בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
הורים וילדים  
אסטרולוגיה ילדותית  
 
  צילום: המזל בכף ידו    
הורים וילדים  |
 
תמר אלפיה, הורים וילדים, ifeel

מה יספר לכם אסטרולוג אם תבואו לקבל ייעוץ אסטרולוגי עבור התינוק שלכם? ומה קורה כשכמה מזלות מתקבצים בבית אחד? על כוכבים, תינוקות ומה שביניהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אני בת מזל בתולה - אחד משלושת מזלות האדמה, הלא הם בתולה, גדי ושור. אי שם בשחר ההיסטוריה הפרטית שלי, למדתי שבנות מזל בתולה מקפידות על סדר וניקיון, ושהן גם מאוד ביקורתיות, למרות שמתחת לביקורת מסתתר לו לב טוב ורך כחמאה. מצא חן בעיניי, מה יש לומר. נכון שאף פעם לא נראה לי הגיוני שאני חולקת את האופי שלי עם אחד חלקי 12 של אוכלוסיית העולם, ולא משנה מה תגידו על אופקים ושעות לידה, אבל זה כל כך התאים, מה שאמרו.

אני לא יודעת מה בא קודם, האופי או המזל, אבל הביקורתיות והצורך בבית נקי ומסודר תמיד היו, לצערי, כרטיס הביקור שלי. כי למי אכפת שיש לך לב טוב, אם את מקפידה להסתיר אותו מתחת ללשון חדה וביקורת בלתי פוסקת? כך שלמרות שאינטלקטואלית לא האמנתי במזלות, הייתי חייבת להודות, בלית ברירה, שאולי יש בזה משהו, במיוחד כי כל מי שהכרתי התנהג כמו אב טיפוס של המזל שלו.

יצאתי, בתולה ספקנית שכמותי, לבדוק מה בדיוק עומד מאחורי הכוכבים והמזלות. האם הכוכבים אכן אינם משקרים? למה כל כך הרבה אנשים מתאימים למזל שלהם, וכל כך הרבה אחרים לא? ומה זו בעצם, אסטרולוגיה לתינוקות?
 

מונחי יסוד לקורא הנבוך

נבואה שמגשימה את עצמה?
 נבואה שמגשימה את עצמה? 
 צילום: אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages 
 
"האמונה הבסיסית באסטרולוגיה היא שאנו מושפעים מהכוכבים וממה שקורה בשמיים", אומרת סיגל אליהו, אסטרולוגית, מורה לאסטרולוגיה וקוראת בקלפי טארוט. "מפה אסטרולוגית של אדם נגזרת בעצם ממפת השמיים וממצב הכוכבים בזמן לידתו".

"אנו מאמינים שאנו מושפעים מהכוכבים, ושמה שקורה בשמיים קורה גם כאן. לדוגמא, לירח יש השפעה על נוזלי הגוף כפי שהוא משפיע על גאות ושפל בים. אסטרולוגים מאמינים שלא כדאי לקבוע ניתוחים בזמן של ירח מלא, בגלל ההשפעה הזו. כמו הירח, כך גם לכוכבים האחרים ישנה השפעה עלינו".

מהו בעצם מזל?

"המזל הוא מזל השמש, כלומר, מיקום השמש בחודש הלידה. המזל הוא כמובן מאוד כללי, ומשותף לאנשים רבים מאוד. לכן אנחנו משתמשים גם באופק, שהוא מה שמציין את רגע הלידה ואת מיקומה של השמש בזמן הלידה. האופק משתנה בכל שעתיים, וכדי לקבוע אותו צריך לדעת את רגע הלידה המדויק, וגם את מקום הלידה על פני כדור הארץ, כי האסטרולוגיה משתמשת בזמן שלפי קו גריניץ'".

אליהו מסבירה את חלוקת המזלות ליסודות: לפי האסטרולוגיה ישנם ארבעה יסודות בסיסיים בטבע, וגם במזלות, ואלו יסודות האדמה, אוויר, מים ואש. ניתן לומר באופן כללי שלכל יסוד ישנן תכונות אופייניות: יסוד האש כולל את המזלות טלה, אריה וקשת, ומאופיין בפעלתנות, הרפתקנות, אנרגיה רבה, דינמיות, דומיננטיות, יצירתיות וחוסר סבלנות.

