בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
תזונה ודיאטה 
עשו כבוד לכבד 
 
 (צילום אילוסטרציה: אימג`בנק/gettyimages) מתי בפעם האחרונה שיקמת את הכבד שלך?   
תזונה ודיאטה |
 
אביטל סבג וגבריאלה מזור, ifeel

ניקוי הכבד מהווה חוויה פיזית ונפשית מטהרת, מזקקת ומתקנת, העשויה להיות נקודת מפנה לשינוי התנהגותי. המבצע לשיקום הכבד יוצא לדרך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עכשיו זהו זמן מצוין לניקוי הגוף. הימים הינם חמים יותר ועל כן מאפשרים לצרוך תזונה קרירה יותר, בסגנון המזון החי, ה- RAW FOOD. מזון חי הוא קליל, מזין ומלא באנזימים ובוויטמינים שלא נהרסו בבישול או באפייה. זהו הזמן לתת את הדעת לכבד, העובד קשה מאוד ללא הפסקה, ולנקותו מכל הפסולת והרעלים שהצטברו בו במשך כל השנה.
 

תפקיד הכבד

(צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) מנקז לתוכו את כל הרעלים הפנימיים
 (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) מנקז לתוכו את כל הרעלים הפנימיים   
"הכבד אוסף לתוכו את כל הרעלים", מסבירה גבריאלה מזור, אחות מוסמכת, מטפלת רב תחומית, מומחית בתחום שיקום מערכת העיכול בשיטת הקולון תראפיה. "ניקוי הכבד הוא חוויה מטהרת, מזקקת ובעיקר מתקנת, העשויה להוות נקודת מפנה לשינוי התנהגותי". מזור מאמינה כי דרך ניקוי הכבד ניתן לשקם את מערכת העיכול כולה.

הכבד מנקז לתוכו, באמצעות כלי הדם, את כל חומרי הרעל הפנימיים של הגוף: כדוריות דם אדומות מתות, שומנים, הורמונים ושאריות אסטרוגן. בכבד נאגרים גם חומרי רעל שמקורם חיצוני, כגון: תרופות, נגיפים, חיידקים, אלכוהול, מתכות כבדות, זיהומים סביבתיים, חומרי הדברה וחומרי מזון תעשייתיים (תוספים, כימיקלים, צבעי מאכל, חומרי טעם וריח וחומרים משמרים).
 

מה הקשר למערכת העיכול?

(צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) מדוע הוא קרוב כל כך למערכת העיכול?
 (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) מדוע הוא קרוב כל כך למערכת העיכול?   
הכבד קשור למערכת העיכול ונמצא בחלק הימני העליון של הבטן, מתחת לסרעפת. מתחתיו מצוי כיס המרה וצינורות כיס מרה המחוברים לתריסריון. משקלו של הכבד כ-1,500 ק"ג והוא נהנה ממחזור דם עצמאי הנקרא "מחזור הדם של הכבד" ומקבל אספקת דם מאיברי העיכול של הקיבה, המעי הדק, המעי גס והלבלב. הדם ממערכת העיכול נכנס ישירות לתאי הכבד ושם נערך תהליך של סינון וטיהור הדם. הכבד מזקק כליטר וחצי דם לדקה. אם התאים, שתפקידם לסנן את הדם, עמוסים ברעלים ובפסולת רבה מידי, תאי הניקוי ייחלשו וייקשו על סינון הדם ונטרול הרעלים.

הכבד מייצר חלבוני דם כמו אלבומין וחלבוני קרישת דם וקשור לחילוף החומרים של הורמוני המין. כבד בריא מעניק אנרגיה מינית (ליבידו).

לכבד תפקידים נוספים. הוא אוגר עודפי סוכר כגליקוגן. במשך הלילה הוא הופך את הגליקוגן לסוכר בחזרה או מפריש סוכר בשעת הצורך ומווסת את רמת הסוכר בדם. הוא אוגר ויטמינים המסיסים בשומן, מסלק שאריות חלבון (אמוניה) והופך אותן לשיתנן המופרש על ידי הכליות בצורת שתן. הכבד מייצר חומצות מרה המאוחסנות בכיס המרה ומופרשות לתריסריון לשם המסת השומן. מיצי מרה באיכות טובה מרפדים ויוצרים סיכה בצינורות מערכת העיכול, ויוצרים סביבה מאוזנת ותקינה.
 
