בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
תזונה ודיאטה 
איזה שוקולד אתם מעדיפים? 
 
 (צילום אילוסטרציה: אימג`בנק/gettyimages) רשמי ומתוק   
תזונה ודיאטה |
 
ד``ר טל פלג שולמן, נענע 10

מה הם מרכיביו הפעילים של השוקולד, התורמים לשיפור מצב הרוח ולתפקוד כלי הדם? למה הישראלים מעדיפים בעיקר שוקולד חלב עם אגוזים, שוקולד מריר, ושוקולד חלב במילוי תות. מדוע צרכני השוקולד העיקריים הם ילדים ונוער, ואילו לקראת גילאי 25-30, צריכת השוקולד יורדת?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
(צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) כמה רחוק אתם מוכנים ללכת?
 (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) כמה רחוק אתם מוכנים ללכת?   
לאורך השנים יוחסו לשוקולד סגולות רפואיות רחבות יריעה - החל מטיפול באנמיה, דרך תרופה לשיגרון, ועד לטיפול בדיכאון. כבר בעת העתיקה התייחסו האצטקים במקסיקו אל השוקולד כאל מזון בעל סגולות רפואיות. גם הספרות הרפואית המודרנית מכירה בערכו התזונתי והטיפולי של השוקולד. לפי ממצאים מדעיים, מזונות כמו שוקולד, תה ויין אדום מכילים פיטו-כימיקלים ומרכיבים נוספים שעשויים לתרום להפחתת הסיכון למחלות לב וכלי דם.

חדוה בן משה, דיאטנית קלינית ומאמנת אישית, מסבירה כי במחקרים אחרונים נמצא ששוקולד מריר 70%, מכיל חומרים נוגדי חמצון (אנטי-אוקסידאנטים) הנקראים פלבנואידים. נוגדי חמצון אלו – כשמם כן הם - מגנים על הכולסטרול מפני חמצון, מורידים כולסטרול רע ומעלים כולסטרול טוב, מרחיבים כלי דם, ומשפרים את תפקודם. מכאן בעצם הדעה המקובלת לפיה לשוקולד אפקט של הפחתת סיכון למחלות לב, הפחתה בלחץ הדם. להבדיל, שוקולד לבן ושוקולד חלב הם חסרי אפקט זה, ככל הנראה מאחר ואינם מכילים מוצקי קקאו בריכוז גבוה, שבהם נמצאים הפלבנואידים.
 

מרחיב את כלי הדם

(צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) מגדלים של שוקולד, ומה עם השומן?
 (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) מגדלים של שוקולד, ומה עם השומן?   
מחקר שפורסם בשנת 2007 בעיתונות הרפואית הראה כי לאכילת שוקולד כהה, שהיה עשיר בפלבנואידים, היתה השפעה מיטיבה על התרחבות של כלי דם ושיפור בתפקוד כלי הדם. המחקר נערך בקבוצה של מושתלי לב שקיבלו את השוקולד הכהה, כאשר קבוצת הביקורת קיבלה שוקולד נטול קקאו. זהו המקום להסביר כי שוקולד מריר מכיל ריכוז קקאו גבוה יותר, בהשוואה לשוקולד חלב למשל, ולכן מכיל יותר פלבנואידים. ככל שריכוז מוצקי הקקאו בשוקולד עולה (אותו אחוז המצוין על גבי האריזות), כך יעלה ריכוז הפלבנואידים בשוקולד, ועימם, סגולותיו הבריאותיות. בהתאם לממצאי המחקר יש לצרוך כ- 38 גרם שוקולד מריר ליום, או שווה ערך של 125 גרם שוקולד חלב ביום, על מנת ליהנות מהשפעתו המיטיבה וארוכת הטווח של השוקולד.
 

היי טבעי

(צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) הכי טוב כציפוי לעוגה
 (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) הכי טוב כציפוי לעוגה   
שוקולד הוא מרכיב המצוי בסוגים רבים של דברי מתיקה, המורכב משילוב של מוצקי קקאו וחמאת קקאו, כמרכיב השומני. שוקולד עשוי מזרעים מותססים, קלויים וטחונים של עץ הקקאו הטרופי, הנקרא קקאו תאוברומה, או ביוונית, מזון האלים. לדברי בן משה, השוקולד מכיל תיאוברומין וקפאין, שניהם חומרים כימיים הגורמים להרגשת טובה ולתחושת התרוממות נפשית, או 'היי' מנטלי, אם תרצו. כמו כן מכיל השוקולד פנילאתילאמין, שידוע כחומר מעורר במערכת העצבים, בעל אפקט הגורם לעליה בלחץ הדם ובקצב הלב. מבחינה תחושתית, פנילאתילאמין גורם לתחושות הדומות לאלו של אדם מאוהב. ובנוסף, מכיל השוקולד גם אנאנדאמיד, שהוא חומר כימי בעל המחקה את השפעות המריחואנה. השילוב של כל החומרים הכימיים הללו, בתוספת הסוכר הנמצא בשוקולד, גורמים להפעלה של נוירו-טרנסמיטורים (חומרים כימיים המתווכים תקשורת בין-עצבית) מעוררי תיאבון במוח, ובכלל זה, סרוטונין, אנדורפינים ואחרים. אלו גורמים לתחושה של הנאה ורצון לאכול עוד ועוד, ובעצם אחראים להתמכרותם של אוהבי השוקולד, המכונים "שוקוהוליסטים".
 
