בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בריאות האישה 
הכי קרוב לאמא 
 
 (צילום אילוסטרציה: אימג`בנק/gettyimages) יוצאים מחוץ לקופסא   
בריאות האישה |
 
מאיה אילה שמש, נענע 10

כמה ימים חלב אם יכול להישמר במקרר? באילו שקיות כדאי לכן לשמור אותו? האם חלב שנשאב חודש אחרי הלידה יכול להתאים לתינוק בן 3 חודשים? וכיצד תחממו אותו? כל מה שרציתם לדעת על איכות, שימור ואחסון חלב אם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
(צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) הנקה היא לא כמו שאיבה
 (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) הנקה היא לא כמו שאיבה   
גם אם זו לא הפעם הראשונה שאת מניקה ויש לך קילומטרז' ארוך בהנקת הילדים הגדולים, כשנשים חוזרות להניק (או למתחילות שבינינו) הן לא תמיד זוכרות את הכללים לגבי אחסון החלב השאוב. כמה זמן חלב אם שאוב יכול להיות במקרר? ובמקפיא? ורגע איך בכלל מחממים? ורד לב, נטורופתית N.D ויועצת הנקה מוסמכת IBCLC, מלמדת אותנו את כל מה שרצינו לדעת בנוגע לאחסון ולהפשרת חלב אם שאוב.

.
 

חלב קפוא

 
אז נתחיל מזה שחלב אם שאוב יכול להישמר במקרר בין 5-8 ימים. ועדיף שיונח בעומק המקרר- במקום שפחות חשוף לפתיחות המרובות של המקרר ביומיום. לעומת זאת כשמדובר במקפיא, אפשר לשמור את החלב לפרק זמן ארוך בהרבה. אם מדובר בתא הקפאה שנמצא בתוך המקרר - ניתן להקפיא את החלב לתקופה של שבועיים. אם מדובר במקפיא רגיל עם דלת נפרדת מהמקרר - ניתן לאחסן את החלב בין 3-4 חודשים, אך אם מדובר במקפיא שהינו מכשיר נפרד מהמקרר - ניתן להקפיא את החלב לתקופה של 6 חודשים ואף יותר. גם כאן, עדיף לשמור את החלב בעומק המקפיא ולא בדלת שלו. ומה קורה כשאין מקרר? לב מציינת שעל פי לה-לצ'ה (עמותה התנדבותית שתומכת בהנקה), במקרה כזה יש לאחסן את חלב האם בצידנית עם קרחונים או במכל מבודד מלא בקרח. בשיטה זו גם מומלץ להעביר את החלב ממקום העבודה הביתה או למטפלת, במיוחד בימים חמים. ככלל, חלב האם יכול להישאר בין 4-6 שעות בטמפרטורת חדר של 25 מעלות צלזיוס, ועד 10 שעות בטמפרטורת חדר של 19-22 מעלות צלזיוס.

ומה קורה לאחר התקופה שמותר לשמור את החלב (במקרר ובמקפיא) האם הוויטמינים נהרסים? האם יכול להיגרם נזק לתינוק שיקבל את החלב הזה? לדברי לב, ידוע שהחלב מאבד חלק מתכונותיו בתהליך ההקפאה גם במסגרת הזמן ה"מותר". אחרי התקופות שנחשבות בטוחות כנראה שהחלב כבר אינו ראוי למאכל. "אינני מאמינה שהוא מזיק, כך שאם יצא שפעם אחת בטעות התינוק קיבל אותו, קשה לי להאמין שנוצר נזק. הרעיון הוא לא לתת חלב ש"פג תוקפו" באופן קבוע לתינוק. מתוך הבנה שצריכה קבועה של חלב כזה עשויה להביא למחסורים תזונתיים".
 

רק לא שקיות סנדביץ'

(צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) הישמרו מפני הביפיסינול A
 (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) הישמרו מפני הביפיסינול A   
הדרך הטובה ביותר לאחסן חלב אם היא במכלי זכוכית, אם כי זה לא תמיד פרקטי. כמובן, חשוב שהמכלים יהיו סטריליים ונקיים. אפשרות נוספת לאחסון היא במכלי פלסטיק או בשקיות המיועדות לכך. במקרה השני לב מדגישה, כי יש לשים לב שמדובר במכלים שאינם מכילים את כל החומרים הבעייתיים, כמו ביספינול A ודומיו. עוד היא מדגישה כי יש להשתמש אך ורק בשקיות המיועדות להקפאת חלב ולא בשקיות הסנדביץ' רגילות, "תתפלאו כמה נשים חושבות על האופציה הזו, כדי לחסוך בעלויות. שקיות אלה פשוט אינן סטריליות ועשויות לפגוע בחלב בתהליך האחסון".
 