 

הכירו את הכבד האומלל

 
כשהכבד נמצא במצב של סטרס, הדבר מתבטא במערכות רבות. מהם הסימנים לכבד אומלל?

במערכת העיכול: קשיי עיכול, צרבות, בטן תפוחה, גזים, בחילות, עצירות, מעי רגיש, כאבי בטן, אי סבילות למאכלים שומניים, חוסר נוחות וכאבים בבטן האחורית עקב חסימה חלקית או טוטאלית של צינורות המרה (על ידי אבני מרה), מחלות זיהומיות, ריח גוף חמצמץ וריח רע מהפה.

בתחום המנטאלי: פגיעה בזיכרון, הפרעות שינה, רעד, חוסר שמחה והתלהבות לעשייה, דיכאון קל, שינויים במצב הרוח, כאבי ראש, ראייה מעורפלת, כעס ורוגז.

בעור: גירוד ואדמומיות, אלרגיה על פני העור, צבע העור אפרפר וכדוריות שומן בזווית העיניים.

באיברים פנימיים: רמת סוכר גבולית ועד סוכרת, לחץ דם גבוה, רמות גבוהות של הכולסטרול הרע בדם (LDL), רמת טריגליצרידים גבוהה וכאבי פרקים.
 

מבצע משולב

(צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) מתי בפעם האחרונה עשיתם שטיפת מעיים?
 (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) מתי בפעם האחרונה עשיתם שטיפת מעיים?   
האם ניתן להחזיר את הכבד לימיו הטובים? התשובה היא כן. המבצע מורכב מכמה פעולות:

שתיית מיצי ירקות. מיצי הירקות הינם היהלום בכתר הטיהור והניקוי. הם מבריאי-על החיוניים למילוי מאגרי האנרגיה המרוקנים של הכבד. הם תורמים להרזיה, הודות להתעוררות האנרגטית. על מנת לנקות ולהזין את הכבד דרושים 6-8 כוסות מיץ ליום מכל סוגי הירקות ובכל הצבעים (הדגש הוא על ירק ולא על הפרי). חשוב לצרוך מיץ מירקות אורגנים, שגודלו ללא ריסוס.

צמחי מרפא. אפשר לשתות חליטות צמחי מרפא או לבלוע כמוסות. צמחי המרפא המומלצים הם: שן ארי, שומר, קורנית, ציפורן ,שוש קירח, ערבז, ערער, מליסה רפואית, גדילן מצוי, בבונג, ברברית, ורבנה, דרדר, זנגביל, אשחר, אגוז שחור ואכילאה . צמחי המרפא מעודדים את הפרשת מיצי מרה, פועלים כמשלשלים עדינים וכמנטרלי גזים. הם אנטי דלקתיים ומשמשים כנוגדי עוויתות והתכווצויות מעיים, מפיגי תסיסה ומחזקים את הכבד.

שטיפת מעיים. הטיפול נועד לשחרר את צינור המעי מחסימות צואתיות, נטרולם של טפילי מעיים ושחרור חומרי רקב שנוצרו עקב עצירות. חוקן קפה הינו יעיל ביותר לניקוי הכבד ולחידוש אנרגיית העיכול. הקפאין מביא את המעיים לידי פעילות מחודשת, ממיס שומן, מזרז פירוק אבני מרה ומשפר את מצב הרוח.

הבשורה המשמחת היא שניקוי הכבד מבטל את כל הסימפטומים השליליים שמנינו ואת מקומם תופסת תחושה של התחדשות ואושר.
 

שימור ופיזור אנרגיה

באספקט הפילוסופי של הרפואה הסינית לכבד תפקידים חשובים נוספים. הרפואה הסינית מסתכלת מעבר לתפקודם הפיזי של האיברים, גם על תפקודם האנרגטי הקשור למערכת ההולכה של פסולת לעבר הפתחים התחתונים והמרדיאנים, שהם מעין מערכת כבישים אנרגטית בעלת צמתים, המעבירים והמאחסנים דם, נוזלים ואנרגיה.

לכבד תפקיד חשוב בשימור ובפיזור אנרגיה בעת הצורך וגם בהגנה על הגוף מפני מחוללים חיצוניים (וירוסים וחיידקים), על ידי הזנת דם שוטפת ותקינה לעור, לרקמות ולשרירים.

