בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בריאות המשפחה 
חומרי ניקוי: סכנת מוות 
 
 (צילום אילוסטרציה: אימג`בנק/gettyimages)    
בריאות המשפחה |
 
מערכת נענע, בריאות

כל שנה יותר ויותר אנשים מגיעים לבתי החולים, טרום חג הפסח, בשל פגיעות עיניים וריאות משימוש לא זהיר בחומרי הניקוי. רגע לפני שתפצחו במסכת ניקיון רצחנית, הקפידו על כמה כללי זהירות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
(צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) אל תבואו במגע ישיר עם החומרים
 (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) אל תבואו במגע ישיר עם החומרים   
בכל שנה לקראת הפסח עולה מספר הפניות לחדרי המיון בבתי החולים בארץ, בעת הכנות וניקיונות לחג הפסח. במקרים רבים האנשים מוהלים כלור בחומרי ניקוי שונים, כאשר הפגיעות מתבטאות בצריבה בעיניים, צריבת העור וקוצר נשימה שנגרם משאיפת חומרים רעילים, "מקרים אלו מטופלים באנהלציות וסטרואידים באשפוז" אומר ד"ר עאמר חוסיין-מנהל המחלקה לרפואה דחופה במרכז רפואי זיו בצפת.
 

כללי זהירות:

 
בכדי להימנע מפגיעת ילדים בעת הליך הניקיונות, ממליצים במרכז הרפואי זיו לתכנן את הליך ניקיון הבית בקפידה ולהיערך מראש, ולשים תשומת לב רבה לילדים בסביבתנו. "רוב המקרים נגרמים עקב חומרים הנמצאים בנגישות, הילדים נזנחים עקב פעולות הניקיון והם חסרי מעש וסבלנות, לכן חייבת להיות הערכות רצינית של כל בני הבית, כולל אחסון החומרים במקום בטוח וגבוה, וכחלק מההערכות מומלץ לארגן פעילויות שונות לילדים או להוציאם לפעילות מחוץ לבית עם אחד מבני הבית הבוגרים על מנת שלא יינזקו ובכל מקרה של פגיעה להביא את הנפגע מיידית לחדר המיון", אומר ד"ר עאמר.

מאחר ורוב הפגיעות לקראת הפסח, הינן מחומרי ניקוי, יש להשתמש בכל חומר ניקוי בנפרד ולהקפיד בשימוש לפי הוראות היצרן. בנוסף ממליץ ד"ר עאמר לאוורר את החדרים בזמן הניקיונות, למנוע שאיפת רעלים מחומרי הניקוי. עוד הוא מציין, כי במקרה שהעין נפגעת מחומר ניקוי, יופיע כאב עז וקושי לפקוח את העפעפיים, ויש לשטוף את העיניים בכמות רבה מאוד של מים. במהלך השטיפה על הנפגע להפנות את עיניו לארבעת כיווני המבט.

כמו כן, אין לאחסן חומרי ניקוי בבקבוקי שתייה ולהקפיד להרחיק את חומרי הניקוי מהישג ידם של ילדים, אשר מובהלים מדי שנה לחדרי המיון עקב שתיית חומרי ניקוי שנמצאו נגישים. את חומרי הניקוי מומלץ לאחסן במקום גבוה ונעול ולהרחיקם ככל האפשר מהישג ידם של הילדים. ד"ר עאמר מציין, כי במקרה של שתיית חומר רעיל יש לפנות מיידית לחדר מיון ולהעביר את הנפגע, ולהביא את החומר ממנו הורעל, כך שהצוות הרפואי יוכל לאבחן ביתר קלות את אופן הטיפול. חשוב מאוד לא לתת בבית תרופות כלשהן או חומר "נוגד", לא להשקות בחלב ולא במיץ לימון, ולא לגרום לאדם או לילד להקאה, אלא להגיע בדחיפות לחדר המיון. בנוסף, בכל פגיעה כזו יש לשים לב לדרכי האוויר ולקצב הנשימה. אם החומר פוגע ישירות בגרון, תתפתח במהרה תגובה דלקתית והגרון יתנפח מאוד ואף ייחסם כליל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by