יסוד המים כולל את המזלות סרטן, עקרב ודגים, ומאופיין במופנמות, רגשיות ואינטואיציה; יסוד האוויר כולל את המזלות תאומים, מאזניים ודלי, ומאופיין במוחצנות, שכלתנות, ריאליות ואובייקטיביות; יסוד האדמה כולל את המזלות שור, בתולה וגדי, ומאופיין בתכליתיות, מעשיות, חיבור לאדמה, לעבודה ולעשייה.

"בדרך כלל ישנם שניים או שלושה יסודות אצל כל אדם, למרות שיכולים להיות מצבים קיצוניים של יסוד אחד בלבד", מסבירה אליהו. "היסודות חשובים מאוד, והשאיפה היא שלכולנו יהיו כל ארבעת היסודות. אך לעיתים קרובות ישנו חוסר, ולפיו אנו רואים מה חסר לאדם. לדוגמא, אדם שחסר לו יסוד האדמה יהיה אדם שחסרה לו סבלנות, שהוא חסר יכולת התמדה וביצוע, למרות שהוא אולי מאוד רוצה לבצע".
 

איך יודעים מהם היסודות של האדם?

 
"ישנם כוכבים שקובעים אלו יסודות - מים, אוויר, אדמה או אש - יש לאדם במפה שלו", מסביר האסטרולוג זהר איוניר, ומוסיף: "ישנם אסטרולוגים שמחלקים את המזלות לשלושה חלקים פנימיים לפי היסוד שאליו המזלות שייכים. למשל, אם ניקח את יסוד האש, שכולל את מזלות טלה, אריה וקשת, הרי שאדם שנולד במזל טלה יכול גם לקבל חלוקה נוספת לפי השליש שבו נולד. אם הוא נולד בשליש הראשון של המזל, הוא יהיה טלה-טלה. אם הוא נולד בשליש השני של המזל, הוא יהיה טלה-אריה, ואם הוא נולד בשליש השלישי, הוא יהיה טלה-קשת".

בדיקה אישית קצרה מגלה לי שאני אכן, כפי שחשדתי, בתולה-בתולה, כלומר, תכונות הבתולה האופייניות מקבלות משנה תוקף!
 
 

גורלנו והמפה האסטרולוגית

הסיפור האישי לו
 הסיפור האישי לו  
 צילום: אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages 
 
"המפה היא בעצם מכלול של פוטנציאלים, ותפקידו של האסטרולוג, לדעתי, הוא לכוון את האדם ולא ללמד אותו לקבל את המפה שלו וזהו זה. תפקידנו הוא למקסם את הפוטנציאל ולא להשלים איתו", אומר איוניר. "מפת הלידה שלנו היא מעין תוכנת חיים. מי שפועל אינטואיטיבית, או בחוסר מודעות, הדברים יקרו לו לפי המפה. מי שמנתב את דרכו יכול לשחק עם המפה. אני מאמין שהכל צפוי והרשות נתונה. כן, ישנם נתונים קארמתיים, כלומר נתונים של קארמה, אבל אפשר להתמודד איתם".

לעומתו, אליהו פחות מעודדת: "אני מאמינה שהנטיות הן נטיות, שאי אפשר לבטלן, ושהן יבואו לידי ביטוי באופן כזה או אחר", היא גורסת. "אם חושבים על זה לעומק, אז כן, יש כאן יסוד פטליסטי, כי מבחינת האסטרולוגיה, מפה אסטרולוגית היא הטבעה של ה-DNA שלנו. מהרגע הראשון לאחר הלידה יש לנו יצור אנושי עם מטען, ודבר אינו מקרי".

"אסטרולוגיה היא דרך לספר סיפור באמצעות הנתונים שאנו רואים, אבל אנחנו בוחרים את הסיפור שאנו מספרים", ממשיך איוניר. "לדוגמא, כשנפטון בשמיים נמצא בזווית שלילית לשמש, דברים נוטים להיעלם. אם האדם פסיבי ולא מודע למה שקורה לו, ההיעלמות עלולה להיות שלילית, למשל היעלמות של מקום עבודה. אבל אם האדם יקבל ייעוץ נכון, הוא יכול לעשות משהו כדי שההיעלמות הזו תהיה חיובית וכדי שיוכל לנתב את האנרגיה של ההיעלמות למקום חיובי, למשל להתחיל להתנדב ולוותר על האגו, כך שמה שנעלם הוא האגו.

