בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
יחסים 
להזדיין בסבלנות 
 
  צילום: אימג`בנק/GettyImages    
יחסים |
 

איך לשמור על חיי מין תקינים ובריאים כשהילדים מתרוצצים סביבכם כל היום ובאים לבקר בחדר השינה שלכם גם בלילה. הסקסולוגית נאוה לרנר עם כמה המלצות שיעזרו לכם להסביר ולהסדיר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נושא פרטיות ומיניות מעסיק הורים לילדים בכל הגילאים. חינוך לפרטיות קשור גם בחינוך מיני. כבר מגיל 3-4 אפשר ללמד ילד את נושא הפרטיות. את "החוקים" קובע כל זוג הורים על פי הערכים והשקפת העולם בבית. על מנת להגיע להבנה המתאימה לכם, שאלו את עצמכם את השאלות הבאות:
 
 
- כהורים, איך אנחנו מרגישים כשהילדים רואים אותנו בעירום בזמן שאנחנו מתלבשים? או בזמן שאנחנו מתקלחים?

- איך אנחנו מרגישים כשהילד משחק בחדר שלו עם דלת נעולה? האם גם אנחנו מיישמים את אותם חוקים שאנחנו דורשים מילדנו, כלומר לא מפריעים לו כשדלת חדרו סגורה?

- מה לעשות כשילד נכנס לחדר שלנו כשאנחנו מקיימים יחסי מין? ואיך אנחנו מגיבים להפרעה שכזאת?

- האם ההליכה לשירותים בבית שלנו נחשבת פעילות פרטית? מה זה אומר כמסר לילד לגבי הגוף שלו ומאוחר יותר כהשלכה על מיניותו.

השאלה לגבי הפרטיות מורכבת מכמה היבטים והתשובה לשאלה זו נשענת על גישתם של ההורים למיניות. יש עמדה אחת שאומרת שלא משנה מה הוא גילם של הילדים, אין לקיים יחסי מין בעת שהילד נוכח בחדר. מצד שני, חשוב לציין, שבתרבויות שונות בעולם הרחב כ-75% מכלל הילדים ישנים באותו חדר עם הוריהם. בתרבויות הללו משוכנעים כי זה לא פוגע בהתפתחות המינית של הילדים.
 

שיעור פרטיות

לכבד פרטיות
 לכבד פרטיות  
 צילום: אימג'בנק/GettyImages 
 
דעתי בנושא היא שחשוב להסביר לילדים מה זו פרטיות כבר מהגיל הרך. אפשר להתחיל להסביר את נושא הפרטיות מוקדם מאד, כבר כשמחנכים לפרטיות לגבי הישיבה בשירותים. כולנו לומדים מהר מאד שהליכה לשירותים זה דבר פרטי, וילדים לומדים מהר מאד לסגור את הדלת בשירותים.
הפרטיות היא אלמנט חשוב מאד בחיינו ובתרבות שלנו. הילדים לומדים לכבד את הפרטיות של ההורים תחילה.

תהליך הלימוד לפרטיות מתחיל כשההורים מסבירים את הצורך לזמן "אינטימי" עבורם. אפשר ללמד את הילדים שגם להורים מגיע זמן לפרטיות שבו הם אינם רוצים שום הפרעה. יש לדאוג כמובן לצרכיו הבסיסיים של הילד, בפרט אם מדובר בגיל הרך: כלומר שהוא יהיה שבע/רחוץ/לבוש/ומוגן מכל פגע, אז אפשר לומר לילד בנחת שעכשיו זה הזמן של ההורים להיות לבד והוא צריך ללמוד לא להפריע. כמובן שדבר כזה דורש זמן לימוד, ואין ספק שהשעה שקרובה לשעת השינה זה זמן מצוין, שהרי הילד כבר בחדרו והוא ילמד להעסיק את עצמו עד שיירדם.
 
 
אני ממליצה להורים לעמוד על כך על מנת שהילד יבין שמדובר בחוק ביתי ושהוריו אכן מתכוונים שלא לרוץ לקריאות שווא מצידו. פגשתי הורים שציינו כי אינם מסוגלים להתרכז בסקס עד שהילד נרדם, אך מה עושים הורים שילדיהם הולכים לישון ב-11 בלילה? כמה כוח נשאר להם כזוג אוהבים בשעות האלה? לכן עדיף ללמד ילדים שמותר להורים להסתגר בחדר ושזו התנהגות מקובלת.

בגיל מאוחר יותר כאשר הילד כבר יודע מה זו אהבה וקיום יחסי מין אפשר להשתמש במילים על מנת להסביר לו את מה שההורים עושים מאחורי הדלתות. כמובן שלא נכנסים לפרטים אך אפשר לומר לילד שאבא ואימא עושים אהבה. הרי אנחנו רוצים שילדנו יגדלו ויבינו שגם הורים מקיימים יחסי מין ושסקס זה לא רק לצעירים.

הידיעה הזאת היא ידיעה חשובה המכוונת בצורה חיובית את הדעה של הילד לנושא המין. הוא יכול לראות את הוריו מתנשקים ומתחבקים ולא לחוש מבוכה. אינטימיות בין ההורים מתפרשת ע"י הילד כסימן מרגיע האומר שהם אוהבים אחד את השני ומסורים לקשר ביניהם. ילד שבעצמו חווה הרגשת בטחון ואהבה מחיבוקים רבים בבית ידע ויבין את משמעות הקירבה הפיזית גם בהמשך חייו.
 

