בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
תזונה ודיאטה 
צרכנות בריאה 
 
 (צילום אילוסטרציה: אימג`בנק/gettyimages) מה מסתתר בתוך העוגה שלכם?   
תזונה ודיאטה |
 
מערכת נענע, בריאות

מרבית האוכלוסיה מתבלבלת בין תוספי מזון לתוספי תזונה,
יצאנו לבדוק את ההבדלים, ועל הדרך גילינו מה עדיף לנו לצרוך יותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
(צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) נטולי כימיקלים
 (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) נטולי כימיקלים   
אנשים רבים נוטים לבלבל בין המונח תוספי תזונה לתוספי מזון. אם כן, לא רק שאין קשר בין השניים, הם אף משתייכים לשתי אסכולות שונות בתחום התזונתי. בואו נעשה סדר בדברים. לדברי של אלכס מאור Ph.D מנכ"ל חברת סולגאר, תוספי תזונה הינם רכיבים תזונתיים כמו ויטמינים, מינרלים, צמחי מרפא, פיגמנטים, וקרוטונים, שלהם השפעה מיטיבה על בריאותינו והם מגנים עלינו מפני מחלות. המונח תוספי תזונה מציין תוספת לתזונה היומית אותה אנו צורכים ומקורם יהיה בדרך כלל טבעי. צריכה של תוספי תזונה תתבצע בעיקר על ידי אנשים עם מודעות גבוהה לאורח חייהם ובריאותם.

"תוספי מזון לעומת זאת, הינם סדרה של חומרים, בדרך כלל כימיקאלים, שמטרתם לקבוע את תכונותיו הפיסיקאליות של המוצר. כך למשל, ישנם תוספי מזון להארכת חיי המדף, תוספי מזון להגדלה או הפחתה של נפח המזון, תוספי מזון להקצפה או מניעת הקצפה, תוספי מזון לתחלוב או לגיבוש והרשימה היא אינסופית".
 

שודדי תזונה

 
בניגוד לתוספי התזונה שמהווים חלק חשוב מאורח חייהם של אנשים המודעים לבריאותם, מוסיף מאור כי תוספי המזון נחשבים כחומרים שיש למעט את השימוש בהם ולהעדיף מזון טבעי וטרי, הנקי מתוספי מזון. ככל שאנו למדים יותר אנו מגלים כי המזון שאנו צורכים גדוש בתוספי מזון שחלקם מזיקים, ואינו מכיל מספיק רכיבי תזונה חשובים. אם נוסיף לזה את העובדה כי תוספי המזון המוחדרים למזוננו "'שודדים" רכיבי תזונה מהמזון, אנו מבינים את החשיבות העצומה שבצריכה שוטפת של תוספי תזונה. "אם בריאותכם חשובה לכם ואתם מקפידים לגבות אותה עם תוספי התזונה הדרושים, אמרו מעתה: "אני צורך תוספי תזונה ומשתדל לאכול אוכל עם כמה שפחות תוספי מזון בתוכו"".
 

תמיכה טכנית

(צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) התרחקו מחיידקים
 (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) התרחקו מחיידקים   
לדבריה של דנה מרקוביץ דיאטנית קלינית ויועצת לחברת דיאטהקלאב-קבוצות תמיכה להרזיה, תוספי מזון הם חומרים המוספים בתהליך הייצור לחלק ממוצרי המזון לצורך מטרה טכנולוגית במוצר המזון (כגון: שימור, שיפור מרקם וכו'), והם לא נועדו לצריכה כשלעצמם כמזון. כיום, רוב האנשים לא מכינים לעצמם את המזון אלא מעדיפים לרכוש מזון מוכן, המצריך עיבוד טכנולוגי וכולל פעולות כמו: טחינה, הקפאה, קירור, עיקור והוספת תוספי מזון. בכדי לייצר מזון העומד בציפיות הצרכן מבחינת מראה, טעם, מרקם ועידון לתקופה ארוכה מוסיפים את תוספי המזון במהלך תהליך הייצור.

תוספי מזון נחוצים לשם:
• שמירת בטיחות המזון (למשל, מניעת התפתחות חיידקים הגורמים למחלות)
• הגדלת נוחיות הצרכן (למשל, אפשרות אחסון לתקופה ארוכה ולכן צמצום תדירות הקניות)
• עיכוב תהליכי קלקול מזון המאפשר הקטנת הפחת והקטנת עלויות המזון
• שיפור ושמירת איכות המזון
• הגדלת מגוון מוצרי המזון וזמינותם לצרכן (למשל, אפשרות אספקה מחוץ לעונה)
• ייצור מזון לאוכלוסיות מיוחדות וצרכים שונים (למשל, החלפת סוכר ו/או שומן בתוספי מזון)
 
 

מהו הסיכון מותוספי המזון?

(צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) רוב המוצרים כבר נטולי מונסודיום גלוטומאט
 (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) רוב המוצרים כבר נטולי מונסודיום גלוטומאט   
"הסיכון מתוספי מזון הוא נמוך יחסית לרכיבי המזון עצמם (כגון: שומן, סוכר). לחלק קטן מהאוכלוסייה (כעשירית אחוז) יש רגישות יתר לתוספי מזון מסוימים (כמו מונוסודיום גלוטמט), כפי שלחלק מהאנשים יש רגישות יתר לסוגי מזון טבעיים מסוימים (חלב, קמח, תות שדה וכו')" מציינת מרקוביץ, ומוסיפה כי סימון מתאים יכול לעזור לאנשים אלה להימנע מצריכת מזון המכיל את התוסף שאליו הם רגישים. קיימת טענה שיש השפעה מורכבת מאכילת תערובות תוספי מזון רבות ביחד. טענה זו תקפה גם לגבי אכילת תערובות סוגי מזון שונים, מזון עם משקאות אלכוהוליים ו/או תרפות, אך מספיק מידע לגבי זה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by