 

חימום והפשרה

לב מסבירה שעל פי הנחיות לה-לצ'ה, יש להפשיר ולחמם את חלב האם בזהירות. כפי שהקפאה הורסת חלק מהאיכויות החיסוניות שבחלב, כך גם חימום יתר עלול לגרום לו נזק. כשמדובר בחלב שהוקפא יש להשרות את מכל החלב בכלי עם מים חמים, ולשוב ולחמם את המים עד לקבלת טמפרטורת האכלה רצויה. שימו לב - אין לחמם את החלב ישירות על הכיריים. כשמדובר בחלב שאוחסן במקרר, אם רוצים לחמם את החלב לפני נתינתו לתינוק, יש להשרות את המכל או השקית שבו הוא מאוחסן בכלי עם מים שחוממו מראש. שימו לב, גם כאן אין לחמם את החלב ישירות על הכיריים.

ואם אתם שואלים את עצמכם מה בנוגע למיקרוגל? אז הוא מחוץ לתחום. זאת כיוון שכפי שכבר צוין, חימום יתר גורם נזק לחלב, וחימום נוזל במיקרוגל נעשה באופן לא אחיד, ולכן חלק מהנוזל עלול להתחמם מאוד, דבר המסוכן לתינוקות.

ומה עושים במקרה שבו יש לי שתי שקיות חלב קפואות משתי שאיבות שונות, נניח כל אחת מכילה 90מ"ל, והתינוק שלי צריך כעת לארוחה- 180מ"ל - האם אני צריכה להפשיר את שתי השקיות בנפרד? האם לאחר ההפשרה אני יכולה לשפוך את תוכן שתי השקיות לבקבוק אחד? או שמא כל שקית תינתן בבקבוק נפרד? "הגיוני יהיה להפשיר אותן בנפרד ולערבב כשהן הפשירו", אומרת לב ומוסיפה שגם בתהליך איסוף החלב להקפאה, אפשר לאסוף יחדיו כמויות חלב שנשאבו במהלך אותן 24 שעות. "חשוב לדעת שניתן לצרפן כשהן פחות או יותר באותה הטמפרטורה. כך שאם יש לך כמות שכבר נמצאת במקרר וזה עתה שאבת עוד חלב, קררי את החלב החדש במקרר ורק אז צרפי לכמות שכבר הייתה שם. שוב, רק באותן ה-24 שעות". אך זכרו, אין להקפיא שוב חלב שהופשר. למעשה, חלב אם מוקפא שהופשר יכול להישמר במקרר עד 24 שעות. ואם בתום הארוחה נשאר לכן עוד חלב אם בבקבוק, דעו שלא ברור אם הוא ישמור על איכותו עד להאכלה הבאה (מה לעשות, לפעמים בוכים על חלב שנשפך, בעיקר כשזה קורה אחרי שמקדישים זמן לשאיבה).
 

אורך חיי מדף

(צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) לא מתאים לכל גיל
 (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) לא מתאים לכל גיל   
ידוע שהרכב חלב האם משתנה במהלך ההנקה וכמובן גם עם גדילת התינוק. אם שאבתי לתינוק חלב כשהוא היה בן חודש והקפאתי את החלב - עברו נניח חודשיים וכעת אני רוצה לתת לו את החלב – האם הוא יקבל את איכות החלב שמתאימה לגילו? הרי עברו חודשיים מאז נשאב החלב? "החלב אכן משתנה בהתאם לגיל ולצרכים, אולם אם אין אפשרות לתת חלב באופן ישיר, משלל סיבות, עדיין עדיף לתת את החלב מלפני חודשיים לעומת מתן תמ"ל. זו עדיין האפשרות הבריאה והמזינה יותר", משיבה לב.

לסיכום, כדי שתינוקכם יקבל את חלב האם שכל כך איכותי וטוב עבורו, הקפידו על כללי אחסון והפשרה נכונים (ואל תשכחו להשתמש בשקיות הקפאה המיודעות לכך). ואם יש לכם עוד שאלות בנושא הנקה, אתם יכולים לקבל יעוץ טלפוני חינם על ידי מתנדבות לה-לצ'ה בטלפון: 1599-52-582-1, הקו פועל בימים ראשון עד חמישי בשעות 8:30-13:00, 15:00-17:00, וכן 19:00-22:00. שתהיה שאיבה נעימה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by