוכים במסקרה.

אני מופתעת כל פעם מחדש מנשים ש"כאילו" לובשות חזייה, בדרך כלל אלו מעין רצועות בד חסרות אלסטיוּת היושבות ברפיון ומשמשות כרעיון בלבד. אם יש לך חזה קטן ואת מתלבטת אם את רוצה ללכת עם חזייה או בלעדיה, קחי בחשבון שאין מנוס - מרגישים את קיומה של החזייה. תתמודדי עם זה ותלמדי להנות מזה.
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by