גבולות


 צילום: אימג'בנק/GettyImages 
 
רוב הילדים חושבים שהוריהם הם לא אנשים מיניים? לאיזה התנהגויות של ההורים אפשר לקרוא יחסי מין? האם נשיקות חמות כלולות? ומה עם חיבוקים לוהטים? איפה הורים שמים את הגבול? הגבולות קשורים באווירה המינית בבית והיחס של ההורים למיניות ביניהם. זכרו לא לוותר על אינטימיות בגלל הילדים!

ישנן דרכים לדאוג לכך שהילדים לא יפריעו לכם. להורים שמרגישים אי נוחות בזמן קיום יחסי מין בחדרם ישנם כמה פתרונות:
• אפשר להשמיע מוזיקה בעוצמה שתגבר על הקולות והרעשים בזמן הסקס. כמובן שעם הזמן הילדים כבר יבינו לבד מה אתם עושים...
• אפשר לקנות מפתח לדלת, ולנעול את חדר השינה
• אפשר לרשום פתק גדול האומר "נא לא להפריע" ולהצמיד אותו לדלת
• אפשר לשים לילדים שעון מעורר ולהעמיד אותו על 40 דקות, אם זה מספיק לכם (לילדים קטנים שאומדן הזמן עדיין לא ברור להם)
• יש ללמד את הילדים לכבד דלת סגורה.
• אפשר להפעיל עבורם את הטלוויזיה או ה- DVD כבייבי סיטר
• אפשר להגדיר מועדים קבועים בהם הילדים יודעים שזה זמן מיוחד עבור ההורים, והם ילמדו לא להפריע להורים בשעות האלה
• אפשר להזמין בייבי סיטר לטפל בילדים באם זאת אפשרות כלכלית
• אפשר להגיע להסדר עם זוג חברים טובים ולהתחלף אתם בטיפול בילדים – לזה אני קוראת סקס פול [sex pool] בדומה לסידורי הסעות לגן או ביה"ס
• אפשר ללמד ילדים להקיש בדלת לפני שהם מתפרצים לחדר, זה נוח יותר להורים שלא אוהבים לנעול דלתות בבית ודבר חינוכי לכשעצמו בענייני נימוסים.
• לכבות את הטלפון כך שלא יהיה לילדים תרוץ לבוא ולהפריע להורים.
• חשוב שתהיה מגירה ננעלת ליד המיטה ובמידה ויש לכם אביזרי מין שהייתם רוצים שיישארו חסויים. ישנם אביזרי מין שמפחידים ילדים ולכן עדיף שלא יהיו בהישג ידם.
 

אבא, מה אתה עושה לאמא?

ובכל זאת מה אומרים לילד שנכנס לחדר ברגע הלא מתאים, בזמן שהדלת לא הייתה נעולה כי חשבתם שהילד ישן? כמובן שהתגובה תלויה בגיל הילד. ברגע שהבנתם שלא מדובר במקרה חירום וכשהילד בוגר יותר אפשר לבקש שילך בחזרה לישון מבלי לקום מהמיטה. אם הילד צעיר מאוד אפשר לקום, להתעטף ולהחזיר את הילד למיטה, לכסות אותו כך שלא יפחד ויחזור לישון. תוכלו לחזור לסקס ולהמשיך מהמקום בו הפסקתם. אם למחרת הילד שואל מה עשיתם במיטה, זה הזמן לשיעור חינוך מיני ראשון, כזה התואם את גיל הילד.
 
אין סיבה לשמור בסוד שיש קשר מיני בין ההורים. הייתי ממליצה לדבר עם הילד ולשאול אותו מה בדיוק הוא ראה כך שאפשר יהיה להתייחס לתגובות שלו. אם הוא חשב שאבא "מכאיב" לאימא, יש להסביר שאבא לא הכאיב ולתאר מעט את הכיף שאימא ואבא חווים כשהם מתחבקים חזק-חזק. אם הילד שואל למה הייתם ערומים אפשר להדגיש את הרצון להיות קרובים אחד לשני מבלי בגדים ושזאת דרכם של מבוגרים לעשות אהבה. חשוב להדגיש, אולי לא באותו רגע ,את העובדה שהילד חדר לרגע לעולמכם הפרטי ושזו התנהגות המתאימה למבוגרים. אני מאד ממליצה לא לכעוס על הילד בזמן התפרצות לחדר, הוא לא יבין מדוע אתם כועסים עליו שהרי בסך הכל הוא בא לבקש חיבוק או כוס מים.
 
לאותם הורים הרגילים שילדיהם ישנים איתם במיטה קשה לי לדמיין איך אפשר להגשים הרפתקאות מיניות או להגיע לביטוי מיני מלא. אני מקווה שאתם מנסים מידי פעם למצוא לכם זמן עבורכם בלבד. זה יכול להיות טיול רומנטי על חוף הים או בשכונה שלכם, חשוב לנסות לקחת זמן לעצמכם בלבד, לבלות יחד וליהנות ממיניות בונה ובריאה.נאוה לרנר יועצת למיניות, בעלת תואר שני במיניות האדם מאוניברסיטת סן פרנסיסקו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by