כשאנרגיית הכבד תקינה, פעולת העיכול תתבצע כהלכה. אם אנרגיית הכבד נחסמת או נתקעת היא עלולה לפלוש למערכת העיכול ולגרום לבחילות ולהקאות וגם לשלשולים.

הכבד אחראי על אחסונו והזרמתו של הדם במהלך המחזור החודשי של האישה. לכן בעיות גניקולוגיות רבות ישקפו תפקוד לקוי של הכבד, שיתבטא בכאבי מחזור, חוסר ווסת, תסמונת קדם ווסתית המלווה במצבי רוח משתנים (מדיכאון ועד לחוסר שליטה בכעסים), מחזור המלווה בקרישי דם ומחזור בלתי סדיר. בראייה הסינית אין סיבה שאישה תחווה סבל בהקשר למחזור החודשי. כאב פירושו חוסר איזון שאפשר לתקנו בעזרת דיקור, צמחי מרפא ותזונה מתאימה.

הכבד אחראי על זרימת אנרגיה הרמונית. לכן, כשתפקודו לקוי ניתן לראות השפעה על המצב הרגשי. הכעס הוא הרגש הבולט המאפיין את הכבד (השייך לאלמנט העץ). כאשר הכבד אינו מאוזן, הכעס מתאפיין בחוסר גמישות. הגמישות בחיינו חשובה, כפי שהיא חשובה לעץ בטבע. שכן אם העץ לא יתגמש בסערת רוחות, ישברו ענפיו.
 

צום מיצי ירקות

(צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) הפחיתו במזונות שומניים, מן החי, בשרים ואוכל מטוגן
 (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) הפחיתו במזונות שומניים, מן החי, בשרים ואוכל מטוגן   
עונת האביב היא עונה של צמיחה מוגברת המביאה עמה אנרגיה חזקה של ניקוי, התחדשות, טיהור ורענון. זהו בדיוק הזמן לחדש את הכוחות ולנקות את הכבד.

לניקוי הכבד, לפי הרפואה הסינית, מומלץ לערוך צום ירקות ירוקים ואורז מלא (אפשר עם מאש) למשך שבוע עד 10 ימים. להדוקים, ניתן לערוך ניקוי שכזה למשך חודשיים, עם בקרה של רופא סיני או נטורופת. בזמן הניקוי ולאחריו מומלץ להשתמש בתמצית השוודית "ביטר", המכונה "שיקוי החיים", הפועלת באופן ישיר על ניקוי הפסולת מן הכבד.

הטעם השולט בעונה זו הוא הטעם החמוץ אשר מכווץ, מטהר ומנקה את הכבד, לכן מומלצים מזונות חמוצים כגון: לימון, תפוחי עץ ירוקים, מלפפון חמוץ, כרוב, מנגו, ענבים, תותי בר, קטניית אזוקי, זיתים ועגבניות. כל ירק ירוק ואורגני ינקה את הכבד ויסלק מתוכו את הרעלים.

במקביל, יש להוציא מהתפריט מזונות היוצרים עומס על הכבד, כגון מזונות שומניים, מזון מן החי, בשרים ואוכל מטוגן. יש להימנע ממזונות מעובדים ו/או משומרים, ממונוסודיום גלוטומט, מקפה, מאלכוהול, מסוכרזית, ממזון מרוסס, ממשקאות קלים המכילים מייצבים סינתטיים, ממזון מעושן ומסוכר לבן. בנוסף, אין לבשל בסירי אלומיניום או טפלון.
 

דוגמא לתפריט לניקוי הכבד

(צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) כמה פעמים בחודש אתם אוכלים כבד?
 (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) כמה פעמים בחודש אתם אוכלים כבד?   
תפריט בוקר, צהריים וערב שיאפשר לנקות את הכבד מכל הפסולת והרעלים שהצטברו בו

מאת: אביטל סבג, מומחית לרפואה טבעית ומודעות תזונה

בוקר: מים חמים עם לימון

מיץ ירוק או אדום

תה צמחים

צהריים: אורז מלא עם ירקות ירוקים

מיץ ירוק או אדום

תה צמחים

ערב: מרק ירקות

או סלט גדול

מיץ ירוק או אדום

תה צמחים

חשוב לתרגל יוגה וספורט עם תרגילי נשימה בתקופה של הניקוי ולאחריה. תרגול מדיטציה יומיומי יעזור לכבד, והכבד יעזור לנו.

וכעת, קדימה למטבח.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by