 

בחורף אנו צורכים יותר שוקולד

(צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) מדכא שיעול חורפי
 (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) מדכא שיעול חורפי   
מחברת שטראוס, בעלת מותג 'עלית', נמסר כי צריכת השוקולד הכבדה ביותר היא במדינות אירופה הקרות, דוגמת שוודיה, שוויץ, ודנמרק. מבין המדינות החמות, ישראל מובילה בצריכה לנפש, שעומדת על כ- 3.5 קילוגרמים בשנה. בעונת החורף צורכים הישראלים כ- 40% מסך הצריכה השנתית, בהשוואה לעונת הקיץ, שבה צורכים הישראלים רק כ- 25% מסך צריכת השוקולד השנתית. לדברי טכנולוג השוקולד של 'עלית' מקבוצת שטראוס, ישנן כמה סיבות לכך שאנשים אוהבים לאכול יותר שוקולד בחורף מאשר בקיץ. בחורף, כשקר, מתכנסים בבית, מזג האויר מתקדר ומשפיע גם על מצב הרוח. כאמור, מרכיביו הכימיים של השוקולד תורמים להעלאת מצב הרוח, שלא לדבר על השיפור בהרגשה בעקבות אכילת מתוקים. גם תרומתם המעוררת של התיאוברומין והקפאין חשובות בימי החורף החשוכים, אולם יתרה מכך, לאחרונה נמצא שהתיאוברומין הוא בעל תכונות מדכאות שיעול. אכן, שוקולד לא רק כמוצר מתיקה, אלא שוקולד כמזור לתחלואי החורף.
 

ארבע סוגים עיקריים של שוקולד קיימים בשוק:

(צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) הגזמה היא מילה גסה עבור שקוהוליסטים
 (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages) הגזמה היא מילה גסה עבור שקוהוליסטים   
שוקולד כהה, שהוא שוקולד ללא תוספת חלב, בעל תכולת מינרלים גבוהה. בהתאם לתקן האירופי, שוקולד כהה חייב להכיל לפחות 35% מוצקי קקאו.

שוקולד מריר, שהוא בעצם שוקולד כהה בעל תכולת סוכר נמוכה יותר, אולם בעל אחוז גבוה יותר של ליקר שוקולד. שוקולד מריר משמש לעתים רבות בבישול, אך יש לא מעט מכורים לאכילת שוקולד מריר עצמו.

שוקולד חלב, שעשוי מתערובת של ליקר קקאו, חמאת קקאו, וסוכר. הרכבו של שוקולד החלב דומה לזה של שוקולד כהה, אולם תוספת החלב ממתנת את טעמו ומפחיתה את המרירות האופיינית לקקאו.

ולבסוף, שוקולד לבן, המבוסס על חמאת קקאו, ואינו מכיל כלל מוצקי קקאו.

לפני נתוני 'עלית' מקבוצת שטראוס, הישראלים מעדיפים בעיקר שוקולד חלב עם אגוזים, שוקולד מריר, ושוקולד חלב במילוי תות. בארץ, צרכני השוקולד העיקריים הם ילדים ונוער, ואילו לקראת גילאי 25-30, צריכת השוקולד יורדת.

בעבר, מסכמת חדוה בן משה, ההמלצה הרווחת היתה לצרוך 40 גרם שוקולד ביום, אולם לאחרונה, בעקבות תוצאותיו של מחקר חדש, ההמלצה היא לצרוך 2 קוביות שוקולד פעם ביומיים. חשוב לציין כי תכולת הפלבנואידים בשוקולד עשויה להשתנות כתלות בתנאי האקלים, תנאי הגידול, ותהליכי הייצור והעיבוד, ולכן קשה להסיק מסקנות חותכות באשר לקשר בין צריכת שוקולד והסיכון ללקות במחלות לב. באופן דומה, קשה להקיש על שלל סגולותיו הבריאותיות האחרות של השוקולד. יחד עם זאת, ידוע כי הצחוק יפה לבריאות, והשוקולד על שלל מרכיביו, תורם למצב רוח מרומם, ולכן, כדאי להקפיד על צריכה סבירה, ומקסימום הנאה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by