"אני מאמין שהאסטרולוגיה היא בסיס, לא מדע ולא ידע מוחלט. ישנם אנשים שהם ההיפך הגמור מהמפה שלהם, ולא תמיד האסטרולוגיה יכולה להסביר את השוני הזה. ניתחתי בעבר מפות של תאומים, וראיתי שתכונות שלפי המפה היו אמורות להיות של האדם שעשה את הניתוח, לא היו שייכות לו, אלא לאחיו התאום. לא הכל האסטרולוגיה יכולה להסביר, גם היא מוגבלת".
 

הורים צופים את עתיד התינוק

הכוכבים של שלומי
 הכוכבים של שלומי  
 צילום: אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages 
 
מי שסבור כי המפה האסטרולוגית אכן מנבאת את עתיד האדם, עשוי לרצות לנבא את עתידו ואת עתיד היקרים לו. האם הורים מבקשים ניתוח אסטרולוגי של הילדים והתינוקות שלהם? אליהו אומרת כי הורים רבים מגיעים להתייעץ לגבי מפות של הילדים שלהם, וכי הייעוץ הזה תורם להם רבות. "כשתינוק נולד, הרבה פעמים הורים מרגישים שהם לא יודעים עליו דבר: מה הוא חושב ומה הוא רוצה. המפה מעניקה להם ידע על התינוק. במפה אני יכולה לראות את המטען הקארמתי של התינוק, את ההתייחסות שלו לשאר בני הבית, איך הוא חווה דברים, איך הוא יוצר קשרים".

גם איוניר מודה שהתופעה קיימת, למרות שהוא אינו שלם עימה במאת האחוזים: "ישנם מי שסקרנים לגבי תינוקות שנולדים להם. אני חושב שזה לא בריא לעשות ניתוח מלא לתינוק, אלא אולי רק ניתוח חלקי, ברמה של הכוונה כללית. אין כמובן טעם לדבר על בעיות בזוגיות אצל תינוק בן שנה, אבל אני כן יכול להצביע על בעיה בבית המשפחה, כלומר ביחסים העתידיים עם ההורים, או להצביע על בעיה בבית האהבה, למשל אם זה תינוק שיזדקק להרבה מאוד חום ואהבה כדי למקסם את הפוטנציאל שלו. אולי תהיה לתינוק הזה בעיה בהמשך חייו ביחסי אהבה, אבל חום ואהבה מוגברים בילדותו יקלו על הבעיה".

גם אליהו סבורה שניתוח אסטרולוגי יכול לפתור בעיות עתידיות: "המפה יכולה לעזור להורים להכיר את הילד, על נטיותיו החיוביות יותר או פחות. לדוגמה, תינוקות עם בעיה בהבעה רגשית הזקוקים למגע רב, וכך אנחה את ההורים. נכון שכולנו זקוקים למגע, אבל מי שנולד עם בעיה בהבעה רגשית עלול להיות סגור וקשה והמגע חיוני לו".
 
כשאנחנו מניחים מראש הנחות לגבי הילד שלנו, אנחנו בעצם בונים ציפיות להתנהגות מסוימת מצידו. מחקרים מוכיחים שציפיות מביאות להתנהגות עצמה. האם זה הוגן להניח מראש הנחות לגבי התינוק?

אליהו סבורה שלמעשה, אישיות הילד נקבעת עם לידתו, ולכן ההשפעה שלנו אינה כה מרובה: "אני משתדלת שלא להיות פטליסטית. כשאני עושה מפה של ילד אני מנסה לתת להורים עצות לגבי איך יהיה נכון לגדלו, ולא חוות דעת לגבי איך הוא יהיה. אבל אני בהחלט מאמינה שהמפה האסטרולוגית משפיעה על התינוק מרגע הלידה. מבחינתי מדובר במדע מדויק. עדיף, לדעתי, לדעת ממה הילד מורכב, מהן הנטיות שלו, מה הבעיות שעלולות להיות לו, מאשר לטמון את הראש בחול".

הגישה של איוניר שונה בתכלית. כמי שאינו רואה באסטרולוגיה מדע מדויק, הוא סבור שצריך להיזהר מציפיות מוקדמות מסוג זה: "להורים אני אומר: אל תקבעו את הילד במזל שלו, הפעילו את האינטואיציות. גם אם יש לכם ילד במזל טלה, אל תמהרו לתת לו כדורים וחרבות, הוא לא בהכרח פעלתן. הניתוח, כמובן, הרבה יותר עמוק מכך".

לקבלת גיליון ראשון של מגזין הורים וילדים במתנה
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by